Kaynanamın yüzüne tükürmek istiyorum

XtUrkiyem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
608
1
kızlar size bir soru kayınvalıdenızı annenızden ayırt etmedınız her kötu gununde yanında oldunuz eltınızle arası yokken hep sızınleydı aynı sekılde annenızde hep yardımcı oldu amelıyat oldu altından aldı aynı sekılde sızde yaptınız ama allah rızası ıcın yaptınız nısanlı oldugunuz halde evlıymıs gıbı 2hafta her gun gıdıp gece eve geldınız babanızda sızı destekledı allah rızası ıcın yap dedı sonra eltınız geldı ve kaynananız sasırdı ama sevındıde o gelınce önceden eltınızı sıze kesen kadın sımdı sızı eltınıze kesmeye basladı tek eltıyle kalmadı öncedende cok ksııye kesmıs megerse ıkıyuzluluk yaptı sızde bu sırada gerceklerı ögrendınız ve nısanlınıza söyledınız nısanlınız annesıne haddını bıldırdı ama ıcınızden hıc evıne gıtmek gelmıyor hatta sacını basını yolmak ıstıyosunuz ama nısanlınız uzuluyo gitmedıgınız ıcın sız olsaydınız gidermısınız ? kızlar cok kötuyum:a015::a015::a015:

Açıkçası ben pek anlayamadım birinci tekil ağızdan yazsaydınız daha net ve anlaşılır olurdu.Kim neyi kesmiş neden kesmiş anlamadım bir de k validenizin yüzüne tükürmek cümlesi -ne kadar haklı olursanız olun- hoş gelmedi bana..

Tabiki giderim sonuçta evlenince oda benim annem olacak bu kesmiş demekle çekiştirmeyi kasdediyorsun sanırım demekki kayınvalidenin öyle bir huyu var nişanlına şikayet edene kadar
kendisiyle konuşmayı dene kulağıma böyle birşeyler geldi anne çok üzüldüm bunlar doğrumu diye sor belkide sana bunları iletenler farklı iletiyor yada abartıyorlardır

içinden nasıl geliyorsa oyle davran nısanlın uzulcek dıye yok annen istemiyor allah rızası ıçin yap dıyor dıye davrnama cunku şimdi nişanlısn evleneceksın ve sendne daha da çok seyelr beklıycekelr bırıelrı uuzlmesın dıye davranma canım doğal ol.yapmak istiyorum yada istemiyorum diye net sekılde koy tavrını

ben olsam giderdim.ama eskisi gibi de sıcak ve iyimser davranamazdım sanırım.

daha nişanlılık aşamasında sorunları düğümlememek gerekir diye düşünüyorum.sonra evlenince çok zorlanılır bence.

nişanlın farkındaysa ortadaki haksızlığın sorun yok.hatır için gidip gelirsin.ama annesine haddini bildirmek filan gibi şeyler de yapmasın.sonra sen dolduruşa getirdin yaptırdın olur.

kolay gelsin canım.üzülme:teselli:.önemli olan tavrını koyarak,köprüleri yakıp yıkmadan ilişkiyi devam ettirmeka.s

bana göre insanlar birbiriyle mesafel i olmalıdır..evlilik döneminde hele hele nişanlılık döneminde bilhassa buna dikka t edilmelidir..BENCE tabiii..

anlaşılan o ki sen daha oğluyla evlenmeden çok büyük fedakarlıklar yapmışın altından aldım diyorsun şimdi bazı evlatlar kendi annesine yapmıyor bunu
helal olsun derim böyle bir davranışa
ama yüzüne tükürmek istiyorum diye yazmasaydın keşke
içinde tut kimseye söyleme der annem bana olumsuz bir düşünce geçince aklımdan
sen dersin eser gürlersin ama yapmazsın
fakat biri çıkar bi gün yüzüne bunu yapmışsın gibi vurur zor duruma düşersin der

sen şimdi bunu belki sinirinle bşakalarının yanında da diyiverirsin sonra madem kedini haklı görüyorsun haksız duruma düşersin

ilerde eşin olacak kişinin annesi olduğu için sıkıntı olur sana gitmem demek
git ama kırgınsan tavrını usturubunca belirt

öz annen değil ki diğer gelinini sana çekiştirirken seni göklere çıkaracak sanıyorsun
bekliyorsun
(şimdi herkes bana kızacak ama öyle)

kızlar yorumlarınız ıcın tşk ederım ama ben onu annem gıbı görmustum o benı evladı gıbı görmemıs bı anne evladının kusuru olsa bıle kapatır ama bu kadın tam tersı ortada kusur yokken bana yapmadıgım seylerı yaptı demıs ne zoruma gıttı anlatamam ve ınanın ne kadr kızsanızsa sacını basını yolmak ıstıyorum hırsım sınırım öfkem asla gecmedı kendını bısey sandı sımdıde essek gıbı pısman nısanlımda bılıo annesının huyunu ama ben kendıme bunu yaptırtmam ben bunu haketmedım

kayınvalidenın yuzüne söyle hakkımda böle böle demişssin benhaketmedıgımı dusunuyorum bu sözleri de. eltımle ıyı olabılrsın inş bendne de iyi oluraranız de.kı eltınlede iyi olsun eltınle iyi olmazsa tum sorumluluk sana kalır canım kayınvaliden hastalanır sen gidersın mısafırı gelir sen koşarsın işi olur sen yaprsın.çünkü eltın ve kayınvalidneın aarsı iyi değilya kayınvaliden eltıne söleyemez sende kıyamazsın giderisn kendımden biliyorum canım

bence;
ilk hata kayınvalidenizi anneniz gibi görmekle başlamış...
anne annedir, kayınvalide kayınvalide...kimse kimseyi birinin yerine koymazsa daha az sorun yaşarsınız...
yerinizde olsaydım yaptıklarınızı yapmazdım...daha nişanlıyken bukadarına gerek yok...
bundan sonrası için de yine yerinizde olsaydım gitmezdim...daha resmen kayınvalidem olmadığı halde altından bile aldığım bir kadın arkamdan konuşuyorsa ben o kadına gitmem...
ama yine de söyleyim, bence hata sizin...bu nişanlılık evresinde ilişkileri bukadar abartmak büyük hata...

Ablacim hürmetlerŞeniz

Aynen bende böyle düsünüyorum, kulaktan dolma seyler belki nerden biliyorsun dogru oldugnu??

Sende daha evlenmeden kadının kulu kölesi olmuşsun altından almışsın vs....evli eltin var yada görümcen varmı bilmem ....onlara düşer bu görev ,daha nişanlıyken bu kadar fedakarlık, düşkünlük niye...tabiki gidip geleceksin hatırlarını sayacaksın bir bardak çayını vereceksin.....ama canını dişine takıp gece yarılarına kadar kaynanadamı durulur. Onlarada sıra gelecek yapacaksın elbet. ama sen nişanlı bir kızsın.. onların huyunu husunu tanıma dönemindesin...Bence siz insanlık yapıyım derken ..suyunu çıkarmışsınız. Şimdide yüzüne tükürmek istiyorum diyorsun. Olacağı bu kolay gelsin.

pekte ALLAH rızası için yapmamışsın anlaşılan
daha şimdiden şunu yaptım bunuda yaptım nerde kaldı ALLAH rızası ben yaparmıydım yaparım vede yaptım herkezede elimden ne gelirse yaparım hiç birşey kaybetmezsin
aksine bir sürü kalp kazanırsın adım atmazsanda bir evlilik kırık dökük başlar
herkez yaptığından sorumludur bırak onlar utansın cadece bedenen yorulursun
ama ruhen hep huzurlu olursun​

sımdı nısanlımla kavga edıyoruz bende sıze gelmıycem dıyo ben annemle konustum söyledım dıyo nıye gelmıyosun dıyo kızlar onun yuzunu görmeye tahamulum yok gercekten ben sımdıye kadr kımseden nefret etmedım ama ıcımı bı nefret kapladı ona karsı kızlar cok pısmanım bu kadr yuz vermıcektım sınırlı olcaktım annem gıbı görmucektım cok pısmanım

ya aynı şeyi yazacağım dayanamayacağım...
neden kayınvalidelerinizi anneniz gibi görmek için çabalarsınız ki...
ya da neden sizi evlatları gibi görmek zorundadırlar...
anne gibi diye bişey yok...evlat gibi bişey de yok, anne olmak evlat olmak var...
anne, size ömrünü veren kadın, hayatını adayan kadın...sizi eşsiz kılan kadın...size paha biçemeyen kadın...kimse onun "gibi" olamaz...
insanlara hayatınızdaki rollerinden fazlasını vermeyin...
kayınvalidenizi sevin tabiki ama bir birey olarak, insan olarak, ya da ne bileyim sevdiğiniz adamın annesi olarak...ama artık annem gibi sevdim lafından ve yaklaşımından uzak durun...böylece sizi evladı gibi görmemesi size batmaz...

bişrr.. annem gibi gördum demissin.
annen gibi göremzsın oda sneı evladı gibi göremz canım sen öncelikle bu mantıktan kurtul cunku o kayınvalide sende gelınsın nekDR İYİ OLSANIZDA MUKENMMEL OLSANIZDA DURUM BU DEĞİŞTİREMEZSİNİZKİ.ben öle yapıyorum bı hatasını görunce kayınvalide işte dıyorum ama alınmaya hakkım yokki.ben onu eşimin annesi olark sevıyorum onada oğlununeşli oalrk sev benı dıyorum.bide insna kendı evladının yaptıgı dokunmaz ama el kızının yaptıgı canını acıtır canım
aynı sekılde senın annenın dediğisözsana dokunmaz alınmazsın ama kayınvalidenın sözu canını yakr.bide ben yaptım oda yapsın olark yaklaşma ben aypıyorum o nıye yapmıyor karsılıgını alamıyoprum kı deme.sen akrsılık bekelyerk mı yapıypsun.
öfkenıde anlıyorum ama bı arkadaşın da dediği gibi cevrenden bı insana deme.yarın bıgun kayınvalidenel iyi olursunz çıkar ortaya ee sen böle böle demiştin der.siz unutursunz yaşannaları.ama dıaşrdan insna unutmazkı.şimdiden allah kolaylık verısn

arkadaslar kulaktan dolma degıl hepsı gercek bundan yuzde yuz emınım eltımle aram cok ıyıdır ablam gıbıdır oda altından aldı görumcem yok ayrıca ben allah rızası ıcın yaptım ve tek burda söyledım bazı arkadaslar yanlıs anlamıs

Budur
Şimdi konuyu daha iyi anladım kesmek demek kötülemek anlamında hım..
Türkiyem sınırlar çizilmeli,ifrat ve tefrit meselesi yani.Çok yüz göz olmak da iyi değil,irtibatı kesmek de..Ki senin kalbin kırılmış çok dolmuşsun..
Allah cc rızası için yaptıkların senin yanına ecir olarak kalır zaten..Hak ve adalet sahibi dir Yaradan..
Nişanlılık dönemi TANIMA ve TANIŞMA dönemdir bunu da unutmayalım..
Umarım tatlıya bağlanır herşey..Oturup konuşmak ve istişare etmekte fayda var.

Son düzenleme:
nişanlılığınızda oldukça yakınlaşmışsınız ailesiyle ve onları bu samimiyte alıştırmışsınız..

ilerde evlebdiğinizde aranıza mesafe koymaya çalışsanızda şu satten sonra bu ne kayınvaldenz nede eşiniz iplemeyecektir..niye..çünkü siz onları öyle alıştırmadınız..aranızda ne yaşanırsa yaşansın onlar eski sizi arayacaklar ve bekleyeceklerdir..EŞİNİZDE dahil..be aradıklrını bulamayınca ikisi ortak hareket edip size tavır alacaklardır..nişanlınız şimdi sizin nabzınıza göre hareet ediyor..yanlış anlamayın ama hani derden geçinceye kadar..

acaba evlendikten sonrada böyle davranacak mı..yoksa ailesinin tarafındamı olacak..

bu ayrımı iyi yapın,ona göre hareket edin derim ben..sevgiler..

cnm belkide bunlar doğru değildir yani ameliyat olan ne bilim hasta olan insanlar genellikle ölümü daha çok düşünür ve o haliyle seni kötülediğini zannetmiyorum belkide senin kaynananla ilişkini kıskanıyorlardır belkide söylediği şeyleri abartıp söylüyolardır .eğer kayınvalidene sorupta doğru olduğunu anlarsan allaha havale et allah bilir naparsa yapsın ama nişanlının tepkisi normal aynısını n senin başına geldiğini düşün sende üzülürsün biraz sakin ve mantıklı düşün tamammı cnm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…