Kaynanam çat kapı geliyor

10 yıldır evliyim eşimin ailesi köyde yaşıyor daha bı kez bile haberli geldiklerini görmedim.kapida kaldıkları da oldu ama asla laftan anlamıyorlar defalarca söyledik boş.biz uzaga taşındık artık değiştiler 10 dk öncesinden arıyorlar gelip bizi otogardan alın diye.bakin yola çıkınca değil varınca arıyorlar geldik alın bizi diye.insallah sizinkiler değişir ama koydekileri değiştirmek çok zor.

Arkadaşlar 1 buçuk aydır evliyim evlenmeden önce nişanda erkek tarafına şaka ile karışık habersiz bir yere gidilmez ayıp olur demiştim ve kv buna gülmüştü yani duymuştu dediğim şeyi. Kötü bir kadın değil bile isteye yaptığını da düşünmüyorum o köyde yaşıyor kapısında tel var komşuları istediği gibi eve girebiliyor öyle alışmış fakat ben şehirde doğdum büyüdüm yan komşumu bile tanımam böyle şeyler bana ters. İlk başlarda arıyordu eşimi ama aşağıdayız diye arıyordu yani gelmişler apartmanın kapısındalar kayın pederle birlikte. Bir de gündüz erken saatte geldiği için ben o sırada uyuyor oluyorum. Eşim annem gelmiş kapıdaymış dediği an yataktan nasıl fırladığımı o 2 dk içinde etrafı mı toplasam üstüme bişi mi giysem mutfakta bulaşık var holde iç çamaşırımın da olduğu çamaşırlar asılı diye stres üstüne stres yaşıyorum. 1 buçuk aydır evliyiz bu süre zarfında 3 kere bu şekilde geldiler bize. Eşim işe girdiğinde ise hiç haber vermeden direkt zili çaldı kayınvalidem kapımda dürbün yok kargo geldi zannedip kapıya gidip kimo diyorum kaynanam benim diyor kapıyı o an açmak zorunda kalıyorum. Çok güler yüzlü olduğum için mi anlamıyor acaba ne kadar eşimin annesi bile olsa benim evimi o halde görsün istemem onu içeride oturtup kahvaltı hazırlarken onu bekletmek istemem ben uyandığımda ilk önce 1 bardak kahve içer öyle kendime gelirim kaynanam gelince direkt mutfağa girip kahvaltı hazırlama derdine düşüyorum hem mental hem fiziksel etkiliyor bu beni ne önerirsiniz bana bu konuda arkadaşlar
Ohhooooo hani sınırlar, şimdiden yüzlerine gülersen asla ama asla anlamazlar, eşini uyar bu konuda ve sen de öyle gülme kimsenin yüzüne, açıkça habersiz gelmeyin müsait olmuyorum de , isterse küssünler, bu durum düzelmedikçe, eşin senin haklarını korumadıkça sakın çocuk yapma...

Benim kayınvalidemler de öyleydi. Son sefer geldiklerinde ben pijamalıydım, kahvaltı sofrası masada. Evi resmen b.k götürüyordu. O geldikten sonra evi toplayıp süpürdüm. O da içerde oturdu. Yanlış zamanda geldiklerini anladılar sanırım, bi daha gelmediler 😂

Cidden çok iyi taktik ya dağınık görsün laf ederse ben de geleceğinizi bilmiyordum benim kendi programım var derim en mantıklısı bu şuan. eşimin sülalesi bi garip balayı yolundayken de erkek kuzeni aradı para istedi icralıkmış hesabı yokmuş 1 buçuk saat arabada ona para göndermeye çalıştık. Düğün akşamı kız kuzeni kocası halası eniştesi bize geldiler namaz kılıp yola çıkacaklarmış diye. Gelinliğimi kaynanamın evinde çıkarttım yemek yiyeceğiz diye. Çıkartma dediler ama açık alanda düğün olmuştu eteğim çamur içindeydi içimde korse vardı çok sıkmıştı beni mecbur çıkarttım
Suç sizde , neden fırsat veriyorsunuz bu insanlara ...

Alınganlık veya savunma yapacak bir durum yok, eleştiri aldı iseniz ya eksik anlatmışsınızdır ya da cevaplar size hitap etmiyordur. Sonradan eklediğiniz mesajları çoğu üye tek tek okumuyor sayfaları 4 sayfa mesaj olmuş muhtemelen ilk yazdığınıza göre yapmışlardır yorumu.

Gelin kaynana ilişkisi sizin dinamiğiniz kuş tutsan da yaranamayabilirsin, kuru ekmek vermesen çok da sevilebilirsin bu bilinmez bir denklem.
Değişir her denge düzen. Çok takılma
Benim sorum nazikçe bunu yapmamasını nasıl anlatabilirimdi. Almam gereken cevap buydu o yüzden kimsenin evine çökmediğimizi düğünümüzü neden çocuk düşündüğümün detayını verme gereği duymadım her kaynana kötü değil bunu da ilk mesajımda belirttim zaten

Şermin ayete neden beğenmedim attın Şermin Z zxshermine

Öncelikle dini içerikli yorum yasak bildiğin gibi. Ayrıca konuyla örtüşmeyen bir paylaşım.

Burada konu sahibinin eşi, ailesinin aktif olarak kullandığı, ilçede bulunan evlerinde yaşamayı tercih etmiş. Ailenin bu konuda ne kadar rızası var bilmiyoruz. Konu sahibi bu aşamada kayınvalidesiyle değil, eşiyle konuşmalı. Adam "aman ne olacak, başka eve kira vereceğime ailem geldikçe yine evi kullanır vb" diye mi düşünüyor, bunu öğrenmeli.

Her gün çekişip, kavga etmek yerine; en baştan durumu netleştirip, kendilerine ev tutmaları çok daha doğru olur.

10 yıldır evliyim eşimin ailesi köyde yaşıyor daha bı kez bile haberli geldiklerini görmedim.kapida kaldıkları da oldu ama asla laftan anlamıyorlar defalarca söyledik boş.biz uzaga taşındık artık değiştiler 10 dk öncesinden arıyorlar gelip bizi otogardan alın diye.bakin yola çıkınca değil varınca arıyorlar geldik alın bizi diye.insallah sizinkiler değişir ama koydekileri değiştirmek çok zor.
Aynısı. Geliyorlar yarım saatlik yolu katediyorlar kapıdayken arıyorlar

Öncelikle dini içerikli yorum yasak bildiğin gibi. Ayrıca konuyla örtüşmeyen bir paylaşım.

Burada konu sahibinin eşi, ailesinin aktif olarak kullandığı, ilçede bulunan evlerinde yaşamayı tercih etmiş. Ailenin bu konuda ne kadar rızası var bilmiyoruz. Konu sahibi bu aşamada kayınvalidesiyle değil, eşiyle konuşmalı. Adam "aman ne olacak, başka eve kira vereceğime ailem geldikçe yine evi kullanır vb" diye mi düşünüyor, bunu öğrenmeli.

Her gün çekişip, kavga etmek yerine; en baştan durumu netleştirip, kendilerine ev tutmaları çok daha doğru olur.
Kendilerine ev tutmaları gerek diye yazdığın yorumunu beğenmiştim ben zaten burda. Konuda namaz geçince attığım bir yorum, bu kadarına müsamaha gösteriliyor diye düşünüyorum.

Ayrıca konuyla da çok örtüşüyor. Rızaları yoktuysa kalmalarına izin vermezlerdi ya da vermeselerdi. Madem izin verdiler çat kapı giremezler. O zaman ev sahipleri de kiracıların evlerine istedikleri gibi girip çıksın. Ya da yatılı misafire verdiğimiz odaya istediğimiz gibi girip çıkalım nasılsa ev bizim diye. Bunlar nasıl adabı muaşeret kurallarına uymuyorsa burda kayınvalidenin yaptığı da asla uymuyor.

Kendilerine ev tutmaları gerek diye yazdığın yorumunu beğenmiştim ben zaten burda. Konuda namaz geçince attığım bir yorum, bu kadarına müsamaha gösteriliyor diye düşünüyorum.

Ayrıca konuyla da çok örtüşüyor. Rızaları yoktuysa kalmalarına izin vermezlerdi ya da vermeselerdi. Madem izin verdiler çat kapı giremezler. O zaman ev sahipleri de kiracıların evlerine istedikleri gibi girip çıksın. Ya da yatılı misafire verdiğimiz odaya istediğimiz gibi girip çıkalım nasılsa ev bizim diye. Bunlar nasıl adabı muaşeret kurallarına uymuyorsa burda kayınvalidenin yaptığı da asla uymuyor.
Kayınvalide anahtarla kapıyı açıp, içeri girmemiş yalnız.

Bu konunun sağlıklı tek çözümü kendilerine ev tutmaları.

Kayınvalide anahtarla kapıyı açıp, içeri girmemiş yalnız.

Bu konunun sağlıklı tek çözümü kendilerine ev tutmaları.
Haklısın hayatım ama kapıya dayanmak da hoş değil ki. İnsanı telaşa sürüklüyor. Önceden haber vermek de yetmez "müsaitseniz geleyim" demek lazım. Ama maalesef bazı büyüklerimiz bu tarz davranışları çok normal karşılıyor

Haklısın hayatım ama kapıya dayanmak da hoş değil ki. İnsanı telaşa sürüklüyor. Önceden haber vermek de yetmez "müsaitseniz geleyim" demek lazım. Ama maalesef bazı büyüklerimiz bu tarz davranışları çok normal karşılıyor
Olaya bu konu özelinde bakalım. Bu insanların ilçede yıllardır kendilerine göre bir miktar eşya konulmuş bir evleri varsa; muhtemelen hastane / devlet dairesi vb işleri oldukça kullanıyor olsalar gerek.

Konu sahibi eş ailesinin ilçeye gelme sıklığını bilmese de eşi biliyordur. Adam bunları en baştan anlatmadıysa da ortada bir kandırmaca vardır. Burada adam hem ailesine hem de eşine ikili oynamış olabilir.

Konu sahibinin yolun başındayken her şeyi netleştirmesinde fayda var.

X