kayınvalidenizi anneniz gibi görüyormusunuz?

annenin yeri başkadır kayınvalidenin yeri başkadır genede annenin yeri ayrı ya nolursa olsun arada bi mesafe herzaman oluyo kayınvalidenle eminim benim kayınvalidemde beni seviyodur ama genede bana karşı bi mesafesi vardır nede olsa gelinsin yani genede ikinci planda olursun bence.

annenin yeri başkadır kayınvalidenin yeri başkadır genede annenin yeri ayrı ya nolursa olsun arada bi mesafe herzaman oluyo kayınvalidenle eminim benim kayınvalidemde beni seviyodur ama genede bana karşı bi mesafesi vardır nede olsa gelinsin yani genede ikinci planda olursun bence.

kimse gelinini,kızı gibi,damadını oğlu gibi ,kaynanasını annesi gibi kayınpederini babası gibi sevemez,bu bir gerçek,önemli olan saygı,ne ekerseniz onu biçersiniz,

genç bayanlar ,çok tepkili buldum sizleri,eşleriniz,aynı ,düşüncede olursa ,annelerinize karşı,sakın kızmayın ,ne o oğlanları alın ,analarına,dirsek çevirin,o kadar kolay değil,

ya bencede insanın öz annesi gibi olamaz.....bendede annemim yeri başka ama kayınvalidemide çok seviyorum............ayrı kalıncada özlüyorum onu.çokmu iyi geçiniyoruz hayır .........ama insan kendi annesiyle veya kardeşiyle nasıl tartışıyosa kayınvalidesiylede tartışması gayet doğal.........tabi saygı çerçevesinde

benim çok iyi bi kayınvalidem ve kayınpederim var.bu konuda çok şanslııyım.tıpkı arkadaşım gibi benimle geyik yapar ve derdim olduğunda dinler.hatta bazen kayınvalidem ve kayınpederim benim için tartışırlar.neden öyle dedin kız yanlış anlıcak gibilerinden canlarım benimŞeniz allah ömür versin

Saygi elbette ayri bir olay.

Ama hayatta hicbir baska kadin ANNEnin yerini alamaz. Yani kayinvaldem ile annemi karsilastiramam bile. Soylemek bile komik. Ne alakasiz insanlar. Biri esimin annesi digeri benim. Ayni seyi de esimden de beklemem. 9 ay karninda tasiyan ile kimse karsilastirilamaz. Benimki beni cok sever, aglar, yanimda oldugunu soyler. Ama beni sevmesinin -ilk- nedeni oglunun beni sevmesi. Ama hic annem gibi olabilir mi? Asla...

Benim de cocugum olsa eminim ki kaynanasindan daha cok sevecegim onu. Beni de baska kadinlarla karsilastirabilecegini sanmiyorum.

Bu anne-kayinvalide karsilastirmasi kulturle alakali bir durum. Her toplumda da yok. Yani sonradan ogrenilen bir kavram. Annelik ise dogada olan 1. numali icgudu :). Her yerde ayni ve ayni kalacak.

canım ben asla annemin yerine koyamam... çünkü o bana hiç bi zaman kızı gibi davranmadı...zaten öle bişi de bence imkansız....herkesin sadece 1 annesi olur....

genç bayanlar ,çok tepkili buldum sizleri,eşleriniz,aynı ,düşüncede olursa ,annelerinize karşı,sakın kızmayın ,ne o oğlanları alın ,analarına,dirsek çevirin,o kadar kolay değil,

Esimde ayni dusuncede olsa anlarim ben, kizmam yani. Ayrica annesine dirsek cevirdigimde sølenemez, ben onun annesiyle, onun benim annemle iliglendiginden daha cok ilgileniyorum cunku.. :1closedeyes: kisilik meselesi buda, esim kendi annesinede øyle canim cicim annecigim diye seslenmez, birtek bana øleyerimseniben

Ama yinede annem olamaz kayinvalidem.. hayir nerden annem oluyo onu bir anlasam

Ben Annemden öte Görüyorum, çünkü Annemden Daha Iyi Anlaşiyorum..
O Benim Canim

sahi mi..... annenden öte mi görüyosun.....
bende bi zamanlar sana yakın düşünüyordum 11 yıllık evliliğim boyunca hep iyi anlaştığımı sandım ama yalanmış .........elbet kokusu çıkıyo.... şu an yaşanan lara inanamıyorum.... şok halindeyim... kayınvalidem meğer ne başka bi insanmış.... anlamamışım...inşallah sen böyle bişiyle karşılaşmazsın.........

en basit örnek :ben şuan ölsem kaynanam bir sene ağlar annem bir ömür..beni ne kadar severse sevsin kızı gibi olamaz aynı şekilde ben de onu ne kadar seversem seveyim annem gibi olamaz.

hayırr asla koyamam annemin ve babamın yerine kendi annem babam hayatta değiller genede olmaz yapmacık sevgilerle işm olmaz

kesinlikle olmaz ben ağzımdan anne lafı çıkarken bile kabullenemiyor zorlanıyorum annemin yerine kimseyi koyamam herkesin yeri ayrı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…