kedi severler sorum size..evde kedisi doğum yapan var mı?

ataturkcuyumben

mutluluk beni yakalasın:)
Kayıtlı Üye
1 Haziran 2013
364
4
merhaba arkadaşlar. dişi bir sokak kedisi balkona koyduğumuz yemeklere geliyordu. sonra ben hamile olduğunu keşfettim. sürekli evdeki odaları geziyor sanırım bizim evde doğum yapacak. ona masamın altında bir yer ayarladım sizce oraya doğum yapar mı? bir de merak ettiğim doğum anında yanında biz olursak doğumu zor mu olur kolay mı? zira yıllar önce bir kedmiz biz yanında olduğumuzdan mı bilmem doğum anında doğuramadı bi kısmını ve ölmüştü. cevaplar için şimdiden teşekkürler

merhaba arkadaşlar. dişi bir sokak kedisi balkona koyduğumuz yemeklere geliyordu. sonra ben hamile olduğunu keşfettim. sürekli evdeki odaları geziyor sanırım bizim evde doğum yapacak. ona masamın altında bir yer ayarladım sizce oraya doğum yapar mı? bir de merak ettiğim doğum anında yanında biz olursak doğumu zor mu olur kolay mı? zira yıllar önce bir kedmiz biz yanında olduğumuzdan mı bilmem doğum anında doğuramadı bi kısmını ve ölmüştü. cevaplar için şimdiden teşekkürler
Cok tecrubem yok ama elimden geldiginde sunlari soyleyebilrim.kendi kedim benim yatagimda dogum yapti.kediler nerde dogurmak isterlerse orda dogum yaparlar.cunku kendilerine en guvende hissetikleri yeri secerler.kedinin dogum yapacagini anladiginizda onu kutuya goturebilr yaninda biraz uzaklasabilirainiz umarim kedi orayi kabul eder.kedim dogum yaparken esim yaatagin yanindaydi bense odanin kapisindaydim ben izleyemedim.esim kedimize aferin kizim guzel gidiyorsun gibi kelimelerle destek olduk.kediye ne cok uzak olun ne de cok yakin.yavru dogar dogmaz uzaktan izleyin memeyi bulamssa ozaman yavruyu memeye goturun.bi miktar kanamasi olabilir eski bir battaniye edinmelisiniz.dogum yaptiktan sonra kediyi yani dogum yapan kediyi kendiniz beslemeniz gerekebilir cunku yavrularinin basindan ayrilmaz anne kedi.yemegini suyunu en yakin yere koyun.mihav.com diye kedilerle ilgili site var tavsiye ederim

Hemen hemen aynı durumu yaşıyoruz benim sizden farkım evde büyük ırk 3 köpeğim var :)

Sokakta beslediğim kedilerim haricinde çatı katımıza dişi bir kedicik sürekli gelip gitmeye başladı, derken artık evin kızı oldu..

Bir türlü fırsatını bulup kısırlaştıramadık, bu ay sonu kısırlaştıracaktım ki bu sabah yanında 3 bebişi gördüm :)

Çatı katında olduğu için gece yanına çıkıp inmiştim sabah bebekleri vardı ne ara doğurduysa :)

Bence özel bişey yapmayın ven ona konteynır hazırladığım halde bizimki sepet içinde doğum yapmış, kendi muhakkak bi yer seçicektir.

Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok, kedi istediği yeri seçer orada doğum yapar.. Bu genelde yatak olur.
Çok fazla yanına sokulmayın ama yine de etrafında olun.. Ters bir durum fark ederseniz veterinere götürün hemen..
Fazlada söylenecek bir şey yok sanırım zaten iç güdüsel olarak kediler her şeyin farkındalar. Yavrularını temizler, emzirir, eğer güvende hissederse orada bırakır yemeğini yer..
Bence anneyi bir süre evde misafir edin yavrularla.. En azından yavrular biraz büyüyene kadar.
Sonra sahiplendirirsiniz yavruları..

bizim evimiz bahçeli kedilerimiz içeri almıyoruz ama bazen kapi acik kaliyor kisada olsa daliyolar içeriye gecen cumartesi hamile olan kedimiz ortalikta yoktu pazar aksami geldi mamasini verdim fakat hep kapi onunde bekledi sabah 4te dahi ordaydi dikkatimi cekti ama anlam veremedim ayni gece kardeşim yavru kedi sesleri duymuş gece boyunca ve dayanamayıp kalkmis evin içinde aramaya baslamis megersem pisicik salonda kanapenin altina yavrulamis ve 4 te ben bahçeye sigara içmeye ciktigimda caktirmadan içeri girmiş yavrularina kavuşmuş megersem yavrulari icerde olduğu için oda disarda kaldigi için perişan olmuş kapida bekliyormuş 3 tane dogurmus ama birtane olmuştu yavrulara dokunmamaya calisin

Evet kesinlikle dogan yavrulara mecbur degil iseniz dokunmayin sevmeyin.uzaktan sevebilirsniz.yavrular cok hassas olduklri icin hasta olabilrler cok ilgilenirseniz anne yavrularla ilgilenmeyi birakabilr.buda yavrular icin iyi olmaz.

cevaplar için teşekkürler. ben zaten yavruları da anneyi de sahipleneceğim o yüzden evde doğum yapmasını istiyorum. bi sorum daha olacak . şimdi bu anne kedi çişi geldiğinde dışarı çlıkıyor ama yavrular doğunca onlar nereye yapacak çişini? küçük olduklarından dışarı çıkAmazlar

cevaplar için teşekkürler. ben zaten yavruları da anneyi de sahipleneceğim o yüzden evde doğum yapmasını istiyorum. bi sorum daha olacak . şimdi bu anne kedi çişi geldiğinde dışarı çlıkıyor ama yavrular doğunca onlar nereye yapacak çişini? küçük olduklarından dışarı çıkAmazlar

Yavrular kendileri yapamazlar anne kedi yalayarak uyarır ve ancak öyle yaparlar dolayısı ile de bulundukları yere. Ancak anne kedi sürekli temizler yalayarak... Birazcık büyüdüklerinde de kendi kendilerine tuvalet alışkanlığı kazanırlar zaten...

Ne mucizevi bir şeydir kedilerin doğumu; daha kendi ergen sayılan anne, kendi başına doğurur, yavrularını temizler,besler, onların dışkılarını yalayarak temizler. Kedilerin anneliği anlatılmaz bir duygu, çokça yaşadım ama her seferinde heyecanlanıyorum =))

O doğurmak için yerini kendi seçer, önerebileceğim ilk şey yavrulara dokunmayın, çok mecbur kalırsanız eldivenle dokunun. Bazı kediler insan kokusu olan bebeklerini bir daha geri almak istemez. Çevrelerini korunaklı tutun, cereyanda kalmasınlar, anneyi çok sıkı besleyin. İyi marka bir mama, her gün yoğurt, az pişmiş yumurta , et (sakatat olmamak kaydıyla) gibi takviyeleri ve sürekli temiz suyu olsun. Annenin iyi beslenmesi çok önemli.

Mutluluklar dilerim pisilerinizle

yavrular çişlerini bulundukları kutunun içine yapacak zaten ayaklanmaları ve gözlerinin açılması iki haftayı fılan bulur sanırım.iyice canlanıp odanın içinde hareket etmeye başladıkları zaman kum kabı koyun yavrular 2 aylık olana kadar bır tepsıde isinizi gorur içine daha kolay girebilirler daha sonra kediler için olan kum kaplarından satın alırsınız.yavrular hemen kumun içine girip tuvaletlerini yapmayabilir bazen odanin herhangi biryerine kaçırabilirler bebek gibiler yani aynen.hayvanlari sahiplenmenizi takdir ettim fakat anladigim kadari ile daha önceden evin içinde hic kedi beslememissiniz ve karsilasacaginiz sorunlar hakkında cok fazla bilgniz yok bence once iyice arastirin ve duşunun evde hayvan bakmak zaman ister fedakârlık ister ve en çokta sabir ve sinirsiz sartsiz koşulsuz sevgi ister.bu hayvanlari eve alinca esyalariniz tırmalanacak yirtilacak evin ici tuy olacak ve sürekli temizlik yapmaniz gerekecek ortalama 15 yil omurleri var bukadar zaman bakabilecekmisiniz onlara ya yapamazsaniz ve başka bir yuva bulamazsaniz onlar sokakta yasayamaz ozaman.bence anneneyi doğum yapana kadar eve alin yavrular canlanınca alistira alistira balkona cikartir evin içine degilde disariya alissinlar mamalarini duzenli bir sekilde ayni yere birakin

kediler doğum yaparken kimse görmez diye biliyorum

biri koyu tekir, biri siyah beyaz bir diğeri de gri renk. cinsiyetlerine bakmadım daha. gayet iyiler annemiz de iyi, mutlu. ama yatağımdan odamın başka bi yerine taşısam sorun olur mu ki :/

biri koyu tekir, biri siyah beyaz bir diğeri de gri renk. cinsiyetlerine bakmadım daha. gayet iyiler annemiz de iyi, mutlu. ama yatağımdan odamın başka bi yerine taşısam sorun olur mu ki :/

Direkt yorganla taşıyın altlarında varsa.. Ellemeyin yani, bir kutuya koyun çok yüksek olmasın.. Elle almak zorundaysanızda eldivenle nazikce alın..

X