Kaynana 😣

Mehir eş ailesinin değil eşin yapmak zorunda olduğu bir şeydir. Maddi anlamda benzer şeyler yaşamış biri olarak söylüyorum onların yapmadıklarına takılmayın. Paranız yoksa düğün yapmasaydınız. Kimse gelin diye altın almak zorunda değil. Bana da alan olmadı. Ama esiniz para vermeyi kessin. Babasından para istesin. Her gelişinde para istesin. belki yavaş yavaş vazgeçerler. Siz verdikçe daha çok isteyecekler.

Birde gerçekten kız oğlan kız, aldılar verdiler bana bunlar çok çirkin geliyor. Ben kendi tercihimle sevdiğim adamla evlendim
Kimse beni almadı.

Evden çıkarken dua etmeye diyanet işleri başkanı mi gelecekti? Yok mu bir Allah in kulu iki çift dua edecek. Bir Fatiha bir İhlas okuyacak. Çok komiksiniz. Ben de evden çıkarken babamın arkadaşından rica ettim. Çok severim onu. Dua etti iki dakikada çıktık bitti. Duadan sonra arabaya bindik gittik. Gelin almaktan kastınız ne? Niye bu kadar basit şeyler bu kadar büyük sorun oluyor anlamıyorum.

Düğün öncesinde kendilerini belli etmişlerdir. Yaşadıklarınız supriz değil. Sadece gelip kalmaları supriz.

Tamam işte. Kaynana, kayınpeder zaten bilerek yıldırma politikası üzerine nefis oynuyor. Hali hazırda koparabileceklerini koparıyorlar; bundan sonraki hamleler evin borcu bittiğinde, üzerinize aldığınızda (ki o zaman muhtemelen çocuğunuz da olur) boşanmanıza yönelik planlar başlayacak. Siz de çocuğum var, eşim aslında iyi biri seviyorum deyip direnebildiğiniz kadar baskıya, kişisel alan tacizine direneceksiniz.

Oğlumuşuzu kıza kaptırmayalım mantığı var ve bu geleneksel ailelerde çok bu böyle sürüp gider çaresi de yok

Ay ne kıymeti oğulları varmış.ayrilamiyorlar herhalde.
Usul adap bilmiyorlar yeni evli insanların evine zırt pırt gidilmez o yaşta insanlar.
Bence eşin cagiriyordur

Benim bu sitede anlamadigim sey su kaonunuzda haklisiniz ancak esinize hic istemediginiiz bi durimlardan rahatsiz oldugunuzu soylemediniz mi ?
Karsilikli konusup sonuc alamayip yazsaniz okey ama daha karsilikli konusmadan veya hic tepki vermeden kadinlar buraya yaziyor tamam herkes yazabilir ama bu sey gibi."susadim kadinlar kulubunde baslik acayim , cok susadim . E burda yazilacak seylerde belli .susadiysan su ic .
Yani once esinle konus oda ailesiyle konussun, para vermek istemedigini soyle vs vs .bazi konular gercekten agzimi acik birakiyor .

İnanmıyorum cidden ya ne demek zort pırt gelmek bide yatıya kalıyor insan cinnet geçirir yaa. Benim analmadıgım neden eşinize rahatsız oldugunuzu söylemekten çekiniyorsunuz acaba ? Direk söyleyin kırılan kırılsın sizin mutsuz olmanızdan daha mı önemli??? Üstelik babasının tapu hakkındaki sözleri felakettt! Sizin çalışarak aldıgınız evin tapusunu alma meraklıları bunlar. Direk söyleyin istemiyorum diyin ya ayrıca evde sizin boşansanızda muhtaç degilsiznizdir eşinize demi? Ve sakın çocuk yalmayın çocugunuz olsa var ya hiçbir zaman çıkmazlar sizin evinizden. Sürekli çocugu büyütmenize karışırsın sinir hastası olursunuz! Ben okurken gerildim bi son verin artık eşinize söyleyerek bu duruma

Kocam sürekli kızıyor habersiz gelmeyin diye haber ettikleri zaman zaten esim kabul etmiyor daha 3-4 gun once burda olduklari icin isimiz var diyor bu yuzden ailesi de habersiz cikip geliyor
Bir gün açmayın kapıyı anlasınlar. Ne görgüsüzlük ya hu pat diye habersiz haftanın iki üç günü gelmek hem de daha yeni evlisiniz.
Tamamen gelmesinler demeye hakkınız yok ama ne olursa olsun eşinizin anne babası.

Yol paralarını da mı siz veriyorsunuz daha neler

E hani kocanız istemiyordu?İstemeyen adam kalın demez. Eşiniz sizi iyi kandırıyor geçmiş olsun.

Mantiga bak “ben kiz oldugum hade”. Ee ne oluyormus yani “liz” olanlarin aileleri dugunde para harcamasinlar mi? Niye erkek tarafi mecburmus gibi hersey karsilayacakmis? Hani hayat musterek di? Ev aldiniz diyelim satacaginiz zaman “yarisi benim” demeyi biliyorsunuz

Benim eşim olsa aleni yeni evli insanın evine böyle gelinirmi derdi eşiniz rahatsız olmuyor demekki bilemedim. Siz söyleyin yani rahatsız oluyorum diye

Ne yaptınız son durum nedir merak ettim sizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…