Kaynanam çat kapı geliyor

misscakmak

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2024
45
21
31
Arkadaşlar 1 buçuk aydır evliyim evlenmeden önce nişanda erkek tarafına şaka ile karışık habersiz bir yere gidilmez ayıp olur demiştim ve kv buna gülmüştü yani duymuştu dediğim şeyi. Kötü bir kadın değil bile isteye yaptığını da düşünmüyorum o köyde yaşıyor kapısında tel var komşuları istediği gibi eve girebiliyor öyle alışmış fakat ben şehirde doğdum büyüdüm yan komşumu bile tanımam böyle şeyler bana ters. İlk başlarda arıyordu eşimi ama aşağıdayız diye arıyordu yani gelmişler apartmanın kapısındalar kayın pederle birlikte. Bir de gündüz erken saatte geldiği için ben o sırada uyuyor oluyorum. Eşim annem gelmiş kapıdaymış dediği an yataktan nasıl fırladığımı o 2 dk içinde etrafı mı toplasam üstüme bişi mi giysem mutfakta bulaşık var holde iç çamaşırımın da olduğu çamaşırlar asılı diye stres üstüne stres yaşıyorum. 1 buçuk aydır evliyiz bu süre zarfında 3 kere bu şekilde geldiler bize. Eşim işe girdiğinde ise hiç haber vermeden direkt zili çaldı kayınvalidem kapımda dürbün yok kargo geldi zannedip kapıya gidip kimo diyorum kaynanam benim diyor kapıyı o an açmak zorunda kalıyorum. Çok güler yüzlü olduğum için mi anlamıyor acaba ne kadar eşimin annesi bile olsa benim evimi o halde görsün istemem onu içeride oturtup kahvaltı hazırlarken onu bekletmek istemem ben uyandığımda ilk önce 1 bardak kahve içer öyle kendime gelirim kaynanam gelince direkt mutfağa girip kahvaltı hazırlama derdine düşüyorum hem mental hem fiziksel etkiliyor bu beni ne önerirsiniz bana bu konuda arkadaşlar

Öyle alışmış öyle biliyor diye bir şey olmaz. Olmamalı. Eşinizin tutumu nasıl bu konuda? En başta sınır koymazsanız sonra asla koyamazsınız. Bir de açık olmakta fayda var, eşiniz söylemesi saçma olabilir yani o işteyse evde değilse sonuçta doğrudan rahatsız olan eşiniz olmadığı için. Belki siz güzel bir şekilde ifade etseniz anlar.

Eger direk konusamiyorsaniz esinizde de is yoksa . Yine böyle sabahin koru geldigi bi vakitte anne kusura bakma kahvaltiya davetliyim geleceginden haberimde yoktu buraya kadarda zahmet ettin diyin ve hazirlanin cikin

canım kimseyi memnun etmek zorunda değilsin, normal düzenin nasıl ise devam et. inan o zaman yük olarak gelmez sana. eğer yine de geliyorsa eşine söyle uygun bir dille söylesin. kendi annesinin uygun dilini kendi bilir.
kendimden örnek vereyim benimkiler de aynını yapardı ilk zamanların verdiği stres ile aynı şeyi yapardım ama sonra düşündüm ben çatkapı gelen insana kendimi beğendirmek zorunda değilim ki? davet ederim o ayrı ama kendi geliyorsa o benim düzenime uyacak dedim ve hep öyle devam ettim gelmeyi kestiler. 6 görümcem var hepsi de ayrı ayrı gelirdi. habersiz geldiyse haberim yoktu kusura bakma, senin elin benden daha hızlı tecrübeli bize yemek hazırlasana der sofrayı kurardım ben de. küçüğü çat kapı gelirdi ay geldiğin iyi oldu temizlik yapacaktım der viledayı tutuştururdum eline. bunları istikrarlı yapınca şimdi iş yapmamak için adım atmıyorlar davetsiz
bir de benim üst katımda camın önünde kuş besliyorlar diye camım sildiğim gün pislenir, kayınvalidem de bir defasında pis zamana gelmişti şuraya bir bez süremedin mi dedi. bezler çekmecede anne ordayken bi siliver dedim. o gün bugündür karışmıyor. ne kadar erken düzenine alıştırırsan o kadar iyi. sonrasında değişti diyorlar.
ayrıca herşeyi geçtim siz yeni evlisiniz bu kadar yeni evlilikte böyle çatkapı gelinir mi canım valla kuruldum kaynanana kız

Bende kahve içmeden ayılamam , uyandıktan sonra 1 saat çay kahve keyfi yaparım
O yüzden sizi çok iyi anlıyorum...

Eşinize kırmadan anlatın durumu , oda uygun bir dille uyarır umarım
EŞiniz sınırı çizemezse, artık siz açık açık konuşup rahatsız olduğunuzu dile getireceksiniz

Ben asla beklemediğim bir şey yoksa kapı açmam tavsiye ederim eşin aradı diyelim gördün başına ne geleceğini de biliyorsun görmemiş duymamış uyanmamış gibi yap bitti gitti

Evet içte benim için de en az 1 saat geçmesi gerekiyor. Eşime bu konuyu defalarca açtım ama o da ailesinden çekiniyor biraz. Bir de annesi ameliyat oldu hastane bizim eve yakın kontrole gittiğinde dönüşte bize uğruyormuş o yüzden de bir şey diyemiyor eşim şimdilik

Eşim rahatsız olduğumun farkında hatta arkadaşım geldi eşimin yanında bu konuyu tatlı dille arkadaşıma anlattım o da olmaz söyleyin falan dedi de üstte de dediğim gibi ameliyat olduğu için kontrole gittiği için şimdilik eşim bir şey diyemiyor sanırım

Eger direk konusamiyorsaniz esinizde de is yoksa . Yine böyle sabahin koru geldigi bi vakitte anne kusura bakma kahvaltiya davetliyim geleceginden haberimde yoktu buraya kadarda zahmet ettin diyin ve hazirlanin cikin
Hiç sorun etmezler bunu şuan oturduğumuz ev ilçedeki ortak evmiş köyden ilçeye indiklwrinde dinlenmek için bu evi kullanıyorlarmış yani sen git kızım biz takılırız burda der ve yanlış anlamaz beni. Eşim burdan taşınıp başka şehire yerkeşmekten falan bahsetmeye başladı muhtemelen o da rahatsız bu durumdan çocukta boxer ile uyuyor o da apar topar yataktan fırlamış oluyor

Ameliyat olması ayrı bir konu, size habersiz gelmesi apayrı bir konu. Eşiniz baştan bir şey diyemeyen bir yapıya sahipse hep öyle kalır. Kendi kocamdan biliyorum. Galiba uyuyor taklidi yapmak mantıklı. Konusu açılırsa da şey dersiniz ya benim uykum çok ağır da gelmeden önceki akşam haber verirseniz ona göre kendimi ayarlarım, filan gibisinden. Böyle belki haber verme alışkanlığı edinirler. Bir süre sonra da sabah erkenden işim var kargoya gitcem alışverişe gitcem arkadaşıma gitcem gibi şeyler söylersiniz. Ayyy daha 1.5 aylık evli kızın düşündüğü şeylere bak bir salın bizi kaynanalar

Cidden çok iyi taktik ya dağınık görsün laf ederse ben de geleceğinizi bilmiyordum benim kendi programım var derim en mantıklısı bu şuan. eşimin sülalesi bi garip balayı yolundayken de erkek kuzeni aradı para istedi icralıkmış hesabı yokmuş 1 buçuk saat arabada ona para göndermeye çalıştık. Düğün akşamı kız kuzeni kocası halası eniştesi bize geldiler namaz kılıp yola çıkacaklarmış diye. Gelinliğimi kaynanamın evinde çıkarttım yemek yiyeceğiz diye. Çıkartma dediler ama açık alanda düğün olmuştu eteğim çamur içindeydi içimde korse vardı çok sıkmıştı beni mecbur çıkarttım

Başka konularda rahatsız olduğum şeyleri çat diye yanımda açıp kaynanama ve kayınpedere fırça attığı oldu şimdiki durum sağlık olduğu için bir şey demiyor kesin çünkü lafını esirgemez hatta ben engel olurum ona abartma falan derim. Kaynanam ağır bir ameliyat geçirdi ölümden döndü bunun da etkisi olabilir

Çocuğunuz mu var?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…