Kimyasal mı dış gebelik mi normal mi?

lavinya94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2020
157
124
30
Benimle aynı şeyi yaşayan var mıdır bilmiyorum çok çaresizim beta hcg gün aşırı 27-57-108 olarak ilerliyor fakat aynı zamanda kanamam devam ediyor sızıntı şeklinde bir durup bir devam ediyor kırmızı pembe arası değişiyr adet kadar yoğun değil ama her tuvalete çıktığımda geliyor. Doktor kan değerlerni takip edicez dedi ama sizce bu durumdan normal gebeliğe dönme şansı var mıdır. Benzer şeyi yaşayan arkadaşlar varsa nolur yazsın. Dış gebelik olmasından korkuyorum. Kimyasal olsa değer düşmesi gerekmez miydi?

Ben de yaşadım canım değerim dengesiz artıyordu malesef dış gebelikmiş iğne oldum düğmeye başladı şimdi sıfırlanana kadar takibi yapılacak. Kimyasal değer düşüyor genelde evet ama umarım sizinki dış gebelik değildir. Kan takibinde belli olur biraz teşhisi zor oluyor

Geçmis olsun rabbim hayırlı sağlıklı hamilelik nasip etsin sizin değeriniz düşüp sonra yükseliyormuydu

Sizinde kanamanız var mıydı ? Ben test yaptığım günden beri kesilmedi. Doktor sadece kan testi takibi yapıyor hiç muayene etmedi hep sekreteriyle konuştum. Çok korkuyorum dış gebelik olup tüplermin zarar görmesinden hep en kötüsünü düşünüyorum.

Dış gebelik gibi geldi bana ..benimde değerlerim busekilde düşme yoktu ama düzensiz artış vardı ilk başta kahverengi lekelenme sonrasında kananmam da vardı..bir hafta takip edildi değerlerim aynı belli belirsiz artışlar .ama korkulcak birşey yok tek doz iğne ile 3 hafta sonunda sıfırlandı birde benim beta değerim 700 lerdeydi...gerçi kimyasalda olabilir belki düşer takip edin yinde

Cevabın için çok teşekkür ederim yalnız olmadığımı bilmek rahatlattı beni. Peki iğne kalçadan tek doz mu vuruluyor hastanede yatış vs yok dimi. Sonra tekrar hamile kalmak için ne kadar beklemek gerekiyor stresten bir sürü soru oldu ama kusura bakmayın

Canım ben kanamam başladığı gün acilden girmiştim devlet Hastanesi'nde orda yatış yaptılar bir hafta boyunca iki günde bir kan verdim sadece ..ama özel hastanedeyse doktorun yatış vermez ayakta bıkac gün takibini yapar kesinse iğneyi yapar ..aradan 7 ay geçti öyle kaldım tekrar gebe oda Mart ayında bebeğimin kalbi durdu 10 haftalıkken kürtaj oldum...ilk adetim biteli daha 10 gün oldu ..ikinci çocuğu istiyoruz bizde ..denemeye devam ediyoruz ..hakkımızda hayırlısı ..artık sağlıklı olursa olsun diyorum hep öyle dua ediyorum..

Maalesef benimde boyle oldu dis gebelikle sonuclandi tabi asla umut kesilmez kanamasi olupta normal devam edenleride cok okumustum.Allahim en hayirlisini versin.Dis gebelikte otururken makatta batma oluyor benim en net belirtim oydu belki ordan anlayabilirsin.

Benimde kasıklrımdan karnıma vuran kramplar oluyor çok ayakta kaldığımda. Ben artık gebe olduğum umudunu bıraktım kötü bişey olmasından korkuyorum. Dış gebelik geçiren kadınlarda tekrar geçirme olasılığı artıyormuş. Çok korkuyorum ya tüplerim zarar görür bişey olur diye artık bi sonuca varsın istyorum iki yıldır anne olma hasretiyle yanıyorum bu ikinci aşılamamdı ve sonucun böyle olcağını asla düşünmezdim beterin beteri varmış. Hayırlısı olsun. Cevabın içinde çok teşekkür ederim. Çok sağol

Dis gebelik ille zarar verecek diye bisey yok korkma bana bi zarar vermedi..Ki ic kanama baslamak uzereymis ben gittigimde igneyle dusurduler gecenlerde hsgye girdim tertemiz hersey.

Hakkımızda hayırlısı olsun neyseki dış gebelik tekrar etmemiş çünkü ikincide risk fazla oluyormuş. Her kadın bambaşka sorunlarla baş ediyor anne olma yolunda Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sizde üzülmeyin Allaha bırakın bir tane evladınızda varmış ne mutlu. Darısı bizlere inşallah çok teşekkürler yorumunuz için.

Rabbim isteyen herkese nasip etsin insallah

Dis gebelik ille zarar verecek diye bisey yok korkma bana bi zarar vermedi..Ki ic kanama baslamak uzereymis ben gittigimde igneyle dusurduler gecenlerde hsgye girdim tertemiz hersey.
Çok sevindim temiz çıkmasına inşallah en yakın zamanda hayırlı haberler alırsın cevabın içinde çok teşekkürler içimi rahatlattın sağol

Evet dış gebelik teşhisi konmadan önce kanamam vardı canım leke leke ama. Değerim önce düştüğü için kimyasal gebelik sanıldı sonra birden yine yükselince dış gebelik olduğu anlaşıldı malesef. Şuan 2. Doz iğne anca düşürmeye başladı. Sizin kan değeriniz kaç en son?

Geçmis olsun rabbim hayırlı sağlıklı hamilelik nasip etsin sizin değeriniz düşüp sonra yükseliyormuydu
Evet benim değerim öncesinde bayagı düştü 60’lara kadar sonra kimyasal gebelik kendi kendine vücut atacak dedi doktor. ama sonra birden 300 oldu sonra 637 oldu dış gebelik teşhisi kondu kesin. En son 2. Doz iğneyi oldum o 168’lere kadar düşürdü şimdi haftada bir gidip kan vericem sıfırlanana kadar. Sizin durumunuz ne?

Benim en son derim 57 den 108 e çıktı bugun tekrar kan vermeye gidicem. Benmde ara sıra kasık ağrısı oluyor ve kanama açık renk sızıntı şeklinde özellikle tuvalete çıkınca oluyor çok endişeli ve stresliyim düşük mü dış gebelik mi sonuca varıp kurtulmak istiyorum bu kadar kanamayla sağlıklı ilerleyeceğini gözden çıkardım zaten. Allah yardımcımız olsun hepimizin

Benim geçen hafta yoğun kanamam oldu doktora gittim 63 çıktı sonra kanamam devam etti hatta parçalar düşürdüm dün doktora gittim 176 olmuş yarın tekrar gidicem inşallah dış gebelik değildir.

Anladım canım benim de teşhisten önce öyleydi tuvalette gittikçe lekelenmem kanamam oluyordu. Ama senin ki inşallaah kimyasal gebeliktir de düşer kendiliğinden çünkü dış gebelik zor iğne oluyorsun düşmesi için o yüzden en az 3 ay gebelik yasak malesef. Kan sonucu çıkınca yazarsın burdan meral ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…