Kaynanam çat kapı geliyor

benim kv ve kp görüşmeyi krmesmeden önce farklı sehirlerdeyiz geldiler. kv beni artık korsan da gitmiycem ben bundan sonra sizinle yasiycam dedi. 😅😅 tabi ki dedim çok mutlu oluruz. geldiği gün yemek yaptım sofrayı filan kaldırdım 3 gün güzel hizmet de ettim çalışıyorum da güzelce yerleşti. 3. günün sonunda elimi hicbirseye sürmedim. yemek yedim tabağını bile kaldırmadı yemek yapmadım. on gun filan dayandı öbür eltime gitti birdaha da gelmedi. 2.5 yıl filan oldu
On gün dayanmış bide ya ahahahaha

E siz soyleyin anne bu sekilde olmuyor hazirliksiz yakalaniyorum rahatsiz oluyorum gelemden once haber ver diyin yine gelirse evde durmayin cikin gidin gec vakitte eve donun ne yaparlarsa yapsinlar

Ben olsam özensiz davranırdım ısrarla anlamak istemiyorsa. Ay ne kadar ayıp bişey ya. Yeni evlenen insanlara sık sık ve çat kapı gelmek. Gerçi benim eski kayınvalidem evlendiğimizin sabahı gelmişti yanında da kendi akrabalarını getirmişti. Ben ne salakmışım nelere sessiz kalmışım. Ama bu tarz insanlara sağlıklı sınır da çizilmiyor hani eşeğe anlatır gibi anlatsan da ilk insan gibi dinliyorlar ama yine aynı yine aynı. Bizim toplumumuzda bireysel sınır kavramı yok görgüsüzlük insan utanır ya.

Açık açık söyleyin çat kapı geliyorsun ama biz yeni evliyiz üstüm başım uygunsuz olabilir evde olmayabilirim ayıp olsun istemem evden çıkmadan ara beni de. Baktın olmuyor bir gün bornozla aç kapıyı ohhh miss

Biz eşimle evdeyken müsait olmadığımız bir durumdayken zile basmıştı, biz açmadık tabii kapıyı, geri gitti. Sonra da bize haber etmeden gelme kapıda kalırsın hep dedik yani çok normal bir uyarı.

canım kimseyi memnun etmek zorunda değilsin, normal düzenin nasıl ise devam et. inan o zaman yük olarak gelmez sana. eğer yine de geliyorsa eşine söyle uygun bir dille söylesin. kendi annesinin uygun dilini kendi bilir.
kendimden örnek vereyim benimkiler de aynını yapardı ilk zamanların verdiği stres ile aynı şeyi yapardım ama sonra düşündüm ben çatkapı gelen insana kendimi beğendirmek zorunda değilim ki? davet ederim o ayrı ama kendi geliyorsa o benim düzenime uyacak dedim ve hep öyle devam ettim gelmeyi kestiler. 6 görümcem var hepsi de ayrı ayrı gelirdi. habersiz geldiyse haberim yoktu kusura bakma, senin elin benden daha hızlı tecrübeli bize yemek hazırlasana der sofrayı kurardım ben de. küçüğü çat kapı gelirdi ay geldiğin iyi oldu temizlik yapacaktım der viledayı tutuştururdum eline. bunları istikrarlı yapınca şimdi iş yapmamak için adım atmıyorlar davetsiz😂
bir de benim üst katımda camın önünde kuş besliyorlar diye camım sildiğim gün pislenir, kayınvalidem de bir defasında pis zamana gelmişti şuraya bir bez süremedin mi dedi. bezler çekmecede anne ordayken bi siliver dedim. o gün bugündür karışmıyor. ne kadar erken düzenine alıştırırsan o kadar iyi. sonrasında değişti diyorlar.
ayrıca herşeyi geçtim siz yeni evlisiniz bu kadar yeni evlilikte böyle çatkapı gelinir mi canım valla kuruldum kaynanana kız
Gelene iş yaptırmak çok mantıklı fikirmiş tuttum ben bunu

Eski çekyatlar vardı seccade falan vardı dinlenip namaz kılmaya kullanıyorlardı biz eşyaları komple yeniledik
Namaz kılıyorlarsa inançlılar o zaman. Nur suresi 27.ayete göre davransınlar. Ey îmân edenler! Kendi evlerinizden başka evlere izin almadan ve (o evin) halkına selâm vermeden (içeri) girmeyin! Bu sizin için hayırlıdır; olur ki ibret alırsınız.

Sahsen uyurken misafir gelse (kim olursa olsun) lap diye kalkip karsilamam, uyumaya devam ederim, sizden beklemedikleri davranislari yapmaya baslamalisiniz ki hadlerini bilsinler.
Normalde ben de öyleyim komşudur falan diye kalkıp bakmam kapıya ama işte eksik vs yüzünden bir sürü kargomuz var her gün bi kargo geliyor geri gitmesin diye koşa koşa açıyorum kapıyı

X