Kaynım ve borç istemesi

benım esım bu kadar enayı olsa kusura bakmayın ama açar agzımı yumar gozumu agzıma gelenı soylerdım aılesı ozelde okuttuysa ne olmus sankı o onlara parasını mıslıyle gerı vermıs zaten, kardesıne gelırsek koca adam çalışıyor bundan sonra ne borcu ne evlılıgı ne arsası esınızı ılgılendırmez, ayrıca sızın borcunuz varken kendı hayatınızdan kısarken ustune hamılesınız bebek gelecek kım olursa olsun baskasına para harcamasına ben asla musade etmezdım esımın ....
bence konusmanızın zamanı gelmıs sessız kalırsanız daha cok sıkıntı cekersınız ben sıze soyleyım...

Evet önemsemiyormuş gibi yapmamam lazım benim 4 tane kardeşim var hepsine böyle yapacak olsam ohoo battık demektir kendine de bir kez demiştim bunu üstü kapalı.

Evet güzellikle halletmek istiyorum çok teşekkür ederim bu tarz davranmak aklıma yattı.

ben olsam

biz zor durumdayız. bize borç ver bari yatırım yapma da . ya da kaynın derse ki sen ne güne duruyorsun . ben de sana güveniyorum maaşın iyi destek çık bak yeğen geliyor . desin eşin.
o zaman bi daha söylemez

Merak ettim eşinin maaşı çok mu iyi bunların hepsini yapabiliyo

Yok maaşlı çalışan değil, kendi işini yapıyor. Eline ne zaman ne kadar para geçeceğini hemen gider ailesine anlatır, artık babasından takdir mi bekliyor anlayamadım ki. Onlar da eline ne zaman ne kadar para geçeceğini öğrenmiş oluyorlar, atıyorum nisanın onuna 5bin liralık alacağım var, bu adamla sözleşme yaptım martın son haftası onbin tl getircek vb gibi. Ona göre bu bir başarı ve ailesiyle paylaşıyor. Bence böyle.

maddi konuları madem söylemesin. böyle çok parası var bize de bi şeyler koparalım die düşünenler olabiliyor.
har anne baba evladının iyiliğini ister ama. bazen işte.

Sessiz kalmıycam çünkü artık yeter bekar birisi değil daha önce sesimi çıkarmadım, çocuğun işi zor görevde başına bir şey gelirse vicdanım sızlar diye düşündüm biraz da. Yapmak istiyorsa yapsın abisi diye telkin ettim kendimi ama bu kadar bana bile fazla geldi.

Canim anladigim kadariyla sen de çalışıyorsun. Esinle konuş bende bu eve maddi katkı sağlıyorum parayla ilgili konularda bana danışmadan hareket edersen bozusurz gibisinden. Bazı insanlar ne kadar çok seviyor yük olmayı ya.

Konuya el atmak için neyi bekliyorsunuz?ne güne duruyorsun dediği an müdahale etmeliydiniz.

O kadar boş bulundum ki, bir de cevabını eşim versin istedim. Beni ciddiye almaz ki nasıl olsa abimi ikna ederim diye düşünür terslerdi beni.

Amcası bebeğe ne yapacak konusu geçti takılmak için, annem mama önlüğü almış işte o yeter dedi dalga geçti çok arsız ağzı iyi laf yapıyor.

Amcası bebeğe ne yapacak konusu geçti takılmak için, annem mama önlüğü almış işte o yeter dedi dalga geçti çok arsız ağzı iyi laf yapıyor.
ağzı iyi laf yapıyorsa benim herkese taktiğim . büyük bi kahkaha at . ben kaynanama laf çeviremem ama söylediklerine kahkaha atarım önce.

sonra da (yok artık . onu komşum da yapıyor )de. amca olmak kolay mı de.

maddi konuları madem söylemesin. böyle çok parası var bize de bi şeyler koparalım die düşünenler olabiliyor.
har anne baba evladının iyiliğini ister ama. bazen işte.

İşte ben dedim ki anlıyorum onlar senin ailen paylaşmak istiyorsun ama senin o gelecek parayla ödemen vardır, onlar da beklenti içine girer senden o an para isterler veremezsen mahçup olursun o nedenle anlatma hem de hava basar gibi dedim. Demek istediğimi anlamadı boş boş baktı yüzüme.

iyide, tüm birikiminizi yatırım amaçlı elinizden çıkardığınızı söylediniz.

dr bile nakit paranız çıkışmadı, kredi kartından ödediniz. dışarı çıkmıyorsunuz durumunuz sıkışık olduğu için.

150 bnlik arsa için, eşiniz nasıl, nerden ne gibi bir para bulabilecekki, kardeşine versin.

üstelik düğünüde size yaptırmayı düşünüyorlar. hangi parayla yapacaksınız ?

eşiniz bunlara gülüyorsa, sizden sakladığı parası var bence.

olmayan adam neyle ödesin, akıl var mantık var.

Evet çalışıyorum onun kadar olmasa da kazancım var, iyi kötü bazı şeyleri ben karşılıyorum, bu ay biraz birikim yapmaya başlarım demiştim ama evdeki hesap çarşıya uymadı, bunun üstüne bir de borç isteniyor bizden, borç da değil hibe.

canımcım kaç yıllık evlisiniz .
bi şekilde borca mı girmelisiniz . ya da bi hesap açık kendinizi o hesaba her ay düzenli para aktarmak zorunda gibi hissetmeli misiniz bilemedim

ama eşin zamanla düzelir . zamanla sizin ihtiyaçlarınıza yönelir. bebek de olunca en çok . merak etme. halledersiniz siz .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…