Kilosu kiloma diyet arkadaşı arıyorum…

Duygusuzcanlar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2017
394
146
Merhabalar sevgili diyet sever . Hayatını zayıflama çabalarıyla geçiren bir kadınım. Yaşım 31 boyum 174,kilom 80. En fazla aralıklı oruçla üç sene önce 16 kilo vermiştim ama koruyamadım. Geliyorum 79-80 e takılıyorum .

Zaman geçiyor ve ben harekete geçemiyorum , zaten boyum ve kemiklerim baya iri . Popom epey çıkık e tabi göbek , basen derken …

Neyse kendime kendim gibi motive edecek biri lazım . Özellikle 4-5 diyetisyen değiştirmiş almış vermiş diyetin çemberinden geçmiş .
Ben baya motive ederim bu arada.
Bir kaç diyet listem var …
Bir iki ciddi arkadaş olsa yeter

Eklentiler

• BBAB36E3-A7B1-43B3-B749-8B14D84C8D9B.jpeg
    111,9 KB · Görüntüleme: 178
Diyetime başladım
Uyguladığım diyeti paylaşıyorum , arada bir veya 2 fincan kahve içeceğim. Kiloma göre 3 lt su içmem gerekiyor.

Eklentiler

• 0D2C59F3-D63A-4BD1-9C4E-42BE792502E6.png
    283,3 KB · Görüntüleme: 181
Birazdan tartilicam ve diyete baslicam. Tam olarak tarif ettigin kisi benim. Hayatim boyunca acayip kilolar verdim. Sonra geri aldim. Dogumdan beri basliyorum ama olmuyor tekrar birakiyorum. Aralikli oruc seklinde baslicam. Emzirmeye devam ediyorum inslalah bu sefer basaririm. Ama sen pazartesiden beri yazmamissin

Merhaba , ben motive olmayınca pek devam edemiyorum yani dün biraz kaçırdım bu sabah kahvaltı yapmadım henüz . hedef kilo kaç ?
Emzirmeye devam ediyorsan normal çayı kesip ısırgan çayı ve rezene tavsiye ederim .

Ben emzirme döneminde vermiştim baya kilo .
Aralıklı oruç için bir kaç şey paylaşacağım yararlanırsın belki . her gün yazarsan memnun olurum .
Birde ölçüm alabilirsin vucüt ölçümü
Bol eksiler diyelim bismilllah

Ben de ben dee kilon kiloma denk ama boyun boyuma denk değil

Emziriyorum ben de ama kilo vermeliyim artık 7 aylık anne oldum yetti aynaya bakamaz oldum . Fırsat buldukça ben de burdayım inşallah motivasyona ihtiyacım var

boyun ne önemi var canım önemli olan ölçüler . İstediğimiz görünüşe sahip olmak , pisikolojik açıdan iyi hissetmek hoşgeldin diyelim . Boyunu kilonu ölçülerini yaz devam edelim

Burada if diyetiyle alakalı detaylı bilgiler de var , önemli olan saatlere uyum sağlamak ve gerçekten biraz açıklığınızı hissetmek . O zaman yağlar yakılabiliyor . Birde örnek menü var . Ben öğlen hep 3 hurma 3 ceviz bir Türk kahvesi içerim .

Akşam öğünlerinde ben birgün tamamen sebze bir gün et yiyorum . Sabah protein çok aldıysam yani yumurta yediysem sebze, sabah peynir zeytin yediysem et yiyorum.

Kaloriyi azaltmamak tamamen aç kalmak da diyeti yavaşlatacaktır . Eğer akşam yemeklerde doyamazsam sınırsız salata diyorum ve o gün yemeğin yanına doyana kadar salata yiyorum .

Eklentiler

• 9D7CD5A3-DC85-4DE2-B607-69AA21DFA31F.png
    150,1 KB · Görüntüleme: 161
Amin insallah yakin zamanda saglikla hedeflerimize ulasalim. 87.8 ile basliyorum 21 kilo hedef koydum sabah diyetisyenime gitsem hic zor gelmiyor veriyorum ama insallah bu kez kendi kendimede olur. Boyum 170 bu arada

Peki bugün nasıl geçti ,?
İdare eder diyim yediklerimi yazayim sabah tam saate bakmadim ama 11 e dogruydu 1 yumurta iicne 1 tatli kasigi tarhana koyup omlet yaptim, 2 dilim peynir, 1 zeytin, 1 dilim tam bugday ekmegi, domates salatalik, 1 tatli kaaigi pekmez. Saat 4 de 2 meyve , saat 5 gibi yarim cay bardagi sut ekledigim nescafwyi ictim sonra az sekerli bir kek vardi yarim dilim ondan yedim aksam yemegini anca 7.30 gibi sonlandirdim. 5 kofte salata, 1 bardak ayran ve yine ne yazik ki 4 yemek kasigi falan makarna yedim. Yani makarna ve kek hic olmadi yarin kizimin okulda ilk gunu sabah daha erken kahvalti ederiz aksam yemegini gec yiyince if diyetine yine cok uygun olmaz ama hic yoktan iyidir sen neler yedin ama tum yediklerini yazda utanalim yemeyelim

Ben bugün yumurtalı kahvaltı yaptım saat 10 da 7 zeytin bir dilim ekmek ve çay , öğlen kahve yanına bir avuç leblebi bir avuç kuru üzüm, akşam yemeğine 5 kaşık ciğer yedim pilav yedim ama bir dilim ıslak kek yedim akşam üstü . Ama bundan sonra kaçamak yapmıyorum . Kaçamak yaptığımda buraya yazacağım. Hedef kilom da 68 ideal oluyor

Detox sularını sanırım akşamdan hazırlamak ve göz önüne koymak gerekiyor .
Bir tarif var bende isterseniz 1 litreye 1 kaşık yeşil çay kaynatıp atıyoruz, 1 limon doğrayıp atıyoruz , bir kabuk tarçın atıyoruz .

Bunun dışında da 2 litre daha su tüketmeye çalışıyoruz . Suları yemek sırasında bekletip yemek bitikten yarım saat sonra tüketmeye başlamak ve sıvı katı ayrımı yapmak yardımcı oluyor .
Ben bu arada malum dönemimdeyim o yüzden en son kilom 80 di . Ordan başlamış olayım bugün

Sabah tost yedim bir bardak rezene ile akşam da fırın patlıcan yoğurt . Üstüne çekirdek yedim gece gece sinirden 2 litreye yakın su içtim. Hiç diyete uygun değildim. Yarın bu işe daha ciddiyetle sarılacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…