Kayınvalidemin imaları

Eşinizin yorumu nedir bu konular hakkında önemli olan ikinizin de benzer düşüncede olması. Hastayken gelmeyen annesinin sağlık tavsiyelerini dinlemez sanırım ve samimi bulmaz. Eğer aynı düşüncedeyseniz ne âlâ. Telaş etmenize gerek yok eşiniz muhatap olur siz de yüz göz olmazsınız hem.

Açıkçası ben ona aşırı doluyum ve iyiliğini de istemiyorum. Bana ve oğluna karşı vurdumduymaz umursamaz ilgisiz olan insan bebeğime de iyi olmasın. 5 aydır bir kere bile nasılsın detip aramamış üstüne hiç müsait olamıyorum elim telefona varmıyor arayayım diyen. Daha yeni hamileyim o sıralar oğlu 10 gün yoğun bakımda yatarken 1 kere bile yanına gelmeyen neden diye sorduğumda da bana bağırıp tepki gösteren kadının bebeğime de iyiliği olsun istemem canım
O kadarını bilemedim haklısın o zaman boşver gelmemesi sormamasi daha iyi değil mi dengesiz insandan uzak kaçmak en mantıklısı ama laf söyleyerek değil sessizce

Ayyy iyi etmişsiniz valla. O sırada bir delirmek iyi gelir valla. Bir bebeği Annesi kadar düşünemez kimse. Onlar büyümüşler şimdide bırakın biz büyütüp tadını alalım. Düşe kalka iyi kötü büyütürüz yaaa. Karışmasın kimse
Seni çok iyi anlıyorum hormonlardan mı nedir her şey ekstra gözümüze batıyor illa bir burun sokulacak 🤣 birde bunun lohusa versiyonu var aman aman biz atlattık çok şükür dogurdum şimdi 5 aylık olacağız benim bebeğimin kıyafetlerindeki etiketlere sütüme kadar bir yorumu vardı hatta sütüm çok gelmiyordu bu annesinin sütünü sevmiyor mamaci bu diye espiri(!) yapmışlığı vardı hatta bonus torununa kızının da çocuğu var suan 12 yaşında 12 yıl önceki sararmış zıbınları kıyafetleri kullanılmış çoraplarını hatta bornozunu hatta ve hatta 12 yıllık bebek küvetini bile yeni doğacak torununa getirmişliği var inan yedi kat ele bile öyle veremezsin onları görünce sinirden o kadar gülmüştüm ki demiştim ya bugün sinirden ya gülmekten doğuracağım allahtan eşim çok iyi de böyle şeyleri hatrına göz ardı ediyorum
Ahhh canım bende neler var Buda kv bonusu 😂😂🤣🤣

Aynen öyle mesafeni tavrını koru o zaman daha bişey diyemez laf anlatmayada kalkışma sakın hep ben haklıyım tarafında çünkü kv ( kendimden biliyorum) 🥴
Kendi bebeğini büyütmüş şimdi sıra bende karışmasın bana istiyorum. Hele bebeğim hakkında hiç

O kadarını bilemedim haklısın o zaman boşver gelmemesi sormamasi daha iyi değil mi dengesiz insandan uzak kaçmak en mantıklısı ama laf söyleyerek değil sessizce
Evet gelmemesi sormaması daha iyi ama işte böyle üstüne düşmeyen şeyleri de deyince sinirleniyorum. Bir de hamilelik hormonlarından ona karşı çok doluyum ve yüzünü bile görmek istemiyorum. Sessiz kalıyorum muhatap olmuyorum ama yine anlamıyor

Kadın direkt bana göndermedi ki. Grupta yazdı direkt bana sende böyle yap demedi ki sadece düşüncesini video aracılığıyla belli etmeye çalışıyor. Ama onun düşüncesinin bir önemi yok benim için.
O Aman takilmana da gerek yok. Hamileliğinin tadını çıkar. Boş teneke çok ses çıkarır.

Kadına zaten bilendiğinden hormonların duygularını arşa çıkarmış mesajlarını okurken o öfkeyi içime kadar hissettim. Öncelikle sakin olmayı kendin ve bebeğin için öğrenmelisin. Bu stres en başta onun için tehlikeli ve kötü bişey. Doğduğunda da hissediyor olacak daha hırçın bi bebek olmasına sebep olucak. Bunun dışında tepkimi neden verdiğini çok iyi anlıyorum sonuna kadar da hak veriyorum. Maden bu kadar rahatsızsın sosyal medyadan engelle, sessize al ve gruptanda çık. Ya da sessize al ve hiç girme. Yüzyüze görüştüğünde de kendi bebeğime ne yapacağımı sadece ben bilirim tavsiye istemiyorum diyiceksin. Ya da yine böyle bi anda imalarından sıkıldım benim ve bebeğim hakkında yorum yapma senin fikrini duymak istemiyorum diyiceksin. Ciddet geçirir gibi hem azcık öfken diner 😊 lütfen, sakin ol. Kendin için, bebeğin için.

Aman be yavrum görmenezlik duymamazlıktan gel hamile hamile niye dert ediyorsun🫠
Dün benimkisi de torunum doğsun şöyle böyle dedi çayımı höpürtmeye devam ettim ağzımı bile açmadım😂

O laf anlatırken he deyin geçin yaa. Sinir stres yapıp bebişi de üzmeyin. Sosyal medyadan mı yazıyor sessize alın, yüzünüze mi konuşuyor alın telefonu elinize veya çay kahve höpürdetin. En olmadı ay tuvaletim geldi deyip ortamdan uzaklaşın. Emin olun çoğumuzun kayınvalidesi böyle. Hepsi birbirinden zeki(!), birbirinden bilgili(!), düşünceli(!) vs vs 😅😅 her yaptıklarına takılsak, tam da istedikleri gibi hayat bize zehir olur. En güzeli yok saymak. Çünkü güzelce anlatırsınız anlamaz, hafiften laf sokarsınız ya anlamaz ya büyütür ay saçma sapan tipler işte.
Eşiniz de annesinin dolduruşuna gelirse çat yapıştırın cevabı. Kendi çocuğu yoğun bakımdayken et dağıtma derdine düşmüş kadın benim çocuğumu mu düşünecek güvenmiyorum, dinlemiyorum kendi çocuğunda uygulasaydı bildiklerini deyip geçin.

Evet eşim anjio oldu yoğun bakımda yattı daha 9 haftalık hamileydim. Kurban bayramından 1 gün sonraydı anjioya alınacağı sırada annesi kurban eti dağıtmaya gitti. Sonra da 10 gün gelmedi. Ben eşimin yanında kaldım. Şimdi kalkıpta bebeğimi düşünüyor gibi yapmasına deli oluyorum

Evladını yanmayan torununu mu düşünür arada bir bunu hatırlatın ona, yaptığının nereye vardığını anlasın ve sussun bu tiplere unutturmamak gerek

Hıc gerek yok inatlaşmaya
Ben hayır bana gelıp bu soyledıgın yanlış, dogrusu şu dediysem çok bilmiş oldum😂
Ulan ben dogru bılenım sen Cok bilmişsin
Herbokologsun
Ama seni susturuyorum dıye Cok bılmıs oluyorum, o da halen bıldıgı yanlıstan dogrusunu ogretmeme ragmen dönmüş olmuyor 🤷 sunlarla ugrasılır mı

Dunde çiçek aşısı zararlı fılan muhabbeti oldu
Sen daha zararlısın bence, cık ınsanların hayatından, kurtar insanları dedım birine.

Kadına zaten bilendiğinden hormonların duygularını arşa çıkarmış mesajlarını okurken o öfkeyi içime kadar hissettim. Öncelikle sakin olmayı kendin ve bebeğin için öğrenmelisin. Bu stres en başta onun için tehlikeli ve kötü bişey. Doğduğunda da hissediyor olacak daha hırçın bi bebek olmasına sebep olucak. Bunun dışında tepkimi neden verdiğini çok iyi anlıyorum sonuna kadar da hak veriyorum. Maden bu kadar rahatsızsın sosyal medyadan engelle, sessize al ve gruptanda çık. Ya da sessize al ve hiç girme. Yüzyüze görüştüğünde de kendi bebeğime ne yapacağımı sadece ben bilirim tavsiye istemiyorum diyiceksin. Ya da yine böyle bi anda imalarından sıkıldım benim ve bebeğim hakkında yorum yapma senin fikrini duymak istemiyorum diyiceksin. Ciddet geçirir gibi hem azcık öfken diner 😊 lütfen, sakin ol. Kendin için, bebeğin için.
Teşekkür ederim beni anladığın için. 😇 Bu 4 yılın birikimi var içimde o yüzden hamileliğimde de iyice nefret eder oldun kadına. Bir kere bile arayıp sormaz ilgilenmez ama ilacına iğneme karışır.
Hatırlıyorum bu konuyu aman sizden uzak olsun ben sosyal medyada sessize aldım valla görmüyorum wp den de görüldü atıyorum gerek yok hiiic güzel canınızı sıkmayın
Bende sessize aldım hatta arşivledim sohbetlerin ekranında da gözükmesin. Ama yine de işte sinirlenmeme sebep oldu

Hıc gerek yok inatlaşmaya
Ben hayır bana gelıp bu soyledıgın yanlış, dogrusu şu dediysem çok bilmiş oldum😂
Ulan ben dogru bılenım sen Cok bilmişsin
Herbokologsun
Ama seni susturuyorum dıye Cok bılmıs oluyorum, o da halen bıldıgı yanlıstan dogrusunu ogretmeme ragmen dönmüş olmuyor 🤷 sunlarla ugrasılır mı

Dunde çiçek aşısı zararlı fılan muhabbeti oldu
Sen daha zararlısın bence, cık ınsanların hayatından, kurtar insanları dedım birine.

Eşinizin yorumu nedir bu konular hakkında önemli olan ikinizin de benzer düşüncede olması. Hastayken gelmeyen annesinin sağlık tavsiyelerini dinlemez sanırım ve samimi bulmaz. Eğer aynı düşüncedeyseniz ne âlâ. Telaş etmenize gerek yok eşiniz muhatap olur siz de yüz göz olmazsınız hem.
Eşim muhatap olmaz karşısına almaz. Ama bende birşey desem neden dedin demez. Haaa dese bile ki nedenini söylerim olur biter. Açıkça senin annen senin hastalığında yanında yoktu ki şimdi bebeğimize karışsın derim

X