Kayınvalidemin anneme gelinlerden yana yüzüm gülmedi demesi

Sert tepkiye gerek yok. Anladığım kadarıyla eşinizle aranızda problem yok. Siz gidişleri seyreltin eşiniz de istediği gibi gitsin gelsin. Zor süreç dediğiniz ne ?

Eşiniz çok sonradan mı oldu 63 yaşındaki eltiler toruna karışmıştır hâlâ gelin hizmet etmedi diyen kayınvalidesi mi var maşallah

Eşiniz çok sonradan mı oldu 63 yaşındaki eltiler toruna karışmıştır hâlâ gelin hizmet etmedi diyen kayınvalidesi mi var maşallah
Kayınvalidem erken evlenmiş Evet sonradan olmuş eşimin kendinden büyük yaşıt yeğenleri var kayınvalidem 87 88 yaşlarında 12 yaşayan varmış küçükken vefat edenler hariç kaynimin biri 20 li yaşlarda vefat etmiş görümcelerimden de 2 si vefat etti biri 35 40 yaşlarında iken vefat etmiş diğeri de 3 yıl önce
Kayınvalidem hep böyle imiş eltilerimin hepsi evin içinde az çok oturmuşlar
Kayınlarım ve eşim bildiklerinden ses etmiyorlar annelerini eltilerimde gülüp geçiyor

Ben de 63 yaşında olsam ben de güler gecerdim. Allah sağlıklı uzun ömür versin hepinize.

Ben de 63 yaşında olsam ben de güler gecerdim. Allah sağlıklı uzun ömür versin hepinize.
Amin teşekkür ederim bende çok görmüyorum zaten bayramdan bayrama
Ama eltilerimin üçü yanında köydeler çoğu zaman gülüp geçiyorlar ama bazen cinnet geçirecek hale geliyorlar
Mesela kayınvalide geldi ya evimize oğulları ile yatıyor aynı odada korkuyormuş
En büyük eltime gitmiş bir kaç gün yanlarında yatmış korkuyorum diye
Oysa evinde tek kalıyor bizde de yeni evliyken ve geçen sene kaldı bizimle yatmak istedi ben sizinle aynı odada yatamam siz ana oğul koyun koyuna yatın dedim gittim odama
Kavga edecek surat asacak ne halim nede zamanım var o yüzden hiç takılmıyorum böyle şeylere eşim de bir gün yattı iki gün yattı sonra yanıma geldi yani

Son düzenleme:
Nişanlımın ailesi de çapa işlerini severler ben şehirde büyüdüm bunu üstünlük olarak değil çaba tarla vs işlerinden ailecek anlamadığımız için söylüyorum , biz daha sevgiliyken bir gün telefon konuşmamızda (kayınvalidemle) tarla çapa işleri konusu geçti bende vallahi ….. teyze ben o işlerden hiç anlamam sizler yaparsınız bende çayınızı çorbanızı koyarım şimdiden söyleyeyim ileride zorlama vesaire olmasın köy kızı değilim sonuçta dedim o günden sonra konusu hiç açılmadı , ileride ne olur bilmiyorum da bende bu işleri sevmem ve anlamam
Bu konularda tavırlarınızı net olarak dile getirin . Kimse bizden değerli değil

Soruyla alakasız ama edba ne demek? Site içi bi kısaltma falan mı?

Gelin kelimesini kendime de hiç yakıştıramıyorum yani gelin olarak bence düğün günüm gelin oldum
İçinizden geldiği şekilde ve kişilere yardım edin siz kimseye iş yapmak zorunda değilsiniz kimsenin yüzünü de güldürmekle görevli değilsin ve en önemlisi siz yuva kurmak için evlendiniz kayınvalidenize yardımcı olmak için değil.
Saygılar

Sizi durduran ne?
Eşime kıyamıyorum galiba çok iyi niyetli olduğunu biliyorum. Haaa o annesi konusunda beni hatalı görerek gayet kırıyor ama. Ben ona biraz fazla üzülüyorum galiba yapmamam lazım
Ya çocuğunuza çok geçmiş olsun Rabbim bir daha kapısından bile geçirmesin Allah nasip ederse doğum sürecine girersem aynılarını yaşayacağımdan o kadar eminim ki kesinlikle yüz göz olacağım zaten.
Öyle tabi ama sinek küçük mide bulandırıyor. Eşimde bir kere bana haklısın dese ben susup sakinleyeceğim zaten ama o da yok o seni özlediği naz yapıyor falan diyor hepten deliriyorum
Sert tepkiye gerek yok. Anladığım kadarıyla eşinizle aranızda problem yok. Siz gidişleri seyreltin eşiniz de istediği gibi gitsin gelsin. Zor süreç dediğiniz ne ?
Yok eşinle hiç bir problemimiz yok aramızdaki tek sıkıntı bu. Çok seyreltince beni aramaya başlayıp ne zaman geliyorsun gelmeyi düşünmüyorsun heralde demeye başlıyor Tüp bebek tedavisi görüyorum transfer sürecindeyim
İnanın çok iyi yapmışsınız ben biraz yumuşak bir yüzlü bir insanım maâlesef. Ha anlamadığımı yapamadığımı görüyor biliyor. Yaprak toplarken yardım edeyim demiştim bir kere koca dal kırmıştım elimden geleni görüyorsun daha anneme kesmenin mantığı ne
Soruyla alakasız ama edba ne demek? Site içi bi kısaltma falan mı?
Merhaba yazdım zannediyorum aslında ama kalmış öyle düzelteyim
Kendine hizmetçi arıyor senin kaynana, artık hiçbir işe elini sürme daha kıymetli olursun...
Gerçekten umarım yapabilirim
Yaa çok teşekkür ederim umarım bu dirayetli davranışı gösterebilirim ben de

Eşiniz olayı toparlamaya çalışayım derken baya saçmalamış özlem içeren bir söz yok ortada, kayinvalideniz de cidden çok hadsiz bayramda bir de, yeri mi o lafların, valla okuyunca ben bile çok sinir oldum.

Gercekten at gozlugu oldugunu mu dusunuyorsunuz cok iyimsersiniz 11 senelik evliyim tecrube ile sabit okkali bir kavga ederseniz o kavga aninda anasinin dusuncelerini oda siralar onunuze hakli kadin diye siz durusunuzu bozmayin hatta bozun daha once yaptiginiz isleride yapmayin siz evlenene kadar herseyi nasil yapiyor ise yapmaya devam etsin kv niz onunuze bir tabak koymak zor geliyor isede her hafta beklemesin madem

Guya gelinin annesi gelinin kulagini cekecek o kafayla sikayet ediyorlar,buyuk ihtimalle zamaninda kendi anneleri o sekil davrandigi icin simdide oyle oldugunu dusunuyordur

Kv doktor olsa, evlenince onun yerine hasta bakmayacaksın, öğretmen olsa dersine gitmeyecektin e ciftciyken neden onun yerine işini yapasin ki yaşlandı gücü yetmiyorsa ya yardım edecek biri tutsun yada daha küçük bir alanda çalışsın. Bence de fazla iyisin ki dahasını isteyebiliyor. Misafirliğe gibi git dinlen artık ve anneni uzmesinin hesabını sor.

Eşiniz olayı toparlamaya çalışayım derken baya saçmalamış özlem içeren bir söz yok ortada, kayinvalideniz de cidden çok hadsiz bayramda bir de, yeri mi o lafların, valla okuyunca ben bile çok sinir oldum.
Aşırı derecede patavatsız bir insan hani öncekilere gülüp geçiyordum huyunu bildiğim için. Buna benzer lafları bana da çok söylemişti de anneme söylemesi son damla oldu
Hayır eşim arkamda durur öyle bir durumda diyemiyorum maalesef. Çünkü annesinin çok çileler çektiğini hala da öyle yaptığını ona kıyamadığını söyleyip duruyor. Sanki benim annem çok kolaylıkla yaşamış gibi illaki herkesin ailesi yokluk çekmiştir. Ama ben bunu sürekli dile getirmiyorum

Dertleri şu farkındayım o yüzden sürekli bir yerden hınçlarını çıkarmaya çalışıyolar. Çocuklarının içinde en saf benim kocam evlenmeden önce her işlerini yapan arabasıyla her yere götüren, kendilerinden ayrı babaanneye annaneye kadar yetişen bir insandı.

Ha şimdi yüzde yüz bir şekilde yanlarında olamasa da yine de bir telefonla yanlarında her hafta mutlaka gider yoklar babaannesinin annenesin'in bütün ilaçlarını yazdırır halleder. Diğer çocukları küçükler tam bir ergen diğer evli olanlar da mesafeliler. Yeri geldiğinde tavır koyabiliyorlar

Evlenmeden önce eşim annesigile köye ev yapımında maddi olarak baya yardım etmiş ve iki katlı ev yapmışlar. Evin ikinci katı şu atıl durumda gibi birşey. Akıllarındaki eşimi evlendirip ikinci kata yerleştirmekti. Ama benle evlenip buraya taşınınca planları bozuldu baya. O yüzden sürekli babanne olsun anne olsun sürekli bir laf sokma peşindeler

Eşe çok güvenmeyin böyle bir durumda bile annem seni ozlediğinden yapıyor demek,bariz karşıdakini enayi yerine koymaktır.Anam da anam diye diye karısına haksızlık yapan tipler karakteri ne olursa olsun benim gözümde art niyetli , kötüdür.Her durumda tercihini anneden yana yapar,bu daha iyi günleriniz,cocuk olunca görürsünüz o minnoş koca neye evriliyor.........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…