Kayinvalidem

Kesinlikle sizinle ayni fikirdeyim.Benim annem de kayinvalide.Annemin yengemlere olan tavrina bakıyorum kimseyi hiçbirşeye zorlamaz,kimseyi rahatsiz etmez,siz esinizle mutlu olun benden daha mutlusu olmaz der.Yengemler de annemi cok sever sayar çünkü arada zorunluluk yok herşey gönüllülük esasina dayalı.Tam tersi annemle dertlestigimizde annem gelinlerin bende her gun isi ne ben sıkılırım onlardan once diyor:) Benim mesafelik bile durumum kalmadi artik görmek bile istemiyorum dediginiz gibi bıktırdı

İşte bi 10 20 sene sonra Allah korusun elden ayaktan düşerse içinizde ona karşı merhamet bitince nasıl yardımcı olacaksınız. Koca koca insanlar çok yanlış yapıyor.

Çok iyi yapmissiniz gerçekten iyilikle güzellikle halledecegimi düşünmüştüm ama herkesin anladigi bir dil varmis demekki..Darisi basima dua edin bana:))

İşte bi 10 20 sene sonra Allah korusun elden ayaktan düşerse içinizde ona karşı merhamet bitince nasıl yardımcı olacaksınız. Koca koca insanlar çok yanlış yapıyor.
Gercekten öyle.Allah yine de elden ayaktan düşürmesin yine Allah rizasi için bakarim.Ondan önce de bir sorunu olunca kizi gelmezdi ben bakardim iyilikten anlasalar yaptiklarimizin belki bir hatri olurdu

Onu da dedim benimki hemen göz yaşlarını devreye sokuyor.Beni şikayet eden o aglayan o..2 saniyede gözlerini dolduruyor aylardir sıkıntı cektim gene de böyle 2 sn de gözlerim dolmuyor:) Bakalim en son cok sert konuştum bundan sonraki hamlesini merak ediyorum ona göre davranacagim

Gercekten öyle.Allah yine de elden ayaktan düşürmesin yine Allah rizasi için bakarim.Ondan önce de bir sorunu olunca kizi gelmezdi ben bakardim iyilikten anlasalar yaptiklarimizin belki bir hatri olurdu
Bence geri oraya döndügünde gitme, muattap olma. Çok fazla yüzgöz olmussunuz.Sen ufak bir taviz versen gene fazlasınu isteyecek potansiyel var kv de. Eşinle çözmelısın ama bu sorunu. Eşinde annesıyle bır olup baskı yapmasın sana.

Yok asla gitmem hiç taviz vermiyorum o konuda.Eskiden yine o kadar çözememişim sadece ogluna çok düşkün bir anne ama zamanla alışır diyordum Kayinvalidem kendini iyi niyetli gosteren tam bir diktatör ciktiBundan sonra artik hem kayivalidemle konusup hem esimle konuşup bu isi cozmek yerine sadece muhattabim esim olacak

Kısaca özetlemiş haliniz buysa tamamen anlatsaniz ne olur acaba

Aynı karakterde kayinvalidem var. Taviz verdikçe fazlasını isteyen, hep iyi niyetli davranan ama ısrarıyla ve ailemize hakim olma çabasiyla nefes aldırmayan...manipülasyonun şahı... İnsanlar ne der diye çok düşündüğü için bu kişiler ailene söylemen onun huyunu bastiracaktir. Beraberken arada ailenin arkanda oldugunu ifade eden cümleler kur. Olay çıkardan ne kadar ileri gittiklerini anlamıyor iyi olmuş bunu yapman. Şimdiden sonra sen muhatap olma ne istiyorsa eşine söylesin. Eşin de bir cevap vermesin musait olursak geliriz desin istişare edin o aksam uygunsaniz gidin degilseniz isteğinin olmamasina alışsın çocuk hanim. Koca kadın olmuşlar hala çocuk gibi tutturuyorlar. Yok efendim öğrenecekler hayatta her sey istedikleri gibi olmuyor. Çözüm esinin ortayı bulmasinda. Hata edip o görevi ben üstlendim kötü oldum. Kararlı olalim ve bu sınavı aşalım. Bir de bunların huyunu kabullenmek lazım. Görüşmesen olmaz çünkü ve her davranışında sinir olmaktansa kabullenip sınır koymak en iyisi. Her şeyi soruyor, ailem bize gelince hemen o da gelmek istiyor. Böyle böyle gidiyor hakimiyet çabaları. Zor vesselam... Ondandır fazla yazmamız, karşıdan ufak görünür ama insanı yer bitirir

Hoporlerı açıp anne babaya şikayet etmek ne ya .Kaynananız haksızda diz haklımısıjız.Sizmi dişinizi göstermemıssınız.Gitmiorum dersın olur biter ya .Kocana uzuldum ben senin .Allah bürün annelerı korusun .Kurul toplayıp kadını aramış ya .Küçükken şey var dı öğretmene diyecemmm öğretmene diyecem aynı o hesap

Şu malûm şahsı o teyzeyi bulsakta biz söylesek şu kadının yakasını bırak hanım teyze diye :) kadın nam saldı buralarda .

Cok cok uzun olmus okuyamadim ama seni eski konularindan biliyorum tasinmadiktan sonra isin zor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…