Kaynanam evde doğursaydın diyip duruyor

KV ve diğerleri kaç ay kalsalardi?
Siz doğurdunuz ve sizin için bebeğiniz en en en önemlisi ama diğer aile üyeleri kendi hayatlarını yaşamak zorundalar.
Kimse haftalarca sizin yaninizda kalmaz. Kendiniz büyütün bebeğinizi.
Merak etmeyin pullariniza zarar gelmiyor. Biz avrupa tıpış tıpış eve gidip kendimiz bakıyoruz bebeklere. Öyle bebek bakan veya evde yatili kalan KV ne duydum ne gördüm burda

Ya lohusa kadına şöyle yapsaydın böyle yapsaydın bak özel hastanelerde neler olmuş diye üzücü şeyler anlatılır mı? 'Hee evde doğursaydım da bir komplikasyonda ben de bebeğim de zarar görseydi.' derdim ben olsam. Ha size gelip bakma konusunda bir zorunluluğu yok ki buna gönül konulmaz.

Kaynanam benim doğumum çok zor geçtiği için ve doğum sonrasında da çok dikişim olduğu ve sıkıntı çektiğim için üzüldüğünü söylüyor .evde doğursaydın keşke diyor . Evet Şuan evde suda doğurtan ebeler var baya da lüks . Evet diyorum olabilir felan her aramasında aynı şeyi söylüyor sen yanlış yaptın diyor bana olumsuz bebek ölüm haberlerinden felan konuşuyor . Doğum sonrası yanımda 3 gün kaldı annem de vardı . Madem bu kadar zor doğum yaptım kendi annem mecburen memlekete döndü yanımda dursaydı ? Görümcemler dönüşümlü durdular üç beş gün .ilk ay destek saplandı sonra ne gelen var ne giden .hayır hem üzüldük ettik diyip ya da görümceler de gelmiyorsunuz felan diyorlar arabamız yok evler uzak 3-4 vesait . Hem bizden bekleyip üzülüyor düşünüyor gibi yapıp hem de kimsenin gelmemesi bir ihtiyacın var mı diye sormaması artık tuhafıma gidiyor . En son laf sokucam zor duruyorum sizce onlar böyle yaptığında ne söyliyim ?
Bir de görümcemin kızı buradayken biz dertleştik bir konuda çok üzgündüm . Gittiğinden beri 1 buçuk aydır nasıl oldun o meseleyi naptın diye sormadı . Ama kendi herşetinin sorulması edilmesini bekler . Benim beklentim yok ama kendileri hem böyleler hem bekliyorlar siz olsanız naparsınız
Gayet de beklentiniz var. kimseden bir şey beklemeyin. bilimsel olarak mutluluğun şifresi bile bulundu. beklentisizlik. şaka yapmıyorum.

Bu mesaji hamile olupta kaynanan mantiginda olanlar icin yaziyorum. Son zamanlarda evde dogum yanlisi insanlara cok denk gelmeye basladim. 21. Yuzyilda boyle geri kafalilik olamaz, olmamali..

Ben dogumda atoni gecirdim.. Bebegim dogduktan 30 saniye-1 dakika sonra kanamam basladi. Birden kaos ortami oldu dogumhanede. Neyseki cerrahi mudaheleye gerek kalmadan kanamayi durdurabildi doktor. Durmasaydi ameliyata alinacaktim.

Hemen yerleri temizlediler ama beni odama gotururlerken fark ettim ki 1.5 metre otedeki duvarda bile kan lekeleri vardi. Okadar siddetli bir kan kaybi..
Bu olay evde olsaydi hastaneye ASLA yetisemezdim ve ölürdüm. Nadir yasanan bir durum ama imkansiz degil. Riske atmaya ne gerek var..

Ikinci duruma gelince kimse yardim etmek zorunda degil. Ederlerse kendilerinden ne hos. Ama yardimci olmuyorlar diye de kizmaya hakkin yok.

Biz ogluma esimle birlikte baktik. Yurt disinda yasiyoruz, burada kimsemiz yoktu o donem...
Esimin annesi eger bubo isterse gelirim dedi ama gerek gormedik.
Simdi dusununce iyiki de o surecte yalnizmisiz diyorum.. Esimle oglum arasindaki bag cok kuvvetli. Cunku emzirmek disinda her seyini birlikte yaptik.. Bakiminda etkin rol aldi esim. Aslinda gelmemeleri karismamalari daha iyi senin acindan. Bunlari dusunup kendini doldurupta lohusaligi kendine zehir etme bence.

sizde takıksınız bu aileye
yok görümceleri temizliğe çağırayım mevlüt yaapcağım
yok ilgilenmediler falan filan
kendi işinizi eşiniz ve siz görmeyi deneseniz?

Kayinvalideye ben iyiyim, bebeğim iyi kapatalım bu konuyu deyin.
Doğum sonrası 1 ay destek sağlanmış daha ne istiyorsunuz? Kayinvalide gittiyse kızları varmış destek olarak. Anneniz nasıl 3 gün sonra gidiyorsa kayınvalide de gidebilir.
Artık kendiniz yapacaksınız ne yapacaksanız. Beklentiniz gayet var bu arada, olmayan buysa yani birde olsa bir yıl yardım bekleyeceksiniz herhalde.

Ben olsam 1-2 kere söyler. Baktım hala çenesini kapatmaya niyeti yok yeter artık aynı şeyi söyleyipdurma derim. 1 ay destek olmuşlar daha ne istiyorsun. Daha kaç ay gelsinler

X