Kız arkadaşım

eşinizin mazeretleri anlamsız kabul...
ama düşündüm bir an...eşim bana danışmadan değil 1-2 haftalık yatılı misafir akşam yemeğe birini çağırsa bozulurum...eşiniz size böyle bir emrivaki yapsa hayatım arkadaşım 1 haftalığına bize gelecek dese siz de bozulurdunuz...
yerinizde olsam (tabi eşinizi en iyi siz tanırsınız kelimeleri ona göre kullanarak) ya canım sana danışmadan çağırdım haklısın ama ne bileyim söyledim işte, sen neden istemiyorsun gerçekten, söyle bana derdim...gerçek sebebini öğrenirdim sonra karar verirdim...

Eşiniz kendine güvenmiyor sanırım :nazar:
Bekar bi kadınla aynı evde olacağı için kendine güvenemiyordur.Belki ağır bir tepki ama aklıma ilk gelen bu oldu. :1closedeyes:
Aman arkadaşınıza bir şekilde söyleyinde size gelmesin eşinizin kötü düşünceleri olabilir. kötükedihüso
Yoksa hiçbir mantıklı açıklaması olamaz bunun.Arkadaşınız bir hafta evde kalınca ne yapacak sanki eşinize,bekar diye bir insan evli birinin evinde kalamaz mı sanki
insanların aklı fikri başka yerde zaten :eek:klava:

cnm keşke davet etmeden önce eşinle konuşsaydın.şuan böyle bir problemin olmazdı.tamam eşinin mantığı birçoğumuza saçma geldi ancak bu eşinin fikri ve arzusu.değiştirebileceksen biraz daha üstele ama zoraki misafir kabul ederseniz buda kendini bellieder.ve arkadaşınız daha çok üzülür.bazı erkekler eşlerinin bekar bayanlarla vakit geçirmesinden hoşlanmaz.niyeyse.ama evinizin huzurunu daha fazla bozmayın. arkadaşınızı gönlünüzce ağırlatmadığı içinde sırası geldiğinde lafı yapıştırın.evlilik zor zanaat.arkadaşınızada eşinizle aranızın başka bir sebepten açıldığını ortamın gergin olacağını ve üzgün olduğunuzu söyleyin.oda anlayışlı bir arkadaşsa arkasını fazla aramaz sanırım

hayır anlamadığım şu buraya geleceğine evlensin ne demek...
Tamam bekar ve fazla tanımadığı bir bayanı eşiniz evinde istemeyebilir, görüşmenize izin vermesi başka bişey yatılı kalmak başka bişey... Sonuçta arkadaşınız muhtemelen sizin davetinizle yada sizin evinizin adresini göstererek vize alacak bu da sorumluk almak demektir. Başına bişey gelse ben sorumluluk alamam diye düşünmüş olabilir.. Ama size bun ubu şekilde açıklayabilirdi. Buaya geleceğine evlensin ne demek... Eşiniz istedi diye mi evlenecek ne alaka......
Bence eşinizin istememe sebebini öğrenin...

yani türkiyeye geldiğinizde siz arkadaşınız da kalıyorsunuz. ama o gelip kalmak istediğinde eşiniz izin vermiyor...... ben bekarım ve benim evli arkadaşlarım ,eşleriyle gelip bende kalırlar. benim için de onlar için de hiçbir sorun teşkil etmedi bu...eşiniz için neden ediyor hala anlamadım.....

hayir arkadasimda hic kalmadim genelde 2-3 saat görüsmeler seklinde karsi cikmiyordu görüsmelerimize yoksa msndende görüstüm bugüne kadar kötü bir lafini duymadim ne biliyim ya ne yapiyim simdi

Bence biraz bekle canım yani sonuçta sen davet etmemişsin o gelmek istediğini söylemiş ne yani hııı deyip geçiştirsemiydin sende zor durumda kalmışsın bunu eşinin görmesi lazım .Ona bunu güzel bir dille anlat bence birnevi mecbur kaldım ama yinede istmezsen gelmemesini söyleyeceğim de belki fikrini değiştirir.Üstelik ben o misafir davet etse sen ne dersin lafınada karşıyım eşlerimiz elbette bize danışacak tabi bizde onlara ama gelen misafir ister bizim olsun ister onun ağırlaması kadına düşüyor erkek saadece kakara kikiri yapıyor yorulan sen oluyorsun yani bunu aynı kefeye koymamak lazım.
buarada arkadaşının vize lamsı hiçde o kadar kolay değil biliyorsun değilmi helede bekarsa geri çevrilmesi muhtemeldir .

ne demek evlensin falan... evlilerle bekarlar arkadaş olmayacak mı. arkadaşlıklar biri evlenince bitecek mi. ne yanlış bir düşünce. kocanız çok büyük ayıp etmiş. .senin aklına yatıyor mu bu iş.. cümleye bakın.. çok ilginç gerçekten. çok garip bir şeymiş gibi......

aynen katılıyorum eşinizin mazereti çok saçma bencede :1closedeyes:

bekleyin bakalım belki arkadaşınız gelmekten vazgeçer yada bir sorun çıkar gelemez ozaman gelince eğer geliyorum derse geleceği zaman için bir bahane bulursunuz artık eşinizin tutumunuda söylemeyin kırılır bence:1shok:

ben olsan kırılırım yani ne zannediyor beni derim kendi kendime :kızgın:

esimden böyle birsey beklemiyordum hic böyle bisey yasamadik normalde misafir cok sever her hafta sonu ya cagirir yada gideriz bende cok sasirdim yoksa hic davet edermiydim :çok üzgünüm:

canım ozman arkadaşından hoşlanmamış olabilir
belki arkadaşının hareketlerı falan ona ters geldi
birde bekar ya korkmustur senı bastan cıkarır falan dıye
bole bısey geldı aklıma olabılır..

bence çok yerinde bir tepki vermiş eşin
şimdi detaya inmek istemem bi çok örnek verebilirim ama gereksiz
bende kabul etmezdim doğrusu.

canım ozman arkadaşından hoşlanmamış olabilir
belki arkadaşının hareketlerı falan ona ters geldi
birde bekar ya korkmustur senı bastan cıkarır falan dıye
bole bısey geldı aklıma olabılır..

arkadasimla dogru dürüst karsi karsiya bile gelmediki fazla tanimiyor ama benim söylemlerimle az cok taniyor oturmasini kalkmasini bilir dürüst bi aile kizi arkadasimdan yana bir sorun yok galiba rahat davranamam diyemi geliyor ona ne bilim banyo tuvalet yada isten geldiginde uzanmak isterim yada nebiliyim öyle geliyo benim aklima onu anliyorum tabi, arkadasima karsi kötü bir sey besleyecek karakterde degil ama ne yalan söyliyim cok kaba bi sekilde söyledi istedigini ona cok kirildim bakalim eve geldiginde ne söyleyecek bana bekliyorum fisfisfis

Bence biraz bekle canım yani sonuçta sen davet etmemişsin o gelmek istediğini söylemiş ne yani hııı deyip geçiştirsemiydin sende zor durumda kalmışsın bunu eşinin görmesi lazım .Ona bunu güzel bir dille anlat bence birnevi mecbur kaldım ama yinede istmezsen gelmemesini söyleyeceğim de belki fikrini değiştirir.Üstelik ben o misafir davet etse sen ne dersin lafınada karşıyım eşlerimiz elbette bize danışacak tabi bizde onlara ama gelen misafir ister bizim olsun ister onun ağırlaması kadına düşüyor erkek saadece kakara kikiri yapıyor yorulan sen oluyorsun yani bunu aynı kefeye koymamak lazım.
buarada arkadaşının vize lamsı hiçde o kadar kolay değil biliyorsun değilmi helede bekarsa geri çevrilmesi muhtemeldir .

iste tamda demek istedigim buydu , dediginiz gibi gelsin bakalim bunlari konusmaliyim onunla belki de gelmesi gercekten zordur bakalim arkadasima bunu da söylerim biraz zorluk cikabilir diye oda fazla gönül vermez belki gelmeye bakalim arkadasim bana deger vermese ta buraya gelmek istermi hic bana güvenmese

bence eşin haklı,şahsen ben kendim bile istemem bekar bir arkadaşımın gelip evimde 2 hafta kalmasını eşime gerek kalmadan.
arkadaşını kırmadan bir şekilde anlatırsın,eşinle gerginlik yaşamana değmez bence.

arkadasimla dogru dürüst karsi karsiya bile gelmediki fazla tanimiyor ama benim söylemlerimle az cok taniyor oturmasini kalkmasini bilir dürüst bi aile kizi arkadasimdan yana bir sorun yok galiba rahat davranamam diyemi geliyor ona ne bilim banyo tuvalet yada isten geldiginde uzanmak isterim yada nebiliyim öyle geliyo benim aklima onu anliyorum tabi, arkadasima karsi kötü bir sey besleyecek karakterde degil ama ne yalan söyliyim cok kaba bi sekilde söyledi istedigini ona cok kirildim bakalim eve geldiginde ne söyleyecek bana bekliyorum fisfisfis

ozman şöyle bir açıklaması olabilir
eşin sanırım o oldugunda rahatsız olcak
banyo,wc vs..konularında rahat edemicek adam
bir de bekar oldugu için ister istemez çekinir
ya da biranda türkiyeden gelicegı ıcın boyle bır sorumluluk
kabul etmek istememiş olabilir.sinirle biranda böyle bir
tepki vermişde olabilir
gelince birdaha konuşmayı dene bakalım
gönülsüz kabul ederse de bu sefer arkadaşın geldiğinde ona surat falan yapar
bu seferde arkadaşın rahatsız olur sen yine iki arada kalırsın
kolay gelsin canım..a.s.

evet arkadaslar degerli görüsleriniz icin size cok tesekkür ederim gercektende kafam aydinlandi gelince aynen konusmam gerekiyor gönülsüz olursa dediginiz gibi yine bu karmasa icinde kalirim cok haklisiniz tekrar tesekkür ediyorum hepinize ayri ayria.s.:1hug:

bence eşinin bildiği birşey vardır
ben ne zaman kız arkadaşlarım konusunda erkek arkadaşımı dinlemesem hep haklı çıkardı
bence dinle
senin yerinde olsam kız arkadaşıma durumu izah eder,özürdilerdim.
ama eşimi dinlerdim.

madem 10 yıllık arkadaşın elbette iyi tanıyosundur..
eşin bu konuda misafirbperver davranmalı aslında..ikna etmeyeçalış
ama eğer aranızda çok büyük sorunlara sebep olacaksada evdeki huzurunu arkadaşın için bozma...
uygun bi dille müsait olamadığını anlatmaya çalış cnm

sen ne kadarda arkadaşını eşine ii biri olarak anlatsanda insan kendi tanımadığı zaman olmuyo işte.türkiyede öle 2-3 saatlik görüşmelere bişey dememesi gayet doğal nede olsa arkadaş ama eşinin arkadaşını evinde ağırlayacak kadar tanımadığı için,1-2 hafta onunla beraber olup dışarılarda gezeceğinizden adam korkuyodur bence seni yoldan çıkaracağını falan düşünmüş olabilir.ama bi yandanda ii taraftan bak öle erkekler varki eşinin arkadaşı geldiği zaman neler yapıyor gizli gizli,senin eşinin böle bi düşüncesi olmaması çok güzel

ya boşver takma.
zaten oraya gitmek öyle kolay değil hem.
bakalım vize alabilecek mi artık bekarlar için vize almak daha zor diye biliyorum

Ben olsam bende karsi cikardim cünkü evli yada bekar farketmez esimin yada benim arkadasim tek basina gelmesini bende istemezdim. Baska bir care bulmaya calisirdim. Mesela bir hotele yerlestirirdim...

şaka mı :KK66:)))))))

msn den tanıştığın bir kız arkadaın almanyaya yanına gelecek kocanla tanıştıracaksın ve siz de kalacak

yok asla inanmam :)))))))

X