kayinvalideyle ev toplama ve gelinlik mevzusu

ha bu arada dun babam nisanlimi aramis yassy’nin sesi kotuydu bir sey mi oldu diye. o da tabi kendini hakli goruyor ya aklinca beni babama sikayet etmis. babam da oglum sen neden boyle yapiyorsun, yassy’nin durumunu bilmiyor musun onu neden surekli strese sokuyorsun falan demis. toplama tshirtlerini hepsini bir valize doldur sana soz turkiyeye gelince hepsini ben yikatirim ya da yenilerini alirim bunun icin kizimi bunaltmana degmiyor falan demis. eminim fazlalarini da soylemistir ama ben bu kadarini ogrenebildim. sonra da zaten buraya gelecegini soyledi bana.

babam buyuk ihtimalle hem mezuniyette hem de bu insanlarin icinde yalniz kalmayayim diye gelecek. nisanlim kendisini de babamin gozunde kucuk dusurmus oldu dusuncesiz hareketleriyle.

Tüm konunun içinde koyu ile işaretlediğim cümleler çok sıkıntılı
Yerinde olsam iyi düşünürüm, daha evlenmeden kv ile bu kadar sorunun varsa ve nişanlının da düşünceleri bu yönde ise ikinizde çok çekersiniz bu evlilikte

Bu konuda düşüncemi belirtmek isterim belki yardımı olur ; yaşadığın sorunun özü gelin-kv klişesi, kv düşmandır, kötüdür düşüncesi. 9 yıllık evliyim yere göğe koyamam kv mi öyle severim, çevremde herkes kv nasıl sevilir diyor, evlat gibi yaklaşırsan sevilir. Çok anormal rahatsız bir tip olmadıkça anlaşmak zor değil. SEvdiğin adamı doğuran, büyüten kadın o biraz ılımlı olmakta fayda var yoksa evliliği kendine zehir edersin. Zamanla dengeler oturur, birbirinizi anlarsınız ama nişanlın ailem geldiğinde beni asker ediyorsun gibi bir cümle kurabiliyorsa tepkilerin çok aşırı demektir, bu da ileride büyük sorun yaşatır. Çok sevmesen de saymak ve belli bir çerçeve de iyi geçinmek gerekir ki evliliğinde huzurun olsun

Son düzenleme:
Kısmen haklı olsanızda kendinizi ifade etme biçiminiz bana yanlış geldi.
Birde ‘sen benim babamla ilgili konusamazsin sesini kes’ kısmı nişanlınız iyi sabırlı biriymiş bu lafın üstüne susmuş yoksa sizin yaptığınızda aynı nasıl annesine laf edebiliyorsunuz. O da sizinle aynı tepkileri verseymiş tartışmanız baya çirkinleşirdi gibi duruyor.

Bu hareketi kv yapsa yer gök yerinden oynardı, siz babanızı arayıp neden nişanlımı arayıp böyle konuştun dediniz mi, tepki gösterdiniz mi ? Kv oğlunun eşyalarını toplayacak diye bu kadar gerginlik yaşanırken babanızın nişanlınızı arayıp ültimatom vermesi ne kadar normal. Forumda daha önce gördüğüm, yazıştığım, fikirlerini güzel bulduğum birisiniz, çok şaşırdım konunuzu okuyunca, bence biraz toparlanmalısınız evlilik konusunda, düşünceleri netleştirmeli, nişanlınıza karşı olan hareketleri gözden geçirmelisiniz. Çeşitli sebeplerle size anlayış gösterip alttan alabilir ama bunu yapmaktan vazgeçtiğinde çok üzer sizi, evlilik burnunuzdan gelir, iyi düşünün bence, umarım bu dönemler çabuk atlatılır, çok mutlu olursunuz

Yassy sana samimi bir şey söyleyeceğim evlenme. Bu adam aşağılık kompleksine sahip. Asla yürümez. Sen görgülü farklı ülkeler görmüş bir kızsın ama o hala ataerkil yapıda. Olmaz güzelim.

iyi dilekleriniz icin tesekkur ederim.

benim tedavi surecimde ailesinin beni ne kadar yiprattigini bildigi icin babam bu sekilde davranmistir buyuk ihtimalle. kim olursa olsun kanser tedavisi goren cocuguna surekli yuklenen insanlara yeri geldiginde tepki gosterir diye dusunuyorum. nisanlim beni kendince babama sikayet etmis olmasaydi babamin karisacagini da zannetmiyorum. kirici bir sey de soylememis yani kayinvalidemin bana boyumla dalga gecmek icin laf arasinda “cucelere gore de mutfak dolaplari var” falan demesi gibi bir etki yaratmamistir nisanlimda

yani babamin arama amaci nisanlimi fircalamak olmadigi icin bana garip gelmedi, ama bakarim nisanlim bu konusmadan hosnut olmadiysa konusurum babamla dahil olmana gerek yok derim.

Genel olarak haklısınız ama bu tavrınız gereksiz.

Sizde onun annesi hakkında konuşamazsınız o zaman?

Sizin kurduğunuz cümlenin benzerini kurmuş adam, babanıza sövmüş gibi yükselmişsiniz.

Genel olarak haklısınız ama bu tavrınız gereksiz.

Sizde onun annesi hakkında konuşamazsınız o zaman?

Sizin kurduğunuz cümlenin benzerini kurmuş adam, babanıza sövmüş gibi yükselmişsiniz.
konusmuyorum ki zaten is guc sahibi kendi hayati olan insanim yani kayinvalidemle ilgili cok da kafa yormuyorum. bu sekilde beni rahatsiz edecek durumlar oldugunda da ilk olarak annesiyle ilgili konusmuyorum, uzerime gelirse “evet istemiyorum cunku sebebi annen” diyorum. yalan soyleyemem sonucta.

babama bir sey dememesi konusunda haklisiniz. zaten moralim bozukken konusunca yanlis anlamisim.

Herkesin evladı canının yarısı, iki insan iki ayrı aile bir araya geliyor evlilikte başlarda uyum sağlamak hiç kolay değil size tavsiyem birbirinize karşı ajanda tutmayın, biriktirmeyin. Büyükler bazen sınırları aşabiliyor ama siz bunu gülerek karşılayın ve iletişimi kaybetmeyin, kavga haline getirmeyin, her şey geçip gitsin ve çok güzel bir ömrünüz olsun inşallah

tabi yani her iliskiyi dengeleyen bir taraf olur iliskilerde. bizdeki de nisanlim onu kabul ediyorum. mesela nisanlimin ailesinde de onun babasi dengeler, bizim ailemizde de babam dengeler vs. nisanlim cok buyuk bir sey olmadikca fazla yukselmez yani bana ters konusmaz. ben de kendimi torpulesem iyi olur ama belki bu gergin surecten sonra duzelirim.

Yassy sana samimi bir şey söyleyeceğim evlenme. Bu adam aşağılık kompleksine sahip. Asla yürümez. Sen görgülü farklı ülkeler görmüş bir kızsın ama o hala ataerkil yapıda. Olmaz güzelim.
baba sen misin? saka bir yana evet nisanlilik sureci sevgililikten farkli, benim de uzerine cok dusundugum seyler oluyor. hayat bu ne olacak bilemeyiz illa evlenecegim diye bir dusuncem yok zaten baktim anlasmazliklar buyudukce buyuyor bitiririm.

Babana sevgilerimizi ilet yassy! <3 Hakli bu arada. Cok iyi mudahele etmis.

Allah aşkına eşya eşya dediğin ne mobilya bardak çanak değil dimi? onlar ordan buraya gelmeyecek herhalde.
eşya denilen şeyin tamamı kıyafet olsa gerek.
kendi kıyafetlerini katlayıp bavula koyamıyor mu?
hayır birde kendi yapmaya uğraşmadığı gibi sanki senin görevinmiş gibi hadi yine iyisin annem gelip toplayacak diyor. niye sen iyisin?
kuzum bence çok yanlış bir mevzuya takılmışsın.

babana şikayet ederekte tüy dikmiş resmen.
hayal kırıklığı yaşıyorum şu an

ben ona dedim ki ikimiz toplayalim esyalarimizi, annenler donerken bir kismini gotursunler. yardim da edecektim ona ama takintili hem simdi burada yikanacakmis hem de turkiyeye gidince yikanacakmis kiyafetleri. hicbirini de giymiyor. ben de aralarindan sec mesela 200 tshirtu 50ye dusur kendiminkileri yikarken yikarim yoksa ugrasamam dedim kavga ettik. ben de hicbir esyasina karismiyorum. ayri ayri toparlaniyoruz. icinden de cikamayinca annesini dahil ediyor halbuki mantikli olsa onlarin hepsini goturmez. zaten turkiyede de var bir bu kadar. capulcu iste onune gelen her seyi doldurmus eve hepsi de yigin seklinde duruyor onlarin icinden cikmak kolay degil.

bana sacma sapan konusmasa ben zaten duzgunce soyleyecektim annen bize laf eder iste ikimiz halledelim diye ama zaten sinirliyken manyak manyak konusuyor bana. daha agir tepkiyi de hak etti ama dua etsin halim yoktu kisa kestim. gelinligi de daha ben gormemisim gidip orada annesinin lafini nasil cekeyim annesi ona gelinligi ben de gormek istiyorum dediginde onun direkt hayir demesi lazimdi mantiken. daha kavga cikarmak icin bana soyluyor. yani beni cok yordu bunun duzgun hali 6 ay anca gidiyor.

Hakkında böyle düşündüğünüz biriyle evlenmeyin o zaman?

S sassyassyy mezun oluyormuşsunuz tebrik ederim
İkinizinde haklı olduğu noktalar var hatalı olduğu noktalar da var, nişanlınızın kafasına göre annesini arayıp evi toplamasını istemesi hatalı çünkü sizin de dediğiniz gibi, annesi gelip toplar belki ama sürekli bunun lafını eder, 2 yetişkin insansınız evinizi kendiniz toplayabilirsiniz, gerçekten yardıma ihtiyacınız olur çağırırsınız o başka ama koskoca insanlar her aklına estiğinde anneyi yardıma çağırmaz, anne babaların bir sebeple müdahil olması onlara her konuda karışma hakkı da veriyor otomatikman, öte yandan siz nişanlınızın annesi hakkında rahatça konuşurken, onun sizin hakkınızda konuşmasına tepki göstermeniz yanlış, çocuk babanız hakkında konuşmamış ki, tepkiyi babanıza değil size göstermiş siz de öfkenizden ne demek istediğini anlamayıp gereksiz yere yükselmişsiniz.

Bilmiyorum nasıl yürüteceksiniz ama siz farklı kültürlerdesiniz, aile yapılarınız çok başka, sizin aileniz hayatınıza çok müdahale eden insanlar değil anladığım kadarıyla, lakin onun ailesi devamlı oğullarının hayatının içinde, bir de yanlış hatırlamıyorsam kayınvalideniz çevresine gösteriş yapmayı seven, biraz da yönetici karakterde biri.

Bugün nişanlısınız, nişanlınız annesini hayatınıza müdahil etmek istediğinde sizden tepki görünce geri çekiliyor fakat evlenince üstünüze gelecekmiş gibi bir elektrik alıyorum.

Yine yanlış hatırlamıyorsam flört ettiğiniz dönemlerde siz evliliğe hiç sıcak bakmıyordunuz, ne yaptı etti sizi ikna etti ama sanki işin içine nişanlılık ailesi girince çocuk da değişmeye başladı, beraberliğin büyüsü kaçtı gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…