Kaynanam çat kapı geliyor

konu komsu konusunda modern sehirlisiniz ama evlendigi hafta hamile kalma konusunda kaynanizin köyündekiler gibi davranmissiniz. niye bazi seyleri oturtmadan, bazi sinirlari cizmeden ve evliligin dogru bir evlilik olduğundan emin olmadan hamile kaldiniz ki? (gerci eski mesajlariniza baktim tam emin değilsiniz ama ilk aydan bebek telasina girmisisniz, ikinci ay da olmazsa doktor doktor gezmeye niyet etmissiniz vs. ilginc)
ama kaynananin bebekten sonra asla ayagi kesilmeyecek. hele ileri aylarda hamilesin tek kalma diye gelecek, yemek getirme bahanesiyle gelecek, cocuk gelince cikmayacak hatta yatiya kalacak.
ustelik ev kadının kendi evi anladigim, hatta zamaninda ilceye gidince kaliriz diye almislar emek edip icine oturmuslar. o evde siz naparsaniz yapin kadının kendi eviymis gibi hissedip girmesine engel olamazsiniz. sukredin anahtariyla girmiyor. yakinda isterse sasirmam
esin "baska sehre tasinalim" falan demis ama bebekle o da zor. hamileysen karisini kimsenin olmadığı sehre goturup orada yasatmak cok olasi bir senaryo degil.

günaydın
öncelikle 20 yaşında derdini anlatmayacak bir kız değilsiniz, 31 yaşında bir kadınsınız.
kimsenin size böyle emrivaki yapamaması lazım.
açmayın kapıyı telefon çalarsa dauyuyordum deyin, duştaydım deyin.
kargo geri gider şubeden alırsınız.
bi kere alıştırmışsınız zaten hayat boyu bunu çekemezsiniz.
gelinlik vs olayına hiç girmiyorum, insanlara uymak zorunda değilsiniz, onlar size uysun

benim kv ve kp görüşmeyi krmesmeden önce farklı sehirlerdeyiz geldiler. kv beni artık korsan da gitmiycem ben bundan sonra sizinle yasiycam dedi. tabi ki dedim çok mutlu oluruz. geldiği gün yemek yaptım sofrayı filan kaldırdım 3 gün güzel hizmet de ettim çalışıyorum da güzelce yerleşti. 3. günün sonunda elimi hicbirseye sürmedim. yemek yedim tabağını bile kaldırmadı yemek yapmadım. on gun filan dayandı öbür eltime gitti birdaha da gelmedi. 2.5 yıl filan oldu

Kötü niyetli olmadığını düşünüyorsanız güzel bir dille “ gelmeden arasaydın ben de evden çıkacaktım kapıda kalma “ vs gibi şeyler söyleyerek gelmeden önce haber vermesi gerektiğini anlatabilirsiniz

Eşinizle evlenirken, insanların ilçede işleri olunca kullanmak için satın alıp, dayayıp döşedikleri evde oturmak yerine; kendinize ev tutabilirdiniz.

Eşiniz evlenirken ya size bazı konuları anlatmadı ya da siz o evin eşinize verildiğini varsaydınız.

Kendinize ev tutarsanız, bu tür sorunlarınız kalmaz.

Benim evliliğimin ilk yıllarında aynı şeyi bana da yapmaya çalıştılar özellikle kp. Ev dağınıkken pat diye kimseyi alamam ev hali bu üstüm de müsait olmuyor bazen demiştim. Ev dağınık diye geleni göndercen mi yani Bi misafir gelse demişti. Ben de hayır ama damdan düşer gibi gelmeseydiniz, hazırlık yapar evimizi müsait hale getirirdim derdim dedim. O gün bugündür müsait misin diye aramadan gelemezler. Bunların açık açık konuşulması gerekiyor. Onlara ayıpsa sana da ayıp oluyor. Hiç istifini bozma. Yap kahveni al eline ben kahve içmeden uyanamıyorum anne yapayım mı sana da bi tane de. Ay kusura bakma böyle ani gelince sabah da erken olunca hazırlanamadım müsait olamadım de önce. Sonra da rahatsız olduğunu açık açık söyle. Hiç çekinme. Nasıl alıştırırsan öyle gider unutma

Neden halen şaşırıyorum ki bende çok genç sandım.

Lohusaydım ve bana da bunu yapıyorlardı..En son kayınpederım gelmıs aramadan..Açmadım kapıyı ıstedıklerı kadar calsınlar o son noktaydı benım ıcın...

Bır daha haber vermelerıne rağmen geldıklerınde anneme ya acmazsa kapıyı dıye korktum demıs..

Böyle diye birşey yok...Anormal olana ayak uydurursanız ruhsal sağlıgınızı kaybedersinız...

Açmayın kapıyı çilingirle acmayacaklar ya..Duşta olabılırsınız,tuvalette olabılırsınız hersey olabılır..Müsait degıldım acmadım bır daha aramadam gelmeyın de ve bıtır su olayı..

1.5 ayda kaç kez geldi?
Eşiniz söylediğiniz gibi birisi olsaydı çok kibar bir şekilde bu işi halledebilirdi. Söylenecek şey şu, 'anne hastaneye gideceğin gün bize haber ver hazırlık yapalım'.
Kaldı ki kadının kendi eviymiş, merkezde işleri olunca kullanmak için alınmış.

Sizde baktınız kaynananızmış çat kapı gelen. O an çat dıye kapıyı yuzune carpın açmak zorunda mısınız
Kocanız mı dövuyo acmazsanız

Üf çocuk olunca daha beter olur. Biz aile binasındayız eşim ekmeğe giderken anahtarı kapı üstünde bırakıp gidiyordu zaten fırın çok yakın 2. Dk da evde oluyodu. Ben gecelik üstümde eşime romantik bir kahvaltı hazırlıyim derken görümceler kv hoop içeri kapı çalmada yok. Anahtarı kapıya bırakan eşimde suç ama kapıyı çalsalar da gecelikle açıcam mecbur o geldi sanıp. Sonra yeni kurutmadna çıkmış iç çamaşırlarımı yatağın üstüne bırkaıp kapıyı çekip kahvaltı hazırlıyorum şakadanak odaya dalıp iççamlırlaırmın rengine varıncaya kadar cümle aleme yaymalar. Noldu şuan küslük var kims ekapımı çalmıyo. Evimde bunlar gelip gitmediği için işleirmi yetişritiyorum tertemiz. umarım küslük olmadan akıllanır kaynana kişisi

Valla benim esimin ailesi de misafire cok alisik aynen cat kapi isteyen girer cikar oyle alismislar. Bana cok gelmezler genelde biz gideriz ama cat kapi geldikleri de oldu ozellikle abisinin eltimin. Eltimle kayinvalidem altli ustlu oturuyor ben baska semtteyim. Biz oraya gidicegimiz zaman bir gun oncesinde hem eltimi hem kayinvalidemi arar haber evririm yillardir. Hatta esim hala soyler neden ariyosun sanki el evine mi gidiyoruz orasi bizim de evimiz diye. Her defasinda olmaz diyorum belki rahatsiz belki evi musait degil ben de onceden haber verilsin isterim diye. Eskiden esim biri gelicegi zaman hic sormazdi ve buyuzden tartismalarimiz olmustur. Artik esim de ogrendi. Diormki bu evin kadini benim. Misafir gelince etrafi ben topluyorum yemegi ben yapiyorum, oyuzden bana danisip oyle plan yap diye. Her zaman misafire hazirol durumunda olamam kucuk cocugum var. Okulu var. Evim daginik olur. Yemek olmaz. Ben kotu bi gunumde olurum vs.. Ben de sizin gb apt da buyudum ve onceden misafir gelicekse haber verilir. Ben onlari onden araya araya onlar da alisti artik gelmeden ariyorlar. Bi gun once olmasa bile sabahtan ariyorlar artik. Bi sekilde ogrettim darisi basiniza :)

Paralama kendini, kahveni içeceksin iç, otur anne içelim de. Sen dört dörtlük olsan da kusur bulacak bulur. Ev de dağınık kalsın canın istediğinde topla madem geliyor ver eline iş o da yapsın. Yeni evli çiftin evine de çat pat gelinmez değişik sizinkiler

Çocuk kocan heralde
Adamların kendi evi siz geçici mi ikamet ediyorsunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…