Kaynanam basardiiii :(

Manolyatek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
128
225
35
Gucelleme 13. Sayfada hanimlar

İyi geceler kk hanimlari yine bir kayinvalideyle ilgili dertle icimi dokmek istiyorum size ..

Bir onceki konumda kayinvalidemle aramizda gerginlik yasanmisti kirilmistim uzulmustum bi sekilde sineye cekip idare ettim nasil olsa gidecek diye saygiya kusur etmedim kirginligimi toparladim .. Dun sabah gayet iyi kahvalti yaptik beraber bahcenin cimlerini kestik hersey yolunda ilerken gitmek istedigj bir arkadasina getirdim aksamda normaldi iyi guzel derken uyuduk uyandik kabus basladi .. Dun gece saatlerce cim makinasini tutmaktan sirtim cok agridi yaninda iki tane ilac ictim agrimdan dolayida erken uyuyamadim yatakda dondum durdum .. normalde 9 da kalkarim bugun 11 de kalktim asagi iner inmez uyanamadim anne aciktin dimi dedim .. yooo sorun yok dedi kahvaltiyi hazirladim yedik ictik kahvaltiyi topladim ustkata ciktim temizlige basladim supur sil yataklari topla bi kac takim nevresimim vardi utulenecek onlari utuledim biraz zaman aldi ..ama asadanda supurge sesi duyuyo is yaptigimi biliyor .. namaz kilmak icin yukari cikti ben yerleri siliyodum banyo musaitmi dedi musait anne gir dedim ..

ben yukarlari bitirip asagiya supurgeyi indirip supurmeye basladim oda namazi kilip kahve yapti ictik eline saglik anne dedim hic birsey demedi ... neyse dedim surati kararmis alla alla dedim. Annem aradi napiyosun diye konustuk selam soyledi kayinvalideme annemin selami var dedim ses vermedi .. ya sabir dedim .. ben yemege giristim yemek yaparken kapi acildi ustunu giymis nereye anne dedim hava alicam dedi bisemi oldu dedim yok sikildim dolasicam dedi.. yine ya sabir cektim .. esim eve geldiginde anneaside yurusten dondu sakasina bana noldu annemi kovdunmu dedi sacmalama aptal aptal konusma dedim.. niye kovum dedim annesi oglum sikildim ben gitmek istiyorum dedi .. oturdugumuz yer dagin basi in yok cin yok market yok bakkal yok arabasiz asla bi yere gidilmez dolmus yok yazlik bir muhit ..yaa anne dedim bak anla beni ben hergun bu evde sikiliyorum dedim kadin yine ses cikarmadi .. esim anladi bisey oldu size n oldu kavgami ettiniz derken ben yok canim ne kavgasi diyorum kayinvalidem karina sor diyor bana bise olmadi karina ne oldu diyo sok oldum .. napmisim ben dedim vay efendim ben temizlik yapmisim da 2 saat yukardaymism sohbet etmemisim kicimi donup oturmusum ..neler neler bende basladim kahve yaptik ictim eline saglik dedim suratima bakmadin annemin selami var dedim selami almadin disari habersiz ciktik ne oldu dedim yok bise sikildim dedim donup

Suratima bakmadin.. hepsini bi guzel yalanladi afiyet olsun demis yalan alekumselam demis yalan tabi bunlari derken benim ellerim sinirden titredi sestonum yukseldi bu arada esim 15 gun bir arada duramadiniz beni maffetiniz bosarim seni kufurler kiyametler sor karina diyo bugun benle bi sohbet etmismi diye gaz veriyor dun gezip tozarken iyi bugun temizlik yaptim diye bana bunlari nasil soylersin dedim .. esim olacak sahis tekrar bosarim deyince bosa kimi korkutuyosun yuru git bosa dedim kalk anne seni birakicam gidiceksin diye kadini tutup cekti bende kolundan cekip yine uzuldum birak kadini defol git dedim .. o ara annesine yarin aksama bilet aldi anneside hemen esyalarini topladi makinedeki camasirlari bile kirli kirli koydu bavula ... bunlar olurken yemin ederim yasadiklarimdan soka girmis gibiyim sanki o yasadigim sinir mideme vurdu kendimi laobaya zor attim 2 saat afedersniz istifta ettim ama hayatimda boyle bise yasamadim .. esim olacak adam yerinden kipirdami zorla annesini lavoya yolladi .. benimO halimi gorunce etrafi kiyadi temizledi .. sonra bir pismanlik bu konu burda kapansin sen benim kizimsin ben anneyim kirildim affettim demeler ..Allah sizi saglikli uzun omurlu eylesin demeler ... eeeee ettin evliligin icine daha biz toplaryamyiz ne esimin bana yaptiklarini ben unuturumNe de ooo annesinin o halini .. kendi aileme bu olayi anlatsam asla beni bu evde birakmazlar ... zor tutuyorum kendimi soylememek icin napicam ne edicem hic bilmiyorum... yorumlarinizla aydinlatin beni hanimlar

Son düzenleme:
Biz kadınlar yufka yürekliyiz ...birkaç zaman geçer unutulur ...sende eşini yalnız bulduğunda tutumunu hiç beğenmediğini annesinin kafasında kurup oynadığı inandığı bir mevzuyu gereksiz bir yaygarayla seni boşarım showlara çevirmesinin sizi nekadar kırdığını ...buseferlik affetmeye çalıştığınızı birdahası olmasına müsade etmeyeceğinizi kararlı olgun net bir tavırla anlatın... bu işler çocuk oyuncağı değil ...

Evini temizleyen yemeğini eksik etmeyen kahvaltıdan kahveye kaynanasını es geçmeyen bir kadına bu şekilde davranmanın bedellerini iyice anlatın ... cahil cürreti resmen

bana yasattiklarina ragmen elimden gelen herseyi yaptim .. ama benim annesiyle konustu benim suratima bakmadi yatagi ayirdi ...uzuntuden yazamiyorum kusura bakmayin

Ben yine insanlik yapip yatagini ariyan kocamin yanina gidip
Yataga cagardim kadin gormesin ayri yattigimizi diye ama o beni kovmaktan beter etti

8 aydir a sosyal yasiyorum evden burnumu disari cikarmiyorum
Hicbirseyimi eksik etmem ama esim
Beni arkaligimi almadi annemi aramamak icin zor duruyorum

konuyu okurken kadına sinsi pis mikrop diye hitap edesim geldi...bir de lavaboya gelip yardim etmiş iyilik meleği...siz neden annesini götürmeye calisinca,"kadını bırak,defol git" dediniz peki?butun sorunları baslatan,bu mutsuzluğa neden olan ,nifak sokan bu kadın kendisine acinmayi haketmiyor bence.esiniz de annesinin ağzına direkt bakip yargisiz infaz yaptigi,dengeyi kuramadigi icin fazlasıyla haksiz.

Cok haklisiniz ama biz bu saatten sonra toparlayamayiz
Gidin ailenizin evine o zaman siz elinizden geleni zaten yapmışsınız daha ne yapacaksınız.Ama muhtemelen gitseniz de pişmanım bi daha yapmam diyip geri döndürcek o ara çocuk yapıp işler tekrar kötüye gidecek bu sefer çocuğum babasız büyümesin diye kalacaksınız.O yüzden atacağınız adımlara dikkat edin sonra pişman olmayın bi kere yaşıyoruz.

Benim kaynanamda yakın bir zamanda üstelik ben lohusayken aynı başarıya imza attı.. demekki kaynana olmak bunu gerektiriyor..nasıl becerdi anlamıyorum ama ben onu evden kovmusum pozisyonuna düşürdü beni.. bu kadar buyuk olmasa da huzurmu bizmak icin benzer bir hamle bekliyordum..buna o kadar takilmadim da kocamı da inandırdı ona üzülüyorum..kocamı çok sevmesem çekilecek dert değil..8 aydır sinir sistemi diye bişey kalmadı..Allah'a havale ettim..

Zaten yuvalar bu yüzden bozuluyor. 3.şahıslar yüzünden,3.şahıslarla sorunu olmayanlar,zaten fazlaca vurdumduymaz rahat tipler.
Kaynanan cok terbiyesiz. Seninde isin gücün var zaten kacgundur kalıyormuş yani . Tabi isini halletceksin onun canı sıkılmıştır bahane aramış gitmeye. Yılan
Eşin e noluyor peki
Eşin daha sinir bozucu. E ne olcak simdi? Keske anasiyla onuda gonderseydin evden

Kendinizi anlatamamışsınız çünkü dinlememiş. Sakinleşince ağlamadan kendinizi anlatınız. Dinlemiyorsa sakin kalın dinleyene kadar başka bişey konuşmayın.
Kaynvalde klasiklerden. Kafasında kurmuş eşine seni şikayet etmiş. Aşırı ilgi bekleyen biri. Herşeye alınan biri. Ama anlamalı ki dünya onun etrafında dönmüyor. Beklentisini azaltması lazım.
Eşin kriz yönetmeyi bilmiyor. Öğrenecek zamanla. Biz annenle anlaşamayacağız bu saatten sonra bizi yaalnız bırakıp bir yere gitme de ona. Her zaman yanınızda olmalı.
Olayda asıl sorun kaynvalidenin tavrı. Yok yere olay çıkarmış. Bir sorunu varsa söylemeli. 5yaşında çocuk gibi karına sor falan.. Saçma sapan hareketler... Bundan sonra ona göre davran. Eşinin hatası dolduruşa gelmesi ve seni dinlememesi. Belki kızanlar olacak ama kaynvalide kaç gündür sizde? İlgi göremeyince altında bişey aramış kafasında kurmuş. Eşini doldurmuş.. 1günlük sizdeyse misafir varken ev işi yapman olmamış.
sakasina bana noldu annemi kovdunmu dedi
Böyle saçma şakalar yapmaması lazım. Öğrenecek.
Evliliğiniz oturmamış. Zamanla oturacak. Kaynvalidenle çok yalnız kalma. Uyduruyor bişeyleri.. Eşine anlatıp aranızı bozuyor. Eşinde olsun yanınızda. Görsün herşeyi. İlla bir hatasını görür böylece. Biz annenle anlaşamıyoruz demekki sende yanımızda bulun idare et durumu de eşine. Burada da idare edip sorumluluğu üzerine alma. İdareyi eşin etsin.

niye asosyal yaşıyorsun. Eskiden nasılsan şimdi de öyle yaşa. Bir komşu bile yokmu etrafta. Çevre edin. Evlendin diye asosyal yaşamak neden.. Gerek yok bunlara. Kendine yaparsın. Yarın çocuğun olur bişeye zamanın kalmaz. Eşinde yetişemiyorsun diye seni beğenmez. Herşeyi yüklenme. Çok düzenli bir eve eşini alıştırma sonra hep bekler yapmadığında laf eder. Kendini yetersiz görüp sorgularkenn bulursun kendini. Dışarı çıkmak yerine kendini evine adamış biri olarak gördüm sizi. O yüzden yazdım bunları.
Esimin bana boyle davranmasi yikti beni zaten
haklısın. Bu kadar verici olma. Annesini eşin gezdirsin. Eşinden istesin herşeyi. Bahçe işlerini eşin yapsın. Çalıştır adamı biraz. Herşeyi yüklenme. Bir kez geliyoruz dünyaya. Çim makinesini kullanamıyorum. Yardım et de etsin. Erkekler evi, eşi, çocuğu için bişey yaptıklarında daha çok sahip çıkarlar evliliklerine. Zorlukları onunla paylaş. Hep kolaylıkları paylaşma.
Cok haklisiniz ama biz bu saatten sonra toparlayamayiz
neler toparlanıyor. Bunda bişey yok.
Gitmek yerine eşinin tavırlarını izlemeli. Yanlışlarını bulmalı. Sonrada bunları siz ikiniz bir olup bana şunları yaptınız diye anlatmalı. Kendisi bu süreçte haata yapmamalı. Eşinin aklı başında mı ona bakmalı ölçmeli tartmalı. Zira evliliği yeni. Oturacak zamanla. Böyle şeyler devam edecek mi? Bakmalı. Tavrını koymalı. Düzene sokmalı. Yapamayacaksa iyice düşünmeli sonra gitmeye karar vermeli. Eşi de tecrübesiz. Dolmuşa binmemesi gerektiğini zamanla anlayacak. Çocuğu oturmuş evliliğe yapmak lazım.
Eşinizle iyi olun gerisi boş kızlar.

Evliliğin altın kuralı: üçüncü kişileri aranıza sokmayın. Eşlerinize bunu anlatmaya bakın. Onlar da sokmasın üçüncü kişileri aranıza.

Bir de sınır olmalı. Saygı sınırı. Birbirinize saygınız olmalı.

Aşılmayacak sorun değil bunlar.

Yat uyu canım. Hayat bunlara üzülmene deymez. O kadar üzülecek şeey varki.. Çözümsüz... Sağlığın yerinde. Sevdiklerin yanında ise ne mutlu sana.

Mutluluklar dilerim.

Son düzenleme:
Durmayın, zor falan durmayın.
Arayıverin.
Anlatın ana oğul size eziyet ettiklerini, koca kod adlı seviyesizin anasının yanında size küfürler tehditler ettiğini, sindirmeye çalıştığını.
Niye durduruyorsunuz ki kendinizi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…