Kayınvalidemin imaları

O laf anlatırken he deyin geçin yaa. Sinir stres yapıp bebişi de üzmeyin. Sosyal medyadan mı yazıyor sessize alın, yüzünüze mi konuşuyor alın telefonu elinize veya çay kahve höpürdetin. En olmadı ay tuvaletim geldi deyip ortamdan uzaklaşın. Emin olun çoğumuzun kayınvalidesi böyle. Hepsi birbirinden zeki(!), birbirinden bilgili(!), düşünceli(!) vs vs 😅😅 her yaptıklarına takılsak, tam da istedikleri gibi hayat bize zehir olur. En güzeli yok saymak. Çünkü güzelce anlatırsınız anlamaz, hafiften laf sokarsınız ya anlamaz ya büyütür ay saçma sapan tipler işte.
Eşiniz de annesinin dolduruşuna gelirse çat yapıştırın cevabı. Kendi çocuğu yoğun bakımdayken et dağıtma derdine düşmüş kadın benim çocuğumu mu düşünecek güvenmiyorum, dinlemiyorum kendi çocuğunda uygulasaydı bildiklerini deyip geçin.
Aynen de öyle derim. Hamileliğimde kendi Oğlunu yok saydı gezme derdine misafir derdine düştü. Şimdi yalandan benim bebeğime karışmaya çalışmasına izin vermem

Doğumdan sonra daha da artacak maalesef. Emziği bala batıralım dedi benimki çıldırdım. Bunlara bebek emanet edilmez aman ha.

Aaa bu çok tehlikeli bir şey. Ben küçükken akrabamizın ikiz bebeklerinin emziklerini kendi annesi bala batırıp vermiş ikisi birden 3 gün ara ile vefat etmisti

Aaa bu çok tehlikeli bir şey. Ben küçükken akrabamizın ikiz bebeklerinin emziklerini kendi annesi bala batırıp vermiş ikisi birden 3 gün ara ile vefat etmisti
Evet çok tehlikeli ama o farkında bile değil. Eski kara düzen devam ediyor. Elinde telefon var aç bak ne yapılır ne yapılmaz devir değişti dedim duymazdan geldi tabii.

3 senedir oğlumu sünnet ettirmeye çalışan bir kayinvalidem var hergun eşimi arar bıkmadan usanmadan ne yaptınız doktora gittinizmi sünnet oldumu yarin gidin doktora öyle yapın boyle yapın diye diye 3 senedir oyalıyoruz ilk önce dedik ki zamanı gelince yaptıracak anlamadı sonra 6 yaşımda yaptıracak dedik onuda anlamadi baktık olmuyor her dediğine he dedik tamam dedik yarın dedik o da rahatladı bizde

Aman bosverin duymamazliktan gelin cevap vermeyin. Bence gelinlerin geneli kaynanasima karsi boyle olmali. Kaynanam konusuyor ben dinliyorum o kadar :KK70: Tabi dokunan seyleri esime soyleyip icimi bosaltiyorum o ayri :) He de gec aman kac yasinda kadin bosver diyip gazimi aliyor. :)

Aramasın sormasın zaten boşverin. Sürekli aranıyorum, soruluyorum ve bundan nefret ediyorum. Bazı insanların sınır kavramı yok. Doğuruyorsa her şey ona hak oluyor. Yok öyle bir dünya.

Kendi doğrularını, orada burada gördüğü, okuduğu şeyleri "yapılacak" diye dayatmadığı sürece " he he " diyip geçmeniz lazım kendi içinizden yoksa her ama her dediğini takılacak ve zehir olacak iyice hamileliğiniz. Bir şey söylediğinde "Ben doktorumla görüşüyorum her detayı, o beni yönlendiriyor" gibi geçiştirin geçin.
Ya da bir şey söylediğinde "Hımm öyle miymiş, bakarım bi ara araştırım en doğrusu ne ise karar veririm" gibi...
Burada önemli olan her zaman karar mercii siz olduğunu net anlayacağı şekilde konuşmak. Kadına "sen yorum yapma, sus. Tavsiye verme kapat çeneni" diyemeyeceğimiz için "Sen istediğin kadar fikir ver, konuş ben yine kendi doğrularımı uygulayacağım" mesajını saygı bozmadan vereceksiniz bir şekilde.

Bu tarz bilimsel konularda bana ters gelen bişey söylerse gülüyorum ya doğrusunu açıklıyorum ya da absürt bişey derse : mesela bana son aylarda bi taraflarımı tutarak işlememi söylemişti. Neden diye sordum şok içinde, bebek tuvalete doğar falan demişti baya bi güldüm yüzüne yüzüne, keşke o kadar kolay olsa dedim 😂😂. Onun dışında instagramdan bişeyler atınca görüldü atıyorum cevap bile vermiyorum, bunu da kendi açımdan şu şekilde değerlendirdim: ben bebeğime ilk zamanlar çok temas istemiyorum bunla alakalı bir video görünce ona atıyorum djdjdjd.

Bir noktadan sonra o da bıraktı artık bişeyler demeyi/ yollamayı :)

Evet anlamak istemiyor zaten anlamasını da beklemiyorum. Sırf karışmasın diye zıt cevap vermek istiyorum yoksa susarsam bu herşeye karışıp duracak. Ama benim o kadar sabrım yok. Doğumdan sonrada karışırsa alın bebeği de kendiniz emzirin kendiniz bakın ben gidiyorum der çıkarım valla
Benim ki eger kiz olursa bana ver dedi erkekse sen bak dedi benim ki daha kotu ya herseye karisiyor hastaneye giysilere doktora 😀

Arkadaşlar 19 haftalık hamileyim. Bebeğimize ilgili kararları eşimle birlikte alıyoruz ki olması gerekende bu zaten. Çok bilmiş bir kv var. Hamileliğim boyunca arması sormadı birşeye ihtiyacın var mı diye sormadı vs. Geçen günde o kolonoskopi felan oldu hastahane süreci oldu ben hi aramadım sormadım. Geçen akşam eşimle dışarıda oturuyorduk yanımıza gelmek istedi ve geldi. Bana hamilelikte kullanılan demir D3 folik asit vs zararlıymış sosyal medyada bir doktor var onun ilaçları doğal diğer gelinini kastederek Ayşe de onlardan kullandı vs dedi. Bende yoo ben kullanıyorum anne için gerekli takviyeler onlar olmazsa anne de bebek de yeterince vitamini alamaz ayrıca o dediğin doktordan ben folik asit aldım ama 3 doktora sordum üçü de o zararlı içeriğinde ne olduğu belli değil dedi. Bende direkt çöpe attım diye cevap verdim sustu hemen. Şimdi de gruptan bir doktorun tetnız aşısı vurdurmayın diye bir videosunu paylaşmış. Doğru ya da yanlış o kısmı ben araştırırım ama bu şekilde yüzüme değil de imalarda bulunması deli ediyor beni. Bir diyorum cevap yazayım bir de diyorum yüzüme karşı söylediğinde cevabını vereyim. Siz olsanız ne yapardınız böyle bir kv ye
Yaw he he de geç ne diye takıyorsunuz ?

Arkadaşlar 19 haftalık hamileyim. Bebeğimize ilgili kararları eşimle birlikte alıyoruz ki olması gerekende bu zaten. Çok bilmiş bir kv var. Hamileliğim boyunca arması sormadı birşeye ihtiyacın var mı diye sormadı vs. Geçen günde o kolonoskopi felan oldu hastahane süreci oldu ben hi aramadım sormadım. Geçen akşam eşimle dışarıda oturuyorduk yanımıza gelmek istedi ve geldi. Bana hamilelikte kullanılan demir D3 folik asit vs zararlıymış sosyal medyada bir doktor var onun ilaçları doğal diğer gelinini kastederek Ayşe de onlardan kullandı vs dedi. Bende yoo ben kullanıyorum anne için gerekli takviyeler onlar olmazsa anne de bebek de yeterince vitamini alamaz ayrıca o dediğin doktordan ben folik asit aldım ama 3 doktora sordum üçü de o zararlı içeriğinde ne olduğu belli değil dedi. Bende direkt çöpe attım diye cevap verdim sustu hemen. Şimdi de gruptan bir doktorun tetnız aşısı vurdurmayın diye bir videosunu paylaşmış. Doğru ya da yanlış o kısmı ben araştırırım ama bu şekilde yüzüme değil de imalarda bulunması deli ediyor beni. Bir diyorum cevap yazayım bir de diyorum yüzüme karşı söylediğinde cevabını vereyim. Siz olsanız ne yapardınız böyle bir kv ye

İmada bulunmamışki direk söylemiş.

Ayrıca siz sevmediğiniz için herşeyi batıyor gibime geldi. Abartıyorsunuz.

Sen doğrusunu biliyor musun? Biliyorsun. Kim ne konuşursa konuşsun bi kulağından girsin diğer kulağından çıksın. Kayinvaliden seni o kadar dusunseydi arayıp sorardı bi kere

Benimki de bazen bişeyler söylüyor ama bu şekilde değil. Ben şöyle yapardım böyle yapardım vs diye kendi çocuk büyüttüğü zamandan örnekler verir. Ben de derim ki o zaman öyleymiş ama aradan kaç sene geçmiş şimdi doğrusu bu şekildeymiş aslında ben de öyle yapcam araştırdım diyorum mesela susup kabul ediyo. Ya da telefonu elime alıp doktora bi sorayım diyorum doktorun sözünden dışarı çıkmayacağımı bildiği için susuyor 😂😂

Kayınvalidenizin değil doktorun dediği önemli. Bir daha size ilaçlar ya da başka konuda önerme yaparsa ben kendim araştırıp bakıyorum dersiniz konu kapanır. Her şeye de illa bir burun sokma ihtiyacı hissediyorlar

X