KAYINVALİDEMMM

Fazla merhamet de kişinin hayat kalitesini yerin dibine düşürüyor işte. Hakedene yapılmalı bazı şeyler, karşıdaki incelikten anlayıp kendini düzeltecek biri olsa yap inceliği merhametini dök ortaya ama bu kv için yaptığınız her fedakarlık pişmanlık olarak geri döner size söyleyeyim. Bu arada burnunu eğip gelmez mi diyorsunuz? Gelmezse gelmesin! Salın kendinizi.
Allah razı olsun,ben garip bi.şekilde kendimi sucluyordum,20 gün idare edemedim diye,ama dayanamadım işte. Gelmez evet,aslında aynen bi salsam kendimi,hersey yoluna girecek. Eşim çok rahat,kandil günü gitti,ertesi gün anneler günüydü aramadı,sadece oğlum görüntülü konuştu,şuanda da düşünecek daha önemli seylerim var diyor,sen ister ara ister arama,saygım sonsuz,gelir mi gidermisşn zamana bırak diyor,adam rahat bn kendi kendimi yiyorum...

Olan olmus. Oglunuz ile acik konusacaksiniz. Bazi insanlari kendinizi ortadan yirtsaniz da memnun edemediginizi, öyle insanlara gelmelerini biraktiginizi acik anlatin. O egosunu.torununa tercih ediyorsa sorun onda
Evet egosu herseyidşr,sürekli övülmek ister,yaptığı yemekler,kurabiyeler,temizlik.. Zaten bayram da bi iletişime gecmezsek oğluma sordugunda anlayabileceği şekilde anlatmaktan baska carem yok..

Olan olmus. Oglunuz ile acik konusacaksiniz. Bazi insanlari kendinizi ortadan yirtsaniz da memnun edemediginizi, öyle insanlara gelmelerini biraktiginizi acik anlatin. O egosunu.torununa tercih ediyorsa sorun onda
İnanın doğru,o gün sesim kısıldı ağlamaktan ağlaya ağlaya ne alaka hatırlamıyom ama biara çorba yapıyodum mutfakta,kalkıp neden aglıyosun,artık ağlama demedi bile :KK43:

Siz haksız değilsiniz ki oğlunuza verecek cevabınız neden olmasın? Oğlunu seven gelinini sever. Torununu görmek isteyen de hakeza. Zaten ilişkinin baştan başlayışı yanlış. Yerinizde olsam aramazdım. Oğlum anlayacak yaşa geldiğinde sorarsa da “Babaannen benimle anlaşamadı oğlum.” Derdim kendi arkadaş ilişkisinden örnek verirdim. İlişkilerde karşılıklı emek gerekir. Yapacak bir şey yok.

Allah razı olsun,ben garip bi.şekilde kendimi sucluyordum,20 gün idare edemedim diye,ama dayanamadım işte. Gelmez evet,aslında aynen bi salsam kendimi,hersey yoluna girecek. Eşim çok rahat,kandil günü gitti,ertesi gün anneler günüydü aramadı,sadece oğlum görüntülü konuştu,şuanda da düşünecek daha önemli seylerim var diyor,sen ister ara ister arama,saygım sonsuz,gelir mi gidermisşn zamana bırak diyor,adam rahat bn kendi kendimi yiyorum...
Yahu bakın kadının kendi öz evladı bile bu şekilde tavır takınıyor siz kendi kendinizi yiyorsunuz, yapmayın. Ayrıca neden sürekli siz idare eden olacaksınız ki idare edilecek bir şey de yokmuş yani ortada, kadını ne kadar idare ettilerse her hareketini haklı görür olmuş, büyüklük böyle bir şey değil. Samimi olarak söylüyorum eğer eşiniz o benim anamdır kalbi kırılmış illa barışın diye diretse hadi neyse de yani o bile bence olması gerekenin bu olduğunu düşünüyor, düşünmeyin artık, tek taraflı ilişki yürümüyor

Burda actıgım konuda yazdıgım çeyreğin çeyreği değil.. Hep idare ettiğim için devam etti ilişkimiz,corona yasaklar şansım oldu,aracımızıda satınca ulasım sıkıntı vs,ama eninde sonunda görüştük işte.. ve tespitiniz doğru,kinci dir,ikiz bebeklerimi kaybettşm 2 yıl önce,yine bana trip yaptıgı dönemdi,misafir gibi gelip çay içio gitmişti ..
Bole ınsanlarla ugrasmaya degmez zaman kaybı

Siz haksız değilsiniz ki oğlunuza verecek cevabınız neden olmasın? Oğlunu seven gelinini sever. Torununu görmek isteyen de hakeza. Zaten ilişkinin baştan başlayışı yanlış. Yerinizde olsam aramazdım. Oğlum anlayacak yaşa geldiğinde sorarsa da “Babaannen benimle anlaşamadı oğlum.” Derdim kendi arkadaş ilişkisinden örnek verirdim. İlişkilerde karşılıklı emek gerekir. Yapacak bir şey yok.
Tek haksızlığım,saygısızlığım sesimi yükseltmekti..Onun dışında sessiz,alttan alan idare eden taraf oldum. Yapım böyle.Daha çok var ama Agustos ayında oğlumun dogum günü ve kini gecmez,zaten coronadan ötğrü kimseyi cagırmıyıruz,anneanne bavane amca,,onlarda gelmezse oğlumun üzüntüsüne bn sebeb olmuşum gibi hissediyorum :KK43:

Yahu bakın kadının kendi öz evladı bile bu şekilde tavır takınıyor siz kendi kendinizi yiyorsunuz, yapmayın. Ayrıca neden sürekli siz idare eden olacaksınız ki idare edilecek bir şey de yokmuş yani ortada, kadını ne kadar idare ettilerse her hareketini haklı görür olmuş, büyüklük böyle bir şey değil. Samimi olarak söylüyorum eğer eşiniz o benim anamdır kalbi kırılmış illa barışın diye diretse hadi neyse de yani o bile bence olması gerekenin bu olduğunu düşünüyor, düşünmeyin artık, tek taraflı ilişki yürümüyor

Cevabınız için çok teşekkür ederim 🙏 evet aslında Anne daha fazla kurabiye yapma,buzdolabında yer kalmadı,bnde biliyorum kurabiye yapmayı dedim sadece,normal bi ses tonuyla,bagırmadım o gece..Ama özür diledim,çok gergindim anne hakkını Helal et dedim,Ertesi gün de ailemin yanında elini 5.eğilmemde verdi,yine özür diledim,hatta bak gitme bak biz huzursuz olucaz dedim,saatlerce agladım,oruclu agzımla yalvardım gitti,biz esimle salonda konusurken apartman kapısına cıkmış kaynımı beklemeye bile.. sana kırgın değilim arıcam dedi giderken qma engelledi,,oğlum yalvardıyok oralı olmadı.. ilerde oğlum niye babaannem gelmiyo derse,vebalini almaktan korkuyorum,mesafe uzak oğlumla esimi yollim evine desem,oğlum bnsiz kalmaz asla gece..
Ben oĺsam 5 defa eğilmezdim eline ...

Bence siz duruşunuzla iyi niyetinizle oğlunuza örnek oluyorsunuzdur, olursunuz da.
içiniz rahat edecekse eşiniz kv yi aradığında siz de normalce tebrik edebilirsiniz bence. özel olarak aramayın ve özür dilemeyin derim.. aslında böyle söylemem de kv ortada fol yok yumurta yokken "drama queeen"lik yapmış resmen.
küslüğü muhtemelen uzatacak,
oğlunuza da bunu yaşına uygun izah edersiniz. olayı babaannenin yaşlılığına, kırılganlığına huyuna (suçlamadan, doğal şekilde) verirsiniz, her şeye rağmen babaaannesi olduğunu, onun görüşebileceğini ama bu konuda sizin elinizden geleni yaptığınızı artık kalanın babaannenin sorumluluğu olduğunu anlatırsınız falan.
tüm yorumları okuyamadım ama tahminim eşiniz annesinin huyunu biliyordur zaten. fazla takmayın kafanıza.

🙈🙈🙈 esim hakikaten rahat,yani sadece bagırmasaydın dedi,ki onuda annesi oldugu için değil,yaşa hürmet diye.. Haklılıgımın farkında.. zamana bırak bak keyfine diyo 🙈

Benim de kv karşı dolup patlama yaşadığım bir an olmuştu .evimde yasanan gerginlik olması ve büyüğüm olması sebebiyle özür diledim özrümu kabul etti aramıza mesafe girsede üstü örtüldü çünkü arada oğlu ve torunları var.

sizin kv gibi uzatmayı tercih etseydi bende görüşmek istemezdim torununu düşünen kibri kini bir tarafa bırakır nihayetinde özür dileyip gönlünü almak istemissiniz

Tek haksızlığım,saygısızlığım sesimi yükseltmekti..Onun dışında sessiz,alttan alan idare eden taraf oldum. Yapım böyle.Daha çok var ama Agustos ayında oğlumun dogum günü ve kini gecmez,zaten coronadan ötğrü kimseyi cagırmıyıruz,anneanne bavane amca,,onlarda gelmezse oğlumun üzüntüsüne bn sebeb olmuşum gibi hissediyorum :KK43:
Babaanne küsünce diğerleri de otomatik küsme moduna mı geçiyor? Babaanne de gelmeyiversin dünyanın sonu değil.
Benim kardeşim de öyle biriktirir biriktirir birden patlar. Sonuçları da daha yıkıcı olur. Bir sorununuz olduğunda ertelemeden sakince güzellikle söylemeye çalışın. Kv de boş durmamış ki en sevmediğim şeydir iğnelemeli laf sokmalı konuşmalar beklemediği bi şekilde cevabını alınca şaşırmıştır.

İnanın doğru,o gün sesim kısıldı ağlamaktan ağlaya ağlaya ne alaka hatırlamıyom ama biara çorba yapıyodum mutfakta,kalkıp neden aglıyosun,artık ağlama demedi bile :KK43:

Bakin benim bazi basit kurallarim var hayatda. En büyük olani: Evime huzursuzluk getirmek isteyen, evime adim atmasin. Bu herkes icin gecerli, kendi ailem icinde. Kimseye beni o kadar aglatmaya asla firsat tanimam. Bir idare ederim, iki ederim, sonra patlarim. Ama patladiktan sonra da arkama bakmam. Hepimizin tek bir psikolojisi var..eskiden bende sizin gibi fazla takiyordum herseyi, baktim sahligimdan oldum hop dedim. Siz sadece üzüldügünüz ile kalirsiniz. Üzülmeyin artik.

X