Kaynanam nikahımıza bir kaç gün kala bizi ayırmak istedi

Abla Dandanakan Savaşını da anlatsaydın bu ne?
Evlenmişsiniz 5 ay olmuş,kimse sizi ayıramamış,daha neden soğumuyor içiniz anlayamıyorum. Bu kadar çok ayrıntı

Gorumcenizin düğününe neden gittiniz ben onu anlamadım,o sizinkine gelmemişti haber bile vermemişti ya size ?
Gorumcenizin düğününe neden gittiniz ben onu anlamadım,o sizinkine gelmemişti haber bile vermemişti ya size ?
Nikahımız düğünden 2 gün önce yapılmıştı O nikahımıza gelmedi birde benimle kuaföre geleceğini söylemişti aylar öncesinden ama sonra haber vermeden gelmeme kararı almış yani düğünümüzde vardı. Bende nikahına gitmedim sadece düğününde bulundum

Abla Dandanakan Savaşını da anlatsaydın bu ne?
Evlenmişsiniz 5 ay olmuş,kimse sizi ayıramamış,daha neden soğumuyor içiniz anlayamıyorum. Bu kadar çok ayrıntı düşünülür mü?
Kız zaten artık problem bunlarda değil. Problem yaptıkları bu kadar şeye rağmen benden gelinlik vasfı altında onları her cuma aramamı beklemeleri. Evlerine gittiğimde temizlik yapmamı yemek yapmamı beklemeleri. Ben bu beklentilere katlanamıyorum bak bugün cuma ve ben aramadım aramak içimden gelmedi ama aramadım diye bir ton strese girdim çünkü eşime söyleyecek aramadı diyecek

Artık evlenmişsiniz bitmiş geçmiş geçmişte kalmış. Çoook uzun yıllar nişanlı kaldım bir sürü içten içe sorun yaşadık ama özellikle o sorunlara odaklanmadım eğer odaklansaydım şu an hiç kimsenin yüzüne bakmazdım. Eşimle de mutlu olmazdım.
O dönemde bir sorun olduysa müdahale edebiliyorsanız etmeliydiniz, etmemişsiniz gelmiş geçmiş. Siz bugün bakın. Eşinize de bilenmeyin. Adam en başından beri belliymiş olgunlaşmamış laf taşıyormuş. Siz düğün, bayram mesafeli kayınailenizle iletişimi sürdürürsünüz.

kısacası kaynanama nişanlılık zamanında beni yönetme fırsatını verdiğimde çok iyiydim düğün zamanı o tavizi vermeyince ben kötü oldum
İşte burada da köprüyü geçene kadar dediğiniz belli olmuş.

Eşin de sana problem çıkaracak değil mi?

Heh işte bu kadaaar, bu yüzden silkelenip kendinize gelin sınava çalışıp atanın, eşiniz annemi aramadın anneme iş yapmadın gitmedin gelmedin kavgaları çıkaracak olursa mis gibi memuriyetiniz kendinize ait bir geliriniz olur herkes yoluna diyebilirsiniz, bu süreçte çocuk da düşünmeyin bence.

Daha evlenmeden fazla yüz göz olunmuş, eşinin de seni savunamayan başkasının lafıyla her yere giden bir tip olduğu belliymiş. Evlenmişsin bile bile. Koy mesafeni görüşme bundan sonra daha da çirkinleşmesin olaylar. Görüşmeyin görüşmek zorunda değilsiniz.

Bir kaç tane tavsiyem olacak sana, her ne kadar haklı da olsan eşinin ailesiyle olan sorunları her zaman eşinin çözmesini bekleme soğukkanlı ol ve akıllıca sen çöz bu erkek milleti biz kadınlar gibi değil beni arada bıraktınız yeter der seni daha da sinirlendirir yalnız hissettirir sana kendini alttan al demiyorum bak.Eşine ailesi konusunda çok güvenme laf getirip götürmesini bırak senin ses kaydı aldığını asla söylememesi gerekiyordu ..Şimdi en önemli konuya gelelim, aksine, senin çalışıp en iyi şekilde sınava girmen gerekiyor, başar ama en çok kendin için.

Valla ses kaydı konusunda içimin yağları eridi açıkçası hatta ben olsam yüzleşir yanlarında dinletirdim yüz ifadelerini görebilmek için eşiniz de neyin ne olduğunu gördüğüne göre artık kayın aile için boşuna modunuzu düşürüp huzurunuzu bozmayın. Amaçları zaten huzurunuzu bozmakmis siz de hiç umursamayin. Gidip gelmek durumunda kaldığınızda hiçbir şey yokmuş gibi davranın hizmet etmek istemiyorsanız etmeyin geçin oturun, aramak istemiyorsanız aramayın modunuz da hep yüksek olsun sizlik bir olay yok ortada. Aileniz de arayıp sormasın zaten ona hic gerek yok

Allah ben ne okudum. Her detayı niye verir bir insan. Siz eşinize de böyle uzun konuşuyorsanız ayy. Bu olayların hepsi bittikten sonra sinirlenip sinirlenip, kurup kurup niye buraya yazar bir insan. Beraber sövelim diye herhalde.

Niye? Evlenmek zorunda mıydınız? Sizi 4 gün aramayan adamla evlenmeyi nasıl kabul ettiyseniz bunları da edersiniz bence

Bu adam iş yerinde de ne biçim dedikodu yapıyordur. Milleti birbirine kırdırır, savaş çıkarır valla. En itici erkek tipi

Gorumceniz sizin dugununuze gelmedi anladığım kadarıyla siz eşinizle onun düğününe neden gittiniz ki en haklı olduğunuz kısım burası olurdu gitmeyebilirdiniz

Eşinizle ailesi hakkında tartışmayı bırakın, net kararlar verin ve bunları eşinizle paylaşın, bunların dışına çıkmayın. Örneğin "ben bayram seyran düğün dernek olmadıkça görüşmek istemiyorum" derseniz gerçekten böyle davranın, yani mesafenizi koruyun. Eşiniz de bu mesafeye saygı gösterdiği sürece sıkıntı etmeyin.

Burada çözmemiz gereken sorun ne anlamadım hiç. Ailesi asla kabul edilebilir insanlar değil adam da doğru değil ama boşanacak gibi de değil. Sizde de bir tık takıntılı hal mevcut. Manas destanı okuduğumla kaldım hiçbir yere bağlanmadı konu.

Ben sizi biraz baskıcı, eşinizi normal buldum kaynana kaynana işte :) kendileri takılıp, yiyip içiyorlarmış ne güzel işte aman aman bir sorun yok gibi bence sizde çok takmayıp hayatın tadını çıkarın derim, emin olun çok daha kötü kaynanalar ve kocalar var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…