kendi çocuğuna imkan sağlamazken akrabaya gösteriş için para dağıtan baba

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ezgiball

Aquarius Woman
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2024
104
31
Öncelikle babalar çocuklarına para yedirmek zorunda değil bunu biliyoruz herkes çalışır okur vs. fakat bu kadarı da fazla değil mi size danışmak istedim, olayın başrolü erkek arkadaşım ve babası. Adam öğretmen ama oğluna hiçbir imkan sağlamamış çocuk asgari ücretle bir markette çalışıyor. Babası cimri ama akrabaya show yapmak için para dağıtan cinsten. Adamın bu sene uzaktan akrabasının oğlu doktorluğu kazanmış sırf soyadları aynı ve aynı köyden çıktı diye her ay 5 bin lira üniversite burs ödemesi için söz vermiş para gönderme sebebi de "bizim köyden doktor çıkacak" mevzusu . Aynı adam geçen sene de kooperatife girmiş ve 140 bin lira dolandırılmış erkek arkadaşım baba nasıl dolandırılırsın biz bu haldeyken deyince canımız sağolsun deyip geçiştiriyor. Aynı şekilde kızına da yani erkek arkadaşımın kız kardeşine beş kuruş para vermeden şeker hastası aşırı kilolu karısını hasta bakıcı gibi baktırıyor. Aileyle daha tanışmadık ama anlattıkları karşısında aşırı irrite oldum. Böyle bir durumda akli melekeleri yerinde değil diyip dava falan açılması doğru olur mu çünkü biz evlensek bile oğlan bana babam eşyaları da almaz düğün de yapmaz aşırı cimri ve sevmiyor beni diyor. Böyle bir durum başına gelen var mı varsa nasıl yol izlediniz?

İşine gelmedi tabi. Elalemin parasına göz dikenleri sevmiyoz biz.
Elalemin parasında değil gözüm. Erkek arkadaşımın kardeşinin durumu da içler acısı o çalışmıyor durumda ve adam bildiğin kullanıyor kızı hasta bakıcı gibi. Ne diyim aynısı size nasip olsun kocanız dışarıya show yapıp evde size zırnık göstermesin. Bu arada evlenme niyetimiz bile yok daha. Aile komple garip.

Elalemin parasında değil gözüm. Erkek arkadaşımın kardeşinin durumu da içler acısı o çalışmıyor durumda ve adam bildiğin kullanıyor kızı hasta bakıcı gibi. Ne diyim aynısı size nasip olsun kocanız dışarıya show yapıp evde size zırnık göstermesin. Bu arada evlenme niyetimiz bile yok daha. Aile komple garip.
Gerizekalı değillerse kendi yollarını çizsinler o kadar acınacak durumdalarsa. Karısı dediğin bu çocukların annesi değil mi? Annesine bakıyor diye mi hizmetçi oldu?
Evlilik niyetiniz yoksa zaten seni ilgilendiren bir durum yok. Aynısı başıma gelmez çünkü ben kendi paramı kazanıyorum zaten 😏

Babamda böyle doğuda çok adam böyle o yüzden yadırgamadım. Kendinize göre yapın düğünü
Benim babam böyle değildi valla ben çok şaşırdım. Hem erkek arkadaşıma hem kız kardeşine çok üzülüyorum. Şeker hastası annesine de üzülüyorum o kadının çiş bezinin parasını bile ödemek istemiyormuş. Adam tam olarak patolojik vaka. Evdeki eşine para yok, eşine baktırdığı kıza para yok, oğlu asgari ücretle annesinin bezini ödüyor. Adamdan aşırı irrite oldum.

Gerizekalı değillerse kendi yollarını çizsinler o kadar acınacak durumdalarsa. Karısı dediğin bu çocukların annesi değil mi? Annesine bakıyor diye mi hizmetçi oldu?
Evlilik niyetiniz yoksa zaten seni ilgilendiren bir durum yok. Aynısı başıma gelmez çünkü ben kendi paramı kazanıyorum zaten 😏
Kardeş aşırı iticisin lütfen sen benim konuma yorum yapma! Merak etme bende paramı kazanıyorum.

Benim babam böyle değildi valla ben çok şaşırdım. Hem erkek arkadaşıma hem kız kardeşine çok üzülüyorum. Şeker hastası annesine de üzülüyorum o kadının çiş bezinin parasını bile ödemek istemiyormuş. Adam tam olarak patolojik vaka. Evdeki eşine para yok, eşine baktırdığı kıza para yok, oğlu asgari ücretle annesinin bezini ödüyor. Adamdan aşırı irrite oldum.
Kızın hastalığı ne devlete başvuru yapsa bez desteği olur en azından

Öncelikle babalar çocuklarına para yedirmek zorunda değil bunu biliyoruz herkes çalışır okur vs. fakat bu kadarı da fazla değil mi size danışmak istedim, olayın başrolü erkek arkadaşım ve babası. Adam öğretmen ama oğluna hiçbir imkan sağlamamış çocuk asgari ücretle bir markette çalışıyor. Babası cimri ama akrabaya show yapmak için para dağıtan cinsten. Adamın bu sene uzaktan akrabasının oğlu doktorluğu kazanmış sırf soyadları aynı ve aynı köyden çıktı diye her ay 5 bin lira üniversite burs ödemesi için söz vermiş para gönderme sebebi de "bizim köyden doktor çıkacak" mevzusu . Aynı adam geçen sene kooperatife girip ve 140 bin lira dolandırılıyor,, erkek arkadaşım baba nasıl dolandırılırsın biz bu haldeyken deyince canımız sağolsun deyip geçiştiriyor. Kızına da yani erkek arkadaşımın kız kardeşine beş kuruş para vermeden şeker hastası aşırı kilolu karısını hasta bakıcı gibi baktırıyor. Aileyle daha tanışmadık ama anlattıkları karşısında aşırı irrite oldum. Biz evlensek bile oğlan bana babam eşyaları da almaz düğün de yapmaz aşırı cimri ve sevmiyor beni diyor. Böyle bir durum başına gelen var mı varsa nasıl yol izlediniz?
Sizi ilgilendiren bir durum yok. Çocuğu böyle kabul edeceksen devam et.

Adam belli ki ailesini cok sevmemis. Herkes yapmak zorunda degil falan filan diyoda teoride boyle. Suan iki kisi asgari ucrettenanca kiraya cilar ev esyasi, dugun dernek icin birikmis lazim. Tabiki bu arkadaslarim ikiside biriktiricek parasini da duguni gectim zorunlu degil. Bir kiraya ciksalara deposito, kapora, tasinma vs. İkisinin daş yemesi lazim. O babaa doktor cikaan elaalemin cocuguna yapacagi yardimdan once kendi oglunun kizinin gelecegini dusunmeli. Siz bisey yapamazsiniz ama sevgiliniz konusmali babasiyla adam hala takmiyosa yerinde olsam sinirimi cizerdim.

Son düzenleme:
Kızın hastalığı ne devlete başvuru yapsa bez desteği olur en azından
Kız hasta falan değil annesi şeker hastası ve obezite hasta ve sadece tuvalete gidip gelebilen evlerine misafir bile gelmeyen bir aile. Devlet desteği bez 300 lira falan ama yetmiyor tabi. Boşansınlar o zaman dedim adam boşanmaya da yanaşmıyor evdeki hiçkimseye para yok saat gece 10 gibi eve geliyor sabahın erken saatlerinde gidiyormuş. Evin giderlerinin büyük kısmı erkek arkadaşımın üstünde.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X