Kaynanam çat kapı geliyor

Kocamla bir sorunum yok ve biyolojik yaşım geçtiği için bir an önce çocuğum olsun istiyorum. 31 yaşındayım. Biz benim olduğum şehirden buraya geldik kira ödememek için yoksa gideceğimiz şehirde benim ailem var ikimizin ortak arkadaşları var

Karşıdaki insanı kırmayalım diye nezaketsizliklerine katlanıyoruz ama sonra bir bakıyoruz onların farkına varıp düzelttiği hiçbir şey yok, olan bizim psikolojimize olmuş

Eşinizin annesi olduğu için saygısızlık etmek istememenizi anlıyorum ama ne olursa olsun çat kapı gelmenin düşüncesizlik olduğunu idrak etmeleri lazım. Daha yeni evli olduğunuz için kendiniz söylemeye çekiniyorsanız eşinize söyleyin. O güzel bir dille "gelmeden önce haber verirseniz daha iyi olur" diye anlatsın. Bunda kırılacak gücenecek bir sey yok. Sonucta hic gelmeyin demiyorsunuz. Bu işi çözmeniz lazım yoksa yıpranan siz olursunuz

Ev eskiydi boya badana eşya hepsini biz yaptık dayayıp döşenmiş ev değildi

Kayınvalideniz kontrole geliyorsa illa ki ne zaman geleceği bellidir. Yarın size uğrıycam diyecek ya ne kadar zor olabilir ki? Ayrıca eşinizin bunu söyleyebilmesi gerek.

Kızlar en son geldiğinde benim altımda şort vardı uyku sersemi halde kapıyı açmıştım alel acele etrafı toplamıştım ya bugün beni aramış ne hikmetse telefon çalmamış eşimi aramış o da beni aramış telefon yine çalmamış ben uykuya devam. Uyandığımda öğlen vaktiydi önce eşimi aradım annem gelmiş sana ulaşamamış dedi dedim telefonu duymadım uyuyordum sonra kayınvalideme döndüm uyuyordum telefon da çalmadı galiba hiç duymadım dedim olsun kızım dedi çarşıdaydım müsaitsen uğrayabilir miyim dedi olur anne çay koyayım dedim çay koydum çay demlendi vs tam 1 saat sonra geldi ben toparlanayım diye oyalanmış dışarıda bayağı

Kocanızın konuşması lazım annesiyle. Erken geldi diyelim dur hele bi soluklan deyip kahvenizi için. Açlıktan kırılmadıysa bi yarım saat bekler herhalde. Siz ona değil o size ayak uyduracak. Kapıda da bekletmek olmaz. Eşiniz uyarsın. Akşamdan bari haber versinler. Hiç sevmem çat kapı.

Ev eskiydi boya badana eşya hepsini biz yaptık dayayıp döşenmiş ev değildi
Evde eşya yoksa, ilçeye geldiklerinde dinlenmek için nasıl kullanıyorlarmış evi ?

Eski çekyatlar vardı seccade falan vardı dinlenip namaz kılmaya kullanıyorlardı biz eşyaları komple yeniledik
Tamam işte, insanların kendilerine göre eşyaları varmış. Eşiniz nasılsa ilçeye çok sık gelmiyorlar diye, o evde oturmayı tercih etmiş.

Eşiniz en baştan size oturduğunuz evin ailesinin kullandığı bir ev olduğunu söylemedi mi ?

En sağlıklısı kendinize bir ev tutmanız olacaktır.

Aslında mantıklıymış sizin dediğiniz

Ortak ev tek aile değil bütün sülale kullanıyordu kaynanalar hariç kimse gelmedi şimdiye kadar biliyorlar artık bizim oturduğumuzu geçici de oturmuyoruz ayrı eve çıkacak olursak geldiğimiz şehre geri döneriz zaten burada yaşamanın bir anlamı yok

Ay 30 yaş üstünü de bu konularda anlayamıyorum konuyu okuyunca sandım ki 20-21 yaşında

Ben olsam açıkça uyarırdım.Bazıları hiç tatlı dilden anlamıyor. Eşiniz ailesine karşı suskun biriyse sen direkt açık açık uyar. Ben mesela çok güler yüzlü değilim soğuk birisi olduğum için insanlar evime gelmeye çekinir aramadan kimse gelmez. En mantıklısı ilk başta sınır çizmek

Koca koca karılara habersiz gelmeme alışkanlığı edindirmeye çalışıyoruz ya , ilalllah artık

Yapın kahvenizi için hemen kahvaltı etmiyorum ben anne istersen sen kendine hazırla deyin.Hazir kıta beklemeyin.Ayio olur diye düşünüyorsanız da saati kurun gelmeden börek çörek hazırlayın serpme kahvaltı mekanı gibi giyin cici cici alakart garson gibi bekleyin.Bakin dalga geçmiyorum ne zaman kafanizdaki su ayıp olur u kırarsaniz o zaman rahat edersiniz Bakar çok hizmet yok bakar padişah annesi değil eşinizin annesi oda bı kadın sizde bı Allah'ın kulu kadın ancak öyle anlar .Lafını ederse bundan eşinizden korkup çekinceye dayalı sağlıksız ilişkiniz varsa orasını bilemem.Laf ettiğinde güzelce ama yeni uyandım ama elimden gelen bu yu hayata geciriverin gitsin.Asli göreviniz hayatda kayınvalide değil.Anlayis isteyen olgun kadın anlayış gösteren olgun kadın olacak bu böyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…