Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

Çok teşekkür ederim. Çok soru sordum ama eğer bu yöntem işe yaramazsa yapmam gerek başka bir şey var mı?

Şimdi bak canım, senin sorunun tüylerin kökten alınamaması ve her epilasyon sonrası vucudunun bunu yara zannedip gözenekleri bakıma alıyor ve haliyle gözeneklerin kapanıyor ve tüyler koptukları için yeniden uzarkan bu şekilde oluyor. Normalde kese ile bu sorunu aşman gerek, dikkat et ne zaman bu görüntü oluşsa kese yapacaksın. Ama yok hala sorunun giderilemiyorsa tüyleri aldırma.

kılıçbalığım benim batıklar genelde sağ bacakta ve diz kapağından bileğe kadar olan bölümde:)her gün keseliyorum..yinede oluyor..çıkartıyorum batıkları yara oluyor düzelmesi uzun zaman alıyor of of:)iyi geceler bu arada:)

Çıkartmakla uğraşma işte, zamanı gelince onlar zaten kendini üste atıyor. Eskiden ben de oynar sıkar çıkartırdım, bacaklarım yara bere içinde kalırdı. Haftada 3 kese ve bol nemlendirici şart.

İyi geceler kuzum benim

kılıçbalığı merhaba benim sorunum lazer sonrası oluşan ve özellikle diz kapağının hemen yukarısında sertleşmiş kırmızı pütürlüklerdi elbette altında ince cılız tüyler vardı ve yüzeye çıkamıyodu. ponza deniz tuzu ve üresal forte (duş sonrası) , kuruluk hissettikçede gün içinde excipialle epey yol katettim ancak hala pürüzsüz değil. şimdi senin karışımını hazırladım cam bi kavanoza bunu nerde saklayayım. buzdolabınamı koyayım oda sıcaklığımı olsun. çok acil cevap ver lütfen kavanozla birbirimize bakıyoruz şuan :)

Oda sıcaklığında saklaman yeterli canım.

Benim vucudumdaki tuylerde cok fazla batık ve kırılmalar yasaniyor artik kendimden sogudum agda yapmayada useniyorum kuaforede gitmek istemiyorum, fem veya veet tüy dokuculeri ya da soguk agdalari nasil sence? Ben epilatorle bacagimi mahvettim dogruyu soylemek gerekirse cok takintiliyimdir sort ve etek giyerim surekli bacagimda bir tane tuy olsun ufacik bile hemen epilatorle alirdim bir kış boyunca uzattim tuyleri bir ay once sir agdaya vurdurdum halen batiklar var

Sanırım tüylerinin rengi açık ve ince, bu yüzden kökten alınamıyor ve kopuyor.

Kuzucuğum, ağda bantları fena değil ama onlarda böyle ince tüylerde aynı şekilde kırılma yapıyor. Tüy dökücü desen aynı jilet gibi oluyor ve hassas ciltlerde alerji yapıyor ben kullanamıştım.

İstersen bir ay jilet bir ay ağda yaptır, jilet sayesinde tüyler sertleşince sir ile daha bir kolay alınıyor sanki.

Tüylerin tam olarak ne renk senin? Ben şu sıra philips lumea kullanıyorum. Normalde lazer makineleri benim tüyleri hiç bir biçimde görmüyor sarı olduğu için ama ilginç biçimde bu makineden memnun kaldım. Forumda bununla alakalı bir başlık var, yorumları iyice incele, eğer tüy tipin bana benziyorsa uygun olabilir.Tek dezavantajı pahalı olması.

Benim bacagimda ki tuyler siyah ama ince evet zayif oldugundan kopuyor olabilir. Cunku bir kış boyunca uzattim yaza girerken sir agdaya vurdurdum, hic acimadi kökleride zayifki ondan acimadi. Alinmayan bolgede ki tuyler sarı renkte ama :)

Jiletide bugun denedim ay cok pis kasinti tuttu bacagimda beni öldurdu resmen belkide aliskan olmadigimdan.

Philips lumea benimde aklimda alacamda daha elim degmedi :)

Heh işte o jilet beni de kaşıntıdan öldürüyor, sabun yerine traş kremi kullanmak lazım geliyormuş ve jilet iyi bir marka olmalıymış kuzum

Bu tavsiyelere benim de uymam gerek
Bacaklarımda çok oluyor ben de sürekli didikliyorum hep yara
Bir de sağ koltuk altımda bir yerde sürekli oluyor. Her seferinde iğneyle çıkartmak zorunda kalıyorum. Bayağı derinin altında. Ona nasıl bir çözüm gerek bilemedim.

Heh işte o jilet beni de kaşıntıdan öldürüyor, sabun yerine traş kremi kullanmak lazım geliyormuş ve jilet iyi bir marka olmalıymış kuzum

Ya tatlim bende saç kremi olarak duydum, arkadasim dedi banada cildi yumusacik yapiyormus. Jiletin biraktigi puruzlu cilt belli olmuyormus :)

İğne olayını ortadan kaldır, koltuk altında batık olduğunda terremycin sürüp üzerini yuvarlak yarabandı ile kapat. Günde iki defa temizleyip sür, sabah-akşam.Muhtemelen 3. gün batık kendini dışarı atmaya çalışacak.

Bacaklar içinde kesinlikle didikleme, bol peeling ve kese, bol nemlendirici. Bende öyle didikleyip dururdum ama kısırdöngüye giriyoruz böyle.

Ya tatlim bende saç kremi olarak duydum, arkadasim dedi banada cildi yumusacik yapiyormus. Jiletin biraktigi puruzlu cilt belli olmuyormus :)

Akıl akıldan üstündür denemek gerek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…