kaynanaya temizliğe gitmek

sizi gelinmi almışlar temizlikçimi elden ayaktan düşmüşlerdir hastadırlar eyvallah ne gerekirse yapılır.birde hergün çekilirmi bu sanırım eşinizde istiyor gitmenizi ama cnm benim olmaz böyle.önce bir iki gün hastayım de işm var de sonra yavaş yavaş çek kendini isteyerek gitsen amenna ama istemiyorsun çok sinir bozucu hiçbir mecburiyetin yok.koy ağırlığını sonra hepten kurtaramazsın paçayı.hatta bir kursa falan gitsene hem kafan dağılır.ne o öyle hergün hergün türbemi orasıa.s.

Böyle yüz verince astarda istiyorlar
hatayı bastan yapmıssın bence
temizlik hastasıysa buyursun yapsın onu tutan mı var :jeyyar:

Son düzenleme:
Bizde altlı üstlü oturuyoruz, ben hergün uğrarım.
Temizlik yapmak için değil halini hatrını sormak için.
Bu hareketiminde onları mutlu ettiğini görüyorum açıkcası.
Hergün temizliğini yapamam çünkü çalışıyorum, bana yapan sevaba girer.
Bayram seyrandır, büyük temizlik vardır haftasonuna denk gelirse yardım ederim elime yapışmaz.
Sizde hergün inip temizlik yapmak zorunda değilsiniz bunu kibar bir dil ile anlatmalısın.
Seninde bir evin olduğunu hatırlamalı.

kayınvalidemle ayrı şehirlerde oturuyoruz, bize geldiğinde ben çalıştığım için evimi temizler, yemeği yapar allah razı olsun, ben de onlara gittiğimde kaldığımız günelr boyunca hergün temizlik yaparım, işlerine yardım ederim

alt üst otursaydık nasıl olurdu bilmem, gün içinde bir kez yanına çıkar halini hatrını sorarım, yapacağı ufak tefek işlere yardım eder evime inerim, kendi evimde daha fazla vakit geçirirdim, seviye korunmalı diye düşünüyorum, fazla yüz göz olmak sonradan sorun yaratabiliyor çünkü

valla hiç kusura bakmasın bende gidemem temizliğe falan
sadece onun mu evi var canım temizlenecek
herkesin evi işi ayrı
hem madem temizlik hastası temizlesin dursun işte bütün gün
hem öyle temizlik hastaları herkesin yaptığı işi beğenmez
kendi kendine temizlesin,sende benimde evde işlerim var temizlik yemek çamaşır de
sürekli çok meşgulmüşsün gibi hava ver:jeyyar:

kaynanalara asla yaranılmaz canım..onun için sen ayrı oturuyosan bi artın var.gitmek zorunda degilsin... okadar titizse kendi yapsın,, yada evine ayda temizlik için kadın tutsun ....

hiç alıştırma, benim kayınvalidem de bıraksam bana hergün temizliğe gelir sen çalışıyorsun ben hallederim diye, sağolsun düşünceli ama yine de mesafeyi korumak çok önemli.

işte böyle durumlarda iş biraz eşlerimize düşüyor. hiç alıştırmayın eğer alıştırdıysanız da eşinizle konuşun ailesiyle konuşsun.

benim kayınpederim inatla onlarla aynı apartmanda oturmamızı istedi.kayınpederim gerçekten alaşabileceğim biri değil bütün çocuklarıyla arası kötü çok ark niyetli biri.

aldım karşıma nişanlımı herşeyi konuştuk açıkca. ben orda oturursam hergün yanlarına çıkmak zorundayım, kendi evimde dahi olsam 1 saat fazla yatsam laf edilecek, bir misafirim gelse laf edilecek, belki evde şortla dolaşacağım bütün gün, belki yemek yapmayacağım ya da temizlik yapmayacağım bunlara mutlaka laf edilecek bu hayat ikimizin; ne kendi ailemi ne de senin aileni karıştırmak istemiyorum dedim. o da haklı olduğumu kendisini de rahat olamayacağını söyledi gidip konuştu ailesiyle tabi babası kıyameti koparmış. bana 1 bardak su getiremeyene gelin demem ben demiş. aşkım da kusura bakma ben sana hizmetçi getirmiyorum çok istiyorsan tut bir hizmetçi herşeyini yapsın ama eşimi ezdirmem demiş. bu laflardan sonra karışmadılar başka yerde oturacağız. ama geçen gün gittiğimde anlattı kayınpederim söylediği lafları üzüldüm ama kabul etseydim sonradan ben daha çok üzülecektim.

cok acayıp durum, sımdı bu kadın alıstırmıs gelınını her gun gelmesı sarttır,
bı gun gelmese bıdı bıdı edebılır de

bu kız ne yapıcakhastayım dese belkı kurtarır,
ah mıdem sancıyo der aksama ya da sabahtan cıkar of pof agrıo her yerım der gerı ıner asagya
uc gun öle yapsa sonra
ay anne yoruluom wala artık iş tutamıom kendı evımı anca, ıstıyosan sana kadın tutalım der

cok zor bu ısler yahu, bı kere alıstırmıs kadın cıngar cıkarır sımdı gıtmese..

temızlık hastası ama yaptırmaya hasta

canım bence eşinle konuş o da annesine usulünce söylesin ya da bizim evin işi kalıyor ben sonra kızıyorum hergün sana çıkmasın felan desin kalbi kırılmayacak şekilde hallolur bence bu durum
ayrıca eğer hergün temizlik istiyorsa ve illa yardım gerekiyorsa kendine temizlikçi bulsun ona yaptırsın hem birine kazanç kapısı olur ne demek geline iş yaptırmak
ay arada şikayet ediyorum kayınvalidemden ama ben bir kere evde boya yapılacaktı kendim teklif ettim kayınvalideme yardım da kadın alcam kızım da gelecek kıyamam sana yorulma dedi yahu ne insanlar var

senin evine mi geliyo temizlik için sen mi gidiyosun anlamadım.
işine bak ya hastayım de, işim var de, bul bieyler. sonuçta kimse gelin diye hizmetçi almıyo değil mi?

alıştırmışsın canım önce sen.

kayınvaliden hasta olur, iş yapamaz, dersin ki şöyle bir etrafı silip süpüreyim. ama bu da hergün hergün olmaz. temizlik hastasıysa kendisi yapsın. hem öylelerine yaptırdığını da beğendirmek zor.
arkandan temiz yapamıyor elinden gelmiyor diye lafta eder.

sen yavaş yavaş elini ayağını çek bu işten.

yada hergün yapma haftada bir yap.

kendi tercihin....

İşin çok zor altlı üstlü oturmak gitmesen eşinle tartışmalar yaşanacak gitsen olmuyor allah yardım etsin sabır güç versin en kısa zamanda gönlüne göre bebek versin kaynanayla yaşamak çoook zor sana kolay gelsin

ya sende şakayla karıişık.
oturalım sohbet edelim evdede iş yapıyorum buktım desene.

o temizliği neden yapıyo hergün? canı sıkıldığı için....
madem canı sıklıyo neden gezmek yerine temiz yerleri yine temizliyo?...çünkü takıntı yapmış...
sende bu şekilde yaşamak zorunda değilsin...ev aynı çatı altındaysa kapılar ayrı....
senin de bi özel hayatın var ve hergün gitmek zorunda değilsin....
şimdiden alışırsa ömür boyu hergün gidersin....tamam kocanın annesi tabiki gideceksin ama sınırlarını da çiz ki kendine de vakit ayırabilesin....

bende oturdum bir sene k.validemle altlı üstlü, hiçde inmedim aşağıya temizlik için,
nasıl alıştırırsan öyle devam eder,sadece bir sefer indim oda badana yapılıyordu
sadece odur yani....herkez kendi evindem mesul ne temizlicem eli ayağı tutuyo çok şükür...
zaten k.validemin benden hiç böyle bir istediği olmadı, kıyamazdı zaten bişey yaptırmazdı
sağolsun :)

ayy hiç uğraşamam kendi evimi bile ben temizlemezken kayinvaldemin eviylen hiç uğraşamam vallah
zaten asla öyle bir talebi olmadı olmazda
olsada gitmezdim ya
herkesin kendi düzeni var

ya arkadaşlar baştan belli bi mesafiyi koyun araya.Gerekiyorsa soğuk gelini oynayın..yani baştan beri fazla görüşmemek evine gitmemek en iyisi.Ben öğle yapıyorum eşimin ailesiyle fazla içli dışlı olmamak en iyisi.Çünkü ne kadar yüz veririseniz el atarsanız o kadar daha çok beklentileri artar...Ve siz bunalırsınız.BAzı insanların gelin anlayışı yokmu valla en uyuz olduğum şey.klava:kötükedihüso
Sana dicem evin ayrıysa yavaş yavaş elin eteğini çek bahane uydur çarşıda işim var de at bişeler.Yoksa çok kullanmaya kalkarlar insanı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…