Kayınvalidenin altın borcu istemesi+eşin tribi kim haksız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim eşimde doktor, babam araba alacak, 140 bin hibe et desem olur mu ki sonuç olarak adam parayı ağaçtan topluyor, ateşlesin 3-5 bişey.

Ağzımdan aldın papatya....Sen yıllarrca oku sonra yıllarca günde 10 saat, haftada 3-4 tane 24 saat nöbetli çalışıp binlerce insanının ağzının pis kokusunu çek, anana babana ayrı kocana ayrı KV ne ayrı araba al, yine de işe otobüsle dolmuşla git gel... Üstüne de sana paragöz desinler....Konu sahibi uyan gülüm, uyan bebeğim...

İnşallah bu adam seni hakediyordur. Emeğine yazık olmasın, maşallah sana, ailene de vefalı davranmışsın. Allah kalbinin güzelliğini evine versin.

Arkadaşlar uyarılarınız destekleriniz yorumlarınız için cok tesekkur ederim bundan sonra daha dikkatli davranacagimi soyledim zaten ama yarin da gidip bu adama bosanma davasi acacak degilim bu olaylardan sonra ancak dikkatli olunur siz ne yapmami istiyorsunuz tam olarak yarin hemen gidip bi avukat mi ayarlamami mesela ne yapmami tavsiye edersiniz simdiden itibaren?
Adam bana kiranin hepsini sen öde demedi biran önce borcu bitsin diye ben teklif ettim ocaga kadar da hala bitiremezsen gerisine karismam da dedim her ay hesap yapacaz bakta dedim benden kimse bir daha borc istemesin de dedim.Hepsine eyvallahi aldim zaten.Bu saatten sonra yapilacak sey zamana birakmak gozlemlemek.

Hamile kalmayın lütfen

Boşanmayın ama hamile de kalmayın. Bu konu kapanabilir ama bu ailenin başka konular açacağına ben de eminim. Bu kadar olay yaşanmış adam gidip arabayı kendi üstüne yaparken utanmamış. 1 hafta beklense kimse ölmezdi, araç eşimin üstüne yapılacak ya beklersiniz ya da başka yerden alırım jestini bile düşünmemiş. Eşimin gönlünü alayım ailece mahçup olduk dememiş. Nedense tam sizin olmadığınız anda mükemmel arabayı bulmuş ve hemen kendi adına yapmış. En sinir bozucu olan ve bazı üyelerin kaçırdığı şu; ablası çok faiz ödemesin diye 70 bin değil 50 bin kredi çektiriyor aradaki 20 bini benden istiyor. Bana olan borcun ödenmesi için benden de para istenmesi nasıl bir terbiyesizlik saygısızlık?

Boşanmış olmak suç değil ama boşanma sebebini gizlemek suç bana göre. Sadece tek taraftan dinlememek karşı tarafa da sormak lazım. Daha bir kez bile, boşandığı eşini suçlamayan kötülemeyeni görmedim duymadım. Hep kadınlar sorunlu. Belki o gelinin de altınlarını istemişlerdir vermeyince kötü olmuştur.

Konu sahibi eşinin ikinci evliliğiymis sende belli ki hayatta hep belirli standardin üstünde insanlarla takıldin
Bence burda yaniliyoruz papatya...

Kökailesi tarafından yeterince değer verilerek ve eğitimine uygun yatırımlarla desteklenerek belli bir standartta ve vizyonda büyütülmüş cocuklar eş seçiminde kolay kolay bu tür hatalar yapmaz...

Evlilik tercihlerinde kökailesinin kendisine verdiği değer ve imkanların daha fazlasını hak ettiğini düşünen çok kadın gördüm ama daha azına razı olan kadın ben hiç görmedim duymadım...

Muhtemelen konu sahibinin aile yapısında da kız çocuklarıni değersiz hissettiren manipülatif ebeveyn hikayesi var maalesef...

Zaten işe başlar başlamaz ilk yaptığı babasına araba almak olmuş, babası da dememiş ki kızım sen doktor olup zaten bizi yeterince gururlandirdin, karda kışta, gece gündüz hastaneye gidip geliyorsun, bu araba bizden çok sana lazım, keşke biz sana hediye edebilsek, hem bu çulsuzla evlenmeden önce üstüne bir mal olur, guvencen olur...

Dememişler işte ... Hediye arabayı da , çeyizsiz dugunsuz bedava evliliği de gayet kabul etmişler...Ne standardı allasen?

Son düzenleme:
Bence haklısınız. Altin verdiyseniz altin alirsiniz dolar verirseniz dolar açıkçası tl olarak ödeme yapılması yanlış ve parça parça ödenmesi de yanlış çünkü para topluyken daha bereketli.
Simdi siz hatanızı zaten anlamışsınız ama burda dikkat etmeniz gereken durum evliliginiz devam ettiği sürece boyunca eşinizden fazla kazandığınız için yaşayabileceğiniz sıkıntıları öngörmek . Açıkçası erkekler bu durumu zamanla komplex haline getirebiliyor ben de eşimden fazla kazanıyorum ama yıllardır bu sekilde ve bizim fikirlerimiz ortak örneğin ailesi bizden altım istedi 4 tam,altin verdim 4 tam alfin geri alırız dedim konu kapandı, :) benim ailemden 100 bin tl borç aldık ve öderken tl olarak ödeyeceğiz dedik o sekilde anlaştık ama tüm bunlar yaşanırken ortak bir fikir vardı sizdeki sorun senin benim olayına dönüşmesi olmuş

5 yıl + 8 aydır bitmeyen ne borcu var kocanızın ben onu merak ettim. Önceki evliliğinden kalmış diyorsunuz da nasıl bu kadar borç oluyor eksi bakiyeler sürekli, bir birikimi olmamış mı bu adamın hiç? Sizinle düğün de yapılmamış zaten, neyin fukaralığı hala bu? Öncekini Çırağan sarayında bile yapsa şimdiye borç kalmazdı.

Evlilik değil de iş ortaklığı gibi

Piraye senle zaten kessek birbirimizi yine anlaşamayız. İlk olayda adama hakaretler yağdırmıyorum diye suçlu olduğumu düşünmüyorum çünkü adam parayı VERMİŞ. Vermese herkes haklı bu konuda. Valla konu sahibinden çok ben savundum kocasını. Tamam dolandırıcı manipülasyoncu, para düşkünü, sevmeyen ama kadını kullanan vs diyeyim de herkes mutlu olsun mu?

Deme artık deme zaten, yeterince üzüldü konu sahibi...Zaten biz ne dersek diyelim yaşayarak öğrenecek, maalesef hiç değişmez...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…