Kendinizden kk Sevgili veya E

kriterlerim arasında yer almaz kesinlikle kardeşim gibi hissederim zaten bakıyorum benden küçükse ablacım diye giriyorum konuşmalara:KK34:

eşimin ailesinde kadının yaşı büyük erkeğin yaşı küçük 2 evlilik yapılmış kadınlar çok hata yaptıklarıni keşke yapmasaydık diyorlardı eşleri genç kendileri yaşlı gözüküyor zaten benim eşimle 7 yaş var o hiç değişmiyor ben değişiyorum kadın her zaman yaşını belli ediyor erkekler sabit kalıyormuş diyorlar birde bir akrabamki çok yakın eşinden büyük kadın böyle böyle yapalım diyor adam diyorki doğru sen benim ablamsın sen ne desen doğrudur bence bunu duymak çok kötü bu olay tamamen erkeğin kişiliğiyle ilgili eğerki böyle bir evlilik yaptıysan ve düzgün bir insansan eşini kırmana üzmene gerek yok ama ne yazıkki bir çok örnek var etrafımda yapılmaması daha iyi..

bitanesi benden 2 yas ve öbürüde 9 ay kücüktü benden.. :) abartilmadigi sürece sorun degil bence.. 10 yas kücük olmasi beni cok rahatsiz ederdi.. büyük konusmak istemiyorum :) gönüller bir olsn :))

sanirim ben yazmadim buraya :)
evett 19 ay oldu kendimden 6 yas kucuk biriyle evleneli :)
hatta ikinci evliligim ve esimin ilk evliligi
guzel bir askla basladi ve devam etmekte (Allah bozmasin)
ilk baslarda cok sorun ettim cikma teklifini kabul etmemistim
ama gulusune kandim :) (evet bir guluse asik olunabiliyormus bende ogrendim)
hic bir pismanligim yok
ailem esimi cok seviyor ozellikle annem ve ablam
ailesi baslarda burun kirin ettiler ama bana yansitmadilar
sorun cikmadi evet cikti
o sorunuda ben cikardim
hep gelecek kaygisi ya ben ondan cok daha yasli gorunursem
ama hep beni ikna etti teselli etti
ve komplekslerimi yendim..
arkadaslar su an ben 30 o 24 yasinda hic ama hic kompleksim yok
umarim bir omur devam eder
avantajlarida var diyebilirim :)
ama tabii bu erkegin olgunluguna ve biraz sansa bagli bir durum

Arkadaşlar 1 şubatta evlendim eşim benden 8 yaş küçük 4 yıl sevgili 1 yıl nişanlı kaldık biz gerçekten masal gibi bir aşk yaşadık sabah uyandığımızda birbirimize söylediğimiz ilk cümle seni özledim oluyor...anlaştıktan sonra yaş ne gibi bir sorun olur anlayamıyorum... Erkek büyük kadın küçük olunca aralarındada 3-4 yaş fark olunca o evlilik süper mi olucak demek... Arkadaşlar ayrılanlar da şunu mu duyarız kadın büyük anlaşamadılar.... Zaten türkiyede kadını buyuk erkeğin ise küçük olduğu evlilikler çok az oranda ama yine aldatmalarda boşanmalarda çok eeee demek bu bir ölçü değil.... Ben bunu yaşayan biri olarak şunu söylüyorum tek sorunum eşimi kıskanmam çok aşırı oluyo ama o beni çok iyi anlıyo ve bu konuda bile destek .... Hergün şukrediyorum onu yarattan rabbime....

Benimde nişanlımla aramda 8 yaş var.Bende çok kıskanıyorum.İlersi için endişelerim var.Bana yardımcı olursan sevinirim..

ilkbaşlarda sorun olmaz diye düşünüyorum , ben kendimden küçük biriyle hiç görüşmedim toplumda oluşan algı hep erkek kızdan en az 4yaş büyük olmalı neden denince, kadınlar zamanla erken yaşlanır doğum vs. nedenler 40 lı yaşlarda eşiniz yanınızda ablanız, hatta anneniz olarak görüne bilir denir. ben bunların başıma gelmesinden korkuyorum :) görüşmek istemem istemiyorum..:)

redrose84 boyle komik bir sey duymadim..tamam buyuk olmaliyi duydum da eski nenelerden dedelerden, 4 yas kıstasini kim koymus,kim olcmus kim tartmis..
komik yani kayda bile alinmaz

Bir_kadin inanilmaz umit verdin bana suan ki yasamin ve askinla..Allah daim etsin mutlulugunu..
demekki ne zaman nerde kiminle gelecegi belli olmuormus..

SERRAV cicim neden korkup cekiniorsun ki?
8 yas kucuk birisi seni begenmis,secmis,tercih etmis...bununla gururlanip,ozguveninin firlamasi gerekirken,neyin endisesini tasiyorsun?
cok anlamsiz seyler bunlar,ufak meseleler..
ulan esinden 10 yas buyuk gelmis 45ne,bilmem ne atraksiyonlu otellerde,kluplerde genc esini aldatiyor capsizlar..
hangi kitapta,hangi kanunda,hangi yasada yaziyor erkekle kadin arasinda su kadar yas olmak zorundadir diye?
eger oyle olsaydi alemlere rahmet olsun diye gonderilen yuce peygamber Hz Muhammed yapar miydi genc yasta kendinden buyuk biriyle evlilik?

X