Kaynım ve borç istemesi

Bence artık müdahale etmelisiniz.cok net bir şekilde beskurus veremeyeceğini söyleyin. Neden sıkılıyorsunuz ki söyleyin tabiki.

aynı biz geçen hafta çok buyuk kavga ettim küstüm konuşmadım eve katkıda bulunmucam deidm sonra barıştık vermıyorum vermem ben blirim dedi bakalım ne zaman akıllanıcaklar bu konuya çözüm bulana öyleeeee çok dua ederimki eşimle aramdaki en buyuk problem bu zaten

Sömürüyorlar bildiğin eşini kesinlikle müdahale et.Beni ilgilendirmez ailesi diyecek durumu çoktan aşmış artık.Ne yüzsüz açgözlü insanlarmış.

Eve yardımcı almaktan da lükslerinizden de vaz geçmeyin.
Para yetmedi yetişmedi diye düşünmeyin yiyin için gezin o düşünsün.

Durum cok abzurt.

Ogrenim kredisini siz oduyorsunuz.

Arsa alacak siz tamamliyorsunuz.

Dugunu yapmaniz sizden bekleniyor.

Siz fazla sessiz kalmis gibisiniz

Bir daha saka vurarak "evlatlik alalim da tam olsun bari" diyin.

Konu sahibi,nasıl,toparlarsın durumu bilmem ama elini çabuk tut,bunu çözmedikçe stresin bitmez.Eşin gülmüş ya kardeşi sen ne güne duruyorsun deyince,onu onay saymışlar.Bazen sessiz kalmak red anlamında olsa da, kabul olarak alır bazı pişkinler.Eşin kendinde değil,onu ayılt.
Benim ilk bebeğim olduğu aylarda,eşimin bir arkadaşının maddi sıkıntısı olmuş,eşide eşimi arayıp,abi durum böyle,bize para lazım demiş ağlayarak...
Halbuki bizim borcumuz yoksa da birikmişimiz de yoktu,bebeğimizin takılarından başka.İsteyen kişilerin maddiyatı bizden üstündü.
Ne yapacağız dedim eşime,şaşkın bir sekilde vereceğiz ne yapalım dedi.
Durdum,kafam da durmuştu sanki...Bebeğimin yüzüne bakıyordum.Birden sanki sisler dağıldı,zihnim berraklaştı.Bir güç geldi sanki bana.NEDEN dedim,neden vereceğiz?
Bu çok mantıksız.Bir ihtiyacımız olsa biz kimden isteyeceğiz?Onlar bizden çok iyi durumdayken nasıl isteyebildiler?Vermeyeceğim dedim.
Eşim düşündü,evet ya dedi.O arkadaş bunu yapmazdı,benim durumumu biliyor.
2 gün sonra arkadaşı arayıp eşi adına özür diledi,küçük bır sıkıntım vardı,eşim senden istediğini söyleyince tartıştık,sorunumu çözdüm zaten dedi.
Sonuç,vermem demesem eşim hipnoz gibi gidip verecekti,en iyi arkadaşıydı.Bazen eşlerin başına bir kova su boca etmek gerekiyor

Herşey bir tarafa anası babası sağ olan, çalışıp para kazanan, arsa almaya kalkan adamı niye siz evlendiriyorsunuz. Siz mi doğurnuşsunuz? Tövbe yaa, valla insanı sinden imandan çıkarırlar...

arkadasim dogammais çocugunun hakki o para, olurmu oyle sey ben karismam kendi kardesin demek, senin kazandiginla borç odeniyor bak hamile halinle çalisyorsun yazik deilmi sana
bu kdr saçma bisey duymadim ben hayattimda, esin artik bir aile oldugunu bilmeli, ogretmelisin bunu ona
mont ayakkbi da alamaz ayrica çalisan adama kendi alsin bi zahmet

ben bu konuda çok katiyim, kimseden yardim yok bide ustune para tirtikliyoalr ne munasebet
hem paraniz yoksa disari çikacak, esin istesede yardim edemezz neden korkuyorsunki

esine goz dagimi veriyorsun napiyorsan yap , çocugumun hakkini kimseye harcur etmeyeceksin diye kavga çikarma zamanin çokdan gelmisss

Bu kadar borcu ödeyemeyiz diyorsun.Farkında mısınız ödeyemezseniz sonunuz hacizler hapis allah korusun.Sizin ve eşinizin aklı yokmu?Birde dügün yapacaksınız.Valla millet iyi buluyor sizin gibileri kullanıyor.Yazık yahu bebeginizde duşunmuyorlar.Böyle insanları toprak atar.Masumun rizkını yiyecekler.

bide evlendirecekmisiniz kuçuk beyi
yanlis anlamazsan bisey sorucam, esin dogulumu ?
simdi oyle olanlar yanlis anlamaz insallah, benim komsum dort kayinini evleendirmis nerdeyse, kocasi gece gunduz çalisip hemlde agir iste ana babasina kardesilerine hibe ediyor,dort tanede kendi çocugu var
o aklima geldi sizin durumda ondan soruyorum

Parası olmasa neyse yardım edilir. Fakat maaşıda iyi. Siz alıştırmışsınız hazıra.
Eşiniz dur demezse daha çok para istekleri olur.
"Eşinin parası o kardeşi sen karışma" diye fikirler sunan olursa aldırmayın. Rızkınızı başkasına yediriyorsunuz. Ve ev için bundan sonra kısıtlamayın harcamalarınızı.
Sessiz kalmayın artık.

Bugün eşimle konuşma fırsatım olmadı ama kv hissettirdim, biraz bozuldu gibi oldu ama bana ne bozulsun ben burada ihtiyaçlarımı eleyip en önceliklilere masraf yaparken kimse bizden para istemesin, borç da değil üstelik hibe. Alınacaklar listem vardı zaten, bir de bugün doğuma kadar yapılacaklar listesi yaptım işbölümü gibi. Eğer eşim mırın kırın ederse kardeşinden borç isteyelim diycem.

Yok doğulu değil ama Arnavut göçmeni, onlar da birbirine bağlı katı kurallı oluyorlar.

Ohh adami okut evlendir, o gitsin yatirim yapsin ne guzel dunya. Buraya yaziyorum aldigi mallarla ilerde size hava da atar.

Yok doğulu değil ama Arnavut göçmeni, onlar da birbirine bağlı katı kurallı oluyorlar.
ya bu baglilik deilki amaa
esin seni iyi kafalamis arkdasim
baglilik olsaydi sizin dugunde de bagli olurlardi niye yardimlari olmadi o zaman bgalari çozulmusmu
simdi kayinin soz konusu olunca gerimi baglanmislar
esin sana surekli konusa konusa anlata anlata psikolojik etki kurmus ustunde, olmayan biseyi var gibi gostermisler sana
hipnoz dedikleri bumuki

once sen aç gozlerini sonrada esine açtir

Yok tabi bağlılık sadece bizimkinde, kafasına işlemişler, o psikolojiden kurtulamıyor. Çocuğumuz doğunca biraz daha kendine gelir sanırım, ne bileyim çok canımı sıkıyor bu kardeş kişisi. Evini de bu düzmeye kalkacak adım gibi biliyorum.

Listenden hiç bir şeyi eksik bırakma,birinciye.gereksiz görsen 2ciye.gerekiyor,yine alınıyor,ilk hevesin,al istediklerini,eşinde birşey derse duymazdan gel...
Yarın yapmasaydın olur,kendini yediğinle kalırsın
.

Kayın kişisi borç istemiyor resmen istediklerini size yaptırıyor. Hem çalış hemde kayni Besle. Şaka mi bu adam. Sok geçirerek okudum resmen. Eşimin 3 tane ablası var 3 u de zengindir. Bizse eşimin maaşını ev kredisine verioruz bnm Maasimla Geçinmeye çalışıyoruz. Bizim 8 yılda odeyecegimiz krediyi onlar 2 yılda sırf çocuklarina harcar yine de kimseden tek kuruş istemedik. Ne biçim insanlar var yahu. Bu ne arsizlik.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…