Mezeler - Ordövrler Kiraz Yaprağı Sarması (Sponsor~ İçim Yoğurt)

biz dut yaprağıyla yapıyoruz birde sizlerdede var mı bilmiyorum

bunları sararken bol bol la havle çekmşsinizdir sanırım yerim ama yapamam sanırım. ellerinize sağlık

şu kiraz yaprağı sarmasını da bi yiyemedim gitti ha,tadını bilmiyorum.Aslında memlekette kiraz ağacımız var ama satılır mı kiraz yaprağı kurusu biryerlerde.
Yalnız ben de sanki alıp yapıcakmışım gibi soruyorum ha.

Eline sağlık canım çok güzel görünüyor,yaprakları da ne güzel sarmışsın öyle ,ah bir de tadına bakabilseydim keşke.

Ben daha önce Malatya'da bulunduğum zamanlarda yemiştim hakikaten benim diyen hatunun becerebileceği,herşeyden önce çok büyük sabır gerektiren bir yemek gerçekten tebrik hakkeden bir yemektir....

olsada yesek. ben yine makarnaya talim ediyorum şu an:)

Hii kıyamam Oky kirazlar yapraklansın yaparız yada farklı bir sarma ne dersin

valla iyi olur. kirazların yapraklanmasını bekliyorum o zaman..

Bizde söz sözdür Oky...:)

Bu tarifi denemeli.
Elinize sağlık.

ellerinize saglık cok güzel olur biliyorum

biz dut yaprağıyla yapıyoruz birde sizlerdede var mı bilmiyorum

Bizim yörede dut,kiraz yaprağı,ayva yaprağı ve fasulye yaprağıyla da sarılırÇok ilginç belki ama hepsi de şahane olur

bunları sararken bol bol la havle çekmşsinizdir sanırım yerim ama yapamam sanırım. ellerinize sağlık

Hepinizin yüregine sağlık bu güzel yorumlar için gercekten çok teşekur ederim bikaç gündür rahatsızlığımdan ötürü bakmamıştım
Gercek çok güzel bu sözleri okumak 1.burdan tekrar tebrik ediyorum bu tadı tanıyanlardanda beni hem yorumlarıyla hemde oylarıyla yanlız bırakmadıkları için çok teşekur ediyorum

Son düzenleme:

Şu nezaketlive ince davranşın içinde ben seni tebrik ediyorum tanem

Hastasıyım bu yemeğin, Acayip lezzetli.. Olsa da yesem şimdi..
Annem genelde ayva yaprağıyla yapardı ama artık onu bulmak da pek mümkün olmadığı için, klasik üzüm yaprağıyla yapıyor..
Uzun zamandır da yapmıyor aslında.. Söyleyeyim de yarın yapsın...

Şimdiden afiyet olsun o zaman lezzetini bilmen çok güzel canımhemşoyuz o zaman

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…