Kilo problemi

ama işte canım benim yumurta ekmeksiz nasıl yenir? bu millet ezelden beridir ekmeğe alıştı :) yoksa ben de yapmak istiyorum karatay diyeti ama doymucam diye korkuyorum.. mesela akşam yemeğinde sebze yemeğinin yanına ekmek yemezsen nasıl doyacaksın?
Doymayı doymamayı bilmem de karatay diyeti çok tehlikeli. Ben hiç denemedim ama ekmek yemeyi sevmem. Günlerce ağzıma sürmediğim olurdu eskiden. Sonra ne oldu bilin bakalım. Bağışıklığım düştüğü için hastanelik oldum. Günlerce hatanede yattım, bağışıklık kuvvetlendiriciler aldım. Tek sebebi ekmek yemememdi. Ekmek mayasındaki bir madde bağışıklığı kuvvetlendiriyormuş. Ekmeği tamamen kesmek intihar benim gözümde.

Ben de bi haftadir diyetteyim. Bir kilo vermisim.diyetisyenden aldim sistemi. Boyim 163 cm kilom da 71 çok yani.hedefin 63 e dusmek .kizlar geç saatte yemek yemeyin bir de yavaş yyavaş çiğnemek lazim lokmalari. Tatli canavarini unutmamak lazim.bir de marketten asla çikolata bisküvi almiyorum canim da istemiyor artik hem de çok sagliksiz paletli yiyecekler
ben diyetisyene gittim, verdiği diyete harfiyen uydum, 3 ana 3 ara öğünle beslendim sonuç : 1 haftada 1 kilo aldım !!!

ama işte canım benim yumurta ekmeksiz nasıl yenir? bu millet ezelden beridir ekmeğe alıştı :) yoksa ben de yapmak istiyorum karatay diyeti ama doymucam diye korkuyorum.. mesela akşam yemeğinde sebze yemeğinin yanına ekmek yemezsen nasıl doyacaksın?

katılıyorum.katıdığım için kiloları veremedım zaten:KK43:

Doymayı doymamayı bilmem de karatay diyeti çok tehlikeli. Ben hiç denemedim ama ekmek yemeyi sevmem. Günlerce ağzıma sürmediğim olurdu eskiden. Sonra ne oldu bilin bakalım. Bağışıklığım düştüğü için hastanelik oldum. Günlerce hatanede yattım, bağışıklık kuvvetlendiriciler aldım. Tek sebebi ekmek yemememdi. Ekmek mayasındaki bir madde bağışıklığı kuvvetlendiriyormuş. Ekmeği tamamen kesmek intihar benim gözümde.
hadi ya bunu ilk kez duyuyorum.. benim de duyduğum şey şekeri tamamen kesince sağlıklı düşünemiyomuymuş ne insan tam hatırlayamadım şimdi.. hatta karatay dolandırılmasının sebebini buna bağlamışlardı..

E="srneeee, post: 38727441, member: 642576"]ben diyetisyene gittim, verdiği diyete harfiyen uydum, 3 ana 3 ara öğünle beslendim sonuç : 1 haftada 1 kilo aldım !!![/QUOTE]
Nasil bi liste yapmis sana. Demek ki vücut analizini iyi yapamamis. İhtiyacına gore verememis

Sebze dedigin 3 kasik yagsiz tuzsuz klasik diyet yemegi degilki.Koca tepeleme kurufasulye yanina 4 5 kofte tepeleme yogurtla doymuyorsan istahinin masallahi varmis :) Saka bir yana doymayacagini saniyorsun ki zaten yedigin ekmek vucudunda srkere donusuyor daha da cabuk acikiuorsun.Bir de diyet konsantrasyon isi.Beyni yonlendirme tamamen.Ama sunu yemezsem acikirim diye bastan hukum veriyorsan henuz diyrt yapmaya hazir degilsin demek.Bende oyle oldu mesela.Diyet yapicam diye diye 13 kilo aldim.Hicte baslayamadim.2 aydan beri kendimi iyi hissediyorum ve yapiyorum.

hadi ya bunu ilk kez duyuyorum.. benim de duyduğum şey şekeri tamamen kesince sağlıklı düşünemiyomuymuş ne insan tam hatırlayamadım şimdi.. hatta karatay dolandırılmasının sebebini buna bağlamışlardı..
Doğrudur. Şeker beynin çalışması için enerji üretiyor sanırım.

ben diyetisyene gittim, verdiği diyete harfiyen uydum, 3 ana 3 ara öğünle beslendim sonuç : 1 haftada 1 kilo aldım !!!
:KK48:

Bunu diyen büyük palavra sıkmış. Çünkü bildiğimiz haliye şekerin tarihi bile çok kıssa...yani binlerce yıl insanlar hiç şeker tüketmediler, Osmanlı yemeklerinde ayva, kuru erik gibi şeyler kullanılması da bundan. Hanii bildiğimiz zeytinyağlıyı şekerle tatlandırma mantığı, şeker yerine meyve. Evet bal vardi belki, o da lüks tüketim öyle herkes sık tatlı yapamazdı.
Rafine şeker gerçekten başa bela. İnsülin direncinizi mahvediyor. Resmen eroin gibi bağımlılık, vücut ondan istiyor. Bırak şekeri3 hafta, ama hiç ağzına sürmeyeceksin, sonra az şekerli vişne suyu bile içemiyorsun...bende öyle oldu, o pastaları , bisküvileri istemek bir yana, sulandırılmış meyve suyu bile içemedim, midem bulandı.
Bir ayda 6 kilo verdim. Şeker ve unlu mamülleri hayatımdan çıkarak. Sebze, et , yulaf ürünleri yedim..sınırsız, ki ben geç yiyen bir insanım...8-9 u bulduğu oluyor.

Konunuzu ''Spor'' bölümünde sorsanız daha iyi olabilir ve sonuçlar alabilirdiniz.
Diyetle olacak iş değil spor yapmadığınız sürece veremezsiniz.

Ben bolca ekmek yediğim için bünyem sağlam herhalde. Hiç bilmiyordum bunu çok şaşırdım. Zaten ekmek değil hazır gıdalar kilo aldırıyor.

Yemeklerinizi geç vakitte yemekten kaçınmaya özen gösterin bol bol su tüketin yeşil çay için ama sanırım günde 2-3 bardak oluyormuş en fazla ben günde 1 bardak içiyorum.
Çayı çok tükettiğimden şekersiz içmeye alıştırdım kendimi simdi şekerli içince içim almıyor:KK76:
Tatlı krizlerinde süt içine tarçın koyuyorum ben severek içiyorum en iyisi sağlıkla kilo vermek birden şok diyetler uygulayıp vücut dengesini bozmak yanlış olur kilo verirsiniz belki ama yarın öbür gün allah korusun başka bir sağlık sorunu çıkabilir yavaş yavaş verin ama sağlıkla verin kilonuzu
Umarım ideal kilonuza sağlıkla kavuşursunuz irade çok önemli ben yaparım deyip inanın kendinize bakın nasıl gidiyor o kilolar:KK49:

Ekmeği kesmeye gerek yok arkadaşlar.
bende şu an diyetteyim.
2 haftada bir diyetisyenime gidiyorum 27 kasımdan beri 4 kilo verdim ve gayet sağlıklı besleniyorum.
insan alışınca doyuyorda.
birinin gözetiminde olması şart bence.
benim diyetim klasik biraz:
sabah 1 kk peynir, 5 adet zeytin, 1 ince dilim tam buğday ekmeği, bol yeşillik
ara öğünde bir çay bardağı kefir 1 porsiyon meyve
öğlen 100 gr et (ve türevleri), 1 dilim tam buğday ekmeği, yağsız salata, 1 kase yoğurt
ikindi 10 adet badem, 1 kase yoğurda 2 yemek kaşığı keten tohumu
akşam 8 yemek kaşığı sebze yemeği, 1 ince dilim tam buğday ekmeği, salata, yoğurt
gece 1 çay bardağı süt, 1 porsiyon meyve
her ana öğünden önce 2 bardak su
günlük 45 dk yürüyüş

uyamadığımız yerlerde değişiklik yapıyoruz.

:KK48:

Bunu diyen büyük palavra sıkmış. Çünkü bildiğimiz haliye şekerin tarihi bile çok kıssa...yani binlerce yıl insanlar hiç şeker tüketmediler, Osmanlı yemeklerinde ayva, kuru erik gibi şeyler kullanılması da bundan. Hanii bildiğimiz zeytinyağlıyı şekerle tatlandırma mantığı, şeker yerine meyve. Evet bal vardi belki, o da lüks tüketim öyle herkes sık tatlı yapamazdı.
Rafine şeker gerçekten başa bela. İnsülin direncinizi mahvediyor. Resmen eroin gibi bağımlılık, vücut ondan istiyor. Bırak şekeri3 hafta, ama hiç ağzına sürmeyeceksin, sonra az şekerli vişne suyu bile içemiyorsun...bende öyle oldu, o pastaları , bisküvileri istemek bir yana, sulandırılmış meyve suyu bile içemedim, midem bulandı.
Bir ayda 6 kilo verdim. Şeker ve unlu mamülleri hayatımdan çıkarak. Sebze, et , yulaf ürünleri yedim..sınırsız, ki ben geç yiyen bir insanım...8-9 u bulduğu oluyor.
şeker ve tuz akdeniz toplumlarında yani sıcak toplumlarda mecburi tüketilir .Asıl amaç yiyeceklerin bozulmasını önlemek iken beslenme alışkanlığına dönüştü .

canim bende cok diyet denedim dukan karatay vs. ama simdi kendi yöntemimi buldum ve ayda 4kilo verdim halada devam ediyorum..
ekmek tüketmiyorum hicc. sabahlari ekmeksiz kahvaltii doymak icin yumurta yiyorum genelde
öglen mutlaka sebze yiyorum haslanmis, firindan veya salata olarak hic fark etmez ve yanina et, köfte balik olabilir.
Aksamada öglenin aynisini yiyorum yada cok ac olmayinca yogurdun icine meyve dilimliyorum

Ve cok önemli ara ögünleri yap mutlaka. Kuru kayisi olabilir badem findik fistik yada meyve
kendin secebilirsin yani

canim bende cok diyet denedim dukan karatay vs. ama simdi kendi yöntemimi buldum ve ayda 4kilo verdim halada devam ediyorum..
ekmek tüketmiyorum hicc. sabahlari ekmeksiz kahvaltii doymak icin yumurta yiyorum genelde
öglen mutlaka sebze yiyorum haslanmis, firindan veya salata olarak hic fark etmez ve yanina et, köfte balik olabilir.
Aksamada öglenin aynisini yiyorum yada cok ac olmayinca yogurdun icine meyve dilimliyorum

Ve cok önemli ara ögünleri yap mutlaka. Kuru kayisi olabilir badem findik fistik yada meyve
kendin secebilirsin yani
Harika

harika .Teşekkürler .Peki bu dört ayı hangi aralıklarla uyguladınız .sürekli mi ?

ben yaptım bir haftada 3 kilo verdim ama sonra öyle bir kriz geliyorki verdiklerini hızla alıyorsun ben bir haftada geri almıştım fazlasıyla
tavsiye etmiyorum dediğim gibi normal dikkat et yemene abur cubur juruyemiş içecek tüketme bol su yavaş ama kalıcı verirsin birazda az uyku ve spor

bana güven

insanın şekere de ekmeğe de ihtiyacı yoktur. zaten vücuda giren şeyler glikoza dönüşür. ekmek de ülkemizde berbat üretiliyor,besleyici hiç bir özelliği kalmıyor.5 yıldır ekmek yemem.hiç hasta olmam.

ayrıca maya,gluten çoğu insanın sindiremediği şeylerdir,bağışıklık güçlendirmez. meyve suyu da aynı şekilde kötüdür çünkü liflerinden arındığı için insülini hızlı yükseltir. bunlar bilimsel şeyler. sağlık için karbonhidrat azaltılacak,şeker ise hiç kullanılmayacak. zayıflamaksa daha matematiksel bişey. kalori 500 kadar azaltılırsa zayıflanır.

X