Kiskancligim yüzünden yaptigim rezillik

Esimin 1 tane arkadasi var oda evli ve okadar
Gerisine ben karar veririm
Ayrica erkek arkadasimi evime davet etmem
Gorusum bu uygun degil cünkü

nasıl yani eşinizin kiminle arkadaş olup olmayacağına siz mi karar veriyorsunuz..?
yetişkin bir bireyle evli olduğunuzu varsayarak neden bu kadar kısıtlayıcı olduğunuzu merak ettim doğrusu..

Bence iyi yapmışsın :KK70:
Ben inanmam kadın erkek arasındaki dostluğa
Kadinla erkek dost olmayiversin heleki evli ise
Geçen sene benim eski iş yerinden erkek arkadaşlarım bir vesile ile bizim bulunduğum şehre yatılı gelmek durumunda oldular
Eşim Hayır demedi ama tek bir şey söyledi
Buyursunlar misafir tabii ama ya gelen benim kız arkadaşlarım olsa idi ne düşünürdün dedi
İstemezdim dedim
Doğru
Geldiler misafirimiz oldular o ayrı
Ama empati kurduğum için daha çok onları yalnız bıraktım çay kahve bahanesiyle..
Eşimin yanında bi de eski sayfalar açılmadı ne de olsa epeyce geçmişimiz dostluk olmasa da sağlam bir arkadaşlık durumumuz vardı her iki beyle de...
Velhasıl empati yapmak iyidir
Ilerde oluşabilecek gereksiz bi samimiyetin önünü kesmiş oldun
Bence iyi yaptın herkes kendi cinsiyle dostluk kursun
O dostluklar dan bolca aşk türer bunu bilen bilir....
O samimiyet olussa coktan olusurdu ama. Adam gidip kizla basbasa mi gorusucem demis de onunu kessin? Kiz adami arkadas olarak seviyor ki karisini da tanimak istemis. Biraz once yazmistim, esimin su cok seksi kiz arkadasi esimden cok beni ariyor artik. Hic basbasa gorusmediler, esim bensiz gorusmez zaten ama benim esim olmadan onunla gorustugum oldu. Seksiligini de ozellikle vurguluyorum cunku konu sahibi guzellige takilmis ya, dis gorunus dostlukta onemsenmiyir olabilir. Konu sahibinin esinin dostlugu da boyle bir duruma donusecekti belki. Biraz durup ne oluyor baksaydi keske.

Hayır hemen açıklayayım
Esinin arkadasın sarılması ve beni savun der gibi bakısını yakalaması kadının bir nevi ego tatmini yaptgını gosteriyor

Oyle baktigini nerden biliyoruz ki,konu sahibinin anlattigi kendi gozlemledigi sey biz gormedik bilmiyoruz konu sahibi anlamak istedigi gibi anlamis belli

Bir kaç senedir yeni din ya da tarikat kuruldu bence veya ideoloji. Adı da kocişizm.
Ana temamız kocişimiz. Bir adet erkek insan evladı yani ama öyle düşünmüyoruz hoppppp insanüstü bir varlık olarak tapınmaya başlıyoruz. Eşimizden bebek yapsak hamile ya da gebe oluruz ama kocişimizden yapınca otomatikman hamiş ya da gebiş oluyoruz.
Bu ideolojinin belli yasakları da var tabi, kırmızı çizgiler filan. Misal başka bir kadın... uvvvv danger kelimesi yanıp sönüyor. Kocişimizi bu tehlikeden korumak içşn sırtlana dönüyoruz (kısmi genetik mutasyon)
Şimdiki hanımlar çok acayip.
Sanırsınız davud'un heykeli de millet ebleh ebleh kocalarına bakıyor.
Adını cehalet mi koymalı, bulduncuk olmak mı?
Yazık...
Haklısınız ama benim anlamadığım şey şu;
şimdi bizim bu erkekler "kezban da kezban" diye yerin dibine batırır Türk kızlarını,sonra da ne hikmetse gider en önde bayrak sallayanıyla evlenir..Bence bunlar zamanla kendilerini eş değil "kociş" olarak görmeye alışıyolar ve hatta hoşlarına gidiyo bu durum.

yemin ediyorum kadının düşmanı kadın ya yorumlara gel! yok art niyetliymiş de kadının kocasını yanına çekecekmiş de.. bekarken çevrenizdeki her erkeği ayartmaya kalktınız da başkalarından da mı bunu bekliyorsunuz, kişi kendinden bilir işi demişler. 21. yy'dayız insan dediğin sosyal bir varlık sonra vay efendim biz niye geriyiz. ne koca delisi varmış

Kızda ozur dılemenız gerek onu da yapmam dıyorsunuz esınızın kucagına oturup sırınlık yapmak yerıne yanlıs davrandım ama kendımı tutamadım bız de onlara zıyarete gıdelım yaptıgım cocuklugu telafı edeyım demenız gerekırdı.

Oyle baktigini nerden biliyoruz ki,konu sahibinin anlattigi kendi gozlemledigi sey biz gormedik bilmiyoruz konu sahibi anlamak istedigi gibi anlamis belli
O halde esinin arkadasini siz nerden taniyorsunuzki iyi niyet algılıyorsunuz ben direk bodoslama yazmadım konu sahibi ne anlattysa oyle yorum yaptim

X