Kaynanam çat kapı geliyor

On gün dayanmış bide ya ahahahaha

E siz soyleyin anne bu sekilde olmuyor hazirliksiz yakalaniyorum rahatsiz oluyorum gelemden once haber ver diyin yine gelirse evde durmayin cikin gidin gec vakitte eve donun ne yaparlarsa yapsinlar

Ben olsam özensiz davranırdım ısrarla anlamak istemiyorsa. Ay ne kadar ayıp bişey ya. Yeni evlenen insanlara sık sık ve çat kapı gelmek. Gerçi benim eski kayınvalidem evlendiğimizin sabahı gelmişti yanında da kendi akrabalarını getirmişti. Ben ne salakmışım nelere sessiz kalmışım. Ama bu tarz insanlara sağlıklı sınır da çizilmiyor hani eşeğe anlatır gibi anlatsan da ilk insan gibi dinliyorlar ama yine aynı yine aynı. Bizim toplumumuzda bireysel sınır kavramı yok görgüsüzlük insan utanır ya.

Açık açık söyleyin çat kapı geliyorsun ama biz yeni evliyiz üstüm başım uygunsuz olabilir evde olmayabilirim ayıp olsun istemem evden çıkmadan ara beni de. Baktın olmuyor bir gün bornozla aç kapıyı ohhh miss

Biz eşimle evdeyken müsait olmadığımız bir durumdayken zile basmıştı, biz açmadık tabii kapıyı, geri gitti. Sonra da bize haber etmeden gelme kapıda kalırsın hep dedik yani çok normal bir uyarı.

Gelene iş yaptırmak çok mantıklı fikirmiş tuttum ben bunu

Eski çekyatlar vardı seccade falan vardı dinlenip namaz kılmaya kullanıyorlardı biz eşyaları komple yeniledik
Namaz kılıyorlarsa inançlılar o zaman. Nur suresi 27.ayete göre davransınlar. Ey îmân edenler! Kendi evlerinizden başka evlere izin almadan ve (o evin) halkına selâm vermeden (içeri) girmeyin! Bu sizin için hayırlıdır; olur ki ibret alırsınız.

Sahsen uyurken misafir gelse (kim olursa olsun) lap diye kalkip karsilamam, uyumaya devam ederim, sizden beklemedikleri davranislari yapmaya baslamalisiniz ki hadlerini bilsinler.

Sahsen uyurken misafir gelse (kim olursa olsun) lap diye kalkip karsilamam, uyumaya devam ederim, sizden beklemedikleri davranislari yapmaya baslamalisiniz ki hadlerini bilsinler.
Normalde ben de öyleyim komşudur falan diye kalkıp bakmam kapıya ama işte eksik vs yüzünden bir sürü kargomuz var her gün bi kargo geliyor geri gitmesin diye koşa koşa açıyorum kapıyı

Kapıya bi minnak kamera falan takın bence bu olaydan bağımsız. Filmlerde dizilerde dürbünsüz kapı görünce beni stres basıyor.

Onun dışında kendi yaşayış tarzlarıyla alakalı olduğunu sanmıyorum. Yalnızca köylerde değil çoğu küçük şehirde de insanlar gelebilir miyiz müsait misiniz algısına sahip değil, genelde "yoldayız geliyoruz" derler ama sonuçta yeni evlisiniz, siz el kızısınız nasıl buna tepki göstereceğiniz belli değil. Biraz patavatsızlık yapıyorlar yani siz de onayladıkça pekişecek bu. Üstteki önerilerin birine katılıyorum ben de tam çıkıyodum falan deyip çıkın birkaç kere

Bu cabbar olunacak, çirkefleşecek bir mevzu değil, bir yetişkin olarak sınırlarınızı korumakla alakalı
yeni evliyiz kadını çok tanımadığım için kırmadan bu konuda nasıl uyarabilirim diye sizlerden tavsiye almak istedim yoksa sınır çizmeyi ben de bilirim ve merak etmeyin kendimi ezdirecek biri değilim kötü niyet sezdiğim an zaten adamına göre muamele yaparım bu kadın öyle görmüş öyle alışmış bana anormal gelen durum ona çok normal geliyor 20 yıl kaynanası ve 9 görümcesi ile yaşamış bir kadından bahsediyoruz kaynanasından çok çektiği için evde bir şeye karışacak gibi oluyor sonra en iyisini sen bilirsin senin evin diyor karışmayayım diyor kadının kötü niyeti yok tamamen kültürle alakalı bu yüzden ben de onu kırmadan bunu anlatmaya çalışmak istediğim için size danıştım bu konuyu zaten geçen geldiğinde benim rahatsız olduğumu uykulu olduğumu vs hissetmiş dün gelmeden aramış beni duymamıştım eşimi aramış o da beni aramış onu da duymamıştım uyanınca dönüş yaptım gelebilir miyim müsait misin diye sorunca gel tabi anne dedim çok yakın olmasına rağmen yarım saat sonra geldi bana zaman tanıdı toparlanmam için yani anlayışsız bir kadın değil evine çökmüşsünüz kadının diyorlar ev dedenindi yeni babaya geçti tapusu ev benim umurumda değil benim geldiğim şehirde babamın da evi var kiracıyı çıkartır otururuz kiracıyı evinden etmeyelim diye başka ev kiralayıp 15bin kira ödemeyelim diye hem de eşim memleketinden 8 yıldır uzakta diye kalktık gittik orada kurduk ev düzenini. Kimsenin eve çöktüğümüz yok eşim tek oğulları düğün salonu tutulmadı mahalle düğünü yaptık toplanan nakitleri kp aldı eşyaya ve düğün masraflarına saydı onlara bilezik dışında maddi bir zararımız olmadı gelinliği internetten 5bine alıp 4bine terzide kapalı olacak şekilde diktirdim normalde kiralık gelinlikler 25binden başlıyor. benim herhangi bir isteğim de olmadı bana kalsa eşimle sade bi nikah ile evlenirdik yaşadığımız şehirde eşya alana kadar annemle yaşardık annemin dublex evi fazladan odası var düğünü de sırf onlar için yapmış olduk elalwm ne der demesinler diye

Sanki her mesajı ben yazmışım gibi mesajımı bu upuzun paragrafa alıntılamanız ilginç. Ben ne kayınvalidenize bir söz söyledim ne evin tapusuna hele gelinlik, düğün, dubleks ev kısmı hiç yok zihnimde. Hoşçakalın.

Size değil zaten tek tek cevap vermek yerine genele yazdım yaş konusunda laf söyleyen tek siz değilsiniz

Alınganlık veya savunma yapacak bir durum yok, eleştiri aldı iseniz ya eksik anlatmışsınızdır ya da cevaplar size hitap etmiyordur. Sonradan eklediğiniz mesajları çoğu üye tek tek okumuyor sayfaları 4 sayfa mesaj olmuş muhtemelen ilk yazdığınıza göre yapmışlardır yorumu.

Gelin kaynana ilişkisi sizin dinamiğiniz kuş tutsan da yaranamayabilirsin, kuru ekmek vermesen çok da sevilebilirsin bu bilinmez bir denklem.
Değişir her denge düzen. Çok takılma

İletişim kurun normal insanlar gibi.
Anne herzaman buyrun gelin ama çat kapı değil.
Gelmeden arayın haber verin müsait olmuyorum sabahları.
Bu dilden anlamazsa açmam kapıyı.
Bi kaç sefer bekler bekler giderler, dahada gelmezler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…