Kız çocuğuyum diye mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bahsettiğiniz şeylerin hepsini babam yapıyor

Siz konuyu iyi okumadınız herhalde adam kızına bırakmamak için kırk takla atmış.

Buraya yazdığını babana daha yumuşak şekilde söyle o zaman.

Muhtemelen "söyleyemem" dersin ama diğer türlü burada ne yazılsa boş olur.

İş yerleriyle abilerim ilgilenmiyor :) kiradalar

Oho baştan söylesene bir abi ortak diye.
Pardon da adam size mi çalışacak?
Siz yiyin diye mi uğraşıp didinecek?
Babanızın edindiği her şeyde öncelikle abinin ortak hakkı var.
Aynı durumlar maalesef bizde de var ola ki bir miras durumu olsun ortalığı yıkarım gelin olarak!!!
Gece gündüz uğraş, ömrünü ver, o malların hepsiyle ilgilen, kiracısı, belası, fırsat kovalaması yatırım yapması ödemesi derdi çek, sonra 3 kardeş var diye 3 e böl.
Asıl size sorum, hak mı bu?
Sizin abinizle denklik durumunuz hak mıdır kul hakkı mıdır?

Buraya yazdığını babana daha yumuşak şekilde söyle o zaman.

Muhtemelen "söyleyemem" dersin ama diğer türlü burada ne yazılsa boş olur.
Aslında şöyle. Acaba burdaki genel düşünce "sonuçta sana da bırakmış, tamamen dışlamamış o yüzden yine de haksızlık sayılmaz boşver" tarzı mı olacak yoksa haksızlık diye mi düşünülecek. Danışmak istedim. Yani fikirlerim absürd mü, yoksa sizin başınıza gelse siz de gönül koyar mıydınız tarzında..

Başka evlada on şey sana beş şey veriliyorsa ve onlar sürekli düşünülüyor senin adın geçmiyorsa evet yaranamazsın :) gerçekten bu konudaki sorun bu mu?
Senin kocan ailesine yedirmiyor muydu ? Şimdi kendi ailenin olanları da mi yesinler? Yani bu kadar mal derdine düşmek hele cidden senin gibi düşünen biri için çok tuhaf . Kadınlarla ilgili belirli fikirlerin vardı ya şimdi niye bu kadar modernsin çok merak ediyorum . Iş kendimize gelince mi sadece modern oluyoruz . Erkeğin görevi ya hani ev geçindirmek sana göre işte iki oğlu ev gecindiriyor adamın sana da üç ev bırakmış yani

Yahu, bilmeden etmeden çok güzel yazıp çiziyorsunuz. Keşke bir sakin olsanız, sorsanız. Burda bahsettiğim mal mülk tamamıyla babama ait. Abimin ortaklığı abimin çalıştığı iş yeriyle alakalı. O iş yerini burda belietmedim. Ve de babam burda saydığım daire ve iş yerlerini tamamen kendisi aldı abimle hiçbir alakası yok. Lütfen daha sakin olun

Dükkanı işleten gece gündüz çalıştıran adamlar neden gerçekten damada tıkır para saysin ?
Ben bunu anlamıyorum ya, yemeye gelince her kafadan ses, iş yapmaya gelince tık yok.
Her sene masaya onlar otursun o zaman anlaşma için, kılı kırk yarsınlar.
Gece 1 de evden aranıp dükkanda şu oldu densin onlar çıkıp gitsin, tadilatların aylarca içinde yaşasınlar, çıktı mı kiracı bulacağız diye uykuları kaçsın.
Tatillerini yarım bırakıp acil dönsünler sorun çözsünler, ödemeyenin mahkemesiyle uğraşsınlar.
Eee yani, sen otur evinde sonra bana geçirmedi dükkan.
Hadi oradan…

Hayır kocam ailesine yedirmiyor. Ailesi istiyor ama vermiyoruz.
Ayrıca yaşarken babanın adaletsizlik etmesi inancımızla da örtüşen bir şey değil, yoksa hiç sıkıntı da etmezdim. Bana bilenmişsin sen burda canımı sıkmaya gelmişsin bence :)
Ben kendim de çalışıyorum ayrıca. Evi eşimle ikimiz geçindiriyoruz :)

Abiler orada her şeye koşturuyor ama konu sahibine her şeyin yarısını verecekler . Ne bileyim ya ben istemeye utanırım artık . Işletme yani ortadaki

Bu yorumlarınızın nedeni anlaşıldı "gelin" hanım.

Bilip bilmeden çok güzel asıp kesiyorsunuz ya hayret ediyorum :) kendi kendinize ne güzel senaryolar yazdınız. Benim burda yazdığım iş yeri ve dairelerle ilgili abilerimin hiçbir katkısı yok. Anlattığınız gibi senaryolar yok.

O zaman buradaki asıl mesele " eşitlik mi olmalı yoksa adalet mi?
Ben bu konuda eşitlikten yana olurdum muhtemelen.

Ama işyerinde bir abin ortaksa hak onundur. Onun dışındaki mallar eşit paylaşılmalı.

Abimin ortak olduğu iş yeri burda konusu geçenlerden değil

Yani bunu yapmayan babalar da var

3 ev bı araba bence gayet iyi,tamam abilerinize fazla vermiş ama bunlar da az şeyler değil.benimki 10 TL verse öpüp başıma koyarım ama nerdeee.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…