kilo veremiyorum

hipoklroit

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2019
1
0
24
yaklaşık 1 aydır sabahları yürüyüş yapıyorum aşağı yukari 10 bin adim atıyorum. yokusta çıkıyorum iniyorumda tempo arttırıp yavaşlıyorumda. ama kilo veremiyorum inceldiğimin farkındayım ailemde inceldiğimi söylüyor ama kilom aynı neden?

yaklaşık 1 aydır sabahları yürüyüş yapıyorum aşağı yukari 10 bin adim atıyorum. yokusta çıkıyorum iniyorumda tempo arttırıp yavaşlıyorumda. ama kilo veremiyorum inceldiğimin farkındayım ailemde inceldiğimi söylüyor ama kilom aynı neden?
Beslenmenize dikkat edip bol da su iciyor musunuz? coğu insan az yediginden ama kilo veremediginden sikayet eder.Gün icinde yediklerinizi bir yere not alin.Sonra kalori hesabina bir bakim isterseniz.Tek basina yuruyus ile kilo verilmez.Yürüyüş vücudu sıkılaştırıp zinde tutar,bagişikligi arttirir,tansiyonu ve kan sekerini dengeler,sindirime kolaylik saglar ama tek basins kilo verdirmez.Siz yürüyüp yürüyüp beslenmenize dikkat etmezseniz kilo veremezsiniz.Yok ona da cok dikkat ediyorum kalori hesabi yapiyorum yine de olmuyor diyorsaniz hormon ve kan tahlili yaptirin.

Merhaba...

Öncelikle kilonuzu ve boyunuzu sorayım.

Eğer aşırı kilolu değilseniz, zayıflamaya başladıktan belli bir süre sonra, kilo verdikçe, kilo verme yavaş yavaş dururmuş. Bunun neden kaynaklandığını tam bilmiyorum, ama çözümü normalde aldığınız kaloriden az kalori almak ve sporun temposunu arttirmakmis. Ağırlık çalışmanın da kilo vermeyi hızlandırdığını ve vücudu şekle soktuğunu soyluyorlar. Zaten kas kütlesi kadinlarda daha az olduğu için, öyle aman aman kaslanma da olmazmış.

Ama eğer fazla kilolu iseniz, yani BKİ'niz 30+ ise, o zaman insülin direncine veya başka sağlık sorunlarına bağlı bir sıkıntı olabilir. Bir doktora görünün derim... Doktor size insülin direncini kirmak amaçlı bir diyet listesi verecektir. Ona uymaya çalışın.

X