KAYINVALİDEMMM

Olmuşa çare yok. Bende kayınvalidem ile bir kere şiddetli tartıştım. Eve geldim inan kafama takmaktan tansiyonum yukselmis burnum kanadı durduramadim bir süre. Eşimede anlatmadım. Ertesi gün kv eşime benim hakkımda konuşmaya çalışmış eşimde o burda yokken onun hakkında konuşma demiş. Sonra kv beni aradı oğlum senin hakkında laf bile söyletmedi ne dedin ona dedi bende bilmiyor bile neoldugunu kafama takmaktan burnumdan kan geldi durduramadim benim burda için içimi yedi oglunami anlatmaya ugrascam bide dedim snra oda yumuşadı dünden beri bende üzüldüm derken konuyu kapadım başka başka sorunlarım da olduğu oldu asla küsmedim ben kendimi biliyorum küsene bay bay küsüp kendime dertmi edicem sizde konuşun gitsin inan kendi içinin rahatlığı için söylüyorum

30 yaşındayım evlenemedım bekarım yerınde olsam elimde olduklarımın kıymetını bılırdım kötude olsa kayınvalıdenın kıymetını bıl alttan al eşinin vurması kırması yoksa kıymetını bil..

Kendini üzme sırf seni doldurup daha fazla yapma demen için kışkırtmış, keşke sussaydın o da çenesini açamazdı, bence olayları biraz kendi haline bırak, eşin gitsin gelsin

Anladım.sizin anlattığımız dan da beter bir babannem var,annem de sizin gibi torunu olarak babaanemizle görüşturur araştırdı,yine de arada gerçek bir sevgi bağı olmadıkça banane torun olarak kalıyor.zaten sizin kv ile ne sizin ne çocuğunuzun yüz göz olması iyi değil.ben sizin yerinizde olsam yatılı bırakmam çocuğumu,hatta bence çocuklar ana bana olmadan kimsede yatılı kalmamalı.

Bi insan oğlunun eşine neden laf sokar ki neden kendi kızlarına davranılmasını istedikleri gibi davranmazlar bize
Ben de anlamıyorum. Bizim bir yakinimizin iki kizi ve bir oglu var. Kizlari malesef kayinvalidelerinden cok cekiyor. Hep anlatir, kizlarina üzülür. Amaaa hemen ardindan gelininden dert yanar. Kizlarinin kvlerinin yaptiklarinin benzerlerini o da gelinine yapar.inanilir gibi değil.

Ben e hazır ipleri koparmisken geri adım atma çekilir biri degil

Özür dilemişsin tamam demiş ardından olay çıkartmış
Görüşürüz demiş seni engellemiş
Sen neden açıklama yapacaksın oğluna ? Babaannesi yapsın ! Gerçekten çok yorucu bir tip

İnadına torununu göstermem ergen gibi tavırlar nedir ya kendi evinde istediğini yap evime gelip bide beni küçük görcek rüyasında görür o torunu ben olsam geri adım atmam

Amin canım cümlemizden. İçine su serpebildiysek ne mutlu bize. Hepimizde buna benzer modellerden var .o yüzden biliyorum.bende senin gibi hiç küslük olmasın kocaman aile olalım diye çok uğraştım.sonunda kendimi sürekli özür dilerken buldum. Hem onlar sayıp sayıp aglatiyordu.hemde ben onlar bana satmasına rağmen aman aileyiz sorun olmasın diye özür diliyordum. Gerçekten psikolojim bozuldu. Ailem arkadaşlarım bana ne olduğunu anlayamadi.kolay anlasilabilen bı insanın herkesle anlasirim sakın bı yapım varken bunlarla kendimi savaşta buldum. Tabi ailem geri donmemi çok istedi. Sonra ağlamayı bırakıp ayağa kalktım. Mecbur olmadıkça asla aramam sormam.mecbur olmadıkça gitmem anı yaşıyorum. Gitmek zorunda olursam yoklarmis gibi devam ediyorum hayatıma. Kimsenin bizi artık aglatmasina izin vermeyelim.esimi bı görümcem bı kaynanam doldurur. Bende hemen bu annenin bu ablanın lafı ders m sen gerçekten böyle düşünüyor musun kendine sor ? Sonra bana şöyle derim eşim sonra doğru yolu bulur

Bence böyle kalsın aranızdaki ilişki . Eşin ve oğlun arasın mutlu bayramlaaaaarrrr desinler yeter . Zaten çocuk az çok kimin ne olduğunun farkına varmıştır . Sizi üzen birisi onun için pek bir anlam ifade etmez.
Ben epeydir ayna gibiyim ilişkilerimde . Kim bana nasıl davranıyorsa aynını görüyor. Tavsiye ederim.

Ayna olmaya örnekler verebilir misin

Oooo çok çok kötü olmuşsunuz ( umarım tekrar yasanmaz birdaha böyle birşey,ben küslüğü sevmiyorum kimle olursa olsun,tabii bu saatten sonra mesafeli olacagım,eskisi gibi değil ama barışmaktan yanayım yinede,bakalım kinini inadını kırabilecekmiyim ?

Çabam bu yönde,beni istemediğini hissettiğim,defalarca kırıldığım halde bunu yapmaya çalıştım,çalışıyorum da...

Kendini üzme sırf seni doldurup daha fazla yapma demen için kışkırtmış, keşke sussaydın o da çenesini açamazdı, bence olayları biraz kendi haline bırak, eşin gitsin gelsin
Sanırım evet susmadıgım için başıma geldi bu.. Ama artık patladım

Hersey vicdan da bitiyor,vicdan ve merhamet...

Oğlum biz olmadan keyfi olarak hiç yatılı kalmadı kimsede,kalmasını da tasvip etmiyorum sizin dediğiniz gibi,ama yinede kopsunda istemem kimseden,umarım zaman iyi seyler getirir bizlere..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…