Kilo veremiyorum yardım istiyorum

SendebenBendesen

Hayret edersin!! (^o^) 72📀72
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2012
1.519
1.653
Arkadaşlar 2. Çocuktan sonra çok kilo aldım 70 kiloya dayandım akşama kadar diyet yapıyorum akşam gözüm dönüyor eşimle çok sorunumuz var çok soğudu benden o da haklı gerçekten derdim çok büyük kendime göre işin içinden çıkamıyorum 15 kilo fazlalığım var yardımcı olabilecek samimi arkadaşlardan mesaj bekliyorum., kimsem yok Sizin sözlerinize ihtiyacım var

Sakin ol, tek derdin bu olsun. Sana verebilecek tavsiyelerim var. Sen bütün gün kendini ac birakiyorsun galiba, öyle mi? Sakin kendini ac birakma. Ögünlerini ye. Metabolizman yavaslar.
Ben de iki cocuk dogurdum ikisinde de 21 kilo aldim, ilkinde müthis bir hirsla uc ay icinde o kilolari verdim ama ikincide bitik durumdaydim. Ne spora ne de düzgün beslenmeye zamanim oldu. Hic uyumadim da..
Spor yapacaksin, bu sart. Diyet yapsan da yapmasan da spor yapacaksin. Yürüyüs en basit olani. Zahmetsiz. Tempolu yürü.
Yediklerine dikkat et, ama ilk zamanlarda kitliga sokma kendini azar azar alistir vucudunu kücük porsiyonlara.
Beyinde bitiyor o is bir de, gercekten inan istikrarli ol bu cok önemli.
Ha yedigin zamanlarda olacaktir illa pisman olma mutlu olmaya bak.
Hergün daha da iyi hissedeceksin kendini. Spor zaten mutluluk kaynagin olacak. Yemeye verdigin zamani spora ver.
Benim kücük yasina girdi hala en az bes kilom vardir. Ufaktan evde hareketler yapmaya basladim. Iki günde fark ettirdi bana sanki.
Kücültmem gereken bir popom var, Evde plates hareketleri yapiyorum. Hayat güzel, sen güzelsin. Kilo verilir sadece disiplinli ol.

Aksam gozun donuyorsa karnin ac diyet yapiyorsun demektir.
Burada diyet yapanlar var onlar yardimci olabilirler.
@anka_misali

Allah cc razı olsun
Neler biliyorum neler araştırdım cok degerli arkadaşlarım oldu buralarda evet akşama kadar cok iradeli oluyorum kısıtlı yiyorum akşam patlama oluyor, Nasıl olsa spor yaparım yarın biraz daha az yerim vesaire düşüncelerle geçiyorum yemeklerin başına Delireceğim 30 yaşlar ne kadar zormuş evvel gerçekten güzeldi vücudum 30 yaşını geçince şaşırdım Yesem de yemesem de kilo alıyorum engelleyemiyorum Nefsimi tutamıyorum boğazımı tutamıyorum önde göbek selülitler aile hayatım tehlikeye girdi Hep benim yüzümden hep kendim yüzünden biliyorum günahım biliyorum hatamı

senin kocan senden kilo fazlalığı sebebi ile soğuyorsa öyle kocaya tükürürüm ben. bir de haklı diyorsun ya bunu kabullenmemelisin.
kilo vermen gerekiyor evet ama kendi sağlığın için kocan için değil. onun bu süreçte senin yanında olup destek olması lazım. gerekiyorsa birlikte diyet yapar, çocuklara bakar sen spor yaparsın vs. ama erkek efendi hazretleri oturacak kadın hem bakımlı hem güzel hem fit hem de iyi anne olacak. yok öyle bi dünya.

Emzirmiyorsan eger istah kesme ozelligi olan icecekleri arastir.
30 dan sonra metabolizma yavasliyor ve cocuk dogurunca isler zorlasiyor o yuzden aceleye gerek yok.

Akşama kadar aç kalmayın. Canınız ne isterse yiyebileceğiniz bir öğününüz olsun o öğünü ya sabah kahvaltısında ya öğlen yemeğinde kullanın. Gece acıktığınızda aman nasıl olsa sabah yiyebilirim canımın istediğini diyebilecek konumda olun. Diğer öğünlerinizi hafif geçiştirin. İnanın tüm günü sıkı tutmaya çalışırken verdiğinizden daha çok kilo vereceksiniz bu şekilde.

Ne günahi ya abartma durumunu. Dünyadaki tek fazla kilosu olan kadin sen degilsin. Ki hic de abarti bir kilon yok. Ben ne kadinlar taniyorum 100 kiloyu geciyor yine de rahat. Sen bu kadar kendini bunaltma. Dünyanin sonu olsa onlar takardi kafaya. Kilo verilebilen birsey, caresi var.
Kalk simdi evde hareketler yap. Bol bol su ic. Az su icersen kendini ac hissedersin.
Bak havalar isincak esin isten gelince cik bir saat yürü cocuklari birakip.
Yavas yavas basla. Bir günde kilo veremezsin.
Kendine zaman tani, mutlu ol. Inan bunlari yaptikca daha iyi hissedeceksin.

Doktorm demistiki sabah istedigininiz yiye bilirsiniz oglen orta kararli aksam ise az sekilde yiyin diye.
Aksam 7 den sonra bir sey yemem yersem bile meyvedir oda az.
Bu sekilde yaparsaniz kilo verebilirsiniz.
Bende baya etkili oldu tabiki yaninda sguat yada yuruyuste yapiyorum.

Canım Nasıl desem, senin bakış açın farklı olaylar tabii
adam gün boyu çalışıp akşam evinin kapısında kendini karşılayan zarif bir hanım bekliyor beni incitmek istemiyor bu konuda ama sabrının sonuna geldiğini biliyorum haklı diyorum bu yönden empati yapıyorum Ve onu haklı buluyorum istediğim her şey alır nasıl bu hale geldim bilemedim Nineler gibi oldum
Onun için suç bende diyorum canım bir insanın kilolu sevmemesi gibi bir durum olabilir benim de eşim kilolu sevmiyor Ama ben sanki inat ediyor gibi kilo alıyorum çirkinleşiyorum

Emzirmiyorsan eger istah kesme ozelligi olan icecekleri arastir.
30 dan sonra metabolizma yavasliyor ve cocuk dogurunca isler zorlasiyor o yuzden aceleye gerek yok.
Yok canım Sorun da bu zaten ufaklığı 5 yaşında Evet metabolizmam yavaşladı eskiden ne güzel yerdim fıstık gibiydi kilom Bitti artık o günler bitti kendi kendime diyorum bitti o günler

Dediklerin çok mantıklı aslında canım gerçekten akşam yiyeceğim değil de sabah yiyeceğim diye umut olmalı bütün gün daha aktif olunacağı için mide Hazım konumunda olacak Ve böylece beden kilo tutmayacak

Kilo verince gecede gündüz de eşimin yanında kendimle kalınca mutlu olacağımı kendime güvenimin geleceğini biliyorum
Her şeyin kendimle çözüleceğini da biliyorum boğazımı tutmalıyım koca popomu kaldırmalıyım spor yapmalıyım sağlıgım için evvel ömrümün bereketi için şu iğrenç kişilikten kurtulmalıyım artık Döneklik ten kendime yalancılıktan.
Eşim bana iyi davranıyor istediğimi yapıyor görevlerini yapıyor peki ben ben niye karşılık veremiyorum onu Mesut edemiyorum sadece bir isteği var hem bu konuda kırmıyor beni ama o gözleri anlıyor insan

Canim boyun kac

Evet kesinlikle akşamdan sonra ve gece yemeleri çok sakıncalı haklısın Doktorlar eğitim almıştır bilir insanın Beden dilini Evet benim uygulamam Sanırım yanlış Sağ olasın kendime baskı yapacağım Bu konuda

Buderdin dermanını bende arıyorum evet 30 yastan sonra kilo vermek cok zor. Sorumluluklarda artınca evde ,kendimiz hep erteliyoruz.
derttaşım benim hoş geldin Evet bahane lerimiz çok hem de çok haklı sebeplerimiz de var ama kendimizde değerliyiz canım bir çıkış yolu olmalı ne metabolizmanın yavaşlaması ne çocuk ne akraba bu güzel mutluluğa kavuşmamıza engel olmamalı. Kadının güzelliği çok önemli Kendimden biliyorum Bu değerini bitirmemeli elinden kaçırmamalı engel olmalıyız

bak canım bunu normalleştirme. kocadır ister diye bir hakkı yok. akşama kadar karşısında güzel kadın görmek için çalışmıyor. çalışmak onun yükümlülüğü. bu şekilde şartlarsan kendini psikolojini bozarsın ve iyiye gitmezsin. kocan için değil kendin için kilo vermelisin sağlığın için.
evet kilo alma mevzusunda suç sende olabilir bu kendine verdiğin zarardır ama evlenirken iyi gün kötü gün derken kasıt bu zaten. şu an senin için kötü zamanlar ve kocanın böyle bir sabır sonu gibi bir hakkı olamaz. iki gün sonra kendisi kötürüm olsa bi sıkıntısı olsa allah korusun sen beğenmeyip gidecek misin? böyle bak olaya.
olaylara bakış açınızı değiştirin hanımlar. erkek akşama kadar çalışır kadın hep güzel olmak bakımlı olmak zorunda değildir. böyle kendinizi aşağılıyorsunuz ve buna da izin veriyorsunuz.

Allah baska dert vermesin insallah diger arkadaslarin da dedigi gibi gunduz az yiyorsaniz aksam cok acikmaniz normal. Mutlaka ara öğün yapmalisiniz, öğün atlamamalisiniz aksam yemeginden sonra yine cok acikirsaniz son ara ogun olarak tarcinli sut ya da limonlu yogurt yiyebilirsiniz

70 kgdan 55 e düştüm ben de. 4 ay içinde. Öncelikle emziriyorum hala suyu bol içiyorum . Akşam 6dan sonra en fazla meyve sarı leblebi (1 avuc). Haftada en az 3 gün 1 er saat yürüyüş. Ama en önemlisi yemeğin saatini geçirme. Eminim kolaylıkla verirsin

gün boyu az ce sık beslen . aksam yersen metabolzma yavas saatlerde daha cok tutar vucut

Sen de haklısın canım çevren kişilik özelliklerin hayatında olan insanlar ve benzeri gibi sebeplerle insan farklı bir bakış açısı edilebiliyor düşünceler İlla karşındakine uyacak diye bir şey yok Tabii ki Kadınlar kendine güvenmeli dediğin gibi kadınlığını bilmeli sevilmeli sevmeli Anlıyorum seni anlıyorum

Canım sen bi doktora gidip tahlil yaptırsan önce. Hormonlarına baktır. Troid vardır belki. Bende kilo veremiyorum troid hastasıyım.
Ama o kdr cok hareketliyim ki ve aç geziyorum diyebilirim. Hiç bişey yiyemiyorum. Ama yinede zayıflayamıyorum. Bunu dert ediyomuyum evet ama yapacak bişe yok.
Bide sosyal medyada bi içecek dolaşıyo süt kürü diye. Hanımlar aksamları saat 20.00 den gece 24.00 e kdr bunu 1 bardak içiyolarmış 15 gün. Sonra ara verip tekrar başlıyolarmış bi araştır istersen sonuclar güzel.
1 bardak süte 1 çay kaşıgı zencefil, 1 çay kaşıgı zerdeçal,1 çay kaşıgı tarcın,1 çay kaşıgı karabiber bunlar silme olacak. Süte karıştırıp biraz ısıtıp içiyosun. Karabiber koymasanda olurmuş. Ben denedim ama karabiber cok acı geldi. Çok az koyacam yine bu aksam. Sende dene bi,belki güzel sonuc alırsın.
Sabah güzelce kahvaltı yap öglen salata ye aksam salata çorba ye. Aksam yemege yüklenme. Eritemezsin. Öglen yürüyüşe cık evde leslie programları var youtubede onları yap sıkılaşırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…