Kayınvalidemin anneme gelinlerden yana yüzüm gülmedi demesi

Muhtemelen kv gelin olduğunda hizmet etmiş , tarlaya bağa bahçeye gitmiş .
Hala aynı yaşantısına devam ediyor .
Kendisi zamanında böyle yaptıgı için sizden de beklentisi var .
Evet beklentisi olabilir ama bunu annenize söylemesi bence çok yanlış .
Anneniz de gerekeni söylemiş .
Ama eşinizin suan ordan gelmemesi cidden sıkıntı . Eşinizle konuşun ona ihtiyacınız olduğunu söyleyin .
Bekar kardeşler de var . Hala yetişmiyorsa işleri günlük yevmiyeci çağırsınlar madem ki

Oğluma söyleyeceğim nedir ya!? Küçük çocuk gibi!

Kayınvalideniz ne hadsiz öyle.Anneniz güzel konuşmuş.Biz de köylüyüz.Gelinden tarlada çalışmasını beklemek nedir.Hadi siz de o evde yasasaniz,işiniz olmasa tabi ki gidersiniz tarlaya.Ama şehirdeki insan ne bilsin tarla işini .Bilse de yanına seni görmeye gelen insan niye tarlaya insin...Tövbe tövbe...Çok haklısınız.

Yani annesini haklı görsün haksız görsün ortada mahcubiyet durumu var. Rendice edici şekilde konuşmuş kv. Buna rağmen eğer adam kendi kvsinden özür dinlemiyorsa vay o adamın haline

Icinde oldugunuz icin farkinda degilsiniz, kirip dokmeye gerek yok ama bu kdr tepki De cok yetersiz

Yok ciddiye almıyor ama daha sonra beni kimlerle muhatap ettin diye azarı ben yiyorum genelde.
Evet maalesef öyle annesinin çok çektiğini onu yetiştirirken çok emekler verdiğini dediğini yanlış anlamamı söyledi
Oğluma söyleyeceğim de kulağını çeksin mi ne demek bu.Gerçekten neden yani hadi bizi geç evladınızı da mı düşünmüyorsunuz huzur kaçırıyorsunuz.
Eşim bana karşı çok anlayışlı her konuda ama ailesi hariç. Ailesi konusunda aşırı gözü kapalı. Hep onun iyiliğini istediği için yaptıklarını düşünüyo. En basit bu mevzuda bile beni özlediği için böyle konuşuyormuş mesela
Kesinlikle yaranılmıyor tarla çapada yapsam kıymetli olmazdım gibime geliyor. Bir bahane bulunurdu
Köy size ne kadar uzaklıkta? İnsanları ziyarete ne sıklıkta gidiyorsunuz? Bayramlaşmaya gittiniz oturdunuz mu? Ne zamandır evlisiniz torun var mı?
Köy bize 1 saatlik uzaklıkta. Bayramda birinci gün gider sabahtan geceye kadar dururuz 2 senelik evliyim çocuğumuz yok genelde iki haftada bir haftada bir uğrarız eşim aralarda sık sık gider ama. Alışverişlerini falan yapmak için
Evet bu kadar doğru anlatılamazdı. Kendi kayınvalidesi şirret bir insan olduğu için. Şimdi kendisini çok çok iyi beni de nankör bir gelin olarak görüyor muhtemelen

Anneniz ne tatli. Ben anneniz olsam usenmez yol teper sacini basini yolardim.

Gayet yeterli, boşver he de geç. Eşin vicdan yapmış anlaşılan. Senin planlarına hayır olmaz anneme gideceğim cevabı vermiyorsa, senin isteklerin aksamıyorsa boşver gitsin. Sonsuza kadar gidecek hali yok nasıl olsa. Kadınlar bu konuda gayet objektif ama erkekler anneme bakma sen demez açıkça

Eşin annenizden annesi adına özür diledi mi
Hayır dilemedi. Dediğim gibi hala beni çok seviyormuş çok özlüyormuş o yüzden de naz yapıyormuş böyle söyledi. Bazen gerçekten at gözlüğü olduğunu düşünüyorum
Icinde oldugunuz icin farkinda degilsiniz, kirip dokmeye gerek yok ama bu kdr tepki De cok yetersiz
Çok haklısınız daha net sınırlar çizmeliyim

Ya ben kaynanalarin gelinlerini ozledigine vs inanmiyorum. Insan elin bebesini niye ozlesin ya. Ayrica seven ozleyen insan kendi cocugu yerine koyan insan boyle sikayetlenir mi? Yalan agizlarina yuva yapmis evladimdan ayirmiyom da ayirmiyom. Birak bacim kocan gitsin anasina. Sen gitme. Sorarsa da bu sebepten sogudum gitmicem de bu kadar basit

Aşırı vicdan yaptı bu zamana kadar hiç gitmiyormuş hiç bir şey yapmıyormuş gibi hissetmeye başladı. Çünkü annesinin böyle şeyler söyleyeceğini tahmin etmiyordu. Ona sürekli kızımı çok özledim getir deyip durduğu için.
Ben de inanmıyorum. Ben ne kadar kayınvalidemi özlüyorsam o da beni o kadar özlüyordur eminim. Bana söylese bu kadar üzülmezdim anneme anlatmanın amacı neydi yani bayram bayram.

Sizi durduran ne?

Benim kayinvalidem beni anneme bi kez sikayet etti. Dogum yapmistim bebegim yogunbakimdaydi. Cok gergindim ve onun surekli burnuma biseyleri dayamasi canima tak ettigi icin beni rahat birak demistim. Beni eve getirip eczaneye gittiler yolda anneme dilara da benim sinavim demis. Annem hic ses etmemis araba surmeye devam etmis. Gelince bana soyledi. Sonra annemi eve gonderdim ve okudum canina. Sen kimi kime kotuluyosun yani? Actim agzimi.yumdum gozumu sonra da onu postaladim evine. Ne esime sikayet edebildi o korkuyla ne baskasina. Bazen insanlara kotulukle de olsa yerlerini bildirmek gerekiyo malesef. Siz de ona kizini kayinvalidesine boyle sikayet edip etmeyecegini sorun. E kizim dio ya. O zaman siz de ona oyle davranirsiniz. Esiniz biseyi duzeltemez cunku anneci. Bunu ancak yuz goz olarak siz cozebilirsiniz malesef

Sizin kayınvalide ile benimki aynı kişi olabilirler mi dedim ama çocuk sayısı tutmuyor en büyük eltim 63 yaşında en küçük eltim 53 yaşında benle beraber 5 gelini var ama oda öyle diyor geçen düğünde benim için güzel olduğuna bakmayın beni evine bile alıp bakmadı dedi sonra bir başladı Allah ne verdi ise yok hiç gelinlerden hizmet görmedim vs vs
Kayınvalidelerin yüzde 60 ı 70 i böyleler malesef bunlara hiç takılmayın saygınızı bozmadan yuvanizs bakın evliliğinizi bunlar meşgul etmeyin

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…