Kız çocuğuyum diye mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
K KIR PAPATYASII Misafir konusunda atıştık diye neden bana karşı bu kadar öfkelisin :) adam çalışıyor kadın evde oturuyorsa misafir ağırlanmasını da onun yapmasının beklenmesi normal dedim diye neden ataerkil zihniyet diye damgaladın ki beni? Ya da eşimin ailesiyle ilgili olmayan şeyler yazdın. Eşim ailesine para yedirmiyor. Ailesinin beklentisi var ama vermiyor. Burda ben hiç eşim şu kadar verdi etti diye bir şey yazmadım. Acaba yanlış hatırlıyor olabilir misin?

Bir ara abilerinin ağzını yokla istersen. " Babam benden hiç bahsediyor mu? Sizden çok bahsediyor da" dersin.

Senin konuna benzemez ama benzer duyguyu farklı şekilde ben de yaşamıştım. Hatta ara sıra aklıma gelir ve üzülürüm.

Ben doğu görevi için hiç bilmediğim bir yere gelmiştim. Gurbetin zorluğunu yaşayan bilir. Ben tek başıma gurbette ayakta durmaya çalışırken, dedemgilin başka toruna oturması için ev vermesi ( tapu dedemin) zoruma gitmişti. Senelerdir kira vermeden evde oturuyorlar. Ve bu torunu dedemin her işine koşup ortak iş falan da yapmıyor. Başka bir yerde çalışıyor.

Neymiş? Memlekette olsam bana da oturmam için ev verirlermiş. Mesele memleket mi? Ne kadar saçma!

O torun erkek bu arada. Ev kirası bile veremeyecek adam nasıl evlenir aklım almıyor, orası da ayrı mevzu.

Ben de memlekette yaşamıyorum ve yaşadığım durumdaki en büyük etkenin bu olduğunu düşünüyorum. İnsan ister istemez bir taraf kayırılınca üzülüyor ya üzülmez mi. Maddi manevi her şekilde üzülür. Babam oğullarımı şöyle severim böyle severim diyip benim adımı geçirmese mesela üzülmez miyim? Burdaki konuda da bu var. Yoksa babamın verdiklerini azımsamıyorum ben.

Babam mülklerin kirasını kendisi alıyor diye biliyorum. Hep de söyler ölünceye kadar ben alacağım diye. Asla isteme gibi bir durumum aöz konusu olamaz.
Ben öğretmenim eşim de öyle. Başka yerde kiradayız ama şükür durumumuz iyi. Yokluk çekme durumumuz olmadığından vermiyor olabilir. Zaten iyi durumdalar tarzında.

Aslında genelde memleketteki çocuklar ailenin her işini görür, yaranamaz ama gurbetteki çok daha kıymetli olur. Ama bazen istisnalar oluyormuş böyle. :)

Gerisini okumadım bile miras hakkı diye bir şey var, zorunda. Doğruca iyi bir avukata gidip danış.
Yaşarken kastettim. Babam yaşarken ev tapuları verdi. Kirasını o alıyor o kısmı ayrı

Yani kusura bakma adam vermiş verecgini ben çocuğumun böyle peşine düşeceğini bilsem "okadar mal bıraktığım halde" hiç birine vermem satar yerim kim naparsa yapsın,sakın mal peşindeyim deme konu açacak kadar dert olmuş içine abimlere fazla verdi bana az diye çünkü belli dahasjnida istiyorsun,

Aslında genelde memleketteki çocuklar ailenin her işini görür, yaranamaz ama gurbetteki çok daha kıymetli olur. Ama bazen istisnalar oluyormuş böyle. :)
Yok valla abilerimin de o kadar yaranamama durumu oluyor ki memlekette yaşamayı aklımın ucundan geçirmiyorum aslında dediğin şey bizde de var. Ama maddi konular olunca sanırım babam böyle düşünüyor bir de erkek evlat diye

Konuyu tekrar okumanızı tavsiye ederim. Vaktiniz varsa diğer yorumlarımda da açıkladım bir şeyleri onlara da bakabilirsiniz

Yaşarken kastettim. Babam yaşarken ev tapuları verdi. Kirasını o alıyor o kısmı ayrı
İşte avukata danışın ben uzman değilim ama öyle kafasına göre paylaştıracak evlatlar arasında. Miras haktır. Davadan döner illa ki. Çok üzgünüm ama ölüm hepimiz için var

Miras konusunda kanun ne derse o olur , söyledikleriniz tamamen ataerkil bir zihniyet , herkes hakkını eşit şekilde almalı...

Miras konusunda kanun ne derse o olur , söyledikleriniz tamamen ataerkil bir zihniyet , herkes hakkını eşit şekilde almalı...
Ben ve ataerkil …okey
Eşitlikle adilliğin karıştığı dönemde doğrudur.
İşte bu sebeple miras hukuka mesele kalmadan ‘bağış’ yoluyla hallediliyor ya zaten…

Kimsede dememis ki babanin hibe ettigi araba "evlilik" sonrasi yenilenecegi icin evlilik icinde alinacak ve ortak mala donusecek es kisisiyle.

Ve kedinin onceki konularindan biliyoruz ki esi ailesine para yediriyordu (baska biriyle karistirmiyorsam) ailen bu durumu bilip seni korumaya calisiyor olabilir mi?

Malum konu gelin damat yemesin meselesiyse eger, gelinlerin yiyemeyen taraf oldugu hepimizin malumu ama damatlar gayet eslerini kandirip mallari yiyebiliyor.

Surada elinizi sallasaniz, kizin malini mulkunu ailesine yediren kotu damada rastlariz herhalde.

3 ev 1 araba sen bekarken verildi K Kkedi

ama sen diyorsun ki ben evlendim arabami yukseltcem. Baban seni koruyor, umarim farkındasındir.

Ekleme: Ben olsam bir de su yolu denerdim, baba ben arabami yukseltcem ama senin ustune olsun, al arabami sat bana istedigim modeli al de bakalim, ne diyecek?

Ben ve ataerkil …okey
Eşitlikle adilliğin karıştığı dönemde doğrudur.
İşte bu sebeple miras hukuka mesele kalmadan ‘bağış’ yoluyla hallediliyor ya zaten…
Kızlara miras verilmemesi asla doğru değil, aslında buna vurgu yapmak istedim, genel olarak ataerkil insanları sevmiyorum, tüm akrabalarımdan bu yüzden uzaklaştım, mesela babadan kalma evimiz var ve 3 kardeşiz kesinlikle kendi hakkımı vermem , gerekirse mahkemeye düşer davalık olurum yine de vermem konu sadece ev değil benim savaşım bu zihniyetle...

İşte avukata danışın ben uzman değilim ama öyle kafasına göre paylaştıracak evlatlar arasında. Miras haktır. Davadan döner illa ki. Çok üzgünüm ama ölüm hepimiz için var
Vasiyet yazdı, biz de imza atmıştık noterde onaylattı birkaç yıl önce.

Dava falan asla açmam abilerimle kötü olmam derdim mal da değil babam bana üç ev vermek istemişse tamamım ben. Fazlası verilsin diye bir uğraşa girmem. Abilerim bariz bir şekilde fazla düşünülüyor benden, sürekli iyi olsunlar güçlü olsunlar, şu kadar malları olsun kira getirileri olsun vs diye konuşulunca kendimi dışlanmış hissedip üzüldüm

Ve kedinin onceki konularindan biliyoruz ki esi ailesine para yediriyordu (baska biriyle karistirmiyorsam) ailen bu durumu bilip seni korumaya calisiyor olabilir mi?
Eksik hatırlıyorsunuz, eşimin ailesinin beklen vardı ama eşim vermiyordu. 2 yıldır evliyiz yaklaşık, verme durumu olmadı. Ailemin de bunu bilme durumları yok hiç anlatmadım
Kimsede dememis ki babanin hibe ettigi araba "evlilik" sonrasi yenilenecegi icin evlilik icinde alinacak ve ortak mala donusecek es kisisiyle.
babamın hibe ettiği arabayı ve altınları satıp 1+1 ev aldık, eşimin arabasını kullandık. Babamın da rızası vardı mantıklı buldu yatırım olarak. Yakında da nasipse yeni bir araba alacağız ve eşimle ortak olmuş olacak.
Surada elinizi sallasaniz, kizin malini mulkunu ailesine yediren kotu damada rastlariz herhalde.
Haklısınız, elbette babam böyle düşünüyor da olabilir. Damadını çok sever bu arada. Ama insanoğlu çiğ süt emmiş kimseye güven olmaz

Ben de diyorum ki emek ile mirası karıştırıp benim karakterim hakkında genel bir yargıya vardınız, yanlış kanıdasınız:)
Ailenize, akrabanıza hatta sülalenize hiç ama hiç benzemeyen biriyim.
Konuştuğumuz şey başka, sizin ifadeniz başka konu.
Kaldı ki erkek kardeşim bile yok benim

Yani siz su an o borcu esinizin evlilikten once aldigi arabayi yenilemek icin mi istediniz?

Ve ikinci sorum esinizin ailesiyle sizin aileniz arasinda maddi anlamda bir ucurum var mi? Yoksa denk misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…