Kayinvalidem

Bayılıyorum böyle kocam iyi ama çevresi kötü konularına. Kocanız ille de gidelim diye tutturuyorsa olay nasıl birden görümcenin ağzının bozukluğuna kayıyor anlamıyorum. Eş kişisi dışında olaya müdahil olmayan bir komşunun eniştesi kalmış. Soruna neden kayınvalide, görümce hatta ve hatta kendi anneniz babanız karışıyor. Oturun mevzu neyse eşinizle çözün. Gitmek istemiyorum. Bitti. Aman kocamı dolduruyorlar diye - 3 yaşında çünkü kocanız- görümcenin annesiyle ilişkisine kadar laf söylemeyin

Uzun bir aradan sonra yeniden merhaba arkadaşlar.Biliyorsunuz uzun zamandan beri kayinvalidemin her gün birlikte yemek yemek istemesinden israrli davetlerinden muzdariptim.Kisaca özet gecmek gerekirse kendisi öyle haftada bir olsun,2 haftada bir olsun gibi benim sinir çizme çabalarimi ekarte ederek sanki bu konuyu onunla 4 defa acik acik konuşmamışım gibi israrlarina devam etti.En son beni gitmedim diye esime sikayet etmesiyle bende şarteller atti.Benim bir ömürlük limitimi 1,5 senede tüketti.Ailemi ziyarete Istanbul'a geldim.Eşim de işlerini halledip bir süre sonra o da yanima geldi.Kayinvalidem bu defa aramiş eşime arkadasinin oglu icin burda euro ile giyim uygun oldugu icin 8 tane arkadasinin ogluna 3 tane de arkadaşının esine gömlek almistik etti 11 gömlek.Hala burda eşyalarim var gecen sene bagaj limitimiz sınırlı oldugu için seneye götürürüm dedigim esyalarimi onlara 8 tane daha gomlek alirsam götüremeyecegim yani.Ben de esime bagajimizin sinirli oldugunu 2-3 tane anca alacagimizi söyle dedim neyse söyledi sagolsun anlayışla karsilamis gomlek alacagimiz kisi.Tabi biz parasini almayacagiz gecen sene de hediye etmistik bu sene de almayacagimizi biliyorlar.Kayinvalidemleri bu arkadasi yemege davet etmis o da bizi aramis siz de gelin diye baskı yapiyor.Ama ben artik kayinvalidemle mesafemi koruyup artik gerekmedikce görüşmek istemiyorum.Çünkü sınırmış,mesafeymiş öyle birsey asla dinlemiyor.Bizi hicbir zaman rahat bırakmadi biz de kendi arkadaslarimizla,kendi yasitlarimizla görüşelim ya da eşimle basbasa yemek yiyelim asla plan yaptırmadı.Sabrim o kadar tükendi ki artik degil sinir koyma duvar öreceğim nerdeyse ama anladigi halde anlamazliktan geliyor.Diktator gibi bir kadin onun için sadece kendi istekleri önemli,bizi yönetmeyi cok seviyor.Başlarda bir anne gibi görüyordum ama artik niyetinin cok masum olmadigini surekli bize,iliskimize,esimin bana kedileri cok sevdigim icin kedicik diye sesleniyor ona bile karisir:)Hoşlanmiyormuş bu hitaptan.. Neyse arkadaslar şunu anladim.Aileme ustunkoru de olsa kayinvalidemin surekli yemegi onlarda yememizi istedigini cikmadigimda esime sikayet ettiğini esimin ister istemez annesinden etkilendiğini (cunku gitmeyince artik nasil basariyor bilmiyorum hemen ağlamaya basliyor ilkinde inanmıştım kirmadik gittik sonra baktimki her zaman bunu bize silah olarak kullanacak artik kayitsiz kaldim)Ailem esimle konuştu gerekirse kayinvalidem ve kayinpederimle de bu konuyu konusacaklarini bunun normal bir durum olmadığını esime anlatmaya çalıştılar.Eşim malesef bu konuda fevri davrandi cunku Kayinvalidem arka planda eşime baskı yapiyor.Çünkü kabul edersem bunlar surekli birlikte haftanin 2-3 gunu cikiyorlar.Ha kayinvalideme gitmisim ha 2-3 gun beni arkadasiyla esir almislar ayni esaret bu defa keyif almadigim bir ortamda devam edecek akranim degiller yasitim degiller.Zaten annesinden o kadar sogudumki israrlarindan,görmek bile istemiyorum artik.En son biz bu konudan tartistik oraya gidilecekmis vs.Cunku biz biliyoruz esim normalde asla bir yere gitmem için baski yapmaz kayinvalidem arka planda dolduruyor.Eşim evde bagira bagira kendini ifade ediyor sesi yükseldi ben de biktim artik kayivalideme mesaj attim whatsapptan..Yeter artik dedim biktim sizin bu ailenizin her gün saatlerce birlikte yemek yeme sacmaliginizdan.Neden oglunuzun evlendiğini,aile kurdugunu anlamiyorsunuz,1,5 sene sizi kirmadim geldim gittim bundan sonra da neden evlerinde yesinler diye düşünemiyorsunuz.Sizinle her gun birlikte yemek yemek istemedigimi soyledim diye benim ailenize saygisizlik yaptigimi esime soylemissiniz.Saygiyi sizden ogrenecek degilim siz kiziniza once saygiyi ogretin dedim.Kizi babasina bile ana avrat duz gidiyor kimse agzini acip birsey demiyor.Hasta oluyor ben bakiyorum kizi arabayla 15 dakika mesafede tek yasiyor da annem ameliyat olmus diyip gelmiyor.Annesine pure yedirilmesi gerekiyordu sebze meyve pureleri yaptım 4 gun sonra lütfedip annesinin zoruyla gelmis.Bizim evden sesleri duyuluyor.Bu ne diyor Siena yapti diyor iyyy igrencc diyor benim yaptigimi duyunca.Boyle bir kizi olup da sirf her Allahin günü birlikte yemek yemek istemiyorum diye saygisiz ben oluyorum.Sonra annem dediki oglum anneni ara Siena guzelce konuşsun.Ikilemde kaldi bir aramak istemedi bizimkiler iyice suphelendi.Neden aramak istemiyor diye.Neyse zorla arattik.Hoparlörü açtık.Ben Siena dedim.Burda şuan annem babam esim x hepimiz seni dinliyoruz.Eşimle yine bu mevzudan tartışıyoruz.Bakin dedim ben herkesin yaninda söylüyorum bu zamana kadar birlikte yedik ictik onceleri hafta sonuydu sonra bir baktim her gun sizin israrlarinizla sizdeyiz.Aile hayatımız hiçbirşeyimiz kalmadi.6-7 saatten önce birakmiyor çünkü.Biraz mesafe koymaya calistim haftada bir olsun 2 haftada 1 olsun ama istemediniz.Israrla her gun cagirmaya devam ettiniz gelmedigimde esime sikayet ettiniz.Ve benim artik sabrim kalmadi tükettiniz.Şuan artik hiçbirşekilde gelmeyeceğimi ama esim ozgur istedigi zaman gelsin isterseniz sizde kalsin hic onemli degil,beni artik bu konularda aramayin cagirmayin ve aranizda bir engel olarak görmekten vazgeçin.Hemen aglamakli o ses moduna gecti.Anneme önceden soylemistim bak anne dedim arayacagim hemen aglama numarası yapacak.Annem de bu defa anladı.Bana diyorki o aglamakli ses tonuyla "nasil istiyorsaniz nasil istiyorsaniz neden önceden bana soylemedin istemediğini "diyor ..
O an anladim bu kadin ikili oynuyor.Çünkü sizinle bile burda dertlestim arkadaşlar kayinvalidemin böyle bir konuda asiri israri var 4 kere konuştum hala ayni devam ediyor daha nasil davranmaliyim dedim sizlerden de akil istedim.Hoparlorun acik oldugunu bildigi icin neden soylemedin nasil isterseniz diyor.Yahu dedim 4 kere acik acik seninle konustum nasil soylemedim.Her defasinda hic konuşmamışım gibi daha fazla israrla cagirdin.2 kere de whatsapptan acik acik yazdim o da duruyor onu bile konuştuğuma dair gösterebilirim hersey tlfda silmedim.Sonra bakın dedim bana bu sekilde israr edecekseniz ben oraya gelmeyeceğim benim ailem de benimle ayni fikirdeler.Bu normal bise degil dogru da bise degil dedim esime verdim telefonu.Eşim aldi telefonu esime benim taklidimi yapiyor "ben istemiyorum ben istemiyorum" diyormuşum..Sonra esime diyorki bana kotu kelimeler yazmis whatsapptan.Esim sordu.Yazdigim sey "Birlikte yemek yemek israrinizdan bu sacmaliklarinizdan yoruldum artik,saygiyi sizden ogrenecek degilim siz kiziniza öncelikle saygiyi ogretin" dedim bunun da arkadasindayim.Kizi ben daha yeni yurt disina yerlesmistim henuz dile tam hakim degilim ben calismiyorum diye ustume yurumustu o saygisizligindan bahsettim.O bana hakaretler edince o zaman kimse saygidan bahsetmiyordu.Ne zaman sabrim bitti artik baktim iyilikle guzellikle birsey olmuyor dişimi gostermeye basladim saygiyi agizlarindan düşürmüyorlar şimdi.Bu arada strese bagli olarak sirt agrisiyla doktora gittim stresten kaslarimi çok kasmışım ilac kullanıyorum fizik tedavi verdi doktor.Bunu da ogrenince baktim artik sagligimdan oluyorum icimde ne var ne yok döktüm.Eşimle şuan iyiyiz.Bugun annesine sesli mesaj atiyor orda bahceleri var Türkiye'den tohum istiyormusunuz bahçe için dedi..Annesi de sesli mesaj atmis Teşekkür ederim x var suan yeterince diye ama tavirli gibi ses tonu ama beni ilgilendirmez artik.Ailem karar senin dedi.Eğer oraya gidersen hala devam ederlerse arkandayiz kimse bana kizar eder diye sakın çekinme gelmekten dedi.Ama bir anne olarak evladim evinde mutlu olsun ben gorusmemeye bile razi olurdum annesi degisik bir kadin dedi.Ki annem asla yuva yıkmaktan yana degildir normalde ilk defa böyle birsey söyledi hem şaşırdım hem destek gördüğüm icin mutlu oldum.Babam da olmazsa birak gel kizim dedi ama esimle konusuyoruz eşim evet cok abarttik her gun gittik geldik ama napalim yasli insanlar biraz idare edelim diyor ama benim oyle bir sabrim kalmadi.Kayinvalidem bu arada cok dinç 61 yasinda.Hala calisiyor isten gelip yemek hazirlayip bikmadan usanmadan bizi cagiracak kadar da enerji dolu.Yine çok uzatmadan yazmak isterken biraz uzun oldu kusura bakmayın,bu konudan cok dertli oldugum için sanirim kisaca anlatamadim:)Hepinize önerileri icin varsa elestirileriniz için de Teşekkür ederim hepsini dikkate alip bu süreci daha dogru yönetmek isterim
Sıkıntılarımız aynı ben bu sıkıntımı çözdüm darısı başınıza. Bu dönemde psikolojik destek alsaydınız güçlenirdiniz güçlenmeden baş etmek çok zor. Bu kadar yüz göz olunması hoş olmamış kayınvalidenizde çalışıyormuş neden “ anne ne münasebet çalışıyorsun gelemeyiz “ demediniz ? Ya da mesela açıklama yapmak yerine “ ben böyle istiyorum daha iyi hissediyorum uygun bulmuyorum ? Biliyorum anlattınız ama burda kilit nokta anlatmak değil. Kayınvalide bir düşünceye inanıyor siz başka düşünceye. O gelmenizi doğru buluyor siz bulmuyorsunuz bu durumda net şekilde “ hayır” demelisiniz. Tahmini olarak kaç ay sonra tepki göstemeye başladınız ?

Bütün suç o çocuk gibi aklı yokmuşcasına doldurulduğunu düşündüğünüz eşinizde.
Bir sürü konunuz var tutturmuşsunuz kayınvalide de kayinvalide.
Kadınlar arası mücadele hoşunuza gidiyor sanırım.
Size gidelim diye baskı yapıp ses yükselten eşiniz, mesajı kayinvalidenize atıyorsunuz.
Kayinvalideniz gelip gitmeniz konusunda sorun çıkaran biri olabilir ama kusura bakmayın eşinizde iş yok.
Burada benzer sıkıntı yaşayan tüm üyelerin kocaları asıl sıkıntı sırf o beceriksiz kocalar yüzünden ilk yılları resmen mücadele en son hastalıkla bitiriyor kadınlar.
Hala kocam öyle değil anası dolduruyor diyenlere de hakediyor yaşadıklarını, kusura bakmasinlar.

Bütün suç o çocuk gibi aklı yokmuşcasına doldurulduğunu düşündüğünüz eşinizde.
Bir sürü konunuz var tutturmuşsunuz kayınvalide de kayinvalide.
Kadınlar arası mücadele hoşunuza gidiyor sanırım.
Size gidelim diye baskı yapıp ses yükselten eşiniz, mesajı kayinvalidenize atıyorsunuz.
Kayinvalideniz gelip gitmeniz konusunda sorun çıkaran biri olabilir ama kusura bakmayın eşinizde iş yok.
Burada benzer sıkıntı yaşayan tüm üyelerin kocaları asıl sıkıntı sırf o beceriksiz kocalar yüzünden ilk yılları resmen mücadele en son hastalıkla bitiriyor kadınlar.
Hala kocam öyle değil anası dolduruyor diyenlere de hakediyor yaşadıklarını, kusura bakmasinlar.

Allah razi olsun. Düsündüklerimi 1/1 yazmissiniz.

Kvye sarmak kolay geliyor sanırım. Siz kv ile ne kadar süredir tanışıyorsunuz? Ama eşiniz o ailede büyümüş. Annesinin huyunu suyunu görüp ona göre bir denge kurmalıydı. Eşiniz sizinle aynı fikirde değil. Sorun da tam olarak bu. Eşiniz siz sesinizi çıkarıyorsunuz diye tamam demiş. Yoksa ona göre her gün gidilip gelinmesinde sorun yok. Eşiniz birey olmadan eş olmaya çalışıyor.

KV sürekli yemeğe çağırıyormus ilk başta haftada 2 ymis şimdi her gün gelsin istiyomus defalarca konuşmuş anlamamış kadın eside tartışma cikariyomus onlar yaşlı gidicez diye olay her gün kv olmaları yani 😂😂
Ee ne güzel işte hazır yemek :) ben olsam hep giderdim .simdikilerde aman kocisimle yanlız kalayım derdinde . Hiç işlerini bilmiyorlar valla

Çok Teşekkür ederim anlatmak istediğimi ve karakterimi o kadar güzel anlamissinizki..Buraya ilk konu açtığımda karsi tarafla acik acik konuşulması soylendiginde hep kirilirlar nasil kirmadan anlatirim diyordum bugün geldigim nokta daha dogrusu beni getirdikleri nokta ıçimde biriktirdiğim herseyi pat pat söylemek oldu çok da rahat ettim iyiki ben de icimi dökmüşüm.Bundan sonrası icin elbette artik bu konuyla ilgilenmek istemiyorum ama karsi taraf asla pes edecek biri degil o yuzden tetikte olacağım yine mecbur😑
Ne kadar benziyor hayatimiz.
Ben de yurtdisina geldim, surekli goruselim baskisi yasiyorum. Ve inan son gunlerde cok sirtim agriyor, belki benimki de ayni sekilde stresten 🤦🏼‍♀️
Henuz isim ugrasim yok ama yakinda basliyor, bu durumu iyice azaltacagimi umuyorum.
Benim esim gitmek istemiyorum, hayir dedigimde uyumlu ama kv hergun istedigi icin iki kere atlatsam ucuncuye mecbur kaliyor gibi hissediyorum ama yakinda sunacagim sebeplerim olacak neyseki.
Bizimki gunduz gorusmek ayri aksam da kalmak istiyordu ama esimle konustum asla kalmiyoruz, kv de kalamiyor cunku saat gec olunca benimki hadi birakayim seni diyor, o zaman yuze gelemeyip mecburen kalkiyor.
Benim ailem beni sadece telefonlarda goruyor, inan kadin kocamin evde oldugu saatlerde bile mesgul etmemek icin aramiyor, bir de kv ye bak. Bu biraz burada kimsesiz kalmamizdan oluyor, meydan erkek ailesine kaliyor , cekincekleri bisey olmuyor ama bu durumda cekinilcek kisi biz olacagiz. Bu durusumuzu gostermemiz gerekiyor. Ben yakinda yogun tempoya baslayacagim icin acikca konusma yapmak istemedim, sonra da sebepler bulup minimum gorusecegim.
Senin bir isin ugrasin var mi?
Günaydın Sienatancım,
biriyle mesafe kurman için o kişiyi öldürmen gerekmiyor.
Eşinin mantığı da ilginç yani.
Neyse...
İnşallah çözersin bu durumu,inan çok üzülüyorum sen ve senin gibi arkadaşlara.
Ben kayınvalidemi çok severim ama haftada bir görüşmek bile zor geliyor inan ki.
Ah Laale cok haklisin. Ayni dertten muzdarip biri olarak haftada 3 4 gun goruselim isteniyor resmen. 🤦🏼‍♀️ bir de 10 dakikalik mesafelerde oldugumuz halde kalalim istegi vardi. Onu bitirdim cok sukur, simdi kursum işim vs baslayacak sık gorusmeler de oyle azalir diye umit ediyorum.

Ne kadar benziyor hayatimiz.
Ben de yurtdisina geldim, surekli goruselim baskisi yasiyorum. Ve inan son gunlerde cok sirtim agriyor, belki benimki de ayni sekilde stresten 🤦🏼‍♀️
Henuz isim ugrasim yok ama yakinda basliyor, bu durumu iyice azaltacagimi umuyorum.
Benim esim gitmek istemiyorum, hayir dedigimde uyumlu ama kv hergun istedigi icin iki kere atlatsam ucuncuye mecbur kaliyor gibi hissediyorum ama yakinda sunacagim sebeplerim olacak neyseki.
Bizimki gunduz gorusmek ayri aksam da kalmak istiyordu ama esimle konustum asla kalmiyoruz, kv de kalamiyor cunku saat gec olunca benimki hadi birakayim seni diyor, o zaman yuze gelemeyip mecburen kalkiyor.
Benim ailem beni sadece telefonlarda goruyor, inan kadin kocamin evde oldugu saatlerde bile mesgul etmemek icin aramiyor, bir de kv ye bak. Bu biraz burada kimsesiz kalmamizdan oluyor, meydan erkek ailesine kaliyor , cekincekleri bisey olmuyor ama bu durumda cekinilcek kisi biz olacagiz. Bu durusumuzu gostermemiz gerekiyor. Ben yakinda yogun tempoya baslayacagim icin acikca konusma yapmak istemedim, sonra da sebepler bulup minimum gorusecegim.
Senin bir isin ugrasin var mi?

Ah Laale cok haklisin. Ayni dertten muzdarip biri olarak haftada 3 4 gun goruselim isteniyor resmen. 🤦🏼‍♀️ bir de 10 dakikalik mesafelerde oldugumuz halde kalalim istegi vardi. Onu bitirdim cok sukur, simdi kursum işim vs baslayacak sık gorusmeler de oyle azalir diye umit ediyorum.
Oyyy oyyyy!
Haftada 3 gün evden çıkmak nedir?
Bu sınırları ilk baştan çizin arkadaşlarım,yoksa çok zor sonrası.
Çalışın,üretin,yorulun.
Yorulan insan kendine bile zor vakit ayırır,daha sınırlı zaman,daha sınırlı görüşme,daha sınırlı hayat.

Oyyy oyyyy!
Haftada 3 gün evden çıkmak nedir?
Bu sınırları ilk baştan çizin arkadaşlarım,yoksa çok zor sonrası.
Çalışın,üretin,yorulun.
Yorulan insan kendine bile zor vakit ayırır,daha sınırlı zaman,daha sınırlı görüşme,daha sınırlı hayat.
Ah lalem ben evlenir evlenmez işe başladım geç geliyorum çalışıyorum yoruluyorum izin günlerimde kocama sofra hazırlamak istiyorum evimle ilgilenmek istiyorum ama görümcem ve kayınvalidem çok özür diliyorum yamyam gibi bırakmadılar. Çalışıyorsun yoruluyorsun ama insanlarda anlayışsızlık olunca bir de kişi susunca tepeye çıkıyorlar. İzin günlermde sabahın köründe uyandırmalar akşam şunu yaparız demeler ordan oraya götürmeler akrabaları yüzünden evimde oturamam ve birsürü şey. Kişi sınır koymadıkça yorulduğunu dile getirmedikçe açıkca bana saygı duymalısınız demedikçe 24 saat çalışsaada acımıyorlar. Gözümün 6. Ayda açılmasıyla tepkilerimle dik duruşumla zor çözdüm. Kimse çekmesin böyle sıkıntı valla üzülüyorum. Konu sahibide umarım çözer ama tek çözüm taşınmak.

Ah lalem ben evlenir evlenmez işe başladım geç geliyorum çalışıyorum yoruluyorum izin günlerimde kocama sofra hazırlamak istiyorum evimle ilgilenmek istiyorum ama görümcem ve kayınvalidem çok özür diliyorum yamyam gibi bırakmadılar. Çalışıyorsun yoruluyorsun ama insanlarda anlayışsızlık olunca bir de kişi susunca tepeye çıkıyorlar. İzin günlermde sabahın köründe uyandırmalar akşam şunu yaparız demeler ordan oraya götürmeler akrabaları yüzünden evimde oturamam ve birsürü şey. Kişi sınır koymadıkça yorulduğunu dile getirmedikçe açıkca bana saygı duymalısınız demedikçe 24 saat çalışsaada acımıyorlar. Gözümün 6. Ayda açılmasıyla tepkilerimle dik duruşumla zor çözdüm. Kimse çekmesin böyle sıkıntı valla üzülüyorum. Konu sahibide umarım çözer ama tek çözüm taşınmak.
Canım benim...
Bence de taşınmak.
Hatta ilk baştan o kadar yakın oturmamalı bence.
Ben mesela hep merak ederim. Onlar çağırıyorlar,kahvaltı,kahve,mangal,deniz,dolaşma di mi?
Gitmezseniz ne olur yani?
Karı koca ikinizi sürükleyecek değiller di mi?

Oh çatır çatır söylemişsin👏👏👏 ailenede helal olsun arkanda durmuş.zaten böyle sağlam duran bir ailen varken sırtın yere gelmez. Eşini dinleme görüşmek istemiyorum kendin git dersin.kadın seni sinir edeceği yeri öğrenmiş oradan vuruyor

Ee ne güzel işte hazır yemek :) ben olsam hep giderdim .simdikilerde aman kocisimle yanlız kalayım derdinde . Hiç işlerini bilmiyorlar valla
Yok kız her gün her gün napcan insan sıkılır benim cidden aram iyi çok şükür kendi kv desinden çok çekmiş biri olduğu için çok kafa bir kadın ama her gün her gün istemem

Yamyam kelimesine çok güldüm ya😂😂 valla haklısınız iyi ki gözünüzü acmissiniz burda ki en güzel çözüm minnoş olcaksiniz narin olcaksiniz benim görümcem de öyle hemen yoruluyorum yok ben bunu yapamam yok bunu beceremem ay çok hastayım modunda öyle öyle bütün işleri kvsine gorumcesine yıkıyor en güzelini yapıyor akıllı olcan beceriksiz gibi görünen kazanıyor 😂

Böyle ısrarcı, laftan anlamaz, arsız, sıkışınca bebek gibi aglayan, manipülasyonu iyi yapan tiplere ultra mesafe koyacaksın. Bi de bunlar bizim gibi annemiz gibi olacak he. Bu tipler annemin tırnagı olamaz. Bu şekilde devam etsinler. Bizi saglıkları iyiyken bıktırsınlar yaşlanınca kapısını hiç açmayız.Ben hafta 1bile aynı ortamda olmayı istemıyorum.2 haftada 1 de istemiyorum. Özlemiyorum, merak etmıyorum.Bıktırdılar net.. Sende bıkmışsın. Kendini zorlayıpta gitme. Hak etmiyor kv

Canım benim...
Bence de taşınmak.
Hatta ilk baştan o kadar yakın oturmamalı bence.
Ben mesela hep merak ederim. Onlar çağırıyorlar,kahvaltı,kahve,mangal,deniz,dolaşma di mi?
Gitmezseniz ne olur yani?
Karı koca ikinizi sürükleyecek değiller di mi?
💛. Elbette hiçbir şey olmaz fakat psikolog beyindeki suçluluk duygusundan ya da “ iyi gelin olma kaygısı” ndan dolayı hayır denilmediğini söylüyor. Verilen her tavizde karşı taraf kişinin sınırına girmeyi hak görüyor. Oysaki bizim dinlenmeye, evimizde yemek yemeye, gitmemeye, gelmemeye, aramamaya, eşimizle plan yapmaya hakkımız var ve bu hakkı kimse elimizden alamaz. Benim hakkım diyerek karşı tarafa hissettirince işte o zaman geri çekiliyorlar. O yüzden istiyorum ki kadınlarımız güçlü olsun yazık değilmi mahvediyorlar hayatımızı.

Yamyam kelimesine çok güldüm ya😂😂 valla haklısınız iyi ki gözünüzü acmissiniz burda ki en güzel çözüm minnoş olcaksiniz narin olcaksiniz benim görümcem de öyle hemen yoruluyorum yok ben bunu yapamam yok bunu beceremem ay çok hastayım modunda öyle öyle bütün işleri kvsine gorumcesine yıkıyor en güzelini yapıyor akıllı olcan beceriksiz gibi görünen kazanıyor 😂
Kız valla bak yamyam gibilerde. Pandemiden dolayı kısmi çalışıyor paramı yarı alıyorum bir de sgk yok bırakta evime alışayım gezeyim tozayım dimi sabah 10 olmadan arardı hadi gel. Dedim neyse gideyim hopp ordan başka akrabaya. Diğer izin günüm de arardı. Misafir çağırırdı. Akşama şunu yapalım derdi. Bana sormadan yemek yapardı. Ay kabus gibiydi konu sahibini anlıyorum. Sonra noluyoruz dedim ya kendinize gelin. Yüz göz olmadan çektim kendimi he laf soktular baya hemde direndim sınır çizdim eleştirdimi cevap verdim açıklamadım çünkü anlamazlar. Şimdi benim düzenime alıştılar. İnşallah konu sahibide çözer.

iyi gelin olma kaygısı”
Hanımlar sizdeki sıkıntı tam olarak bu işte
Niye böyle bi kaygınız var gerçekten?
İlişkiler iki taraflıdır
İyi davranılırsa iyi davranırsınız, kötü davranılırsa kötü davranırsınız
Tek kabul etmeniz gereken eşinizin hayatında ailesinin hep olmaya devam edeceği kısmı

X