Kayınvalidemin anneme gelinlerden yana yüzüm gülmedi demesi

Köy yakın mı? Nedir bu köy merakı bu devirde ben anlayamıyorum. Anne babayı ziyaret ayrı, onun dışında ne yardıma giderim ne gönderirim. Kimsenin evinde kalkıp ne yemek yaparım ne bulaşık yıkarım. Kendi evimde de yaptırmam kimseye. Kocam izin günlerinde benim yanımda olmalı, arada bir dışında asla müsaade etmem. Köy de köy nedir pessss.

Valla linç grubu gelir yer sizi. Köyümüz yok dedim diye bi anama sovmedikleri kaldı başka bir konuda :)

Ne gelin kv ye yaranır ne de kv geline arada bir bağ yok yabancıyız birbirimize. Kv klasik eski kafa kadınlarından muhtemelen yanınızda başka gelinleri övdüğü de olmuştur. Millet çocuk olunca mı aile olduğumuza inanacak bilmiyorum. En azından rahatsız olduğunuzu belirtin.

Hiç takılmayın anneniz cevabını vermiş zaten
Benim kv dem de köyde yaşıyor, orada yaşayan kaynım var eşi de aynı köyden. Bağ bahçe işlerinden anlamasına rağmen yapmıyor, istemiyor. Kv dem her yıl biraz ekip biçmek istiyor hepten boş kalmasın, evde yaşam dönsün istiyor kp im vefat ettikten sonra hayvanları zaten satmışlar ama kv dem vazgeçmedi toprağını ekmekten, yevmiye verip gündelik işçi tutuyor kendisi yaşlı zaten tek başına yapamaz. Eşim ve diğer kardeşlerde işçinin ücretine yardım ediyor, ektiklerini toplar bize dağıtır doğal bir şeyler yiyelim diye, yaşlı insan yapma demiyoruz öyle oyalanıyor işte. Eşinizle yardımcı konusunda konuşun kardeşler annelerine destek versin. İşten anlasanız bile yapmak zorunda değilsiniz bunu anlaması gerek artık

Annenize sıkıca sarılın benim yerime lafını söylemiş.

Siz kayınvalidenizi arayıp anneme hakkımda söylediğiniz şeyler sırasında bende oradaydım duydum diye söylediniz mi ?

Erkek anaları kaynanalarından ne gördüyse kendi gelinlerine de öyle yapmak istiyorlar.

Oğullarına eş değil kendilerine köle alıyorlar kafası çoğunda var maalesef

En iyi duygu sömürü şekilleride oğlumu benden uzaklaştırdın , uzaklara götürdün söylemleri...

Başka konularda böyle değil ama annesi konusunda aşırı bir düşkünlük var. Aslında zamanında babaannesinin annesine neler yaptığını bizzat görmüş bu konuda beni daha iyi anlaması lazım ama umarım ilerde beni anlayabilir ve gözleri açılır. Yoksa zor
Eşimden umudumu kestim kendi kendimi ezdirmemeyi öğrenmem lazım artık çünkü bundan daha kötü bir durumda beni yatıştıracaktır hak vermek yerine
1 saatlik kadar uzakta. Ya o kadar haklısınız ki ben de aynısını düşünüyorum abartıyorsun ne var bunda diyolar. Ya o zaman ben de bizimkilerden çıkmayayım aynı şehirdeyiz diye yakın değiliz ki. Ne anlamı kaldı aile olmanın
Çooook duyuyorum. Sürekli şeyi de duyuyorum ben çocuklarımı tarlada doğurduktan sonra çalışmaya devam ettim şimdikiler çok nazlı. Muhtemelen ilerde çocuğum olduğunda direkt bana söyleyecek
Bunu ben teklif etmiştim kayınvalideme bu kadar ooğlu ve gelini varken yardımcı tuttu diye köyden laf yememi mi istiyorsun dedi bana
Söylemedim yok açıkçası böyle şeyleri hiç beceremem keşke çat çat laflarını söyleyebilsem. O kadar isterdik ki öyle bir karakterde olmayı. Neyse boşver annem söyledi zaten gerekeni deyip kendimi yedim

Klasik kv işte. Takılma bosver ne yapsan yaranamazsın

Siz diyemediniz hadi ortalık karışmasın diye

Belki eşiniz söylemiştir.

Aslında tam da telefonla şikayet ederken konuya müdahil olup bizde buradayız deseydiniz.

Ama bazı insanlar hatalarını anlamaz hep onlar haklıdır.

Size tek tavsiyem bir büyüğünüz olarak olması gerektiği yerde tepkinizi anında gösterin.

Sonra gösterilen tepki bir işe yaramaz ya ben öyle demedim olur.

Ya da yalan yok öyle birşey olur.

Madem evlenmeden biliyordun ne diye böyle aileye gelin gittinki? Böyle şeylerin yaşanacağını belliymiş zaten. Tepki koysanda birşey değişmeyecektir.
Keşke o an dahil olsaydın dinlemek yerine.

Gelin mı almış tarlaya ırgat mı
Az yesin de tarlasına ırgat tutsun sizle ugrasacagına

Keşke evet o kadar pişmanım ki o zaman girseydim lafa duyunca.Umarım bundan sonra yapabilirim çok teşekkür ederim bu değerli tavsiyeleriniz için
Madem evlenmeden biliyordun ne diye böyle aileye gelin gittinki? Böyle şeylerin yaşanacağını belliymiş zaten. Tepki koysanda birşey değişmeyecektir.
Keşke o an dahil olsaydın dinlemek yerine.
Keşke evet ben de onun pişmanlığını yaşıyorum. Aşık oldum ailesini hiç bir şeyi görmedi gözüm. Evlenmeden önce çok umursamıyordum. Evlendikten sonra gözüme batmaya başladı zaten.

Kv ile köye gittiğiniz birgün beni anneme şikayet etmeniz çok ayıp birdaha böyle şeyler yapmayın diye kibarca uyarın haddini bilsin.
Ne demek bir gelini annesine şikayet etmek ?
Ayrıca siz köy islerinden anlıyor bile olsanız onun işlerini yapmak zorunda değilsiniz.
Sizin eşiniz anneniz babanıza hizmet mi ediyor?
Çok işi varsa yevmiyeyle işçi tutsun kendine veya apartmana taşınsin.
Ayrıca ben böyle bir insana her hafta gidip iznimi heba etmem 2 haftada bir çok bile bence.

Çooook duyuyorum. Sürekli şeyi de duyuyorum ben çocuklarımı tarlada doğurduktan sonra çalışmaya devam ettim şimdikiler çok nazlı. Muhtemelen ilerde çocuğum olduğunda direkt bana söyleyecek
Aynısından bende de var gözlemlediğim kadarıyla bu şekilde olan kvler nerde ne konuşacaklarını bilmiyor. Evde domates sosu yapıyorlardı kv şimdikiler de nerde hep hazır alıyor hazıra iyice alıştılar benim kız da hazır alır dedi. Görümcem çalışıyor iki çocuğu var herkes evde avara oturmuyor herkesin işi gücü var çalışan kadın bir de evde domates sosuyla mı uğraşacak dememek için kendimi zor tuttum. Bir de kvsiyle aynı evde oturan gelinlerden örnek verir. Çok da yaşlı değil 50 küsur yaşında ama eski kafalı ne yazık ki. Eskiden de futbol takımı kurarcasına doğururlarmış bir çoğu da maalesef ya doğumda ya da doğumdan kısa bir süre sonra vefat edermiş. Evde o kadar insan illa bir şeyin ucundan tutarmış şimdi öyle mi bütün yük kadının üstünde. Çocuklar da eski bildikleri çocuklardan değil anne babaya yardım etmiyorlar bizim işimiz daha zor aslında

Benimki de aynı model. Yogurt yiyorum mesela başlar sen evde yogurt yapmıyorsun demeye. Et yerler vejeteryan besleniyorum diye söylenir. Elin gelini et kesiyor falan der. Neden bize gelince yemek yapmıyorsun der.( bayramda 48 saat duruyoruz is yüzünden o arada yemek yapayım istiyor) ekmeğini kendin yap der. Aynı şekilde domates niye yapmıyorsun der. Onlar taşıma suyla yikanir ben istemem sorun olur. ( taşıma suyla yıkanmadim hiç diyorum o da suc)
Annemle aynı yasalar 50 küsür ama mümkün değil laf anlamaz.

Ben de hazır yoğurdu seviyorum zor oldu anlaması. Vejeteryan değilim ama kırmızı eti sevmiyorum yemem de bu da bazen sorun oluyor. İstiyor ki salçayı, yoğurdu onlardan isteyelim hazır almayalım bu da bana ters. Hazır salça zararlı katkı katıyorlar içine dedi ben de anne Türk gıda kodeksine göre salçaya katkı maddesi girmesi yasak dedim. Biz de yaş aldıkça böyle mi olacağız bilemiyorum

Yogurt konusunda haklı
Yogurdu kendiniz yapın zor degıl
Zaman almıyor
Yedıgınuz hazır seyler yogurt degıl cunku
Bır kimya laboratuarındaanalız ettirebılırsınız

Salcada katkı maddesi yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…