Kaynanam, kayinbabam ve kocam!

Bu konularda bilgisj olan arkadaslar ne yapmam gerekiyor? Cidden nefes hadi alamiyorum zaten ayni evde. Huzursuzum. Ama.ne yapmam gerekiyor onu bilmiyorum.
Ben barışırsınız diye düşünüyordum. Ama hakaret tartaklama. Bu adama güvenilmez

E egecell hakim. Onu dinle bence

Ben üzülerek @kerkenes e katılıyorum. Burada da defalarca yazıldı "barışırsınız bunlar büyük olaylar değil ama burnunu sürt" diye. Konu sahibi bence hala eşi bi şekilde pişman olur, gelir özür diler ayaklarına kapanır diye bekliyor. Ama son olayla beraber bunun geri dönüşü yok artık, ölüm tehdidine susunca devamı geliyor bunu görebilmek için haberlerin ilk 5 dakikasını izlemek yeterli zaten. Umarım en kısa sürede doğru kararı verir
Seni öldürürüm cümlesini görmemiştim ben, bir üye alıntı yapınca gördüm.
Orada benim düşüncem değişti açıkçası. Gece vakti yaptıkları da normal değil.

Evliliğimde eşimle ailesi yüzünden her türlü kavgayı yaşadım ama bir kere bile tartaklanma , ittirme , vurma eyleminde bulunmadı ki beni biliyor şiddet kırmızı çizgim yaparsa affı yok bende , her seferinde peşimden geldi çiçeklerle en son ailesine durun dedi , demem o ki sustukça tepene çıkmış, ve tüm bunları bir de bebeğin ile yaşıyorsun, susma lütfen...
Biz de 9 senede evliyiz. Elbette şiddetli kavgalarımız oldu. Hiç birinde ittirme kaptırma sert tutma gibi şeyler olmadı. Bunlar bir eşiktir. Bu eşik ufak da olsa aşılırsa devamı şiddetlenerek gider. Artık büyük bir eşiği açmış. Zorbalık ederek yanında tutacağını sanıyor.
Bu noktadan sonrasında kaldığı her dakika kendi adına büyük bir risk alıyor konu sahibi

Ben barışırsınız diye düşünüyordum. Ama hakaret tartaklama. Bu adama güvenilmez

E egecell hakim. Onu dinle bence

Bende barişirlar saniyordum ama bu adamla kesinlikle olmaz. Cirkef herif. Eş ailesini gece yarisi aramalar. Tartaklama, küfür, hakaret. Ne ararsan var.

Söylediği yalanlari ve zeytin yağ tipli ailesi bile bu yaptiklarinin yaninda devede kulak

Bu arada normalde yaralama şikayete bağlı bir suçtur ama bu suçun eşe karşı işlendiği hallerde mağdur şikayetten vazgeçse de soruşturma devam eder. Çünkü kanun diyor ki burada mağdur eşin yanında aynı zamanda toplumdur. Bir eşin dayak yemesi toplumun da vicdanını yaralar topluma da zarar verir. O derece ciddiye alınan bir konu.
Darp raporu alırsan şahıs zaten otomatik olarak boşanmada ağır kusurlu olacak yetmeyecek bir de hakkında ceza davası açılacak. Asliye ceza mahkemesinde sanık sıfatıyla yargılanacak. Neden bu intikamı ondan almayasın ki ?

Boşanmak istemeyebilirsin bir şey diyemem ama lütfen şu bir kaç gün aynı evde kalmayın.
En azından bayramı ayrı geçir ve hiç iletişime geçme. Sakin kalman gereken bir dönemdesin.

Bu arada normalde yaralama şikayete bağlı bir suçtur ama bu suçun eşe karşı işlendiği hallerde mağdur şikayetten vazgeçse de soruşturma devam eder. Çünkü kanun diyor ki burada mağdur eşin yanında aynı zamanda toplumdur. Bir eşin dayak yemesi toplumun da vicdanını yaralar topluma da zarar verir. O derece ciddiye alınan bir konu.
Darp raporu alırsan şahıs zaten otomatik olarak boşanmada ağır kusurlu olacak yetmeyecek bir de hakkında ceza davası açılacak. Asliye ceza mahkemesinde sanık sıfatıyla yargılanacak. Neden bu intikamı ondan almayasın ki ?
Ya size hayranım bakın hepimiz için önemli bilgiler bunlar. Burcum lütfen darp raporunu al nolursun annenin yanına git

Aminn aminn insallahh. Tek düşündüğüm bebegim zaten. Ve artik kimsenin kimseye bakacak surati kalmadi. Bizim onlara hic değilse. Onlari da bosverelim. Ben artik safagi koca yerine koyamam bu olaylarin üstüne. Butun sevgim bitti.
Zaten sevgi bitince saygı olsa da bir yerden sonra sabır tükeniyor. En çokta riskli bir hamilelik geçirdiğinizi bilmelerine rağmen bu kadar saldırgan ve kırıcı olmaları insanın canını yakar. O çocuğu siz tek başınıza yapmadınız, siz nasıl düşünüyorsanız safak'in da düşünmesi ve ona göre davranması gerekiyordu. İnsan sadece bunu düşününce bile soğuyor. O yüzden çok haklısınız.

Zaten sevgi bitince saygı olsa da bir yerden sonra sabır tükeniyor. En çokta riskli bir hamilelik geçirdiğinizi bilmelerine rağmen bu kadar saldırgan ve kırıcı olmaları insanın canını yakar. O çocuğu siz tek başınıza yapmadınız, siz nasıl düşünüyorsanız safak'in da düşünmesi ve ona göre davranması gerekiyordu. İnsan sadece bunu düşününce bile soğuyor. O yüzden çok haklısınız.

Bu tip aileler icin karnindaki cocuğun hicbir değeri yok.

Yapmasaydi derler. Cocuğa zarar gelse Burcu suclanir.

Biz de 9 senede evliyiz. Elbette şiddetli kavgalarımız oldu. Hiç birinde ittirme kaptırma sert tutma gibi şeyler olmadı. Bunlar bir eşiktir. Bu eşik ufak da olsa aşılırsa devamı şiddetlenerek gider. Artık büyük bir eşiği açmış. Zorbalık ederek yanında tutacağını sanıyor.
Bu noktadan sonrasında kaldığı her dakika kendi adına büyük bir risk alıyor konu sahibi
Halbuki ailesi ile çıkıp gitseydi o eşik aşılmayacaktı, essek gibi gelip ailesinden ve ondan özürler diyeleyecekti, hersey kadının ilk tavrıyla ilerliyor evlilikte...

En kuzenlerde idim. Beni aramisti 12 de nerdesin diye. Ardindan sanirim evdekilerin gazina gelmis olacak ki gece 2.30 da annemi aramis. Burcu kendi kafasina gore kuzenlerine gitmis. Biz hala evliyiz. Bugun gelmesin eve. Siz alin anne demis kapatmis telefonu.
Annem beni aradi ardından. Burcu boyle boyle, cevap bile vermeme firsat vermedi. Ne diyor bu? Anne sen kapat dedim.
Aradim safagi. Sen hayirdir ya dedim. Gece 11 de annene yazdim diye ne terbiyesizligim kaldi ne hadsizligim kaldi. Sen o kadini bu saatte nasil ararsin dedim. Burcu ben geliyorum oraya dedi. Oke dedim. Beni ittire ittire arabaya bindiriyor. Dedim burcu sakin ol. Gecenin 3unde mahalleyi ayaga kaldırma. (Annemler ile uc bina mesafe kuzenler) herkes taniyor beni, ailemi, dedemleri,amcamlari (annemler ayni binada 3 amcam ve babaannemler oturuyor. ) 33 senedir o mahalledeydim. Simdi yine vay efendim niye ses cikarmadin diyenler olabilir. Ben onlar bir sey demeden cevap vereyim.
Sonra beni annemlerin binasinin onune getirdi. Babana teslim edip gitcem diyor. Sen kimi neye teslim.ediyorsun gecenin bu vakti. Afedersin aldattim mi, biriyle mi yakaladin beni. Terbiyesiz insanlar uyuyor dedim. Bu cikti yukarı. Ben de peşinden ciktim. Kapiyi tiklatti. Ama dokundu resmen kapıya amac uyandirmak olsa zile basar.
Safak salak salak hareketler yapma, in dedim arabaya. Neyse bir sekilde indik. Bizimkiler duymadi kapiyi.
Kolumdan tutup bir ittirisi var. Dedim merdivenden dusecem herhalde. Sen sık kolumu , daha da sık. Darp.raporu alayim hadi bakalim dedim. Istedigin o zaten diyor.
Neyse arabaya bindik. Ama delirmis. Bir küfürler ediyor. Yumrugunu arabaya vura vura. Normalde cidden yemezdim o kufurleri. Karnimda ki.cocuga dua etsin, korktum. Gozu dönmüştü çünkü. Dedim o sinirle bir sey yapar, bebegime zarar verir. Sus burcu. Ben sustukca agiz dolusu kufurler etti bana. Daha da cildirdi. Daha da bagirdi. Yok o ev otel.miymis, kafama.gore gidip.gelemez.misim. biz hala bosanmamisiz. Beni öldürürmüs. Falan filan.
O gun girdim eve agzimi acmadim. Keske buraya yazabilseydim ne yapacagimi bilirdim hic degilse. Zamaninda ani karar verip kaynanama yazdigim gibi, yine ani kararla hareket etmek istemedim.
Babam hic bir sey bilmiyor. Annem sadece kufurlerin ufak bir kismini biliyor ve gece kapiya geldigimizi. Yalvardı gece gelelim alalim , iyi misin diye. Dedim babama çaktırma bir sey. Ben simdilik buradayim. Iyiyim merak etme.
Ertesi gun annem.kaynanami aramış. Gece gece oglunuz beni ariyor, Burcuyu alın getirmeyin diye. Hayirdir t.. hanim benim kizimi birsey yaparken mi yakalamista bu sozler, kapiya getirmeler ne demek? Biz o gun tepki vermedik, ilimli olmaya calistik diye kizimizin arkadasinda olmadigimizi dusundunuz herhalde. Ama ben, babasi aslan gibi burcuya da bakarız, torunumuza da bakariz. Sirf o cocuk babasiz buyumesin, sonrasan yuz yuze bakacagiz, bakilacak yuzumuz olsun diye ortami germedik sizin gibi. Ama demek konusmamiz gerekiyormus demis. Daha kaynanam e cocugu neden yaptılar o zaman diyormus 😂😂😂
O allahin bir mucizesi, biz bakariz sizin aklinizda kalmasın demis. Ayrica o küfürler ne oyle demis. Demedigi kalmamis kizima. Aaa sfak bana yalan soylemez, o hic kufur bilmez. Ben arar sorarim demis.

Benim ta uc ay once iki tane bot aldigimi soylemis. Madem.bir kac aydir sıkışıklar Burcu neden iki tane bot aldi diye 😂😂😂😂 Allahimmm igrendimmm igrendimmm.
Kaynanamlar bu arada arabayi almadilar.
Ama bugun kapida araba yoktu. Gorumcemlere vermis de olabilir Istanbul icin, bilmiyorum.

Artik onlardan o kadar igreniyorum ve nefret ediyorum ki. Bana su 10 gundur cektirdiklerini bir bir burunlarindan getirmek istiyorum tabiri caizse. Ne yaşadığımı ben bilirim cunku. Yediremiyorum kendime asla o hakaretleri, laflari. Ve ozellikle Safagi yanlis tanımış olmami. Bu kadar mi salak misim, kor musum diye kendime kızıyorum.

Belki atladigim.yerler olabilir. Hizlica ozet geceyim diye yazdim hemencecik. Aklima geldikce eklerim.

Hala ayni evin icerisindeyiz. Birbirimizin yuzunu gormuyoruz bile. O salonda takiliyor, ben yatak odasi ya da oturma odasinda. Cok nadir mutfakta karsilasiyoruz. O sirada da konusmuyoruz.
Hayır salak değilsiniz sadece aynı evde yaşadığınız ve evlendiğiniz için maske düştü. Anlattığınız olay zihnimdeki bazı olayları hortlattı ve bir irkildim açıkcası. Kavgada taraflardan biri susmalı bu işi de çoğunlukla erkek üstlenir çünkü biz kadınlar susmayı sevmez konuşuruz belki düzelir diye umut ederiz. Üzgünüm ama eşiniz olgun değilmiş ve düzeltmek için zerre çabası yok ailelerde de ipler gerilmiş üzgünüm ama bu iş çoktan bitmiş.

Sizin bu platformda olmanız biz kadınlar için çok değerli, iyi ki kadın halinden anlayan hukukçularımız var , ay ben hukukçu kadınlara hayranım, bu toplumun yüz akısınız, işini hakkıyla yapanlara selam olsun 💐

Konunun ilk zamanları yazmıştım, ilk şok zaten araba meselesinden sonra size bir anda boşanalım demesiyle başlamıştı. Sizin yazdıklarınıza göre ben de eşiniz pişman olur, anlık sinirle söyledi diye düşünmüştüm.
O günden beri konunun takibindeyim, adamın içinden canavar çıktı. Zaten beklemediğimiz insandan beklemediğimiz bir hareketi görmek bile çok korkutucu oluyorken şu an hala o evde kalmaya nasıl cesaret ediyorsunuz? Toplayın pılınızı pırtınızı çıkın o evden.
Eşiniz o ilk mesajlarda anlattığınız gibi bir adam değil asla. Çok korkutucu, sağı solu belli olmayan biri. Kafasında kurup kurup size saldırıyor, gece kafasında başka şeyler kurmayıp size saldırmayacağı ne malum?
Gidin annenizin evinine, açmak istemiyorsanız yine açmayın dava. Kendinize gelmenizi bekleyin ama o evden çıkın bence. Bir kendinize gelin, olaylardan uzaklaşın, kendinizi dinleyin, neler yaşadığınızı sorgulayın. Bunları o evde o adamın suratını görerek yapmak çok zor

Açıkçası eşinden korktuğu için gidemediğini düşünüyorum şuan bile. Konu sahibi neden eve polis çağırmıyorsun? Gelen polislere can güvenliğinin olmadığını, dün darba maruz kaldığını, korktuğun için evden çıkamadığını, şikayetçi olup darp raporu almak istediğini söylesen zaten sana yardımcı olacaklar. Okadar yaşadığın şeye rağmen hala o evde olmana inanamıyorum, bak kusur da sayılmıyormuş gitmen.

Darp raporunu alır (eminim izleri hâlâ duruyordur), şikayetçi olursun. Eşine uzaklaştırma verirler ( evlendiğinden beri aylarca uzaklaştırma alan üye vardı, çok kolay, bana birşey yapmasından korkuyorum deyince veriyorlar diyordu. Üstelik o konuda adam hiç birşey yapmamıştı, sizin konunuzda şiddet, küfür, ölüm tehditi var), sonrada davanı açarsın. Tabi gerçekten boşanmak/kurtulmak istiyorsanız. Bu evlilikten olmaz artık, mutlaka boşanın.

Bir de söylemeden geçemeyeceğim, dün okadar korkmuşsunuz, size, bebeğe birşey yapacak diye, şiddet görmüşsünuz. Ağız dolusu küfürlere gelmiyorum bile. Ama yanlış bilgi yüzünden gidememişsiniz. Buraya yazıp fikir de alamamışsınız, çünkü banlanmıştınız. Defalarca açıklama yapmanıza rağmen, ısrarla üstünüze oynayıp sizin banlanmanıza sebep olanı da Allah'a havale ediyorum...

En kuzenlerde idim. Beni aramisti 12 de nerdesin diye. Ardindan sanirim evdekilerin gazina gelmis olacak ki gece 2.30 da annemi aramis. Burcu kendi kafasina gore kuzenlerine gitmis. Biz hala evliyiz. Bugun gelmesin eve. Siz alin anne demis kapatmis telefonu.
Annem beni aradi ardından. Burcu boyle boyle, cevap bile vermeme firsat vermedi. Ne diyor bu? Anne sen kapat dedim.
Aradim safagi. Sen hayirdir ya dedim. Gece 11 de annene yazdim diye ne terbiyesizligim kaldi ne hadsizligim kaldi. Sen o kadini bu saatte nasil ararsin dedim. Burcu ben geliyorum oraya dedi. Oke dedim. Beni ittire ittire arabaya bindiriyor. Dedim burcu sakin ol. Gecenin 3unde mahalleyi ayaga kaldırma. (Annemler ile uc bina mesafe kuzenler) herkes taniyor beni, ailemi, dedemleri,amcamlari (annemler ayni binada 3 amcam ve babaannemler oturuyor. ) 33 senedir o mahalledeydim. Simdi yine vay efendim niye ses cikarmadin diyenler olabilir. Ben onlar bir sey demeden cevap vereyim.
Sonra beni annemlerin binasinin onune getirdi. Babana teslim edip gitcem diyor. Sen kimi neye teslim.ediyorsun gecenin bu vakti. Afedersin aldattim mi, biriyle mi yakaladin beni. Terbiyesiz insanlar uyuyor dedim. Bu cikti yukarı. Ben de peşinden ciktim. Kapiyi tiklatti. Ama dokundu resmen kapıya amac uyandirmak olsa zile basar.
Safak salak salak hareketler yapma, in dedim arabaya. Neyse bir sekilde indik. Bizimkiler duymadi kapiyi.
Kolumdan tutup bir ittirisi var. Dedim merdivenden dusecem herhalde. Sen sık kolumu , daha da sık. Darp.raporu alayim hadi bakalim dedim. Istedigin o zaten diyor.
Neyse arabaya bindik. Ama delirmis. Bir küfürler ediyor. Yumrugunu arabaya vura vura. Normalde cidden yemezdim o kufurleri. Karnimda ki.cocuga dua etsin, korktum. Gozu dönmüştü çünkü. Dedim o sinirle bir sey yapar, bebegime zarar verir. Sus burcu. Ben sustukca agiz dolusu kufurler etti bana. Daha da cildirdi. Daha da bagirdi. Yok o ev otel.miymis, kafama.gore gidip.gelemez.misim. biz hala bosanmamisiz. Beni öldürürmüs. Falan filan.
O gun girdim eve agzimi acmadim. Keske buraya yazabilseydim ne yapacagimi bilirdim hic degilse. Zamaninda ani karar verip kaynanama yazdigim gibi, yine ani kararla hareket etmek istemedim.
Babam hic bir sey bilmiyor. Annem sadece kufurlerin ufak bir kismini biliyor ve gece kapiya geldigimizi. Yalvardı gece gelelim alalim , iyi misin diye. Dedim babama çaktırma bir sey. Ben simdilik buradayim. Iyiyim merak etme.
Ertesi gun annem.kaynanami aramış. Gece gece oglunuz beni ariyor, Burcuyu alın getirmeyin diye. Hayirdir t.. hanim benim kizimi birsey yaparken mi yakalamista bu sozler, kapiya getirmeler ne demek? Biz o gun tepki vermedik, ilimli olmaya calistik diye kizimizin arkadasinda olmadigimizi dusundunuz herhalde. Ama ben, babasi aslan gibi burcuya da bakarız, torunumuza da bakariz. Sirf o cocuk babasiz buyumesin, sonrasan yuz yuze bakacagiz, bakilacak yuzumuz olsun diye ortami germedik sizin gibi. Ama demek konusmamiz gerekiyormus demis. Daha kaynanam e cocugu neden yaptılar o zaman diyormus 😂😂😂
O allahin bir mucizesi, biz bakariz sizin aklinizda kalmasın demis. Ayrica o küfürler ne oyle demis. Demedigi kalmamis kizima. Aaa sfak bana yalan soylemez, o hic kufur bilmez. Ben arar sorarim demis.

Benim ta uc ay once iki tane bot aldigimi soylemis. Madem.bir kac aydir sıkışıklar Burcu neden iki tane bot aldi diye 😂😂😂😂 Allahimmm igrendimmm igrendimmm.
Kaynanamlar bu arada arabayi almadilar.
Ama bugun kapida araba yoktu. Gorumcemlere vermis de olabilir Istanbul icin, bilmiyorum.

Artik onlardan o kadar igreniyorum ve nefret ediyorum ki. Bana su 10 gundur cektirdiklerini bir bir burunlarindan getirmek istiyorum tabiri caizse. Ne yaşadığımı ben bilirim cunku. Yediremiyorum kendime asla o hakaretleri, laflari. Ve ozellikle Safagi yanlis tanımış olmami. Bu kadar mi salak misim, kor musum diye kendime kızıyorum.

Belki atladigim.yerler olabilir. Hizlica ozet geceyim diye yazdim hemencecik. Aklima geldikce eklerim.

Hala ayni evin icerisindeyiz. Birbirimizin yuzunu gormuyoruz bile. O salonda takiliyor, ben yatak odasi ya da oturma odasinda. Cok nadir mutfakta karsilasiyoruz. O sirada da konusmuyoruz.
Kuzum benim en çok ihtiyacın olduğu zamanda yazamadın o kadar üzüldüm ki. Şimdi sakin ol toparla kendini geliyorum bende birazdan detaylı yorum yapmaya.

X