KAYINVALİDEMİN LAF SOKMALARINDAN BIKTIM ARTIK!

O zamanlar biz de çok iyi anlaşıyorduk :KK66: Neyse peki bayramlarda kocan ailemin elini öpmeye gidelim dediğinde ne diyeceksiniz? sen git ben gelmiyorum mu? veya gitmeyelim istemiyorum mu? peki bunları kaç bayram söyleyeceksiniz de eşiniz de tamam hayatım olur diyip susacak?

Neyse Allah başınıza vermez inşallah ama verirse o zaman anlarsınız :KK66:
Nişanlıyken her şey güllük gülüstanlık evlenince bir de çocuk doğurduktan sonra görmek isterim seni.Bizde anne kız gibiydik kayınvalidemi el üstunde tutardım sürekli telefonda konusurduk.Bizede derlerdi evlenınce görücez sizi diye cocuk olduktan sonra bazı seyler gözüne batıyor ve anlaşmazlık oluyor.biz şuan ne iyiyiz ne kötü aramıyorum gerek olmadıkca
Allah bozmasın inşallah.
Bazı kayınvalideler(benimki de dahil.) genelde düğünden önce iyi oluyorlar. Hatta benim kv “aman kızım bir sorunumuz olursa oğlum duymadan aramızda çözelim sen benim kızımsın” derken şimdi beni kocama şikayet ediyor hem de düğünden 1 hafta öncesinden beri.. :)

Nişanlıyken ki kv ve evliyken kv çok farklı oluyor.. Gitmeyince de kocayla evin içinde huzur kalmıyor.

Sizin yorumlarınızı mantıklı buluyorum genellikle. O yüzden yazmak istedim, polemik değil de bilgilendirme amaçlı. :)

Toplu bir cevap vereyim. İnsanlar ne yaşadıysa baskalari da onu yaşasın istiyor sanırım.

Bayramda el öpmeye giderim. Gitmem demedim. Anlaşamadığım biri olursa gidip onunla 9 gün bir evde kalmam dedim.

Düğünden sonra değişirse de değissin. Benim tavrim da ona göre degisir.

Toplu bir cevap vereyim. İnsanlar ne yaşadıysa baskalari da onu yaşasın istiyor sanırım.

Bayramda el öpmeye giderim. Gitmem demedim. Anlaşamadığım biri olursa gidip onunla 9 gün bir evde kalmam dedim.

Yoo asla öyle bir şey düşünmedim. Hatta polemik amaçlı yazmadığımı da belirttim.
Ben sadece konuya ve yoruma istinaden, durumu tam anlamayabileceğinizden dolayı bi açıklama yapmak istemiştim sebebi de yorumlarınızı mantıklı bulmam.
Siz benden çok daha iyi olun inşallah, tekrar söylüyorum Allah bozmasın.

Yoo asla öyle bir şey düşünmedim. Hatta polemik amaçlı yazmadığımı da belirttim.
Ben sadece konuya ve yoruma istinaden, durumu tam anlamayabileceğinizden dolayı bi açıklama yapmak istemiştim sebebi de yorumlarınızı mantıklı bulmam.
Siz benden çok daha iyi olun inşallah, tekrar söylüyorum Allah bozmasın.
Amin, kimsenin bozmasın. Sizi tenzih ediyorum zaten. Ama ben kaynanamla aram iyi diyorum. Evlen görürsün gününü diyorlar. Bu da komik geliyor. O zaman nişanlım iyi desem ona da evlen görürsün diyecekler. İsrarla bir kaynana gelin tartışmasına alismislar. Benim annem de kaynana. Ablamın eşi ile hiç bir problemi yok hatta araları çok iyi.

Amin, kimsenin bozmasın. Sizi tenzih ediyorum zaten. Ama ben kaynanamla aram iyi diyorum. Evlen görürsün gününü diyorlar. Bu da komik geliyor. O zaman nişanlım iyi desem ona da evlen görürsün diyecekler. İsrarla bir kaynana gelin tartışmasına alismislar. Benim annem de kaynana. Ablamın eşi ile hiç bir problemi yok hatta araları çok iyi.

“beterin beteri var.” felsefesiyle büyüyünce toplum olarak “seninki istisna,ne güzel.” demek dile zor geliyor sanırım..
Evet istisnalar var ama iyiler konuşulmuyor ne yazık ki..
Benden önce evlenen arkadaşım “evlen görürsün.” diyordu. Şimdi bebeği oldu daha dün “bebekten sonra görürsün.” diyor. Demek ki o da kendini benim görecek olmamla avutuyor. :)

Canım 6 ay aynı evde hep beraber nasıl yaşıyorsunuz? Eşinle hiç mi özelin yok cilveleşmen yok şortla kilotla evde gezesin yok. İlk geldiğinde nasıl dayandın. Daha ozaman tepki göstermeliydin. Ve bu insanlar çalışan bir bayanın evinde bukadar uzun süre rahat rahat nasıl yaşıyorlar? Niye suratınızı asmıyosunuz? Niye laf sokmuyosunuz? “Falanca arkadaş eşinden boşanıyor devamlı kayınvalidesi eve yerleşiyormuş şahsen ben olsam hepsine maddi manevi tazminat davası açardım” de bakalım laf gönder yine de gelir mi? Benim kv sadece geldiği gün kalır ona bile uyuz olurum aynı mahallde yaşıyoruz ama yatıyo diye. Ya ne saçma insanlar bunlar ben anlamıyorum. Gelin eşşek gibi çalışsın evin sefasını kayınvalide sürsün. Allahım burdaki konuları okudukça dudağımda uçuk çıkıyor. Eşin sana senin ailen kaç ay kalacak dediğinde benim ailem hiç kalmayacak seninki de kalmasın diyemedin mi. Gelmesinler sis gidin ziyarete.”Anne ne anlayışsız insanlar var çalışan bayana hem misafirliğe gidiyolar bide yatılı kalıyolar” diye diye lafını sokacaksın böyle emrivakiye böyle tepki olur. Ortalıkta hastalık yok kötü gün yok böyle evlilik olmaz ki. Çok ciddi eşinle konuş böyle devam edemiyorum boşanmak istiyorum de. Yaşadığın hayat hayat değil kendi anana babana yapamadığın evlatlık görevini kaynanana zorla istemeye istemeye yapıyosun. Madem ailelerle yaşayacaktınız evlenmeseydiniz herkes kendi anası babasıyla yaşasaydı.

:KK9:gerçekten harika yapmışsınız! gerçekten de öyle benim kayınvalidem gelince de ilk 5 gün falan çok iyi oluyoruz sonra cadılaşıyor. Bunu kullanabilirim tatile giderken.

Geldiklerinde ne yapcam o önemli... 1 hafta kal sonra git denilmiyor malesef. Benimkinin işi gücü de yok boş insan buraya gelmek ona iş oluyor... Diğer oğlu da Almanya'ya taşındı o olsaydı onda kalırdı :KK61:
Öncelikle benim gibi eşine söyleyeceksin. Çok muhabbet tez ayrılık getirirmiş buyursun gelsin basımın üstüne, ama misafir olduğunu unutmasın tadında evine dönsün ki yine özleyelim yine çağıralım diyeceksin.
Sen gittiğinde de mutlaka anne biz x gün döneceğiz sizi bıktırmayalım malum misafirin kısası makbul diyeceksin ki o da sana gelince bu sözleri hatırlasın.
Eşyanın yerini değiştirince ‘benim tavamı niye oraya kaldırdın? Anne ben düzenim bozulunca rahatsız olurum kendi evinde istediğin yere koy ama benim evimde eşyalarımın yerini değiştirme’ de, bunu da eşinin yanında de ki bire bin katıp eşine ağlamasın

"Neyse Allah başınıza vermez inşallah ama verirse o zaman anlarsınız " yazmışım. Daha yok insanlar herkesin aynı şeyi çekmesini istiyor, yok aynı şeyleri yaşamamı istiyorlar... Sanırım amacınız tartışma yaratmak. En iyisi siz benim konuma cevap falan yazmayın. Çözüm olamıyorsanız dert de olmayın.:KK8:

"Neyse Allah başınıza vermez inşallah ama verirse o zaman anlarsınız " yazmışım. Daha yok insanlar herkesin aynı şeyi çekmesini istiyor, yok aynı şeyleri yaşamamı istiyorlar... Sanırım amacınız tartışma yaratmak. En iyisi siz benim konuma cevap falan yazmayın. Çözüm olamıyorsanız dert de olmayın.:KK8:
Ok

Canım 6 ay aynı evde hep beraber nasıl yaşıyorsunuz? Eşinle hiç mi özelin yok cilveleşmen yok şortla kilotla evde gezesin yok. İlk geldiğinde nasıl dayandın. Daha ozaman tepki göstermeliydin. Ve bu insanlar çalışan bir bayanın evinde bukadar uzun süre rahat rahat nasıl yaşıyorlar? Niye suratınızı asmıyosunuz? Niye laf sokmuyosunuz? “Falanca arkadaş eşinden boşanıyor devamlı kayınvalidesi eve yerleşiyormuş şahsen ben olsam hepsine maddi manevi tazminat davası açardım” de bakalım laf gönder yine de gelir mi? Benim kv sadece geldiği gün kalır ona bile uyuz olurum aynı mahallde yaşıyoruz ama yatıyo diye. Ya ne saçma insanlar bunlar ben anlamıyorum. Gelin eşşek gibi çalışsın evin sefasını kayınvalide sürsün. Allahım burdaki konuları okudukça dudağımda uçuk çıkıyor. Eşin sana senin ailen kaç ay kalacak dediğinde benim ailem hiç kalmayacak seninki de kalmasın diyemedin mi. Gelmesinler sis gidin ziyarete.”Anne ne anlayışsız insanlar var çalışan bayana hem misafirliğe gidiyolar bide yatılı kalıyolar” diye diye lafını sokacaksın böyle emrivakiye böyle tepki olur. Ortalıkta hastalık yok kötü gün yok böyle evlilik olmaz ki. Çok ciddi eşinle konuş böyle devam edemiyorum boşanmak istiyorum de. Yaşadığın hayat hayat değil kendi anana babana yapamadığın evlatlık görevini kaynanana zorla istemeye istemeye yapıyosun. Madem ailelerle yaşayacaktınız evlenmeseydiniz herkes kendi anası babasıyla yaşasaydı.
Çok iyi yazmışsınız. Eşim de istemiyor zaten ama dile getiremiyor. Sanırım annesi küçükken çok bastırmış hepsini. Kimse anneye bişey diyemiyor. Ben de bunu anlayamıyorum. Ama çok güzel söylediniz bunların hepsini birer birer söyleyeceğim. İnsallah anlar ve derdime çare olmuş olursunuz. Çok teşekkür ediyorummm :KK68:

Öncelikle benim gibi eşine söyleyeceksin. Çok muhabbet tez ayrılık getirirmiş buyursun gelsin basımın üstüne, ama misafir olduğunu unutmasın tadında evine dönsün ki yine özleyelim yine çağıralım diyeceksin.
Sen gittiğinde de mutlaka anne biz x gün döneceğiz sizi bıktırmayalım malum misafirin kısası makbul diyeceksin ki o da sana gelince bu sözleri hatırlasın.
Eşyanın yerini değiştirince ‘benim tavamı niye oraya kaldırdın? Anne ben düzenim bozulunca rahatsız olurum kendi evinde istediğin yere koy ama benim evimde eşyalarımın yerini değiştirme’ de, bunu da eşinin yanında de ki bire bin katıp eşine ağlamasın
Dün farkettim ki eşime bu konu yüzünden gıcık olmuşum. Oysa hiç bir suçu yok hatta çoğu gıcık olduğum şeyden de haberi yok fakat nedense ona bilenmişim... Evliliğimizi de yoracak bu konu onu da farkettim artık. Evliliğimi kurtarmak için kayınvalideme net bir şekilde tavrımı koymam lazım.

Çok enteresan bir aileleri var işte bayramda oradaydık ve şöyle uzaktan izledim de herkes birbirine şaka yollu laf sokuyor ama herkes. Bizim ailede böyle bir durum söz konusu değil herkes birbirini sever ve saygı gösterir. Hatta sevmediklerimize bile saygı gösteririz. Ama bunlar birinin bir açığını göreyim yada gıcık olduğu bi konuyu bulayım da herkesin önünde ona laf söyleyim kafasındalar. Ben hiç anlamadım. Ailede resmen soğuk savaş var. Bu arada şunu da farkettim; benim kayınvalideyi de baya baya dalga konusu yapıyorlar ve gıkını bile çıkaramıyor. Fakat ben saygı gösterip hiç bir şey söylemiyorum diye oda beni sessiz görüp bana sallıyor sanırım.

Aynısı benim başımda cok kalmazlar sıkılıolar köylerini ozluyorlar taş catlasın 1 ay. Ama ben 1 hafta tahammül edemem. Cinsler değişikler. Biz her gun et tir tavuktur yemeğini yaparız. Onlar gelince yapamıyorum. Sürekli yazın yapılan kuru lar yenilio. Gülüyorum bazen komik gelio ama. Eşim üzerinde zerre hakları yok orda burda kendi çabasıyla okuyup işini bulmuşta kurtulmuş. Ama gel bide bunu onlara sor🤣 ben hiiiç ses etmiyorum kendileri takılıo. Annem diyor kızım görmemişler onlar yemeyi içmeyi giymeyi cok görme dio aslında haklıda. Eşimin ailesi oldugu için sabır diliyorum hep geçio zaman. Ne yapalım evleniosun işte aileylede. Genel hep boyle gelini begenmeme. Bizde sizi begenmioz zaten dimi 😏🤣

1 gun kalsaydiniz kaynana o yuzu bulmayacakti iste. Ortak da olsa herkes orada sonucta kaynananiz dahil. Esimle ben de aileyle gorusmekten hoslanmiyoruz ayda yilda bir gorusmek en guzeli. O zaman bir sey soramiyorlar. Simdi ben kalkip kaynanamin da bulundugu bir yere tatile bayrama gitsem kadin ensemden inmez bu boyledir yani.
Çok güzel söylemişsiniz. Fakat ben ayda yılda bir görüşmek istemiyorum ki ailemle veya eşimin ailesiyle. Keşke kayınvalidem ve pederim düzgün insanlar olsalar da beraber kalabalık pazar kahvaltıları yapsak. Küçüklüğümden beri bu şekilde alıştım ben kalabalık olmaktan mutluluk duyduk hep. Keske işte düzgün insan olsa da başımın üstünde taşısam. Ama maalesef iki yüzlünün teki :110:

Dün farkettim ki eşime bu konu yüzünden gıcık olmuşum. Oysa hiç bir suçu yok hatta çoğu gıcık olduğum şeyden de haberi yok fakat nedense ona bilenmişim... Evliliğimizi de yoracak bu konu onu da farkettim artık. Evliliğimi kurtarmak için kayınvalideme net bir şekilde tavrımı koymam lazım.

Çok enteresan bir aileleri var işte bayramda oradaydık ve şöyle uzaktan izledim de herkes birbirine şaka yollu laf sokuyor ama herkes. Bizim ailede böyle bir durum söz konusu değil herkes birbirini sever ve saygı gösterir. Hatta sevmediklerimize bile saygı gösteririz. Ama bunlar birinin bir açığını göreyim yada gıcık olduğu bi konuyu bulayım da herkesin önünde ona laf söyleyim kafasındalar. Ben hiç anlamadım. Ailede resmen soğuk savaş var. Bu arada şunu da farkettim; benim kayınvalideyi de baya baya dalga konusu yapıyorlar ve gıkını bile çıkaramıyor. Fakat ben saygı gösterip hiç bir şey söylemiyorum diye oda beni sessiz görüp bana sallıyor sanırım.
Evet bende gecen sene ilk bayramımdı onlarşa şaşkınlıkla izledim sürekli kavga gürültü dalga. Herkes birbirile dalga modu falan. Kayınvalidemi kimse beş paraya takmıo ogulları eşi torunlar o da sanırım bunu gelinlerle bastırıo. Bana bişey diemio kesinlikle onlara o tavizi asla vermedim. Ama diger gelinlere sallıo da sallıo ama onlar da hakedio. Genel olarak görmemişler gezme falan bilmiolar. Garipler. Ben cok guluyorum boş boş sallamalarına. Sanarsın türkiye onların alıolar satıolar. Ama açlarından ölüyolar bilmiolar, 🤣

Aslına bakarsanız kızlar asıl sorunum bu kayın validemin ve pederin bana gelip aylarca kalmasını nasıl engelleyebilirim? Ben sadece 1 hafta kalıp gitsinler istiyorum. Bunlar aylarca kalıyor! Kayın validem çalışmış önceleri ve çocuklarıyla çok fazla ilgilenememiş. Bu sebeple hazır emekli olmuşken çocuklarımla vakit geçireceğim düşüncesindeler. Ama ne eşim istiyor gelmelerini ne de ben. Tabiki eşim bunu dile getirmiyor fakat her geldiklerinde kendisini dışarı atıp eve adım atmamasından net bir şekilde anlaşılıyor bu. Ayrıca size bir şey diyim mi? Benim fesatlığım mı bilmiyorum fakat ama bunların her kış bize gelip aylarca kalmalarının sebebi bence doğalgaz faturası ödememek gibi geliyor. Nerden çıkarıyorum bunu... Çünkü benim eşim zaten vardiyalı çalışıyor geldiğinde çok fazla göremiyor zaten ayrıca az önce de söylediğim gibi eşim ilk geldikleri gün bile eve gelip üstünü değiştirip 5 dk muhabbet edip direk beni alıp dışarı arkadaşlara çıkarıyor ve anası uyumadan eve gelmiyoruz. Yani oğlunu gömüyor bile hiç. Ben bu sene geldiklerinde deniycem zaten bi o doğalgazı kapatıyım bişey yapayım yalandan bir bozayım. Bakalım kaç gün kalacaklar...
doğalgazı kapatmak vs biraz acımasız olmaz mı?
üşür yaşlı insanlar
bu arada kv kp geldikleri ilk gün mü hemen mi çıkıyorsunuz dışarı :KK57::KK57:
ne kadar sevmesem de böyle bişey yapama

Aynısı benim başımda cok kalmazlar sıkılıolar köylerini ozluyorlar taş catlasın 1 ay. Ama ben 1 hafta tahammül edemem. Cinsler değişikler. Biz her gun et tir tavuktur yemeğini yaparız. Onlar gelince yapamıyorum. Sürekli yazın yapılan kuru lar yenilio. Gülüyorum bazen komik gelio ama. Eşim üzerinde zerre hakları yok orda burda kendi çabasıyla okuyup işini bulmuşta kurtulmuş. Ama gel bide bunu onlara sor🤣 ben hiiiç ses etmiyorum kendileri takılıo. Annem diyor kızım görmemişler onlar yemeyi içmeyi giymeyi cok görme dio aslında haklıda. Eşimin ailesi oldugu için sabır diliyorum hep geçio zaman. Ne yapalım evleniosun işte aileylede. Genel hep boyle gelini begenmeme. Bizde sizi begenmioz zaten dimi 😏🤣
Kesinlikle öyle... Sürekli bir beğenmeme. Ben mesela hamur işleriyle uğraşmayı çok severim yemeği sevmememe rağmen. Bi keresinde ankara gözlemisi açmıştım bunlara. bir çok insan vardı yine evde. Belim koptu ama mutluluk duyarak yapmıştım hepsini. İlk evlendiğim zamanlardı. Sonra yerken ne dediler biliyor musun :rolleyes: yok hamuru sert olmuş(?), yok tuzu az olmuş!, yok bilmem kim daha güzel yapıyormuş! Hatta eşim o zaman "ALLAHTAN SERT OLMUŞ YOKSA BİZE BIRAKMIYCAKTIN"dedi kızarak. Bunları söylerken de gerçekten baya baya yedi hepsini. Neyse işte o gün tövbe ettim daha hiç bir şey yapmamaya. Zaten çalışıyorum ve gerçekten hiç yemek memek yapmıyorum onlar gelince. Söyleyeceğim o ki; bu devirde hem çalışın hem de börek gözleme açan gelin bulmuşsun bir de utanmadan beğenmiyorsun?

Bence böyle yapacaklarsa gerçekten gelmesinler ya...

Şimdi bazı arkadaşlar burdan takma gül geç diyor. Çok iyi söylüyorlar ama keşke yapabilsem... Şuna bir insanın siniri nasıl bozulmaz. Sen kalk saatlerce hamur aç pişir. Bir allahın kulu da eline sağlık demesin bir de üstüne 100 tane kusur bulsun! Sen de takma ve gül geç. Hoş işte o gün bana bunlar ders oldu. Daha da hayatta yemek falan yapmadım. Bazen kayınvalidem salatayı bana yaptırmaya çalışıyor onu bile yapmak içimden gelmiyor. Bak yine gıcık oldum :KK70: bi gelsin o bu sefer göstercem gününü.:KK62:

Evet bende gecen sene ilk bayramımdı onlarşa şaşkınlıkla izledim sürekli kavga gürültü dalga. Herkes birbirile dalga modu falan. Kayınvalidemi kimse beş paraya takmıo ogulları eşi torunlar o da sanırım bunu gelinlerle bastırıo. Bana bişey diemio kesinlikle onlara o tavizi asla vermedim. Ama diger gelinlere sallıo da sallıo ama onlar da hakedio. Genel olarak görmemişler gezme falan bilmiolar. Garipler. Ben cok guluyorum boş boş sallamalarına. Sanarsın türkiye onların alıolar satıolar. Ama açlarından ölüyolar bilmiolar, 🤣
Çok değişik insanlar ya :KK70: ben de onlar gibi olcam diye korkmuyor değilim. Bizim evde biri diğerini rencide etsin annem hemen özür dilettirirdi. Küçüklüğümüzde böyle gördük ve böyle yetiştik. Çok saçma ve enteresan geliyor bana

üşür yaşlı insanlar
valla sanırım fatura ödememek için aylarca kalıyorlar. Evleri barkları var gidip orada ısınsınlar. Benim evimi kışlık fatura ödememek için gidilen bir yer olarak görüyorlarsa bence hiç de acımasız değil.

Evet geldikleri ilk gün bile eşim gelip beni alıp arkadaşlara falan götürüyor. Ben ona diyorum ayıp olur yeni geldiler diye ama o bişey olmaz diyor. Bazen haftasonları annenleri dışarı çıkaralım diyorum onu da istemiyor. Bi keresinde Ağva'ya götürmüştük kayınvalidemle kayınpederimi. Cimrilikten biyerde oturup çay bile içmemişlerdi. Bi ara açlıktan ölcektik. En sonunda eşim patladı bi güzel bağırdı ve lokantaya girdik sonunda.

Allahtan eşim çekmemiş onlara. Bizde kafamıza eser gecenin köründe bile çıkar boğazda çay kahve içmeye gideriz. Canımız o an ne istiyorsa ve onu yapabilecek paramız da varsa 1 saniye bile düşünmeden yaparız. Paranın kölesi olmak var bir, bir de parayı köle yapmak var...

Çok güzel söylemişsiniz. Fakat ben ayda yılda bir görüşmek istemiyorum ki ailemle veya eşimin ailesiyle. Keşke kayınvalidem ve pederim düzgün insanlar olsalar da beraber kalabalık pazar kahvaltıları yapsak. Küçüklüğümden beri bu şekilde alıştım ben kalabalık olmaktan mutluluk duyduk hep. Keske işte düzgün insan olsa da başımın üstünde taşısam. Ama maalesef iki yüzlünün teki :110:
Iste duzgun insanlar degiller. Siz de ona gore davranin.

Aslına bakarsanız kızlar asıl sorunum bu kayın validemin ve pederin bana gelip aylarca kalmasını nasıl engelleyebilirim? Ben sadece 1 hafta kalıp gitsinler istiyorum. Bunlar aylarca kalıyor! Kayın validem çalışmış önceleri ve çocuklarıyla çok fazla ilgilenememiş. Bu sebeple hazır emekli olmuşken çocuklarımla vakit geçireceğim düşüncesindeler. Ama ne eşim istiyor gelmelerini ne de ben. Tabiki eşim bunu dile getirmiyor fakat her geldiklerinde kendisini dışarı atıp eve adım atmamasından net bir şekilde anlaşılıyor bu. Ayrıca size bir şey diyim mi? Benim fesatlığım mı bilmiyorum fakat ama bunların her kış bize gelip aylarca kalmalarının sebebi bence doğalgaz faturası ödememek gibi geliyor. Nerden çıkarıyorum bunu... Çünkü benim eşim zaten vardiyalı çalışıyor geldiğinde çok fazla göremiyor zaten ayrıca az önce de söylediğim gibi eşim ilk geldikleri gün bile eve gelip üstünü değiştirip 5 dk muhabbet edip direk beni alıp dışarı arkadaşlara çıkarıyor ve anası uyumadan eve gelmiyoruz. Yani oğlunu gömüyor bile hiç. Ben bu sene geldiklerinde deniycem zaten bi o doğalgazı kapatıyım bişey yapayım yalandan bir bozayım. Bakalım kaç gün kalacaklar...

O nasıl kaynana ya anlamadım? Her sene böyle 3 ay sizde mi kalıyorlar? Eşiniz de mi ses etmiyor?? Bence eşinizde de sorun vardır.

Eşiniz kendini dışarı atıyorsa madem siz de işten çıktıktan sonra geç gidin eve. gezin tozun, yemeğinizi dışarda yiyin, yemek yapmayın kendisi yapsın. Özel eşyanızı bence bilerek ortada unutun, onlar rahatsız olsun asıl. Bir şey söylerse de “kendi evimde bile istediğim gibi duramıyorum” diye yapıştırın. Hizmet etmeyin, kendisi yapsın etsin.

üşür yaşlı insanlar
Bu arada çok daha değişik bir şey yazcam. Öbür kardeşimin forumundan yazmıştım fakat kapattılar ordan yazmam yasakmış diye. Bir de burada anlatayım kısaca.

Şimdi bunlar bize ilk geliyorlar tamam mı işte ben böyle aramışım anne özledik gelin falan diye kadına ısrar ediyorum (bilbiyorum ikiyüzlü olduğunu o zamanlar. Aramız çok iyi sanıyorum) neyse bunlar sonunda bilet aldılar. Ben de eşimi aldım zaten dolap doluydu ama yine de büssürü yiyecek aldırdım. Evde olcaklar gelince yesinler falan diye dolabı ağzına kadar doldurduk. İşte bu geldi 3 4 ay kaldı neredeyse. Tabi ilk haftadan sonra bizim aramız kötü olmuştu. Neyse konu o değil. Bunların gitceği günü iple çekiyorum falan tabi ben gıcık olduğum için evde hiiiiçç yemek falan da yapmıyorum. İşte o yaptığım yemeklere bahane bulmalarına gıcık olmuşum dolabı açmıyorum bile. Bunlar bi gitti dolabı bir açtım. Hani böyle uzun tatile giderken yiyecekler bozulmasın diye herşeyi boşaltırsın hiç bir şey almayıp olanı yersin falan ya. Yemin ederim aynen öyle! 1 yumurta bile yok!

O gün bu gündür gelecekleri zaman dolabı ben boşaltıyorum. Cimri insanlara hi,ç tahammülüm yok. Tabi bu cimrilik de değil aslında başka bir şey de... Ben tanımadığım bir misafirim gelse bile asla hiçbir şeyimi sakınmam insanları tıka basa doyururum ve bundan mutluluk duyarım. Bu param gitcek diye ödü kopuyor.

Bu arada tabikisi benim o doldurduğum dolap en fazla 1 ay sonra boşalmaya yüz tutmuştu zaten. O zamanlar da ucuzluk marketlerden bi kutu HAZIR KÖFTE alıp, küçücük serçe parmağım kalınlığında köftelerden 3 er tane önümüze koyuyordu. Akşam yemeği yapması da bu... İnsan o koca tabağa 3 tane köfte koymaya utanır. Yanına bir de makarna haşla bari! Bi keresinde ben işteyken aradı kesin geliyorsun dmi yemek yapcam dedi evet anne dedim bi gittim eve (bu arada sanki kendi eviymiş gibi!) yemek ne biliyor musunuz? ÇORBA! Sadece ÇORBA! Sen benim saatlerce açtığım gözlemeyi beğenme sonra önüme tarhana çorbası koy! Yada ucuzluk marketlerinden 3 tane köfte!

Kızlar ben çok sinirlenmişim sanırım bu kadına. Psikolağa falan mı gitsem ki :KK53::KK70:

X