Kıl dönmeleri ve batıklara çözüm buldum...

sana ne kadar teşekkür etsem az kalır :) uzun zamandır takip ediyordum yazıları ama vaktim olmuyordu . Bu sorun yaklaşık 2 yıldır var tatil bölgesinde olamama rağmen denize girmedim. Bu bacaklarımda iyice kötü olmuştu. Daha önceleri kese yaparak biraz düzelme sağlamıştım. Cildim çabuk kuruduğu için deri dökülmesi de oluyordu ve ben batıklarımı falan iğneyle çıkar
Dığım için neye alerjim var bilmediğim için kremleri tek tek kullandım zararı olur mu diye düzelme olacağı hissine vardığımda hepsini karıştırdım dediğin gibi . Ve etkisini göstermeye başladı hemen. Deniz tuzunuda aldım herşey tam çok derin izler olmadığı için hemen geçer diye tahmin ediyorum şu an sadece toz pembe lekeler var azalıyorlar. Doktora gittmeden sayende hallettiğim için mutluyum

Sonuç almana çok sevindim canım, inşallah tamamen kurtulursun.

e vitamini evigen ampul bemiks vs. bunlar kati surette epilasyon yapılan yere sürülmez.

kılları deli gibi güçlendiren şeyler bunlar saç çıkarmak için kullanılıyorlar zaten. asla epilasyon yaptığınız yere kullanmayın.

nemlendirmek için yağ içinde su emülsiyonu kullanabilirsiniz. excipial lipo gayet uygun.
zaten devlet karşılıyor. bedavaya 200 ml kocaman losyon bol bol kullanılabilitesi var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Ben de aynı dertten muzdaribim lakin vaziyet batık mı başka bir şey mi bilmiyorum :/ obatıkları sıktıkça tırnak izi kaldı küçük kahverengi izler sizce bu karışımların bir faydası olur mu, şimdidien sağolun

Eklentiler

• 11011112_822188327849766_6569918271001907477_n.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 461
  • 11071733_822188291183103_7707809507866145620_n.jpg
    53 KB · Görüntüleme: 581
  • 11162442_822188351183097_6512515639170403366_n.jpg
    51,8 KB · Görüntüleme: 918
  • 11350567_822188311183101_3814219300131975943_n.jpg
    51 KB · Görüntüleme: 559

Vucudumuzda bulunan kıl kökleri ile kafa derimizde bulunan kıl köklerinin yapısı birbirinden farklıdır, bu bilimsel bir gerçektir. Aksi tartışılamaz bilginize...

Selam canım, seninki klasik batık gibi görünmüyor, bir cilt hekimine danışmanı öneririm. Bu karışımı kullanmak yerine medikal bir tedavi uygulanması gerekbilir.

Vucudumuzda bulunan kıl kökleri ile kafa derimizde bulunan kıl köklerinin yapısı birbirinden farklıdır, bu bilimsel bir gerçektir. Aksi tartışılamaz bilginize...

tabii ki saçla vücut kılı birbirinden farklı. biri sürekli uzarken diğeri belli bi uzunluğa ulaştığında uzamayı kesiyor.

yine de her kıl e vitamininden ve bemiksten etkilenir ve e vitamini bütün kıl foliküllerini besler
dolayısıyla kıl köklerinin yoğun olduğu yerlerde e vitamini kullanılmaz.

insanlar kıllarını azaltmak için dünya kadar uğraşıyo bi de e vitamini kullanıp mağara insanına mı dönsünler?

yüzünüze doğru kestirdiğiniz perçem bile yüzde kıllanma yapıyorsa bunun sebebi saçtaki yağların yüzdeki kıllara temas etmesiyle kıl foliküllerinin beslenmesidir.

zeytinyağıdır, badem yağıdır bunlar ve bilumum yoğun e vitamini içerikli şeyler yüze nemlendirmek için dahi kullanılmaz kıllandırdığı için.

bephanten gibi aşırı besleyici E ve A vitaminleri içeren kremler çok uzun süreler kullanıldığında nerede kullanılırsa kullanılsınlar tüylenme yaparlar. bunun doğruluğunu kendimde gözlemlediğim gibi cilt doktoruma da danışıp teyit ettirdim.

ama c vitamini kullanmakta sakınca yok. zaten yaraların iyileşmesinde en etkili vitamin c vitaminidir. l ascorbic acid olarak da bilinir ve kıllanma falan yapmaz. yalnız sıvı halde çabuk bozuluyomuş ben o yüzden katı partikül olarak toz şeklinde alıp hazırladığım seruma kullanacağım vakit karıştırıyorum. suda rahatça çözülüyor zaten. bitkisel gliserinle falan da karıştırılabilir.

şuradan ....temin edebilirsiniz.

bi de vitamin ester c diye yağda eriyen c vitamini var. o da aynen suda eriyeni gibi lekelerde, aydınlık cilt tonu elde etmekte ve kırışıklarda çok etkili. ama o baya pahalı perricone md vitamin c ester ürünün adı baya potent bir şey ama işte çok pahalı.

zaten c vitamini en etkili hiperpigmentasyon açma ajanlarındandır. dolayısıyla kıl köklerinde yaralanmalarla oluşan koyu izlere en iyi gelecek vitamin c vitaminidir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Şimdi anladım ilk mesajı yazma sebebinizi.

Bu bilgiler eskide kaldı artık, güncellemenizi tavsiye eder forumda bir daha bilimum lazer makinesi ve kozmetik marka reklamı yapmamanızı temenni ederim.

Bilim yalan söylemez...

bilimsel makale bulmak için google taraması yaptım az önce ve fakat maalesef e vitaminin vücut kıllarını arttırdığına dair herhangi bir istatistik bulamadım. bulabilseydim buraya ekleyecektim. bununla birlikte e vitamini içerikli ürünlerin vücutta kıllanma yaptığı pek çok insanın mutabık olduğu tecrübeyle sabit gündelik bir bilgidir.

bilimsel bilgi ortaya koyamadığımız yerde gündelik bilgilerle tecrübelerimize dayanarak konuşuruz.

bilim yalan söylemez vs. gibi gerekçe teşkil etmeyen veya benim halihazırda yazdıklarımı yanlışlamayan cümleler kurmak yerine iddianızı destekleyen makale bulmanızı ve kaynak göstermenizi tavsiye ederim. gösterebilir misiniz?

bu bilgilerin eskide kaldığını iddia ediyorsanız güncel bilgiyi ve bu bilginin kaynağını ortaya koymanız gerekir.
işkembeden sallayarak insanları yanlış yönlendiremezsiniz.

lazer epilasyon konusunda reklam falan yapıyor değilim ayrıca konuyu alakasız şekilde buraya çekmeniz tartışma düsturunuza dair fazlasıyla fikir veriyor.
araştırdığım kadarıyla cihazları insanlarla paylaşıyorum ki insanlar bilinçlensin. bu platformda pek çok insan bunu yapıyor zaten.

her neyse sizinle gereksiz münakaşalara girecek değilim. yanlışlamanız gereken hususlar olduğunu düşünüyor iseniz kendi bilgilerinizi daha iyi temellendirerek ortaya koyar ve insanlara delil gösterirsiniz.

ben e vitaminin kılları artırdığını düşünüyorum ve bu düşüncemi olabildiğince açıklayarak insanları uyardım. bunu size yapılan bir çeşit muhalefet addedip olayı kişiselleştirmenize lüzum yok.

Böyle bir istatistik bulamazsınız zaten, bulacağınız bilgiler ancak Biotinin vucut tüylerini arttırdığını iddia eden kesimin paylaştığı mesajlar olacaktır en fazla ve asla bilimsel dayanağı olmayacaktır. Kendinizde söylüyorsunuz, kendi savunduğunuz şeyi ispat edemediğinize göre benim anti tez paylaşmam gerekmiyor.

Ayrıca sizin günlük günlük tecrübelerinizden ziyade, ben zaten işin Doktorasını yaptığım için bu konuda tartışmayı luzumlu görmüyorum.

Size araştırmalarınızda bol şans. Bir önceki mesajda dediğim gibi, forumda reklam yapmak yasaktır ve mesajınız bildirilmiştir.

İyi akşamlar dilerim.

hanımefendi "ben işin doktorasını yapıyorum" şeklinde insanlara sizin bu konuda otorite kabul edilecek mercii olduğunuzu düşündürecek şekilde manipülasyon yaparsanız bu bilgi faşizmi olur.

bu konuda sizin "ben işin doktorasını yapıyorum tartışmayı lüzumlu görmüyorum vs." şeklinde söylemde bulunup ego tatmini sağlamanızdan ziyade önemli olan insanların yanlış yönlendirilmemesi.

bi konuda yeterli istatiski veri olmaması o konudaki genel yargının yanlış olduğunu göstermez sadece "kanıtlanmamış" olduğunu gösterir.

eğer siz bilimsel olarak "e vitamini saçı uzatır çünkü kafatasındaki kıl şu yapıdadır buna karşılık vücut kılları şöyle şöyle farklılıklar gösterdiğinden e vitamini vücut kıllarını veya yüz kıllarını kesinlikle etkilemez etkilemesi kıl folikülünün biyolojisine aykırıdır diyebilirseniz ne ala.

ama e vitamininin vücut/yüz kıllarını arttırmadığına/arttıramayacağına dair delil de yok elimizde. buna karşılık arttırdığına dair kendi gözlemlerimizle bulguladığımız sonuçlar var.

saçımı uzatmak için zeytinyağı kullandığım dönemde yastığıma bulaşan zeytinyağından yüzümdeki tüylerin etkilendiğini biliyorum ben.
direkt tokoferol alıp kullanmışlığım da var ve evet bariz şekilde güçlendirdi kıllarımı.

neden insanları yanlış yönlendirecek şekilde sebepsiz yere ahkam keseyim?
böyle bi şeyin olduğuna inanıyorum ki yazıyorum.

Siz inanıyorsunuz, biz olmadığını söylüyoruz aradaki fark bu. Estağfurullah ahkam kesmek demeyelim ancak, çoğu insan gibi kimya, biyoloji ve fizyoloji alanındaki -bize göre-yetersiz alt yapınız sizin yalnızca kişisel gözlemlerinize dayandığı için yanılmanız mümkün. Tek sorun bunu tez olarak ortaya atıp, kanıtlayamamanız. Yetmez gibi benden anti tez beklemeniz.

Laf aramızda bu tür konularda istatistiki verilere bakılarak hareket edilmez, zaten var olan ve önceden araştırılması yapılmış veriler üzerinden hareket ettiğimizden ötürü tekrarlanan araştırmalara para harcamıyor bilim dünyası.

Bahsettiğiniz veriler ancak kozmetik ve yeni bir ilaç piyasaya sürüleceği zaman kullanılır ve istatistik tutulur. Eğer herhangi bir ürün veya ilaç yalnızca %20 oranındaki kullanıcıda etkisiz ise bu kabul edilebilir bir durumdur, aksi takdirde piyasaya sürülemez.

Lakin en basit krem-merhem-pomad olarak bilinen bepanthen içeriğinde E vitamini bulunuyor olması belki sizi bir süre düşündürebilir.Tabii bepanthene'nin yüz tüylerini güçlendirdiği konusunda bir şehir efsanesi olduğu bir gerçek lakin, eğer tüylerde bir güçlenme söz konusu ise, kişinin o sıradaki hormonel durumunun değerlendirilmesi daha doğru olur.

Ek olarak, yediğimiz bir çok besinin içeriğinde yine e vitamini mevcuttur, ekstra vitamin kombinasyonlarındada bulunur, buna rağmen ekstra alımlarda tüylerin güçlendiğine dair bir veri bulunmaz.

Son bir örnek, tüy giderici olarak piyasaya sürülen x firmanın ürün içeriğinde e vitamini bulunmakta, bir yandan tüylerin ortadan kaldırılmasına dair üretilen bir ürünün tüyleri besleyecek yönde bir içerik eklemesi ne derece sağlıklı ve mantıklı olur?

Peki bu firmalar sizce e vitamininin tüyleri beslediği yönünde bir bilgiye ulaşamadıkları için mi içeriğe e vitamini eklemeyi uygun gördüler yoksa bir dayanakları mı var?

Maalesefki ister kabul edin ister etmeyin, ister ego deyin fakat bu konuda alçak gönüllü olabilmem mümkün değil, bu şekilde her yanlışı savunan kişi ile karşı karşıya kaldığımızda ikna etmek ile uğraşsaydık zaten bilimin ilerlemesi söz konusu olamazdı.

Sözün özü, bunlar zaten uzun yıllardır bilinmekte lakin bir kısım tüketiciye bir şekilde yanlış aksettirildiğinden ötürü bir şehir efsanesi haline getirilmiştir. Aynı biçimde biotinin tüyleri güçlendirdiği ve uzattığı, şampuana katılan doğum kontrol hapının tüylenme yaptığı bunların hepsi şehir efsanesidir.

Siz sormadan söyleyeyim, doğum kontrol hapı saç uzatmaktan çok dökülmeyi engeller, erkek tipi dökülme sebebi ise tip I-II alfa reduktaz enzimlerinin dht hormonuna dönüşmesi ve baş kıl köklerinde birikmesidir, doğum kontrol hapı ise basit bir biçimde dht hormonunun salgılanmasını kullanıldığı süre içerisinde durdurur. Ancak vucut tüylerinde etkisi olmaz.

Kırmızı ile işaretlediğim yer hakkında bilgiye ufak bir araştırma sonucu ulaşabilirsiniz. Eğer yabancı diliniz varsa yabancı kaynakları okumanızı tavsiye ederim. Ülkemizde bu konu hakkında yapılan araştırmalar son derece yetersiz.

Eğer her şeye rağmen, benim yanlış yönlendirdiğimi düşünüyorsanız, zaten her halukarda bu fikrinizin değiştirilemeyeceği manasına gelir ve daha fazla tartışmaya luzum yoktur.

Yeniden iyi akşamlar diler, konu üzerinde yeni bir mesaj paylaşmayacağımı bildiririm.

Kılıç balığı merhaba ben sizin dediğiniz keseyi yaptım ama sanırım çok bastırdım o öyle görüken nokta nokta şeyler kabuk bağladı yara oldu sonra onlar geçti ama o görüntü hala duruyor Artık çok kafama takıyorum keseyi düzenli yapmadım ama yaptığım zamanlar bi işe yaramadı nemlendiricide sürdüm ben epilatörlede alsam ağdaylada alsam o görüntü bide böyle kıl kökleri kabarcık gibi pürüzlü heralde sürmediğim şey kalmadı geçirmek için sirke limon gülsuyu yğurlu karbonatlı karışım sonra kantoron yağı muzun kabuğu falan hepsini sürdüm ama geçmedi zaten bazı yerlerdede karartı var bu dediklerimi düzenli yapmadım ya bir iki kere ama bir kere yapıp olmayınca bir daha deneyesim gelmiyor moralim çok bozuldu bende pürüzsüz kol istiyorum acaba nerde yanlış yapıyorum hep bu tüyler yüzünden almasam küçükken makas vurduğum için çoğaldı kötü görüküyor siyah siyah zaten daha yaşım çok küçük neleri takıyorum ama yapım öyle

Düzenli yapmadığın hiç bir şey işe yaramaz ki
En az 3 ay düzenli uygulayacaksın, bir kere yapıp sonra bırakırsan kısır döngüye girer moralini bozarsın işte böyle. Keseyi cildine zarar verecek kadar sert yapma, sakin sakin lütfen.

kese + nemlendiricinin yanında başka sürmemin yarar sağlayacağı bir şey var mı? Hafatada kaç kere uygulamalıyım ve ne kadar bekletmeliyim? Her şey için sağ olun :)

kese + nemlendiricinin yanında başka sürmemin yarar sağlayacağı bir şey var mı? Hafatada kaç kere uygulamalıyım ve ne kadar bekletmeliyim? Her şey için sağ olun :)
Anladığım kadarı ile senin sorunun batık değil, gözeneklerin tavuk derisi tabir ettiğimiz görüntüye sahip olması ve lekeler doğru mu anladım?

Çok fazla mesaj ve özel mesaj geliyor canım, aklımda tutamıyorum kusura bakma.
O halde dediğim gibi düzenli peeling ve bol nemlendirme, bunu 3 ay dene haftada 2 defe peeling her gün nemlendirme.[/QUOTE]

önerdiğiniz peeling ve nemlendirici var mı? Asıl siz kusura bakmayın çok meşgul ediyorum sizi :)

Çok fazla mesaj ve özel mesaj geliyor canım, aklımda tutamıyorum kusura bakma.
O halde dediğim gibi düzenli peeling ve bol nemlendirme, bunu 3 ay dene haftada 2 defe peeling her gün nemlendirme.

önerdiğiniz peeling ve nemlendirici var mı? Asıl siz kusura bakmayın çok meşgul ediyorum sizi :)[/QUOTE]
Ama tatlım ilk mesajda herşeyi paylaştım zaten, ben ince çekilmiş deniz tuzu kullanıyorum peeling olarak. Nemlendirici olarak da kuru ciltler için olan herhangi bir nemlendirici olabilir. Excipial lipo da üre içeriği ile başarılı bir nemlendirici kokusuda güzel deneyebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…