Kiskancligim yüzünden yaptigim rezillik

Bu kadar laftan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz merak ettim. Yalnız ben diğer tüm yorumlara ek olaraktan "26 yaşında koskoca kadın" lafına takıldım, o ne yahu, 33 yaşında evlendim acaba erken mi oldu diyorum daha

Gittiğiniz misafirlikte bu tavırları görseydiniz de alır mıydınız aynı keyfi yani?

Gittiğiniz misafirlikte bu tavırları görseydiniz de alır mıydınız aynı keyfi yani?
Erkek arkadaşım evlense evine gitmem (tek başıma!) aklım keser eşinin kıskanabileceğini. Ortak bi arkadaşla yahut eşimle giderim uygunu budur. Ayrıca ben evlensem erkek arkadaşımı da davet etmem evime eşim rahatsız olur bu böyledir. Tepkileri abartı ama yanlış da bulmadım film repliği okuyo gibi hissettim şirin buldum.

ben o kocanın yerinde olsam seni kız gitmeden kapıya koyardım
bunun sevgiyle falan ilgisi yok
siz önce eşinize saygısızsınız
sanıyor musunuz ki bir erkek,erkek bile değil normal bir insan buna uzun zaman dayansın sonunuz muhtemelen yine kapıönü olacaktır
çok küçük düşürmüşsünüz kendinizi
yazık
ben olsam size ancak acırdım eşinizin yerinde değil sevgi saygı bile duyamazdım

Ne yani kız çok güzel olsa kıskanılacakmı? o zamanda sinirden ölürdünüz heralde kızkançlıktan..
Adam sizi tercih etmiş ve mesele bitmiştir.

Kendinizi düşürmüşsümüz açıkçası rezill etmişsiniz.Arkadaşı ile aynı kefede değilsiniz ki eş daha değerli tabii ki.
Kıskanmak insani bir duygu olabilir ama keşke bari açık etmeseydiniz. Zaten bir süre sonra uzaklaşırdı o arkadaşından. Acele etmeseydiniz. Evlenince kız olsun erkek olsun arkadaşlarla eskisi gibi olunamıyor ki.
Dediğiniz gibi aralarında bir şey olacak olsaydı o kadar sene zaten olurdu, o arkadaşını bir kız gibi değil de erkek gibi düşünün. Eşiniz tabii ki de size o kızdan daha fazla değer veriyor ve seviyor. Onu yedi yıldır tanıyor olabilir ama sizle evlenmiş. Ama o da onun arkadaşı bir geçmişleri var paylaşımları var değer veriyor ve sizle de paylaşmak istemiş.O davranışlarınız sebebiyle eşinizin gözünde daha da değerli hale gelmiştir ne asil kız falan diyordur...
Eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek derler ya o şekilde onları yakıştırmayın kafanızda ve bunu da eşinize ve etrafa dillendirmeyin.

Dediklerinize katiliyorum ben de gitmem ya da davet etmem yalniz arkadas bu tavirlarla kesinlikle şirin degil rezil olmuş.Kadina degil ama kocasina saygisindan sabirli olmaliydi.He sonrasinda uygun gormuyorsa yavas yavas keserdi ayagini.Insaallah kadin art niyetli biri degildir yoksa suan her halukarda bir sifir önde...

kızın yerinde olsam giderken eşine seni insan içine karıştırması için tavsiyede bulunurdum
insan içine çıkmaya pek alışık değil galiba aaa pardon asosyal deniyordu

Kimi sessiz kalır kimi için de tutamaz çok ileri gitmiş evet ama herkesiin bi tepki veriş şekli var olan olmuş. Kız zaten üzgün bi de diğer kız kocasının aklına girer tarzında yazıp üzmeyin empati kurun. Bu olayda adamın eşi mi olsaydınız daha çok üzülürdünüz yoksa arkadaşı mı olsaydınız?

Arkadasi olsaydim...

senın de yok mu bir eski erkek arkadasın falan? sen de tanıstır eve davet et, bakalım eşinin tepkı ne olacak.
madem bu kadar laf sokacaktın kıza, hiç evıne kabul etmemelıydın

Bende bu ama napsın olmuş bir kereyi anlamıyorum.
Olmuş bir kere denen şey de bir insan evladı kadınını erkeğini geçtim, bir insanı üzüyor. Önce siz bir güzel istediğiniz gibi terbiyesizleşip bir insanı üzüyorsunuz. Belki o kız çıktı ağladı üzüldü,vebali sizde. Ve bunu yapmanız için tek bir makul nedeniniz yok. Kız gayet medeni ve arkadaşça davranıyor, size kibar ve dostane davranıyor. Karşılığında siz dilediğiniz kadar terbiyesizleşiyorsunuz sırf evlendiniz diye. Evliliğe tapu alma olarak baktığınızdan böyle
belki bilemem ama "tapulu" bile görseniz bir erkek için bir insanı üzemezsiniz. O hak da sizde yok.
Kimse de sizin kocalarınıza yanmıyor. Kendinize ve eşlerinize güveniniz yok diye başka insanlara haksızlık etme hakkınız yok

Gercekten once kafa yapini bi degistirmelisin.. Once kendin sonra esin icin. Normal degil yani.. Adama ve kiza cok ayip etmissin gercekten. Bence kizi bi aksam davet edip gonlunu almalisin, esin anca boyle takdir edebilir.. Sinirlerim bozuktu ozur dilerim diyebilirsin. (bu arada 2,5 yillik evliyim bende, ve esimden 10 yil once tanidigim cok sevdigim bir dostum var benimde karsi cinsten, hatta o da bekar halen. ayni seyi kocam bana yapsaydi yerin dibine girerdim, onu birak neden evlendin o zaman benimle diye sorgulamaya baslardim) sorun kiskanman degil, kusura bakma ama sorun terbiyesizlik etmen. Ama duzeltebilirsin tabiki.. Hersey senin elinde. Emin ol adamda bi yere kadar susar..

Boyle kıskandığını belli ede ede eşinin aklina yada kizin aklina birbirlerini sokcaksin o olcak yani. Ayrica hurrem sultan da gercekte hic guzel degilmis ama zekasiyla asik etmiş kendine kanuni yi yani bu isin guzellikle bir ilgisi yok begeni evet guzellikle ilgilidir ama ask çoook farkli bir seydir.
Ayrica baya da geri kafali birisiniz sanirim cunku 2015 yılında bir kadin ve bir erkegin yakin arkadas olması cok normal benimde bir suru yakin erkek arkadasim var.

allah da seni güldürsün

Çok ayıp etmişsiniz şok oldum resmen okudukça. Kalbinizi kırmak istemem ama kesinlikle annenize katılıyorum.Ek olarak isterlerse 17 yıldır tanışsınlar,sizin eşinizle yaşadıklarınızın ve yaşayacaklarınızın çeyreğini paylaşamazlar.Siz karı kocasınız ve aynı evde yaşıyorsunuz.Aayy çok kötü olmuş çok üzücü kız için ya.Belliki sizinlede arkadaş olmak istemiş.Çok kırıcı.Ne desem bilemedim çok şaşırdım çok yersiz gerçekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…