Kendi içimde bitmek bilmeyen çelişkilerim

Ay hayatım tabii ki asarsın ve yaşarsın. Hepimiz ilk sevgilimizle mi evleniyoruz sanki? Sen de evleneceğin kişinin ilk sevgilisi olmayacaksın muhtemelen. Olsan bile fark etmez yani ilişki yaşamak bizim değerimizi düşürmez. Hatta bence farklı insanlarla ilişkinin olması gayet güzel bir şey. Hem ne istediğini anlarsın hem de tecrübe olur aynı hataları evleneceğin kişiyle tekrarlamazsın. Hiç pişman olunacak bir şeu değil.

Ay bunu doğru dedin, sizin gibi zihniyetlere anlatmaya uğraşmamak lazım. İyi geceler olsun

Sebep? Merak ediyorum bu şerefe nasıl layık olduğu mu?
Ah be güzelim sırf beğenmedim diye konu açıp bunun dedikodusunu yapacak kadar mı üzüldün. Beğenmedim tuşu kin nefret barındırmıyor için rahat olsun. Ön yargını ve eleştirini beğenmedim. Bunun için adımızı sapığa çıkarıp oluşturduğun çevre ile egonu tatmin etmene hiç gerek yoktu :) Bu kadar hassas olma lütfen geri çekerim senin için ne olacak ölümlü dünya :)

Nerenin havasını soluyorsun bende isterim

Her doğulu aynı fikir ve zihniyete sahip değil.İstemediklerinizi yapmayın sizin hayatınız

Siz kendinizi nasıl sevilmeye layık görmezsiniz. Tabiki sevmeye sevilmeye, sevip sevildiğiniz insanla evlenmeye ve çoook mutlu olmaya layıksınız. Lütfen kendinizi 1 zardan ibaret görmeyin. Sizi 1 zardan ibaret görenlerle de hiç işiniz olmasın zaten kafanız uyuşmaz anlaşamazsınız. Ayrıca “bakire” olup yapmadığı kalmayan bir sürü insan var. Herkes nasıl istiyorsa öyle yaşar, hayat sizin hayatınız siz nurla yıkansanız da millet konuşacak bir şey bulur emin olun. Ben de çocukları sevmiyorum ve anne olmak üstemiyorum çünkü bütün kadınlar bu dünyaya anne olmaya gelmez umarım çok mutlu bir hayatınız olur

Önyargılısınız bence. Kimsenin geçmişi diğerini ilgilendirmez. İnsanların yaşadığı ilişki sayısı, süresi herhangi bir şeyin kriteri değildir. Kaldı ki bende tam tersi bekarken kadın ve erkek özgürce hareket etsin ki, evlendiklerinde herhangi bir şeyi kaçırdım diye hafıylanmasınlar diye düşünüyorum. Dışarıyı bilmeyen, doymamış erkekler aldatmaya daha meyilli.
Bekaret meselesi için psikolojik destek almanlz lazım. “Sevilmeye layık değilim, beni kullanırlar” filan Hiç sağlıklı düşünceler değil.
Çocuk meselesi de kendi bileceğiniz iş. Herkes anne-baba olmak zorunda değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…