Kayınvalidemin anneme gelinlerden yana yüzüm gülmedi demesi

Köylüleri niçin öldürmeliyiz şiirindeki o köylü bu kaynana işte ahsjsjdj ağlayarak günlüğüne yazsın. Ne kafalar ya. Gelini annesine bu şekilde şikayet eden kadın kesinlikle kötü niyetlidir. Hiçbir türlü affı yok gözümde. Böyle bir şey yaşasam bir daha görüşmezdim. Eşin hatrı falan da bir yere kadar.

Şimdi ben normalde kavga çıkaran bir insan değilimdir ama, biri benim için böyle dese ben de kaynanadan yana hiç gülemedim der kapatırım konuyu. Azcık da onun içine dert olsun. Anneniz gereken cevabı vermiş. Bundan sonrası için istemiyorsanız gitmeyin köye. Ama bilin ki bunun zararı size olur,kaynana gayet mutlu mesut oğluyla takılır.

Yogurt konusunda haklı
Yogurdu kendiniz yapın zor degıl
Zaman almıyor
Yedıgınuz hazır seyler yogurt degıl cunku
Bır kimya laboratuarındaanalız ettirebılırsınız
Yapmak isteyen buyursun yapsın. Hem doktora yapıyorum hem çalışıyorum. Ben bazen kahvaltısı toplantıya koşuyorum. Ne salçası ne yoğurdu
Mideme ne gireceğine kimse karar veremez. Haklı değil o nedenle. Sadece onun şahsi fikri
Ben pastörize edilmeyen birsey yemem/içmem.
Bu da benim kararım.
Herkes kendi bedeniyle/midesinde ilgilensin.
Benim öz anam bana bir laf etmemiş bununl ilgili daha ona ne laf düşüyor.

densiz kadın
denk geldiğinizde söyleyin yanınızda eşiniz de olsun

"annemle konuşmalarını duydum çünkü hoparlöre vermek zorunda kaldı müsait olmadığı için

hizmetçi değil gelininizim oğlunuzun eşiyim böyle şeyleri hep beklemeniz çok komik gerçekten

çalışan oğlunuza maddi olarak bayağı rahatlatan bir insanım.. benim falanca arkadaşlarım kv evinde ellerini hiçbişeye sürmüyorlar ben yine iyiyim

lütfen anneme bir daha böyle şeyler demeyin.. bu yaptığına da çok üzüldüm anne

eşinize de dönüp "tabiki buraya da faydan olacak ama asıl evin bizim yaşadığımız ev.. lütfen dengeni kur" diyin

Kayınvalideniz hadsizlik etmiş sonuçta dert yandığı kişi arkadaşı değil sizin anneniz o yüzden hoş olmamış. Ama bence boşverin takılmayın derim bazı kayınvalideler böyle yapacak bir şey yok kafa yapısını değiştiremezsiniz sadece sınırları korumak ve dengeyi ayarlamak gerekli sonuçta arada eşiniz var.

Kv ile köye gittiğiniz birgün beni anneme şikayet etmeniz çok ayıp birdaha böyle şeyler yapmayın diye kibarca uyarın haddini bilsin.
Ne demek bir gelini annesine şikayet etmek ?
Ayrıca siz köy islerinden anlıyor bile olsanız onun işlerini yapmak zorunda değilsiniz.
Sizin eşiniz anneniz babanıza hizmet mi ediyor?
Çok işi varsa yevmiyeyle işçi tutsun kendine veya apartmana taşınsin.
Ayrıca ben böyle bir insana her hafta gidip iznimi heba etmem 2 haftada bir çok bile bence.
Yok canım gittiğinde babam hizmet eder eşime misafir geldi diye. Zaten öyle bir beklentim yok ama benden de tarla beklemesinler canım
Aynısından bende de var 😂 gözlemlediğim kadarıyla bu şekilde olan kvler nerde ne konuşacaklarını bilmiyor. Evde domates sosu yapıyorlardı kv şimdikiler de nerde hep hazır alıyor hazıra iyice alıştılar benim kız da hazır alır dedi. Görümcem çalışıyor iki çocuğu var herkes evde avara oturmuyor herkesin işi gücü var çalışan kadın bir de evde domates sosuyla mı uğraşacak dememek için kendimi zor tuttum. Bir de kvsiyle aynı evde oturan gelinlerden örnek verir. Çok da yaşlı değil 50 küsur yaşında ama eski kafalı ne yazık ki. Eskiden de futbol takımı kurarcasına doğururlarmış bir çoğu da maalesef ya doğumda ya da doğumdan kısa bir süre sonra vefat edermiş. Evde o kadar insan illa bir şeyin ucundan tutarmış şimdi öyle mi bütün yük kadının üstünde. Çocuklar da eski bildikleri çocuklardan değil anne babaya yardım etmiyorlar bizim işimiz daha zor aslında 😉
Ayy hepmi aynı tip olurlar. Kesinlikle daha zor zannediyolar ki ben evde oturuyorum 16 saat 24 saat uykusuz çalışmayı kolay zannediyolar.
Benimki de aynı model. Yogurt yiyorum mesela başlar sen evde yogurt yapmıyorsun demeye. Et yerler vejeteryan besleniyorum diye söylenir. Elin gelini et kesiyor falan der. Neden bize gelince yemek yapmıyorsun der.( bayramda 48 saat duruyoruz is yüzünden o arada yemek yapayım istiyor) ekmeğini kendin yap der. Aynı şekilde domates niye yapmıyorsun der. Onlar taşıma suyla yikanir ben istemem sorun olur. ( taşıma suyla yıkanmadim hiç diyorum o da suc)
Annemle aynı yasalar 50 küsür ama mümkün değil laf anlamaz.
Evet ben de evlendim evleneli ordaki peynir ve sütü yemiyorum diye laf oluyordu sürekli. Ya bu inanın küçümsemekle falan alakalı değil kokuyor sanki annemler de alır köy peyniri onların aldığını da yemezdim. Ama gelin bizi beğenmiyor oldu 🙄
Köylüleri niçin öldürmeliyiz şiirindeki o köylü bu kaynana işte ahsjsjdj ağlayarak günlüğüne yazsın. Ne kafalar ya. Gelini annesine bu şekilde şikayet eden kadın kesinlikle kötü niyetlidir. Hiçbir türlü affı yok gözümde. Böyle bir şey yaşasam bir daha görüşmezdim. Eşin hatrı falan da bir yere kadar.
Aşırı patavatsız bir insan. Bir lafın eni sonu nereye gider asla düşünmüyor. Ben de o raddeye gelmek üzereyim
Şimdi ben normalde kavga çıkaran bir insan değilimdir ama, biri benim için böyle dese ben de kaynanadan yana hiç gülemedim der kapatırım konuyu. Azcık da onun içine dert olsun. Anneniz gereken cevabı vermiş. Bundan sonrası için istemiyorsanız gitmeyin köye. Ama bilin ki bunun zararı size olur,kaynana gayet mutlu mesut oğluyla takılır.
Giderim illaki ama suratını göresim yok kadının. Geçmedi sinirim keşke o an bir şey söyleseydim. Eşim sen haklısın deseydi ben yine sakinleşirim de o da demiyor işte

densiz kadın
denk geldiğinizde söyleyin yanınızda eşiniz de olsun

"annemle konuşmalarını duydum çünkü hoparlöre vermek zorunda kaldı müsait olmadığı için

hizmetçi değil gelininizim oğlunuzun eşiyim böyle şeyleri hep beklemeniz çok komik gerçekten

çalışan oğlunuza maddi olarak bayağı rahatlatan bir insanım.. benim falanca arkadaşlarım kv evinde ellerini hiçbişeye sürmüyorlar ben yine iyiyim

lütfen anneme bir daha böyle şeyler demeyin.. bu yaptığına da çok üzüldüm anne

eşinize de dönüp "tabiki buraya da faydan olacak ama asıl evin bizim yaşadığımız ev.. lütfen dengeni kur" diyin
Kayınvalidem çok anlayacak biri değil. Ama yine de daha sert bir çizgi çekmem lazım. Eşimle de aynı şekilde çok haklısınız

Evet ben de evlendim evleneli ordaki peynir ve sütü yemiyorum diye laf oluyordu sürekli. Ya bu inanın küçümsemekle falan alakalı değil kokuyor sanki annemler de alır köy peyniri onların aldığını da yemezdim. Ama gelin bizi beğenmiyor oldu 🙄
Cok agir kokuyor gercekten tahammül edemiyorum ben. Zaten alinan yeri bir kez gördüm. O bana yetti. Zaten görmesem bile nereden bileyim ben o insanlar ne kadar şartlı temizlik sahibi? Sonra mal hastaligindan felc kalirim. Pastörize iyidir. Candır.
"gelin bizi beğenmiyor"
Bu cümle bana da kuruluyordu çok fazla. Geçmiş zaman eki koyuyorum çünkü 1 senedir konuşmuyorum onlarla.

Annene söyleme nedeni annen seni uyarsın, kv nin gönlünü hoş et kızım densin sana diye. Biz aleme hizmetçi olsun diye kız büyütüyoruz çünkü. Bu toplumdaki "gelin" algısından nefret ediyorum.
Evet ama annem o kafada bir insan değil neyse ki eşimi kırmamak için yine sakin karşıladı. Normalde çok daha ters bir tepki verirdi.

Ay ben de ya damat için böyle bir algı yok nedense görümcemin kocası için böyle şeyler söylenmiyor varsa yoksa gelin.

Bir şey diyeyim mi? Bahçe işinden anlasam bile yapmam ben. Çünkü neden yapayım? Mevsimlik işçi miyim ben?
Yetiştirdiği dört tane biberi domatesi de istemem. Gider marketten alırım. Doğal olacak diye yaz tatilinde ırgatlık edemem.
Peyniri vs. de zaten yemem ben. Çok ağır kokuyor. Alırım marketten süzme beyaz peynirimi geçerim.
Salçayı da hazır alıyoruz zaten.
Dört tane biber domates, 5 kilo salça alacağım diye güneşin altında pişemem.
Valla anneniz iyi sabırlıymış. Benimki sinirlidir, saçını başını yolabilirdi :KK70:

Yok neyseki onu başından tavrımı koyduğum için evlendim evleneli asla kalmadım sabah gittik gece döndük yakın olduğu için köy. Şimdi bu laflardan sonra ona bile gidesim gelmiyor ama hayırlısı.

Eşim sakin sessiz bir insan olduğu için kıyamadı muhtemelen ona. Ha hoş sonra bu kadın senin hakkında nasıl böyle konuşur diyerek burnumdan getirdi ama olsun 🙄

1 saat kadar uzakta sabah gidiyor gece dönüyor bazen dönmüyor
Eşinize sinir oldum. Yakında sen de gel demeye başlamaz umarım kendisi böyle sık giderken. Bıktık ülkece anacı erkeklerden. Ölüyorlar gelin kıskançlığından kaynanalar. Adamlar göremiyor şunu. Anam da anam. Çok kılım.

Bir şey diyeyim mi? Bahçe işinden anlasam bile yapmam ben. Çünkü neden yapayım? Mevsimlik işçi miyim ben?
Yetiştirdiği dört tane biberi domatesi de istemem. Gider marketten alırım. Doğal olacak diye yaz tatilinde ırgatlık edemem.
Peyniri vs. de zaten yemem ben. Çok ağır kokuyor. Alırım marketten süzme beyaz peynirimi geçerim.
Valla anneniz iyi sabırlıymış. Benimki sinirlidir, saçını başını yolabilirdi :KK70:
+++++

O kadar haklısınız inanın o yüzden asla bir şey kabul etmiyorum ki laf söz olmasın diye. Ben sevmiyorum yemiyorum evde çürüyor diyorum ki yalan da değil iki kişi olduğumuz için çok yenmiyor ve çürüyor sebze meyve.

Yoğurt ve türevide kokuyor yani yiyemiyorum napayım. Bu seferde gelin hazıra alışmış bizi beğenmiyor burnuna koymuyor o yüzden yaptığımızı bile yemiyor diye şikayet etmişti anneme zamanında evet şimdi hatırladım ben ne kadar safım hep susmuşum hakediyorum bunları 🤦‍♀️
Eşinize sinir oldum. Yakında sen de gel demeye başlamaz umarım kendisi böyle sık giderken. Bıktık ülkece anacı erkeklerden. Ölüyorlar gelin kıskançlığından kaynanalar. Adamlar göremiyor şunu. Anam da anam. Çok kılım.
Evlenmeden nişanlıyken bu kadar değildi ya da ben göremedim bilemiyorum 🤔 Şimdi vah benim çilekeş anam modunda
Yanımda olmana ihtiyacım var deseniz gelmez mi? Bir de anam da anam diyecek olan adam evlenmesin yaaa valla son zamanlarda bu tip erkekler cogaldi
Gelir ama bir kadın atasözü der ki ben söyledikten sonra ne anlamı var 😅 Annesinin ihtiyacını babaannesinin ihtiyacını takip ediyor. Benimkini de bilmesi lazım

O kadar haklısınız inanın o yüzden asla bir şey kabul etmiyorum ki laf söz olmasın diye. Ben sevmiyorum yemiyorum evde çürüyor diyorum ki yalan da değil iki kişi olduğumuz için çok yenmiyor ve çürüyor sebze meyve.

Yoğurt ve türevide kokuyor yani yiyemiyorum napayım. Bu seferde gelin hazıra alışmış bizi beğenmiyor burnuna koymuyor o yüzden yaptığımızı bile yemiyor diye şikayet etmişti anneme zamanında evet şimdi hatırladım ben ne kadar safım hep susmuşum hakediyorum bunları 🤦‍♀️

Evlenmeden nişanlıyken bu kadar değildi ya da ben göremedim bilemiyorum 🤔 Şimdi vah benim çilekeş anam modunda

Gelir ama bir kadın atasözü der ki ben söyledikten sonra ne anlamı var 😅 Annesinin ihtiyacını babaannesinin ihtiyacını takip ediyor. Benimkini de bilmesi lazım
Iste kadinlarin yaptigi hata bence bu
Soyleyeceksiniz
Hatta bastira bastira soyleyip devamli hatirlayacaksiniz
Tekrar ettikçe kafasina kazinacak
Yanimda olmana ihtiyacim var diyin gelsin geldiginde de sana cok kirginim annem bizi uzmemek icin sustu ama annen ayip etti senin özür dilemen lazim annenden de ozur bekliyorum gelmek istemiyorum kirginim gucendim diyerek biraz nazli tripli kadini oynayın bazi erkeklere bu yaraniyor
Ayrica bebek icin transfer surecinde de bir zahmet baba adayi olarak yaninizda bulunsun

Esiniz koye her hafta gidiyorsa onu da azaltin ama gitme diyerek degil, sen gecen hafta gittin bu hafta da abin/ablan/kardesin gitsin kac kardessiniz herkesin elini tasin altina koymasi lazim ben seni özlüyorum biz aile olduk artık önceliğin ben olmaliyim gibisinden tatli tatli islemeniz gerekiyor
Pasif agresif tavirlar ise yaramaz, bagirip çağırmak da.

Evlenince öyle oluyorlar. Sanırım çoğu öyle.

X