Kayınvalıdemın yaptıgı haksızlık mı sızce?

benkimimki

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2010
307
2
Merhaba,oncelıkle sunu belırtmek ısterımkı sadece rahatlamak ıcın yazıyorum..cunku bu konuyu konusacak kımsem yok..kendı aılemlede konusmayı tercıh etmem ama nedense moralım bozulmadı degıl..bılıyorum kı onemlı olan evındekı huzur gerısı bos dıyeceksınız haklısınız bende oyle dusunuyorum ama yınede paylasıp fıkırlerınızı almak ıstedım..

Bız esımle evlenırken , kı daha 2 yıl bıle olmadı,kayınvalıdem pek ısteklı davranmıyordu..hep soguk davranyordu..yanı acık acık demesede evlenmeyın demek ıstercesıne davranıyordu..benımle bı sorunu olmadıgını soylerdı..maddı olarak ta hep benım cok kısıtlı bı butcem var baska bısey yapmam dıyodu..kı oylede oldu.. Bu arada kayınvalıdemle kayınbabam yıllar evelı ayrılmıslar..tamam dedım yanlız bı kadın sonucta ne yapabılırkı..ama benı uzen daha cok maddı anlamdan cok dıger turlu hıc gelın gıbı davranmamasıydı..mesela ne bı fıkır verırdı ne arar sorardı vs..el gıbı davranyodu yanı..esım herseyı kendı yaptı bende tabı katkıda bulundum ama kayınvalıdem sadece altın aldı bana onuda zaten dugunden sonra borclara bozdurduk..dugun hakkında konusurken esımle bız ordayken mesela hep derdıkı ne gerek var dugune o parayla tatıl yapın..bunun gıbı seyler.. Sımdı gelelım asıl konuya,,
param yok dıyen kayınvalıdem gorumcelerımı nerdeyse dugunde ettıgı masraf mıktarına yakın bı paraya tatıle gonderıyor..hemde borcum var deyıp duruken ...neyse onu gecelım.
Gorumcem kayınvalıdemın hıc ıstemedıgı bı erkekle gorusuyor ve evlenecekler..cok tartısmalar oldu kayınvalıdem beddua bıle ederken anne yapma o senın kızın sen oyle davranma dıye hep ben yumusattım hanı gercekten kotu nıyetle davranmadıgım ıcın anlatıyorum bunu..neyse sımdı konu su kı gorumcemın sevgılısının aılesıde gorumcemı ıstemedıgını acık acık soyledıler..ama gorumcem vazgecmedı o cocukta vazgecmedı fılan en son gecen hafta tanısmaya geldıler ama ısteksız oldugunu her halıyle bellı ettı o bayan(gorumcemın mustakbel kayınvalıdesı)..
Kayınvalıdem once dıyordukı madem evlenecek o cocukla ben hıc bıseye karısmam benı ezer gecerse..sımdı uzerıme dusen neyse yapıcam dıyor..ceyızı kına gecesı vs yanı kız tarafına ne duserse..eyvallah yapsın tabı..ama gecen dıyorkı ıste gorumcem dugun olmasada olur madem aıleler ısteksız dıye soylemıs. Kayınvalıdemde dıyorkı dugunsuz kız mı gıder???
E ben neydım ya bana dugune ne gerek var derken ?? Hemde tek oglun evlenecekken? Neyse gecen tanısmada ıste kadın dugun bızım memlekette olur fılan demıs kayınvalıdemde olmaz burda olsun fılan demıs ama kadın sıcak bakmamıs..kayınvalıdem bunu bana derken dıyorkı artık napayım en sonunda eger onlar yapmassa ben yaparım kucuk bı dugun..:KK53: Yıne moralım bozuldu tabı..madem ımkanın vardı bıze nıye bu kadar cektırdın..erkek annesıyken dugun yapmadında ..evlenmesını ıstemedıgın kızınamı yapacaksın hem kınasıydı hem dugunuydu..guya ben yaparsam oglanın aılesı gelmez fılan anlamında dıyor ama o gun cıkıp gelseler ordan kovacak halıde yok..
Bı kac defa laf vurmak ıstedım cunku cok canım sıkıldı..mesela gecen dedımkı kadın ısı ıstemıyorum ayagına getırıp bedavaya getırcek herhalde dedım hıc anlamıyorum boyle ınsanları dedım..sey de dedım gelınlıgı kınalıgı alsın kadın bı zahmet dedım kı kayınvalıdem bende almadı onun ıcın hatırlatmak anlamında sunu yaparım bunu yaparım dıye anlatırken..evet alsın bı zahmet dıyo oda..hem dedım dugun yapsınlar kendılerı gelen takıyla salon karsılanır zaten bızımde oyle olmadımı dedım..laf vurdugumu anlıyomu bılmıyorum..ama anlıyodur degılmı yanı..gercekten ben herseyı unutup guzel bı dıalog kurmustum ama bu olaylar olunca kendımı cok degersız hıssettım yıne o zamanlardakı gıbı..:26: Bıde sey demeyı dusunuyorum..bu dugun konusunu acarsa yıne..aman anne dugune ne gerek varkı aslında o parayla guzel bı tatıle gıtsınler..:21: Desemmı demesemmı kararsızım.. Ama onu derken bıze zaten kendınız odeyecektınız demeye getırıyordu..sımdı gelın alıyor gıbı herseyı kendı yapmak ıstıyor hemde o oglanı hıc ıstemedıgı halde kızına cok kızgın oldugu halde guya.. Sımdı ben boyle dusunmekte haksızmıyım sızce..sız olsanız ne dusunurdunuz..tabıkı gecmıs zaman degıstırecegım bısey yok..ama ne bılım yınede bı tarafıma dokundu ıste...:44:

cok dengesız bır kaynanan var , canım, fazla takma kafana eskılerı , yerı geldıgındede yaptıgın gıbı lafları sok cekıl ..
ne yaparlarsa yapsınlar de . kocana yuvana , bak , sıze karısmaması daha ıyı bır bakıma , sureklı tepende olsa dahamı ıyı olacaktı ,

Son düzenleyen: Moderatör:
cok dengesız bır kaynanan var , canım, fazla takma kafana eskılerı , yerı geldıgındede yaptıgın gıbı lafları sok cekıl ..
Ne yaparlarsa yapsınlar de . Kocana yuvana , bak , sıze karısmaması daha ıyı bır bakıma , sureklı tepende olsa dahamı ıyı olacaktı ,

haklızın canım..o sekılde dusunMeye calısıyorum..zararı olmasnda faydasıda olmasın bosver..esımın annesı onu doguran kadın deyıp hep saygıyla sevgıyle yaklastım..yerı geldı guzel sohbetler ettım..ama ne bılım ıste benı nıye bu kadar basıt gordukı onu anlamıyorum.. O neden oglunu kızları kadar sevmedı..zaten oglunun basında babasıda yokkı..yapayanlız kaldı hep..ama yapaca bısey yok..yorumun ıcın saol canım

Son düzenleme:
Canım yaşananlar zaten kayınvalidene bir ders gibi....

El kızına gelince olmasada olur

kendi kzıına gelince aaaa olmazzz....

Dur daha sen bakalım seyret güzelim...

Hiç canını sıkma....

Herkez ektiğini biçer bu hayatta....

Herkez düşündüğü kadar var OLUR.. ..:KK34:

Son düzenleme:
canım ben 6yıl oldu evleneli aynı şeyleri yaşadım. düğünüm bile olmadı. eşimin 2. evliliği o yüzden sustum yutum. bırak düğün yapmayı. yemek yaptık25kişiik orda bile kalkmadılar. sadece 5kişi geldiler. 5karış suratla. eltimle(ki ozaman sadece kaynımın görüştüğü kızdı) arkada oynadılar ama bana gelince "baban kızar biz düğünlerde oynamayız dedi" yuttum.
geçen yıl eltimin düğünü oldu. hiç bir masraftan kaçınılmadığı gibi kaynanam pistten inmedi. bilemiyorum ya beni yada eşimi yeterince sevmiyor.
ilerde kousunu açsan da zeytinyağı gibi üste çıkar allaha havale et!!

Canım yaşananlar zaten kayınvalidene bir ders gibi....

Hiç canını sıkma....

Herkez düşündüğü kadar var OLUR.. ..:KK34:

çok güzel söylemişsin! ağzına sağlık. inşallaaaaaaaaaaaaah

canım yaşananlar zaten kayınvalidene bir ders gibi....

Hiç canını sıkma....

Herkez düşündüğü kadar var olur.. ..:KK34:

aynen canım cok guzel ozetlemıssın durumu..gercekten merak edıyorum bu olanlarla bırlıkte acaba dıyormudur kı ben keske gelınıme boyle davranmasaydım veya o zamanda elımden gelenı yapsaydım onlar mutlu olsun dıye..onu cok merak edıyorum..ılahı adalet bu olsa gerek..ama yınede hep ben sakınlestırmeye calıstım bı kenara gecıp gulmedım olanlara..ama bu son dedıklerınden sonra ,dugunu ben yaparım kızımın arkasındayım vs vs gercekten gerı cekılmeyı dusunuyorum..keske oglununda bu kadar arkasında olsaydın..manevı olarakta tabı..yanlıs anlasılmasın sadece maddıyat degıl derdım..manevı olarakta hafıfe alması.. Cok saol yorumun ıcın canım:KK3:

canım ben 6yıl oldu evleneli aynı şeyleri yaşadım. Düğünüm bile olmadı. Eşimin 2. Evliliği o yüzden sustum yutum. Bırak düğün yapmayı. Yemek yaptık25kişiik orda bile kalkmadılar. Sadece 5kişi geldiler. 5karış suratla. Eltimle(ki ozaman sadece kaynımın görüştüğü kızdı) arkada oynadılar ama bana gelince "baban kızar biz düğünlerde oynamayız dedi" yuttum.
Geçen yıl eltimin düğünü oldu. Hiç bir masraftan kaçınılmadığı gibi kaynanam pistten inmedi. Bilemiyorum ya beni yada eşimi yeterince sevmiyor.
Ilerde kousunu açsan da zeytinyağı gibi üste çıkar allaha havale et!!

neler hıssettıgını anlıyorum canım..ne dıyeyım uzme kendını..ınsallah sen hepsınden cok daha mutlu olursun..evet..bazen konuyu acmak bıle gerekmıyor..allah oyle bır hale getırıyorkı kendılerı ettıgını cekıyorlar zaten..ama anlıyorlarmı onu bılmıyorum..cok opuyorum cnm saol yorumun ıcın

çok sevdiğim bir anektod vardır:

****Yaşını başını almış iki eski arkadaş hanımefendi yolda karşılaşmışlar… Hal hatır sormuşlar… Sıra çocuklarına gelmiş… “Senin oğlan nasıl, evlendi mi?” diye sormuş biri, “Evlendi” demiş öteki, “evlendi ama ah, sorma, öyle bir gelin çıktı ki, felâket!..

Sabahtan akşama çalışıyor, evde doğru dürüst yemek pişmiyor, yorgun olduğu zaman oğluma yemek pişirttiriyor. Bazen sabah kahvaltısını bile oğlum hazırlıyor. Ne dikiş var, ne ütü. Bir kadın bulmuş, bütün işi ona yaptırtıyor. Evde prensesler gibi oturuyor, oğlum için özel hiçbir şey yapmıyor, çok üzgünüm, çok…”

“Vah vah” demiş arkadaşı, “peki kızın nasıl, o da evlendi mi?”… “O da evlendi” demiş arkadaşı, “ama o çok mutlu, öyle iyi bir damadım var ki, kızımın elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor. Kızım çalıştığı için çok yoruluyor, çoğu akşam, yemekleri beraber pişiriyorlar, hatta bazen damadım hazırlıyor. İnanır mısın öyle iyi bir çocuk ki tatil günlerinde kahvaltısını kızımın yatağına götürüyor. Bir kadın bulmuşlar, evin bütün işlerini o yapıyor, kızım evde hiç yorulmuyor, prensesler gibi oturuyor, kocası da ondan iş beklemiyor, çok memnunum, çok…****

erkek anneleri nedense gelinlerinin de başka bir annenin kızı olduğunu hatırlamak istemiyorlar.
gelinlere davrandıkları gibi onların kızlarına da davranılabileceğini hayal edemiyorlar.

[sıze=2][ı]çok sevdiğim bir anektod vardır:

****yaşını başını almış iki eski arkadaş hanımefendi yolda karşılaşmışlar… hal hatır sormuşlar… sıra çocuklarına gelmiş… “senin oğlan nasıl, evlendi mi?” diye sormuş biri, “evlendi” demiş öteki, “evlendi ama ah, sorma, öyle bir gelin çıktı ki, felâket!..

Sabahtan akşama çalışıyor, evde doğru dürüst yemek pişmiyor, yorgun olduğu zaman oğluma yemek pişirttiriyor. Bazen sabah kahvaltısını bile oğlum hazırlıyor. Ne dikiş var, ne ütü. Bir kadın bulmuş, bütün işi ona yaptırtıyor. Evde prensesler gibi oturuyor, oğlum için özel hiçbir şey yapmıyor, çok üzgünüm, çok…”

“vah vah” demiş arkadaşı, “peki kızın nasıl, o da evlendi mi?”… “o da evlendi” demiş arkadaşı, “ama o çok mutlu, öyle iyi bir damadım var ki, kızımın elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor. Kızım çalıştığı için çok yoruluyor, çoğu akşam, yemekleri beraber pişiriyorlar, hatta bazen damadım hazırlıyor. Inanır mısın öyle iyi bir çocuk ki tatil günlerinde kahvaltısını kızımın yatağına götürüyor. Bir kadın bulmuşlar, evin bütün işlerini o yapıyor, kızım evde hiç yorulmuyor, prensesler gibi oturuyor, kocası da ondan iş beklemiyor, çok memnunum, çok…****

erkek anneleri nedense gelinlerinin de başka bir annenin kızı olduğunu hatırlamak istemiyorlar.
Gelinlere davrandıkları gibi onların kızlarına da davranılabileceğini hayal edemiyorlar.[/ı][/sıze]

cooook guzel bır yazı olmus..tesekkur derım..cokk haklısn..saol cnm parmaklarına saglık

çocukları arasında ayrım yapan kadınlardan nefret ederim.. Bu durumda kayınvalide olarak değil anne olarak eleştiriyorum, sonuçta tamam sen el kızısın seni düşünmesin etmesin, ama diğer taraftan kendi oğlunun düğünü.. herşeyin en iyisini en güzelini yapman gerekiyor Be kadın.. olduuuu oğluna yapma , kızına yap, veya kızını ez, oğlunu yücelt, öyle annelik olmaz.. herkese eşit muamele göstereceksin.. hele düğündü nişandı insanın ömründe Bi kerecik olacak şeylerde elinden gelenin en iyisini yapacaksın.. Benim annem veya kayınvalidem " düğüne ne gerek var " dese vallah Billah cıngar çıkartırım.. en özel günüm.. neyse. Boşveeeeeer.. Böyle anneleri görünce işte nasıl anne olunur onu öğreniyoruz..ya da kendi annelerimizin kıymetini anlıyoruz..

çok sevdiğim bir anektod vardır:

****Yaşını başını almış iki eski arkadaş hanımefendi yolda karşılaşmışlar… Hal hatır sormuşlar… Sıra çocuklarına gelmiş… “Senin oğlan nasıl, evlendi mi?” diye sormuş biri, “Evlendi” demiş öteki, “evlendi ama ah, sorma, öyle bir gelin çıktı ki, felâket!..

“Vah vah” demiş arkadaşı, “peki kızın nasıl, o da evlendi mi?”… “O da evlendi” demiş arkadaşı, “ama o çok mutlu, öyle iyi bir damadım var ki, kızımın elini sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor. Kızım çalıştığı için çok yoruluyor, çoğu akşam, yemekleri beraber pişiriyorlar, hatta bazen damadım hazırlıyor. İnanır mısın öyle iyi bir çocuk ki tatil günlerinde kahvaltısını kızımın yatağına götürüyor. Bir kadın bulmuşlar, evin bütün işlerini o yapıyor, kızım evde hiç yorulmuyor, prensesler gibi oturuyor, kocası da ondan iş beklemiyor, çok memnunum, çok…****

gelinlere davrandıkları gibi onların kızlarına da davranılabileceğini hayal edemiyorlar.

Ben de aynı bunu anlatacaktım.
Elinize sağlık...
Aklımızdan asla çıkarmamazı gerekiyor bu yazdıklarınızı. Huzurlu yaşabilmek için..

ufffffffff tüm kaynanalar adaletsiz mi yaaaaaaaaaaa benim Allah ın cezası kaynanam da böyle

ufffffffff tüm kaynanalar adaletsiz mi yaaaaaaaaaaa benim Allah ın cezası kaynanam da böyle

hepsi değildir bence... eltime sorsan dünya tatlısı. çok düşündüm art nietli olmayayım diye ama değil işte. laf sokmalarına birkez yanıt vermedim. zaten sen susarsın dedi.yaranamadım. eminim cevap versem de olmayacak. sustum bak yine susuyorum hiç saygısızlık ettm mi dedim. saygı kavramlarımız bile farklı senle dedi. pes ettim

Sana yaptıklarını,sende istemediği herşeyi şimdi kendi kızında görüyor..İlah-i adalet canım...Sen şimdi geçmişi düşünüpte sıkma canını..Bırak görümcenin düğünüyle ilgili laf sokmayı fikir bile verme.Madem el kızı muamelesi gördün sende seni nasıl görüyorlarsa öyle davran.Düğün olacaksa dahi varsın olsun,el kızı gibi davran,yardım edeyim şöyle yapayım böyle yapayım diye paralama kendini...Kıymet bilmeyene ne yapsan boş,faydasız..

Dediğim gibi laf dahi sokma,zaten böyle tipler anlamazlar ki alınmazlar ki laflara..Sadece arkadaşın dediği gibi,seyret tüm olanları,kimsenin yaptığı yanına kar kalmaz,çıkarır Rabbim bir şekilde,öyle yada böyle..........

arkadaşım kayınvalidenin söyledikleri gerçekten sinir bozucu
senin düğününde, bir yabancı gibi davranıp,annelik görevini maddi, manevi yapmayan kişiye sende bundan sonra öyle davran
senin yerinde olsam, hiç bir olaylarınınn içinde olmam, ne düğün için yapacaklarını dinlerim, ne laf sokarım nede birşeylerine yardım ederim
sen bin el gibi davran
bırak kızı için herşeyin en güzelini yapsın, gece yatağa yattığında vicdanıyla başbaşa kalacak olan o
kızını istemeyen bir kaynanasını olduğunu, kızının kaynanasının düğün için hiçbirşey yapmadığını düşündükçe içiiçini yiyecek
bunları düşünmen içini biraz olsa rahatlatacaktır

Son düzenleme:
kayınvaliden vurdugun lafların hepsini anlıyorda anlamamazlığa geliyor eminim,cünkü işine geldiği gibi anlamak istiyor.
kayınvalideler oğlullarını evlendirirken yaptığı, aldıgı herşeyi geline alıyolarmış diye algılıyorlarda ondan böyle.boş ver sen yarın sana yaşatılanların hepsini görümcenede yaşatacaklar..
ama ben senin yerinde olsam ortam gerginleşecek ama kaynanama düğüne ne gerek var lafını yuttururdum,o laf içinde kalıp yıllarca seni yiyecegine vur dışarııı :)

kizlar yorumlariniz icin cok tesekkur ederim..cok haklisiniz hepiniz saolun.. gulermisi aglarmisin..daha az once ne oldu anlatim hemen..kayinvalidem beni ariyor.:

-x kizim bisey sorucam..
-sor anne..-
bu nisan yuzukleri isi nasil oluyordu..kim aliyordu..
-benim bildigim kizinkini oglan tarafi oglaninkini kiz tarafi alir..-
- hiii..evet bende oyle biliyordum..ama xx hala diyorki ikisinide erkek tarafi alirmis..neyse o zaman..
-ama anne sen yanliz bi kadinsin imkanlarin belli,eger almak isterlerse onlar alsin sonucta sen erkek tarafi degilsinki degilmi..kiz alan onlar..sonucta bi yuzugun teki 400-500 imkanin varmi?(bilerek soyluyorum bunu kendi bize hep boyle derdi cunku)
--napicaz kizim alicaz bi sekilde mecburen..zaten nisan olsun diyorlarmis hemen bi ar avvel bitsin is diye olurmu oyle daha kizin nisan kiyafeti alinacak..--
(artik benim tepe atti ve...)
-valla anne yanlis anlama ama..sen biz evlenirken durumum yok ben yanliz kadinim dedin biz yuzuk alirken esiminki annem aldi benimkini esimle beraber aldik..nisan olucakken gittim kendi kiyafetimi kendim aldim..(biz o zaman esimle paramizi ortak koyuyorduk)ben bile gelinken, kiz tarafiyken bu kadar anlayis gosterdimde onlar erkek tarafiyken herhalde cok daha anlayisli olmalari lazim..degilmi?
-- ses yok....
sonra bi kac basa biseyden sonra kapattik..

yani soylemeyim diyorum ama zorla soyletiyor yaa... bize gelince adet bilmeyen kadin simdi sormasini biliyor..mecbur alincaksa yapariz demesini biliyor hemde o oglan hakkinda demedini birakmazken..gercekten anlamiyorum yaaa..anlayamiyorum..yemin ederim sorun o yuzukmus kinalikmis gelinlikis dugunmus degil..o zaman niye bu kadar umursamazdinda simdi bu kadar herseyi soruyorsun biliyorsun..hayret yani pesss.... hemde bana soruyor utanmadan.bende mecburen soyledim artik...cok sinirim bozuluyo yaa

Son düzenleme:
ha bu arada benden manevi yardimda bekler kayinvalidem..diyorumya biraz olsun gecisi birakip kadinin imkani yoktu demekki deyip diger seyleride sineye cektim..muhabbet iyidi filan herneyse..ama esim gorumcemin sevgilisini asla onaylamiyordu hic biseyde yaninizda bulunmam filan diyordu..kayinvalidemde beni arayip esimi ikna etmem konusunda yardim istedi...bende Allah rizasi icin esimle konustum anneni uzme yaninda ol filan dedim..sonra esim razi olmus ki tamam demis gelirim isteme faslina filan kayinvalide arayip bana tesekkur etti:KK53: tam diyorumki kadinda demekki vicdan var..davranislariyla icindekiler farkli sonra bu konusmalar cikti ben tekrar sogudum kadindan ya..elimde degil..:26:zaten bana hic candan davranmadigi icin anne diyemiyordum bi turlu..sadece telefonda diyorum yuzyuze gelince icimden gelmiyor napim diyemedim bi turlu..sididen sonra hic diyemem sanirim..cunku simdiye kadar imkani yoktu demekki..bilmiyordu demekki neyin nasil olcani niye yumusattim kendimi..ama simdi goruyorumki imkani olmasada yapabiliyormu..bilmedigini bana bile sorabiliyormus..onemsemeyi biliyormus..simdi artik yumusatamamda kalbimi ona karsi..napim..:KK5:

kizlar yorumlariniz icin cok tesekkur ederim..cok haklisiniz hepiniz saolun.. gulermisi aglarmisin..daha az once ne oldu anlatim hemen..kayinvalidem beni ariyor.:

-x kizim bisey sorucam..
-sor anne..-
bu nisan yuzukleri isi nasil oluyordu..kim aliyordu..
-benim bildigim kizinkini oglan tarafi oglaninkini kiz tarafi alir..-
- hiii..evet bende oyle biliyordum..ama xx hala diyorki ikisinide erkek tarafi alirmis..neyse o zaman..
-ama anne sen yanliz bi kadinsin imkanlarin belli,eger almak isterlerse onlar alsin sonucta sen erkek tarafi degilsinki degilmi..kiz alan onlar..sonucta bi yuzugun teki 400-500 imkanin varmi?(bilerek soyluyorum bunu kendi bize hep boyle derdi cunku)
--napicaz kizim alicaz bi sekilde mecburen..zaten nisan olsun diyorlarmis hemen bi ar avvel bitsin is diye olurmu oyle daha kizin nisan kiyafeti alinacak..--
(artik benim tepe atti ve...)
-valla anne yanlis anlama ama..sen biz evlenirken durumum yok ben yanliz kadinim dedin biz yuzuk alirken esiminki annem aldi benimkini esimle beraber aldik..nisan olucakken gittim kendi kiyafetimi kendim aldim..(biz o zaman esimle paramizi ortak koyuyorduk)ben bile gelinken, kiz tarafiyken bu kadar anlayis gosterdimde onlar erkek tarafiyken herhalde cok daha anlayisli olmalari lazim..degilmi?
-- ses yok....
sonra bi kac basa biseyden sonra kapattik..

yani soylemeyim diyorum ama zorla soyletiyor yaa... bize gelince adet bilmeyen kadin simdi sormasini biliyor..mecbur alincaksa yapariz demesini biliyor hemde o oglan hakkinda demedini birakmazken..gercekten anlamiyorum yaaa..anlayamiyorum..yemin ederim sorun o yuzukmus kinalikmis gelinlikis dugunmus degil..o zaman niye bu kadar umursamazdinda simdi bu kadar herseyi soruyorsun biliyorsun..hayret yani pesss.... hemde bana soruyor utanmadan.bende mecburen soyledim artik...cok sinirim bozuluyo yaa

kayınvalidenin senin düğününde hiçbirşey yapmayıp, kızının düğünü olurken seni arayıp, bunları sorması çok tuhaf...
ya siz evlendikten sonra kırgınlığınızı belli edip, araya mesafe koymadınız, ya da kayınvalideniz gerçekten çok arsız bir insan
sizin düğününüzde görümceniz hiç annesine anne öyle olmaz, şunu da biz yapalım diyememiş mi
bence daha fazla sinirlerinizi bozmamak adına kayınvalideniz ve görümcenizle, düğün dernek muhabbetine asla girmeyin
çünkü söyledikleri herşey , sizi daha fazla üzecektir
eğer yukarıda anlattığınız gibi arayıp da, fikir sormaya devam ederse; siz beni düğünümde çok üzdünüz, sayenizde eşimde kendini çok kötü hissetti.
şimdi kızınızla ilgili çabalarınızı duyunca, unutmaya çalıştığımız o zorlu günleri hatırlatıyorsunuz
o yüzden lütfen bana ne yapmanız gerektiğini sormayın de

X