Kaynım ve borç istemesi

Ben de çocuğum için herşeyi yapıcam ,anne baba kolay olunmuyor, lafı edilmez bence de. Millete para yedirmekten çocuğum için doktora gidemiyorum daha kocam yüzünden de sende. Benimki de evlat de. Sînir oldum ya. Bi de sana yalan söylüyorlar görev arkadaşı icinmismis. Teker teker dışarı cagirmalar. Hayırdır derdim o anda ,benden ne saklıyorsunuz ayıp derdim. O bekar adam değil artık arsa dugun noluyor bunlar beni de ilgilendiriyor, önce koca olsun da doğacak çocuğuna baksın derdim. Valla kavgaysa kavga beni hiçe sayan dış kapı olarak gören bi kendine gelicek

Hep iyi niyetli davranmaya çalıştım, ailesidir yardım eder dedim ama bu durumdayken fuzuli bir harcama yapmaya imkanlarımız el vermiyor bu gerçekle karşılaştım, İnş eşime de anlatabilirim

Bakın ben aileye yardım etmeye karşı değil, tam tersine desteklerim de. Kendi eşime hep hatırlatırım, bak annenin şöyle bir sorunu var el mi atsak, bak abin zorlanıyor azıcık destek mi çıksan diye. Ama kendi bütçemizi zorlamadan. Elbette ölüm kalım meselesi olur son yudumunu da ailenle paylaşırsın, o da ayrı.

Ama arsa almak için çocuğunun ihtiyaçlarından kısmak, bunu anlayamam. Ki değil kayın için kendi birikimim için bile böyle bir tercihi doğru bulmam.

Ayrıca kaynınıza da kötülük. Ayağını yorganına göre uzatmayı hala öğrenememiş, evlenmeyi düşünüyor ama düğün için abisine ve yengesine muhtaç bir ezik. Kısaca aslında kimseye yaranamayacak tüm bunların sonunda eşiniz.

Şimdiye kadar hep mesafeli oldum ailesiyle ondan kendim dile getirmek istemedim. Sonuçta eşimin dur demesi lazım bu bir gün iki gün değil ki. Ama çok mecbur kalırsam söyliycem artık durum değişti çocugumuz oluyor yani.

Evet aynen öyle, kv bunun yolunu yapıyor, iyi gibi görünür bana mesafeli durur ama bir telefon alır diğer oğlundan hemen eşime yerini yapmaya başlar. Sanki çocuklar arasında ayrım gibi, insan nasıl yapar anlamış değilim. Desene oğlum abin de sıkışık kendin hallet bak çocuğu olacak diye.

birgün ailecek evlerinde otururken pat diye konuya girip söyleyin
k0çük oğlunuz abisine arsa aldırmaya düğün yaptırmaya çalışıyor şimdiden sölüyorum
bizim para pulumuz yok kimse bize güvenmesin

hee eşim dikkafalılık ederse işi o dakka bırakırım veya maaşımdan tek kuruş vermem
sakın arkamdan iş çevrilmesin
eşinize de ailesine de bu şekilde söyleyin

Ay ne bu böyle,

Böyle bir aile tanıyorum ben aslında, evin gelini en son istifa etti, sebebini kimse bilmiyor aileden, ama tabi ki kaynına ve onun eşine yardım etmekten bunaldığı için, zaten ben harcayamıyorum kocamın parasını diyordu, şimdi tek maaş olunca mecbut evde kalıyor para. Kv si de sebebini bilmemesine rağmen işi bıraktı diye geline küstü, şaka gibi.

Neden susuyorsunuz

Evlenecek Ada'm arsa almasın borcunu ödesin

Eşimin ailesi ev aldı taksitle taksitler düşük ama ev eşim adına neyse eşime öde sen dedim o para bize dokunmaz

Ama ödesin annem parası var çar şut edeceğine ödesin ki kıymet bilsin dedi

Eşin de kardeşine böyle diyecek borcunu öde paranın kıymetini bil

Düğününü de yapsın kendi herkes gibi

Bence onlar sana sürekli söylüyorsa sen de sürekli söyle ki bilsinler tavrını. Bu küçük yardım falan değil artık. Arsa almak düğün yaptırmak ne demek. Kocan senin aldığın çocuk bezine karışıyorsa sen hayli hayli laf soyleyebilirsin. Arabasını bile kardeşine vermiş. Bence sizin bilmediğiniz şeyler var. Sürekli siz kisiyorsunuz kardeşe harcaniyor. E neye güveniyor bunlar. Kardeşi para harcamiyor doğuda diye arsa almak istiyor ama düğün yapamıyor . Tezatlik değil mi. O harcamadigi parayla evlensin biriktirsin eşiyle de parasini ne alacaksa alsın.

Bu akşam eşime ailen biraz destek olamaz mı en azından kardeşin bak daha bebek arabası alamadık vs diye konuşmayı düşünüyorum.

Bu akşam eşime ailen biraz destek olamaz mı en azından kardeşin bak daha bebek arabası alamadık vs diye konuşmayı düşünüyorum.

İmalı yollara girmeyin

X geçen senden arsa parası istedi ya ne oldu o iş bak bebeğin şu bu eksiği var

Hem annen bize düğün yapın kardeşine diyor da parası varmış arsa alacağına atsın kenara yapsın düğünü vs gibi gerçek konuya girin

İma vs erkeklerin hoşuna gitmez sen ne demek istiyorsun diye çemkirip sizi haklı iken haksız yapar

Geç bile kaldın. Sen sızlan artık ki zor durumda olduğunuzu görsünler. Sizden beklentiyi kessinler. Kardeş arsa alacim düğün yapıcam para gönder diyor abi gülüyor. E demekki para var diyor karşısındaki.

Aynen öyle açıkça konuşcam neden çekineyim ki ayıp bir şey mi söylüyorum bu yüzden benle kavga etcekse de edelim bütçesine göre yatırım yapsın o zaman

Tavrınızı koyma zamanınız gelmisde geçmiş bile.
Sizin paraları yemeye alışmışlar sizde vermişsiniz hata sizde başta deseydiniz kendin calış yap diye simdi surekli para istenen taraf siz olmazdınız.

Zor durumda olsa kardeşi yapsın tabi diyeceğim ama o da kazanıyormus. Çok gereksiz bir durum bence esinle aranızda bozmadan tatli dille anlatmaya çalış.

Ya bir de şunu diyim, sen kısarsın yaparsın bir şekilde.
Ama sonra kayın evlenir, çocukları olur el bebek gül bebek büyütülür, içinden bir ömür çıkmaz, çocuğumun rızkından aldım diye.
Kayın çok zor durumda olsa elbette insan gönüllü verir varını yoğunu, ama bu mal yığma olayı için değmez tek bir gün çile çekmeye.

Kesinlikle öyle olacak hatta onun çocuğuna bizimki yapmaya devam eder ben amcayım diye adım gibi biliyorum ya. Bir insanı bu kadar ezemezler

Bu nedir ya? Kaynini sen mi dogurdun? Ne demek siz yapacaksinI dugunu?ceksin kredi yapsin dugununu.bencede artik mudahele et.koskoca adam hala mont istiyor kredisini ödetiyor..ben olsam ona dugunde taki takmaz kredini odedik derdim.

Hic kinamak istemiyorum ama balik bastan kokmus zaten.Evinin hesabini tutamayan bir insanla evlenmek hele ona cocuk vermek cok yanlis ya. Kocan dahil hepsi hor gorecek seni para meselesi yuzunden hem de sen bir ayakkabiyi almak icin kirk kere dusunurken. Yazik...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…