Kız arkadaşım

esimlede konustum biraz fevri davrandiginin farkinda ama dedigim gibi daha önce yatili misafirimiz gelmedigi icin kestiremedim bi yabanci evde iken nasil olur diye düsündüm diyor ama basta evlensin konusunu saka olarak söyledim diyor konu sen alininca uzadi diyor ama gelmek istiyorsa agarlariz napalim ben calisirken siz gezersiniz hafta sonlarida ben sizi gezdiririm diyor ama sonra arkadasimla konustum dedimki canim bugün biraz arastirdimda bekarlara vize vermiyorlarmis dedim üzüldü ama okadarda degil olsun napalim dedi böylece halloldu yani bunu size borcluyum arkadaslar herkesten allah razi olsun fikirleriniz beni yönlendirdi kararlilastirdi .Aslinda ben davet etmemdim biraz mecburi gibi oldu arkadasim geleyimmi deyince gel tabi cok sevinirim dedim baktim ciddi artik ama is isten gecmisti neyse ins böyle sorunlarla karsilasmam bir daha SEVGILER:1hug::1hug::1hug::1hug::1hug:a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

ailemde bu durumun zorluğunu yaşayan ve evlilikleri çatırdayanlar var 2 örnek vereyim
1)mesela anneciğim canım biriciğim dost bildiği şahıstan çok büyük kazık yemişti ki onuda böyle uyaranlar olmuş ama annem benim kocam yapmaz demiş sonuç babamın koynunda basmış hatunu

2.) aile yakınımız çok yakın bir hanımın kız kardeşi eniştesinden çocuk yaptı nerde kaldı komşu arkadaş dost, kız kardeş bu o yaparsa kim ne yapmaz?

değil 12 yıl 35 yıl olsa genede gelemez evime bekar bir arkadaş
kaldıki ben bekarlarla çoook mesafeliyim eski usül devam ederim anneannem derki kızım hanım arkadaşlarını kocan yokken ağırla sende onlara kocaları yokken git der büyüklerin bir bildiği var.

Aslında bekar ve evli diye ayırmak yanlış olur...
Çünkü bu tür ihanetleri evlide yapıyor bekarda...

ne kadar saçma
acaba eşiniz ne düşündü bunları söylerken
ama kesinlikle istemiyorsa bnce doğruyu söylemeyin
çok büyük ayıpp...

ailemde bu durumun zorluğunu yaşayan ve evlilikleri çatırdayanlar var 2 örnek vereyim
1)mesela anneciğim canım biriciğim dost bildiği şahıstan çok büyük kazık yemişti ki onuda böyle uyaranlar olmuş ama annem benim kocam yapmaz demiş sonuç babamın koynunda basmış hatunu

2.) aile yakınımız çok yakın bir hanımın kız kardeşi eniştesinden çocuk yaptı nerde kaldı komşu arkadaş dost, kız kardeş bu o yaparsa kim ne yapmaz?

kaldıki ben bekarlarla çoook mesafeliyim eski usül devam ederim anneannem derki kızım hanım arkadaşlarını kocan yokken ağırla sende onlara kocaları yokken git der büyüklerin bir bildiği var.

çok ama çok üzüldüm annene
dostlara güvenmeyip kimlere güveneceğiz...
tabiki Allah'a ve annemize
daima bir sınır olmalıdır...
şeytan bu biz önlemimizi alalım da sonra ne olursa olsun..
sonuna kadar güvenip travma yaşamak daha ağır...
çünkü hem aldatıldığının travması hem de kendini çok aptal enayi bulmanın travması

Son düzenleme:
çok ama çok üzüldüm annene
dostlara güvenmeyip kimlere güveneceğiz...
tabiki Allah'a ve annemize
daima bir sınır olmalıdır...
şeytan bu biz önlemimizi alalım da sonra ne olursa olsun..
sonuna kadar güvenip travma yaşamak daha ağır...
çünkü hem aldatıldığının travması hem de kendini çok aptal enayi bulmanın travması

herşeyden geçtim bizim kültürümüzde kız kardeş ve erkek kardeşi bile belli bir zamandan sonra ayrı odalarda yatırırlar neden''şeytan''aldatmasın diye.vardır atalarımızın bir bildiği.

herşeyden geçtim bizim kültürümüzde kız kardeş ve erkek kardeşi bile belli bir zamandan sonra ayrı odalarda yatırırlar neden''şeytan''aldatmasın diye.vardır atalarımızın bir bildiği.

evet hayatım hele ki son yıllar da aile içi yani ensestkötükedihüso patlaması yaşanırken çok daha dikkatli olmakta fayda vara.s

kırçiçeğim canım, sorununu kolayca hallettiğine çok sevindima.s

son mesajından anlıyorum ki bir şekil de sende istemiyormuşsun arkadaşını:1no2:

tatlım sana acizane tavsiyem; içinde bulunmak istemediğin bir duruma ailen dışında hatır gönül için evet demeyerimseniben merhametten maraz doğarmış :KK66: hele ki aile gibi çok özelin mahremiyetin söz konusu ise çok ama çok dikkatli olmanı gene tavsiye ederim acizane Şeniza.s.:nazar:

son paragrafı ele alalım. . önce annenizin başına gelen bir istisna.. her arkadaş bunu yapacak diye bir kural yok. kendimden örnek vereceğim. benim bir arkadaşım var. neredeyse çocukluğumdan beri arkadaşız. neler paylaştık, neler yaşadık. o bekarken gelir bende kalırdı bende onda. evlendi. yine gidip kalıyorum . o da ben de kalıyor.. diyelim evlendi ve beni evinde ağırlamak istemedi... bunu düşünmek bile o kadar acı ki... o herşeyimi paylaştığım dostumun bana güvenmemesi. dostluk nedir ki. sevgi, güven , paylaşım.......bu düşünce ,bile o dostluğu zedeler. dostum bana güvenmeyecek.... düşünmek bile o kadar kötü ki. ben buna dayanamazdım. ve keserdim o canım, dostluğu. çünkü güven bitmişse ne anlarım ki ben o dostluktan. olmasın öylesi.....

problemin hallolduğuna çok sevindim kırçiçeği..umarım bidaha böyle zorluklar yaşamazsın cnm..

son paragrafı ele alalım. . önce annenizin başına gelen bir istisna.. her arkadaş bunu yapacak diye bir kural yok. kendimden örnek vereceğim. benim bir arkadaşım var. neredeyse çocukluğumdan beri arkadaşız. neler paylaştık, neler yaşadık. o bekarken gelir bende kalırdı bende onda. evlendi. yine gidip kalıyorum . o da ben de kalıyor.. diyelim evlendi ve beni evinde ağırlamak istemedi... bunu düşünmek bile o kadar acı ki... o herşeyimi paylaştığım dostumun bana güvenmemesi. dostluk nedir ki. sevgi, güven , paylaşım.......bu düşünce ,bile o dostluğu zedeler. dostum bana güvenmeyecek.... düşünmek bile o kadar kötü ki. ben buna dayanamazdım. ve keserdim o canım, dostluğu. çünkü güven bitmişse ne anlarım ki ben o dostluktan. olmasın öylesi.....

konu hallolmuş şimdi başka biyere gelecek konu ama okypete dediklerine katılıyorum,bekarken ne güzel görüşülüyor ama sonra bi taraf evleniyor ve bekar olanla görüşmesi sakıncalı oluyor bu çok acı bir şey ancakk bir husus var canım bu da aslnda bekar arkadaşın düşünmesi gereken birşey.
yani benim evli arkadaşım benim gelip gitmemden rahatsız olmayacak olsa bile beni devamlı çağırsa bile açıkçası ben rahatsız olurum...evde arkadaşımın eşi de olsa o kişi ben rahat edemem ennihayetnde bir yabancı erkek..ailesiyle kalan bekar arkadaşmızın erkek kardeşi varken bile gitmekte sıkıntı çekeriz.illa bana göz koyacak beni taciz edecek korkusu değil bu.rahat edip edememe sancısı.
yani ben evli arkadaşım çağırdı çağırmadı diye üzülmem zaten çağırsada ben gitmek istemem en başta onlardan önce ben kendim rahat edemem.

esinin tavrini cok yadirgadim
sanirim kiz arkadasindan hoslanmiyor ama bu sekilde davranmasi cok ayip
sonucta insaniz bekar evli ne fark eder bu acidan bakmamaliyiz

ama sunu da soyleyeyim benim esim de 2 haftaligina bir arkadasini yatiya cagirsa ben de rahatsiz olurum
bir erkegin banyomu kullanmasindan cok rahatsiz olurum
ben esimle sarmas dolas otururum evde sort filan giyerim
evde bir erkek surekli olunca butun duzenim bozulur rahat edemem
rahat dus alamam, yatak odasi olayina hic girmiyorum iki hafta uzun sure ben istemezdim

ama yine soyluyorum esinin tavri ve istememe nedeni cok sacma
bekar olunca ne oluyor ki

problemin hallolduğuna çok sevindim kırçiçeği..umarım bidaha böyle zorluklar yaşamazsın cnm..

konu hallolmuş şimdi başka biyere gelecek konu ama okypete dediklerine katılıyorum,bekarken ne güzel görüşülüyor ama sonra bi taraf evleniyor ve bekar olanla görüşmesi sakıncalı oluyor bu çok acı bir şey ancakk bir husus var canım bu da aslnda bekar arkadaşın düşünmesi gereken birşey.
yani benim evli arkadaşım benim gelip gitmemden rahatsız olmayacak olsa bile beni devamlı çağırsa bile açıkçası ben rahatsız olurum...evde arkadaşımın eşi de olsa o kişi ben rahat edemem ennihayetnde bir yabancı erkek..ailesiyle kalan bekar arkadaşmızın erkek kardeşi varken bile gitmekte sıkıntı çekeriz.illa bana göz koyacak beni taciz edecek korkusu değil bu.rahat edip edememe sancısı.
yani ben evli arkadaşım çağırdı çağırmadı diye üzülmem zaten çağırsada ben gitmek istemem en başta onlardan önce ben kendim rahat edemem.
bizde o rahatsızlıklar olmadı,sahra87....,ben giderim ,onlarda karıkoca bana gelir.. bizde problem yok... zaten ayrı şehirlerdeyiz.... elbetteki devamlı her an bende değiller.. bende onlarda. senede 1 yada 2 . buda beni ve arkadaşlarımı çok mutlu eden bir şey...yani, size göre bekar olana kadar samimi, evlenince değil. bu düşünce benim dostluk mefhumuma ters..ben bekarım ve düşünecek bir şeyde göremiyorum. bu benim fikrim. ....
evet. konu başka yere gidiyor. ama hepimiz bunu yapıyoruz, siz ,ben diğer arkadaşlar. sizler yazınca bende yazmak durumunda kalıyorum. cevap hakkı doğuyor çünkü.

canım eşinde çok ayıp etmiş. senin arkadaşına gelme demen olmaz. allah yardımcın olsun canım

bizde o rahatsızlıklar olmadı,sahra87....,ben giderim ,onlarda karıkoca bana gelir.. bizde problem yok... zaten ayrı şehirlerdeyiz.... elbetteki devamlı her an bende değiller.. bende onlarda. senede 1 yada 2 . buda beni ve arkadaşlarımı çok mutlu eden bir şey...yani, size göre bekar olana kadar samimi, evlenince değil. bu düşünce benim dostluk mefhumuma ters..ben bekarım ve düşünecek bir şeyde göremiyorum. bu benim fikrim. ....
evet. konu başka yere gidiyor. ama hepimiz bunu yapıyoruz, siz ,ben diğer arkadaşlar. sizler yazınca bende yazmak durumunda kalıyorum. cevap hakkı doğuyor çünkü.

canım ben bekar olana kadar samimi evlenince değil demiyorum evlenince de samimi olabilirsin samimiyet illa birbirinde kalmakla olmuyor ben nacizane fikrimi söyledim açıkçası ben evli arkadaşımın evinde ben evli de olsam bekar da olsam rahat edemem.diyorum ya 1-2 gün sonrası 2 taraf içinde zor olur.çünkü erkekler bu konuda çok rahatsız oluyor adam şortla atletle oturmak istiyor işten yorgun argın geliyor sıkılır.zaten 1-2 gün için erkek de seve seve kabul eder batmaz o misafir..hani hep eşitlikten söz ediyoruz ya bu konudada bi ayrıcalığımız olmamalı nasıl ki biz evimizde yalnız bir erkeğin yani yannda eşi olmadan gelen bir erkeği evimizde misafir etmek istemezsek o erkek bizim için ne anlam ifade ediyorsa bizim gelen kız arkadaşımız da eşimiz için aynı anlamı ifade ediyor.biz istemiyoruz erkeğin de istememesi çok normal..

evet hayatım hele ki son yıllar da aile içi yani ensestkötükedihüso patlaması yaşanırken çok daha dikkatli olmakta fayda vara.s

kırçiçeğim canım, sorununu kolayca hallettiğine çok sevindima.s

son mesajından anlıyorum ki bir şekil de sende istemiyormuşsun arkadaşını:1no2:

tatlım sana acizane tavsiyem; içinde bulunmak istemediğin bir duruma ailen dışında hatır gönül için evet demeyerimseniben merhametten maraz doğarmış :KK66: hele ki aile gibi çok özelin mahremiyetin söz konusu ise çok ama çok dikkatli olmanı gene tavsiye ederim acizane Şeniza.s.:nazar:

Evet canim halletmis olsamda arkadasimi bu olanlarin üzerine cagirmakta israr edemezdim bu hem arkadasim icin hemde bizim icin galiba en iyi olaniydi esim eger en ufak bi rahatsizlik hissettirmeseydi ben o arkadasimi basimin üstünde agirlardim ama iste denilenler gibi bu aile kurumu ve ben sadece kendim karar veremiyorum ortak alan evimiz ve ben arkadasimi evimde agirliyacaktim olmadi cok isterdim.Esim de bana rahat hareket edemeyecegini söyledi bide sanirim kayin validem altimizda oturuyor belkide onlarida düsündü amaan neyse dünyanin sonu degil bosverin sonucta beim sorunum arkadasimi nasil kirmadan gelmemesi konusunda ikna etmekti oda cok sükür oldu neyse arkadaslar ama esime hala icimden kiziyorum daha kibar olabilirdi sözleri cok kabaydi bidahakine sanirim daha kibar olucaktir bu onuyu onunla uzun uzadiya konustum beni anladigina inaniyorum uyarmasi benden tabi yine yaparsa yine bir kiriklik yasiyacagiz böyle olmasini ne o nede ben isterim kimse istemez (SAYGI )a.s.

Düsüncem su ki, esin demis ya arkadasin evlensin önce diye, herhalde bekar bir kadinin ne isi var tatilde bir arkadasta tek basina diye dusunmustur:kızgın:. Sen en iyisi, insallah vize alamaz diye dua et bence.:Saruboceq:
Ama arkadasina ne diyeceksin vallah bilmiyorum , zor bir durum:çok üzgünüm:

benden kaynaklı anlatamadığım bir husus kalmış konunun başından beri ''bekar'' arkadaşlar tartışıldığı için öyle yazmıştım.evli bekar fark etmez benim için
ama fikirlerimin dediklerimin arkasındayım ve annem bir istisna değil çünkü tek değil bu dünyada annemin yaşadığı olayın daha kötülerini yaşayan o kadar çok insan varki istisna diye bir durum kalmıyor malesef.
sizde kendinizce haklısınız düşüncelerinizde ama son olarak güven vs meselesi değil bu kendine arkadaşına eşine güvenebilirsiniz ama ''şeytan'' faktörünü ve beşeriz şaşarız kısmını unutuyoruz işte işinde püfü bu nokta yoksa herkes paronayak gezsin demiyoruz bu benim düşüncem ve tecrübelerle sabittir.

unutmadan bir büyüğüm şöyle demişti ;kızım şunu hiç bir zaman aklından çıkarma
kadının 9 nefsi vardır dokuzuna sahip çıkar zapt eder
ama erkeğin 1 nefsi vardır ve asla zaptedemez.

saygılar.

esin belkide hakli bekar bir insan ne bileyim aranizi b bozar fln diye dusunmus olabilir bence arkadasina gercegi soyle esim istemiyo de

canım benım ya..eşinin yaklasımı basta tabıkı yanlıs olmus daha guzel ıfade edebılırdı ama netıcede haklı..Ben ne olursa olsun bekar yada evlı bı bayan arkadasımın evımde (zor durumda deılse) kalmasını ıstemezdım..

Yorumları okurken güldüm doğrusu..garip garip şeler..
Yok efendim 2,3 gün neyse de 15gün olmazmış yani adamla adam 2günde aldatmaz ama bakar ki kadın misafir 15gündür onlarda hadi artık aldatayım karımı der...
bu kadın türkieden gidecekti arkadasına yani oyuncak değil bu iş ve onca yol...eşinizi işe de göndermeyin o zaman,sevgililerinizi eve baglayın mesela..Biri de bırakın eşime kendime bile güvenmem demiş tövbe tövbe ya...neyse fikri odur zikri diyorum...Bayramda canım bitanem kız arkadasıma gidiyorum...üç gün kalıcam onlarda ve o evli zaten otelde kalmama da kızar çünkü telefonda şiddetle karşı çıktı...eşini uyutur sabaha kadar lafın belini kırarız artık ohhhhhhhhh sefamız olsun...ne var acaba bunda?hani misafirperverlik ?ah bir bilse o arkadaslarınız eşlerinizi onlardan kıskandığınızı onlara bir söyleseniz acaba sizlerle arkadas olurlar mı?
şahsen arkadasım bana gelme eşimi kıskanırım dese benim için biter...tabi hepinizin kendi düşüncesi siz bilirsiniz ama soruyorum size GÜVeNMEDİĞİNİZ BAYANLARA NEDEN ARKADASIM DİYORSUNUZ?

bizim evimiz mahremiyetimizdir...tabiki evli ve bekar dostlarımıza, arkadaşlarımıza, akrabalarımıza evimizin kapısı açıktır fakat mahremiyet söz konusu olduğu için sınırları vadır...nasıl giyinirken sınırlarımız varsa bu evimizin mahremiyeti içinde geçerlidir...evimiz de akrabalarımız haricin de kişiler ancak bir zorunluluk söz konusu ise kısa bir süre için yatılı olarak kalabilirler.

eşler arasında sorun olmaması için bu tip konuların evlenmeden konuşulup anlaşılması lazım...biz eşimle karşılıklı oturduk konuştuk ve mutabakata varıp ondan sonra nikahlandık...yani biz karı koca gayet uyumlu bir şekilde kimseye rahatsızlığımız olmadan kendimize ait mahremiyetimizi özelimizi koruyoruz....bir insanın evine misafir gidilmesi başka yatılı gidilmesi başkadır...bizim anlayışımız bu...anlayamadığım neden bu ahlaksızlık aşşağılık bir durum olarak algılanıyor.

ben evine yatılı alana saygı duyuyorum ve istiyorum ki aynı saygı evine yatılı misafir almayana da duyulsun. demek ki herkesin farklı anlayışları var..kimseye bir zararı olmadığı sürece bu kadar kıyamet kopartacak ne var cidden anlamakta güçlük çekiyorum.

şimdi aşağı yukarı tahmin edebiliyorum evin mahremiyetinse o zaman evine kimseyi alma diyecekler olacaktır...evet evim mahremiyetim...ve nasılsa vücudumuzun her yerini ortaya dökmüyorsak aynı şey evim için de geçelidir...sınırları belirli olarak herkese açıktır.

“Özel Hayatın Gizliliği ve Korunması” yasa ile bile belirlenmiştir. demek ki evlerimiz özel hayatlarımız sadece bize ait olmalıdır çok çok özeldir. herkesin kendi tercihi lütfen herkezin özeline özel anlayışına saygı duyalım.a.s.

Son düzenleme:
X