Kayınvalidemin imaları

Eşinizin yorumu nedir bu konular hakkında önemli olan ikinizin de benzer düşüncede olması. Hastayken gelmeyen annesinin sağlık tavsiyelerini dinlemez sanırım ve samimi bulmaz. Eğer aynı düşüncedeyseniz ne âlâ. Telaş etmenize gerek yok eşiniz muhatap olur siz de yüz göz olmazsınız hem.

O kadarını bilemedim haklısın o zaman boşver gelmemesi sormamasi daha iyi değil mi dengesiz insandan uzak kaçmak en mantıklısı ama laf söyleyerek değil sessizce

Ahhh canım bende neler var Buda kv bonusu

Aynen öyle mesafeni tavrını koru o zaman daha bişey diyemez laf anlatmayada kalkışma sakın hep ben haklıyım tarafında çünkü kv ( kendimden biliyorum)
Kendi bebeğini büyütmüş şimdi sıra bende karışmasın bana istiyorum. Hele bebeğim hakkında hiç

O kadarını bilemedim haklısın o zaman boşver gelmemesi sormamasi daha iyi değil mi dengesiz insandan uzak kaçmak en mantıklısı ama laf söyleyerek değil sessizce
Evet gelmemesi sormaması daha iyi ama işte böyle üstüne düşmeyen şeyleri de deyince sinirleniyorum. Bir de hamilelik hormonlarından ona karşı çok doluyum ve yüzünü bile görmek istemiyorum. Sessiz kalıyorum muhatap olmuyorum ama yine anlamıyor

O Aman takilmana da gerek yok. Hamileliğinin tadını çıkar. Boş teneke çok ses çıkarır.

Kadına zaten bilendiğinden hormonların duygularını arşa çıkarmış mesajlarını okurken o öfkeyi içime kadar hissettim. Öncelikle sakin olmayı kendin ve bebeğin için öğrenmelisin. Bu stres en başta onun için tehlikeli ve kötü bişey. Doğduğunda da hissediyor olacak daha hırçın bi bebek olmasına sebep olucak. Bunun dışında tepkimi neden verdiğini çok iyi anlıyorum sonuna kadar da hak veriyorum. Maden bu kadar rahatsızsın sosyal medyadan engelle, sessize al ve gruptanda çık. Ya da sessize al ve hiç girme. Yüzyüze görüştüğünde de kendi bebeğime ne yapacağımı sadece ben bilirim tavsiye istemiyorum diyiceksin. Ya da yine böyle bi anda imalarından sıkıldım benim ve bebeğim hakkında yorum yapma senin fikrini duymak istemiyorum diyiceksin. Ciddet geçirir gibi hem azcık öfken diner lütfen, sakin ol. Kendin için, bebeğin için.

Aman be yavrum görmenezlik duymamazlıktan gel hamile hamile niye dert ediyorsun
Dün benimkisi de torunum doğsun şöyle böyle dedi çayımı höpürtmeye devam ettim ağzımı bile açmadım

O laf anlatırken he deyin geçin yaa. Sinir stres yapıp bebişi de üzmeyin. Sosyal medyadan mı yazıyor sessize alın, yüzünüze mi konuşuyor alın telefonu elinize veya çay kahve höpürdetin. En olmadı ay tuvaletim geldi deyip ortamdan uzaklaşın. Emin olun çoğumuzun kayınvalidesi böyle. Hepsi birbirinden zeki(!), birbirinden bilgili(!), düşünceli(!) vs vs her yaptıklarına takılsak, tam da istedikleri gibi hayat bize zehir olur. En güzeli yok saymak. Çünkü güzelce anlatırsınız anlamaz, hafiften laf sokarsınız ya anlamaz ya büyütür ay saçma sapan tipler işte.
Eşiniz de annesinin dolduruşuna gelirse çat yapıştırın cevabı. Kendi çocuğu yoğun bakımdayken et dağıtma derdine düşmüş kadın benim çocuğumu mu düşünecek güvenmiyorum, dinlemiyorum kendi çocuğunda uygulasaydı bildiklerini deyip geçin.

Evladını yanmayan torununu mu düşünür arada bir bunu hatırlatın ona, yaptığının nereye vardığını anlasın ve sussun bu tiplere unutturmamak gerek

Hıc gerek yok inatlaşmaya
Ben hayır bana gelıp bu soyledıgın yanlış, dogrusu şu dediysem çok bilmiş oldum
Ulan ben dogru bılenım sen Cok bilmişsin
Herbokologsun
Ama seni susturuyorum dıye Cok bılmıs oluyorum, o da halen bıldıgı yanlıstan dogrusunu ogretmeme ragmen dönmüş olmuyor sunlarla ugrasılır mı

Dunde çiçek aşısı zararlı fılan muhabbeti oldu
Sen daha zararlısın bence, cık ınsanların hayatından, kurtar insanları dedım birine.

Teşekkür ederim beni anladığın için. Bu 4 yılın birikimi var içimde o yüzden hamileliğimde de iyice nefret eder oldun kadına. Bir kere bile arayıp sormaz ilgilenmez ama ilacına iğneme karışır.
Hatırlıyorum bu konuyu aman sizden uzak olsun ben sosyal medyada sessize aldım valla görmüyorum wp den de görüldü atıyorum gerek yok hiiic güzel canınızı sıkmayın
Bende sessize aldım hatta arşivledim sohbetlerin ekranında da gözükmesin. Ama yine de işte sinirlenmeme sebep oldu

Eşim muhatap olmaz karşısına almaz. Ama bende birşey desem neden dedin demez. Haaa dese bile ki nedenini söylerim olur biter. Açıkça senin annen senin hastalığında yanında yoktu ki şimdi bebeğimize karışsın derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…